Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 437
Уф, не знам какво да те посъветвам..а ми се плаче, като ви чета, защото май бебето е с такова чудо..Само да го пипнеш  или да отърка главичка в нещо, което не е прано с бебешки прах и пламва целият в пъпки!
До вчера се мъчех с подсечените му уши..целите подути, червени  и пускат лимфа. Оправиха се с крем с/у подсичане на Клоран.

И сега се чудя с какво да мажа кожата. От зехтина пъпките пламват и не завяхват.

За щастие още не се чеше, де...

А защо не минете през Мустаков да ви прегледа и да даде съвет? Може пък да помогне...и работи със здравната каса не е задължително да ходите на частно.
Ако няма къде да преспите може да ни дойдете на гости.

# 226
  • Мнения: 31
Здравейте момичета!

Мартеа, хайде да ти върви колата и да си я караш с удоволствие!!! Честито!!!

Камий, честито ти разкрасяване!!!

Аз с какво да се включа се чудя, Марти е болен, но не знам от какво. Вчера ми се обадиха сутринта, че е повърнал обилно в яслата и аз на обяд го взех, изглеждаше зле и докато се върнем в нас се по оправи, яде сухар и сирене, искаше и чай, после си заспа. Заведохме го на лекар след обяд и педката каза вирусна ангина с много червени сливици, а самата ангина се проявявала с еднократно повръщане. Изписа му АБ Оспен на 8ч, да го започна веднага, че щял да ми вдигне през ноща 40 градуса, но не вдигна. Днес всичко се повтори, като се до окраси с разтройство или по точно ходи 2 пъти по голяма нужда, но рядко. Сутринта стана като парцал, а цяла нощ си спа като пич, хапна пийна чай и повърна, от тогава като му светна цял ден не се е спрял. Така че не мога да кажа какво му е, но ще пробвам с АБ, нали го започнахме поне бил слаб и после ще му мислим, пък дано се разминем.

Сиска, на Дени обривите звучат много лошо, така ли нищо не помага?

Diana_T, ако и при вас ще е така не е за завиждане тази работа. В началото децата много ги тормозил омекотителя, ако искаш пробвай да го избегнеш във вашето пране.



# 227
  • Мнения: 948
Добър ви вечер! Hug

Мартеа, честито!Пожелавам ти леко и безаварийно шофиране! Wink
Камиж, честито ти носле! Hug
Дианка, дано всичко при вас се развие в положителна насока! Praynig

На всички болни - бързо и успешно оздравяване! Praynig

# 228
  • Мнения: 796
Сиска, така както описваш в какво състояние са обривите на Дени, ми се струва, че е добре да пробваш с подходящ кортикостероид. Като се овладее положението пак да започнеш със силно овлажняване, но май без кортикостероид няма да мине. Да не би пък и от някаква храна да се обостря положението?
Камиж, честито носле!  Hug

# 229
  • Мнения: 796
Сиска, виж  тази тема.    Не я дочетох, обаче, докрай, че вече ми се спи. За къпането с овесени ядки  съм чувала и от педиатъра на Пламен.

# 230
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 663
Мартеа, браво! Честито!!! Благородно ти завиждам, мила, щото нали знаеш, че на твоя огън се пека  Wink

# 231
  • Мнения: 2 407
Мерси ,мили мами!
Всички болни да оздравяват бързо.
Ние купихме подарък на Ники-тоалетка ,от Вегатойс,обаче ми я уредиха на много прилична цена!
Лек ден!

# 232
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками,много е хубаво новото носле Heart EyesНякак си омекотява излъчването на лицето ти и стои много добре Wink

Калоян все така кашля много.Вечер особено е много неприятно-като влезе в серия и не може да се успокои по 10-15 минути TiredПрез деня е по-добре.

От вчера имаме нова заръка към дядо Коледа-пистолет.Постоянно повтаря,че иска пистолет да гърми CrazyДаже и нов телефон взехме да се обадим на дядо Коледа да не забрави новия подарък Mr. Green
А като минем покрай детски магазин става страшно-всичко иска-искам това,искам онова,искам такова.Взима колкото може играчки под мишница и хуква да бяга CrazyВече заобикаляме играчките отдалече hahaha

# 233
  • София
  • Мнения: 2 437
 Joy Ками, представям си ви в магазина  Joy

А пробва ли да му спреш всички сиропи? Да не реагира към някое лекарство...Посетете Куфарджиева. Мъжа ми каза, че наистина била много печена и внимателна пулмоложка.

Абе и Любака все иска нещо #Crazy Особено, като се прибере от ясла...и вашите ли са така? Започва се с шунка, кренвирш, кашкавал, корн-флейкс, мляко, банан, ябълка, вода, сокче...направо лудвам! И хапне малко от едното, иска следващото..пък нали е ядене и не мога да му отказвам..знам ли, дали е ял добре през деня newsm78 Но от снощи започнах да му вися на главата и докато не изяде това, което си е поискал не му давам друго. Кофти е усещането, че не даваш на детето си това, което иска да хапне, ама пък неговото са лигавщини.
Може и да го прави, защото не си играя много с него...само го гушкам, целувам, галя..и на него му писва и си иска друг вид внимание Rolling Eyes

Днес замислям слизане до мазето и направа на коледната украса  Flutter

# 234
  • Мнения: 3 818
Диана, и мойта мома е така - докато не изкарам целия хладилник, не мирясва. И аз реших да правя рестрикции и тя се сърди, обаче това е положението, и без това бабите й дават всичко, което й скимне Laughing

Сега любимото й е да ме пита "Мамо, искаш ли сокче?", аз като й отговоря "не", тя ми казва - "Добре, стой си гладна тогава" hahaha

# 235
  • Мнения: 995
Сисе, много страшни тези обриви! Пожелавам скоро да откриете начин да ги преборите Hug
Диана, отдавна сме така с храната, но вече не съм толкова добра и не давам второ, докато не изяде първото. Помага.
Мисля, че на Станислава хремата се задълбочава. Носът тече по-малко, снощи спа много добре, но сутринта се разкашля сухо Tired. Освен това много се изпоти, докато спеше и най-вече това ме плаши. Като че ли така започна последното и сериозно боледуване преди 2 седмици Confused. С целият си акъл сутринта и дадох доза Нурофен и сега няма как да разбера дали ще вдига Т.
Их, че ми е криво

# 236
  • Мнения: 1 037
Мартеа,честито ти книжле....да си го ползваш с всичките точици вътре.... Wink
Аз не пиша често ,но ви следя,да знаете!  bouquet
Валя,ти каква корекцийка мила си замислила,на цицките ли? BlushИ аз имам нужда,и ще направя такава след някоя годинка,но сега на дневен ред ми е да отгледам Данчо музиканта и брат му поразяващата ръка(като ме гепне за косата и не пуска... Laughing)
Камий,честита ти промяна, с кеф да си врешхубавото носле навсякъде....  bouquet
Днес бяхме на консултация с Радко пиратко,качил е 420гр за месец,малкичко но достатъчно-вече е 7720гр.Сложихме третия пентаксим и се надявам да няма бурни нощи.Преди малко му дадох панадол,че се разциври здраво и сега спинка...
Ей такива вълнения при нас!
Августа,благодаря ти   bouquetза отговора за клеевата тинктура,от днес почнах пак да му давам,засега да чукна на дърво-сополите без капки ги махнахме,само с Еуфорбиум спрей.
Диана,здраве желая на цялото ви семейство.Гледах снимки на Любака ,къпещ кучето и много се изкефих.Целувки на твоите мъже(малките)
Сигурно пропускам много,но е допустимо при мен.

# 237
  • Мнения: 1 102
Диана, мерси за предложението, ама остава и ние тримата да ви дойдем на гости и тогава двете с теб направо ще луднем с толкоз мъже Crazy Laughing

Този Мустаков кожен ли е? Знам, че доста сте обсъждали и сте си обменяли координати на алерголози и кожни, но понеже не мислехме да стигаме до София, пропусках тази информация. Но днес си взехме направление за кожен и дори и самата педка ни препоръча да отидем до София. Тук обиколихме кожните и алерголозите вече, не ни помагат особено, та вероятно утре или петък ще пътуваме към София. Моля, кажете пак за някой добър кожен, който работи по Здравната каса и координати Praynig

Имаме си Елоком от последното лекуване, но имам съмнения, че обривите са се инфектирали, а четох някъде че така не бива да се маже кортикостероид. Rolling Eyes

И Дени е така с похапването, направо напоследък не можем да му смогнем на яденето Crazy Вечно устата му мели нещо, човек не може да се навечеря на спокойствие. Ние вечеряме след като се е наял той, но пак ни подяжда и изяжда всичко. Пък не му личи...Някой път като му откажа нещо, ми се обижда "Е...добре де, аз не заслужавам ли да ям? Не съм ли човек?" с една подходяща обидена интонация Crazy

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:04 от Сиска

# 238
  • София
  • Мнения: 2 896
Това с яденето го прави и Ема, понеделник и вчера например, понеже аз си я взимам от градина тия дни, та като се приберем и се почва "Искам да папам нещуууу" и си отваря хладилника. Вчера беше първо войничета (филийка намазана с нещо и после нарязана на хапки) с лютеничка (тук да препоръчам Велика на Дерони, страхотна е), после цяла чиния супа - това в рамките на половин час. Естествено яде и шоколад между другото, после портокал заедно с баща си. Разбира се, на лягане си изпи и обичайното шише мляко.

# 239
  • Мнения: 480
Войничета...баба ме хранеше така едно време.   Laughing Само и само да ме излъже да мушна някой залък, такъв злоядко бях  Rolling Eyes

Наско освен шоколад нищо друго не си поисква. В неделя баща му му купил едно стекче киндерчета от Метро, по 8 парчета в кутиййка. Емиии днес е наченал втората кутия, баба му и тя го почерпила долу. Какво ще правим с тези шоколади, не знам  #Crazy
При него всичко е на периоди, де. Имаше период "ладодо мяко", после "крем, ама шоколадов", сега сме "киндер-изненадааа" или "милка - най-нежното удоволствие" - ама попива всичко от рекламите  Laughing

Сиска, успех с лекарите! Дано се подобри Дени, че чак страшно ми стана, като си представих какво му е на хайванчо  Sad

На нас в петък ни е фирменото парти, купих тоЙлета, ама нещо не ми е празнично...Що така?!  newsm78 Уморих се много тия дни, ей. Искам Коледна ваканция!  Crossing Arms

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт