38-ма Американска приказка ,снежна,че и предколедна ! Хохохо....

  • 13 468
  • 305
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 563
Честита щерка, Макси!!!

Какви съдилища бе, как така сменяте съда, за да не ви викат?  newsm78

# 106
  • Мнения: 1 783
Maxi, честита ти Кристина!!! да е жива и здрава и много да ви радва. ех, помня какво беше и у нас преди 2 години.....

Блажка, за дарението - public tv, public radio?  Опитай и там, нали си им фенка Wink Минесотските вземат.

Бенсън, благодаря...   гол беше  Embarassed Embarassed, реших да го махна, както и някои голи снимки от албума, че да не ме мрази някой ден, пък и кой знае, кой ги гледа...

# 107
  • Мнения: 2 259
Да,както е казала Пети,трябва да си ситизен.Процедурата е проста,при получаване на писмото,само трябва да се върне отговор,че не си ситизен и да се приложи копие на 1-ва стр.от червения БГ паспорт,примерно.Махат те от системата им,и край с писмата.
 Аз и двата пъти се шматкам,и така си минава посоченият срок за отговор  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 3 491
Блажка, за дарението - public tv, public radio?  Опитай и там, нали си им фенка Wink Минесотските вземат.

А, да, бях ги забравила.  Simple Smile Макар че в конкретния случай по ми се ще да е за някакви медицински цели.
Но както гледам, и това си иска четенето, за да го направиш горе-долу кадърно и да изпиташ удовлетвореност. Разпечатах преди малко от сайта на IRS 10-тина страници гайд за това как се дарява кола, и смятам от там да започна, и да стеснявам обхвата на възможностите за избор. Щеше ми се да се отърва с по-малко четене, но в тази страна това явно са напразни надежди, а може би и проблемът е мой, като съм свикнала да разучавам и контролирам какво ли не.  Laughing Все пак - добре, че има информация! Иначе - лошо за такива като мене.

# 109
  • Мнения: 1 800
MAXI, ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА!!!!

Много здраве и щастливи моменти с малката Криси!
  bouquet

# 110
  • Мнения: 1 147
На jury duty само гражданите ходят. На гърба на писмото пише да им го изпратиш, ако не си eligible и са изброени причините, поради които отказваш да се явиш. Няма нужда да пращаш страници от паспорта, самата бележка, която им изпращаш е декларация, че не си гражданин. Ако си в същото county спират да те викат, ако се преместиш пак се почва.

nivear, за пазара, не знам какво да ти кажа. От една страна с ниския долар определено си на сметка да купуваш оттук, та дори и да влачиш и да си платиш свръхбагажа. Въпросът е дали ти се занимава. Моето впечатление е, че едни и същи неща тук са в пъти по - евтини отколкото в България, и избора е многократно по-голям. Това важи в най-голяма степен за количката, столче за кола (нашите са комплект на Chicco Cortina, много съм доволна), дрехи, играчки за развитие на детето. Нещата на Fisher Price в България са много по - скъпи, от играчките над леглото, през активна гимнастика и т.н. Най-големият проблем е, че всъщност не знаеш какво ще ти дотрябва и какво ще ползваш. Някои деца обичат люлка или шезлонг, примерно, а други не се впечатляват изобщо. Т.е. май има смисъл само за неща, за които си сигурна, че ще ти трябват.

Макси, честита да ти е дъщеричката! Здрава и усмихната!

# 111
  • Мнения: 1 147
Девойки, акта за раждане на детето автоматично ли ви го пращат, или трябва нещо да се прави? За паспорт е ясно, че трябва да се попълват документи и да се чака, ама как стои въпроса с акта за раждане, че това го пропуснах. Днес получихме social security number-а на малката. В болницата разбрах, че автоматично се издава акт за раждане и също ще го пратят, нали така? И после кандидатстваме за паспорт?

# 112
  • Мнения: 940
maxi...Честита дъщеричка newsm30 ,да е много здрава и щастлива,а на теб бързо въстановяване  bouquet 

----------------------
Мен никога не са ме викали ,7 години откак съм тук newsm78
--------------------

За бебе книжките - дай боже децата ви  да четат БГ безпроблемно,аз не мога да се надявам чак на толкоз като  имаме само баба и дядо със които няма да може да се разбира ако не говори бълг. ,всички други роднини живеят тук ,братовчеди 5 броя ...бг братовчеди говорят бг но си говорят англ. помежду си....за мен ще е супер постижение ако го говори българския пък другото каквото сабя покаже.
Племенничката ми която е вече на 15.5 години едва чете бг и то само печатните букви - дядо  им е обещал и на2мата ми племенника по $300 долара ако се научат да четат фрии български  Laughing ,ама ентусиазма е точно 1 ден и после .......

Не мога да говоря като цяло но мъжките мами да имат в пред вид че момчетата няма да се заинтересоват от бебешките си истории поне до момента в който те самите не очакват бебе ,поне като съдя от Дан и брат му - бебешката му книга ми беше връчена на мен (снахата) като забременях .Аз се радвах повече от Дан ,четох и препрочитах и дори след като родих.Страшно полезна ми беше м-у другото Peace.

# 113
  • Мнения: 1 593
Не мога да говоря като цяло но мъжките мами да имат в пред вид че момчетата няма да се заинтересоват от бебешките си истории

Точно това си мислех и аз по темата - но за мене ще е готино да си списвам нещо такова де... но на мене "някак си по-естествено ми идва" на английски да го пиша  Joy Joy Joy (wink wink ако се сещате за една друга темичка)

Макси, честито момиченце. Да ти е живичка и здравичка!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Зоре, ние специално ходихме да си вземем свидетелството за раждане, заради спешността на получаването, но принципно, да, трябва да дойде директно у вас. А паспорта го поръчахме с експресни услуги ей тук - http://americanpassport.com, което вероятно вас няма да ви трябва.

# 114
  • Мнения: 3 491
Девойки, акта за раждане на детето автоматично ли ви го пращат, или трябва нещо да се прави? За паспорт е ясно, че трябва да се попълват документи и да се чака, ама как стои въпроса с акта за раждане, че това го пропуснах. Днес получихме social security number-а на малката. В болницата разбрах, че автоматично се издава акт за раждане и също ще го пратят, нали така? И после кандидатстваме за паспорт?
Не, не беше така при нас, може би все още не е така, не знам. От болницата пращаха едно свидетелство, което служеше само за красота и нямаше официална стойност.
Виж за координати на вашето Bureau of Vital Statistics.
Може да поръчаш свидетелство и от тук:
http://www.vitalchek.com/ ,
но струва повече, отколкото ако си го поискаш директно от бюрото (последно преди година ми се наложи да проверявам за Ню Джърси).

# 115
  • Мнения: 1 783

Не мога да говоря като цяло но мъжките мами да имат в пред вид че момчетата няма да се заинтересоват от бебешките си истории поне до момента в който те самите не очакват бебе
Е да де - нали и от там моята теория за 25г+ - от тогава нататък човек започва да се интересува от това от къде е и кой е, че дори и по-късно от 25... да го има там, пък когато тогава. аз скоро си мислех, че постингите ми във форума мога да си ги чета, като дневник Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 367
блажка,ние дарихме моята любима първа кола на нпр,дадоха ни такс брейк за мисля 1000 кинта; обаждаш се,казват ти кога ще дойдат,толват я,ти малко плачеш,дават ти хартийка и толкоз
*
фотото-плаща който взима поръчката на място
*
съветвам ако някого са викнали на дюти да иде,много са неприятни последиците,гонят до дупка,звънят на работодател ако прекалиш и пр; може да се отървеш след много бележки (лекар не важи),наистина го имат за сериозно дюти и колкото и да е губка време е по-леко от неизпълненото такова
*
честита Кристина,здрава да е!

# 117
  • Мнения: 7 837
Макси, честита дъщеря!   bouquet
Живи и здрави.

Аз не списвам дневник, не само защото са момчета, по-скоро не е мой тип дейност. Събирам разни неща в кутии.

# 118
  • Мнения: 1 800

Не мога да говоря като цяло но мъжките мами да имат в пред вид че момчетата няма да се заинтересоват от бебешките си истории поне до момента в който те самите не очакват бебе
Е да де - нали и от там моята теория за 25г+ - от тогава нататък човек започва да се интересува от това от къде е и кой е, че дори и по-късно от 25... да го има там, пък когато тогава. аз скоро си мислех, че постингите ми във форума мога да си ги чета, като дневник Simple Smile

Даже и по- големи Mr. Green. Мъжа ми още не харесва, когато свекърва ми показва снимки или видео с него, или ми разказва историйки. Laughing
Аз затова събирам сувенири  за A.J. от пътуванията ни, надявам се те да са му по- интересни.

# 119
  • Мнения: 3 491

Даже и по- големи Mr. Green. Мъжа ми още не харесва, когато свекърва ми показва снимки или видео с него, или ми разказва историйки. Laughing
Аз затова събирам сувенири  за A.J. от пътуванията ни, надявам се те да са му по- интересни.

А така! Още едно съмнение, че аз съм от Марс, защото също не харесвам, и не ми е интересно какви съм ги вършела като бебе.  Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт