Бебета ЮНИ 9

  • 9 318
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 36
margarete - аз се притеснявам от това какви ще са резултатите и се помотвам с обаждането.. като правех кръвни изследвания за бременност карах мъжът ми да звъни в лабораторията и той да ми казва какъв е резултата..

за изплащането на болничните - и аз го следя тоя проблем, нали от сега съм в болнични. аз разбрах, че НОИ сега ще е задължен да изплаща болничните в срок до 3 дни, така че промяната ще е в наша полза. аз за размера няма да говоря, щото мен ме осигуряват на една сума, пък заплатат ми е  по-различна и я получавам на ръка, но ще го преживеем. аз сега като седя вкъщи образувам яко икономии и ще ми е достатъчно да мога да покривам разходите за апартамента - ток, телефон, интернет, домашна помощница.. тя сега идва по-често, щото аз нищо не пипвам. да е жива и здрава, милата, много ми помага, даже пере пуловерите на мъжа ми, щото аз не мога да се навеждам и да ги вдигам такива тежки мокри..

# 241
  • Мнения: 339
Колко много нови мами!!!! Добре дошли момичета!  bouquet

Вие вярвате ли на бабини деветини? Питам защото вчера на работа едни колежки ( на по 45-50 години) ми посипали сол на главата без аз да разбера и ме гледали къде ще се пипна най-напред - по устните ( за момиче) или по - носа (за момче).  Е, аз съм се почесала по носа - и те всичките е един глас : Момче ще е!
Пък аз нали искам момиче...стана ми едно криво. Не за друго, ми какво са тръгнали да ми правят бабешки истории. Дали ще е момче или момиче - ще си го обичам по един и същи начин. Искам момиче, защото вече имам момче, нека малко кукли да купувам. Пък и таткото иска една малка принцеса....Е, в понеделник се надявам да ми кажат какъв е пола на бебо.
offioly , много си елегантна. И аз имам корем, ама и дупето ми се е друснало малко. Абе личи ми. Но пък и аз се пъча и ми е кеф.
рurshing , това с кракът ме мъчи вече трета седмица, че при мен даже и двата. Иска ми се да те успокоя, че скоро ще мине, но като знам как си изкарах с това изтръпване цялата първа бременност...Моля моят мъж да ми разтрива краката вечер. Помага ми донякъде, но не минава изцяло.

Хей, това с болничните наистина е голяма глупост. А майчинството дали и то така ще се плаща - когато им кефне???!!! Shocked

# 242
  • София
  • Мнения: 2 901
Благодаря ти, offioly за отговора. Аз този магазин го знам много отдавна, но с миналата бременност много се разочаровах от продавачките, 2 бабета, които си подаваха стоката от втория етаж на първия докато си избирах още работи горе и после тази от първия етаж ми направи проблем - не искаше да ми направи една отстъпка, която ми се полагаше с 1 талон, защото била чукнала вече бележката. Обясних й кротко за сторнирането на касови бележки и да не ми обяснява, че чукне ли веднъж, мърдане няма, но тя стана много агресивна. Не бях естествено за двата лева, но да ме беше попитала "ще има ли още нещо за да чукам бележка" и ако не си кажа, добре, но да фучи и крещи така на бременна жена - направо не можех да повярвам. Иначе са им много хубави нещата, дето си ги купих тогава - ето днес съм и с джинсите и със сутиена - втора бременност ще изкарат и не са мръднали! Но на онези им се бях заканила да не ги посещавам... може инкогнито да отида някой ден, ама кога бе, с тази работа...

Ох, че полудея! ЧЕТВЪРТИ път си пиша постинга и като го изпратя, ми дава че има непрочетени няколко отговора и не ми дава въобще опция нито да изпратя нито нищо, бутоните и мнението ми липсват!!!!

# 243
  • София
  • Мнения: 2 901
За онези възглавници специалните, мисля че с предишната ми бременност ги бях видяла в Premaman. Ама бая скъпи бяха, вече нямам спомен. Само една музикална играчка, овца от бебешки плюш купихме за бебето от там, че се очакваше (и си се роди, де) овенче. Много сладка - ама към 60 лева беше.

Но аз си спях послединте месеци с една стандартна възглавница на която единия край беше между колената ми, а другият край, под долната част на корема ми. Много удобно беше.

Днес дойдох на работа с една от по-тънките ми бременни блузки и всички онемяха колко ми е пораснал коремът. В последните дни идвах по-дебело облечена и макар да си личеше, че има нещо, не беше така.

# 244
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен, мамчета, и добре дошли на новодошлите   bouquet!

То вас човек за малко да не ви остави и сте започнали нова страничка вече  Wink
За болничните - и аз се сдържам все още, защото знам, че ги бавят, но наистина се надявам, че в най-скоро време ще издадат нова наредба (след като старата с 30-те дни е отменена) и дано като започнем да излизаме по-активно да са ок нещата, че и без парички не си е работа.... ooooh!

Хубави коремчета, моето е все още мъничко погеднато отстрани, но като го гледам отгоре ми се вижда доста наедряло, просто защото не съм свикнала да има нещо там...  Laughing Laughing Laughing

# 245
  • Мнения: 67
purshing много добре те разбирам. И на мен ми се случи два пъти, затото и при нас секса от както забременях е табу. Събуждах се с болки и контракции но след това минаваше. Не се притеснявай мисля че  е нормално за такива като нас за които секса е мираж, все пак организма си е организъм и си има нужди.  Laughing

# 246
  • Miami
  • Мнения: 416
Пършинг аз съм от Русе и кръвните проби за БХС ги пращат в София в Майчин дом и за това толкова много се бавят.
Аз също много се вълнувам от тези болнични. Егати държавата, като си болнични пари не ти трябват, може и години да чакаме! Много съм възмутена   #Cussing out Дано да го променят това, че ... #2gunfire

# 247
  • Мнения: 210
MeryLu  hahaha и аз се дразня от такива неща ,
и искам да ви се оплача  Sad
 родителските тела дали на приятеля ми инструкции за същата процедура, добре че и на него му се струва тъпо... просто смятам ,че е нормално да съм бременна и ми е тъпо всички около мен да се държат идиотски... По сто пъти на ден ме питат какво искам да е бебчето, дали се обличам, обувам и храня правилно...  Close  Даже свеки си е въобразила, че нещо трябва да ми купи и взе една ролетка и скришом мери нещо в бъдещата детска стая...  Sick  ама тя е на 63 г. и вкусовете ни са на светлинни години ...

 Налепих си жестоки италиански плочки в кухнята и докато ме е нямало ми е залепила точно на средата пластмасова закачалка за кърпи  smile3515 а сега планира да ми залепи и поставка за кухненски кърпи  smile3511 слава Богу престраших се и й казах,че тази няма да стане, по възможно най-мекия начин... Whistling
Дано да забрави, тая жена си няма друго забавление ... що не отидат някъде на почивка, на разходка, да си чете книги... прекалява с грижите, а аз не обичам да съм в центъра и ми е напрегнато и неприятно...  Звъни ми по три пъти на ден и идва всеки ден в къщи... дори лятото щели да дойдат при нас за 1-2 седмици  Shocked

А е много силен характер - подарила на другата си "снаха" стар китеник, който естествено те веднага забутали в гардероба, щото много прах събира и трудно се поддържа... След седмица отишла на гости, намерила го и го постелила на спалнята им  Shocked
Като й правя намеци не разбира, а ме е страх да не я обидя нещо и да си развалим отношенията  Sad

# 248
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug Какви хубави коремчета започват да се виждат  Simple Smile Снимайте и още, че много ви се радвам   bouquet Аз имам някакво коремче, обаче не мога да преценя дали е от бременността или си е от по принцип. Нали ви казах, че точно преди да забременея качих няколко килца и не съм сигурна дали това, което се вижда е бременно или дебело коремче  Blush Ще питам следващата седмица на прегледа дали съм се надула от бебчо или от ядене  Crazy  Ако ми кажат, че е от бебчето, ще се снимам и аз  Crazy

Преди малко разглеждах другите отчетни форуми и забелязах, че навсякъде имат доста близнаци. А ние май имаме само една майка, която очаква две  Thinking поне така си спомням. Както и да, това няма значение. Просто ми стана любопитно как вървят другите форуми. В януари вече имат близо 50 бебета - да са им живи и здрави  Hug. Почнали са от ноември да се появяват техните малчугани.

Лек ден на всички Hug

# 249
  • Мнения: 33
Здравейте на новите мами и от мен Simple Smile Виждам, че едната е с термин 7.06 - моята рожденна дата Simple Smile Лека бременност и на двете!

По въпроса с болничните - и аз се надявам до нашето майчинство да започнат да ги изплащат навреме, защото някъде четох, че досега в 80% от случаите са се бавили с по 2-3 месеца... А и много мои приятелки се оплакваха от големите закъснения.

# 250
  • Мнения: 132
margarete, много кофти, че се опитват така да ти се месят  ooooh!
То по принцип сигурно би било досадно, а пък сега точно... още повече.

Мисля, че вашият тати трябва да поговори по този въпрос, защото все пак става дума за негов родител, по-естествено е той да помоли да бъдете оставени сами да взимате решения, касаещи се до вашия дом и вашето семейство.
На мен лично не ми е много удобно да правя на свекър ми забележки, защото все пак живеем в техния апартамент, така де,  Confused, но пък съпругът ми не му спестява нищо и той човекът си е свикнал да не се бърка...
Добре, че свекърва ми живее на няколко хиляди км от тук  Wink

Успех ти пожелавам и не се ядосвай, ама трябва тия неща да си ги уточните, щото иначе после като дойде бебчо все ще ти дават акъл, нали се сещаш  Wink

# 251
  • Мнения: 36
 margaret- е тук те разбирам на 150 процента. Аз каква свекърва имам... Тя сга си прави апартамента, иначе ние сме купили нейния, тя още не се е изнесла и прекарва повечето време в лондон, където помага при гледането на двете ни малки племенички. КАто си дойде, си идва за по 2-3 седмици, но понякога седи и месец и тогава ела да ме видиш... мога да откача!  И тя като при теб е много силен характер, не е и възрастна, много бойна актина дейна жена, с две висши.. И няма оправия. Най се вбесявам като ни оправя стаята.. И не разбира от дума - ако ти и кажееш как на теб ти харесва, тя казва "ох, разбирам, явно не можеш да си го представиш добре". От друга страна, ако човек е достатъчно твърд с нея, тя го оеценява и винаги лесно признава когато не е била права. Обичам я, обаче никак не е лесно под един покрив с такъв човек.  Все нейното трябва да става. Освен това, има много силна нужда от общуване, пълна е винаги с впечатления и вечно обмисля някакви неща и непрекъснато ми говори и разпитва за какви ли не неща. А аз съм по-затворен човек, впечатленията и преживяванията си рядко обсъждам или поне не с всеки..

Абе виж, приеми го така - подобни свекърви ни правят по-силни жени, които по-добре можем да формулираме какво искаме и да го отстояваме. АЗ преди на бях такава, но честно казано, благодарение на нея се закалявам. Ама има една точка на кипене, която като я прехвърля, се вбесявам от какви ли не неща - как е подредила чиниите, след като е измила, как пак тайно ни е вдигнала щорите в спалнята, пък аз мразя, и как целия хладилник е пълен с полуизстискани лимони (тя на всичко слага лимон, даже на таратор Simple Smile ). Много се пазя и се замислям за това кои са важните неща -  настисканите лимони или отношенията в семейството ми... Като усетя, че се ядосвам за дреболи и, се отрезвявам с този анализ.

Когато има сериозно разногласие или вече недопустима намеса, то тогава мъжът ми стъпва. Аз на него казвам какъв е проблема и го оставям той да прецени как да действа и да постъпи с майка си.  Тя него много го слуша, имат много добри отношения, като зрели хора, а той пък винаги мисли като мен и много ме пази. Абе засега нещата са ок и териториите ни са добре разпределени. А с мъжът ми си говорим, че тя ще може да ни гледа детето, но и детегледачка ще има, ако така решим - той от сега знае, че ще прави всичко възможно да не позволява намеса във възпитанието на детето ни. Тя в лондон се беше качила на главата на дъщеря си по едно време, едва се оправиха нещата там...

А, и важното е, че апартамента и е готов, на 100 метра от нас е, и сега като си дойде, почва да го стяга. С други думи, вижда му се края, и живот и здраве, ако всичко е наред, ще е от голяма помощ с детето, ако и когато се налага. Макар че то тук си е нож с две остриета...

Аз с майка се разправям за глупости, дето всичко мога да и кажа, какво остава със свекърва... Не са лесни тези отношения ,но когато има откритост и се казват нещата с истинските им имена и човек отстоява това което иска и начина, по който се чувства, винаги се намира решение. Не бой се, няма да засегнеш никого, ако просто кажеш ясно и абсолютно твърдо какво искаш и до къде е твоята и до къде е нейната територия. И без подкрепата на мъжът ти ще е много трудно. Точно сега не ти трябват излишни закачалки по плочки да ти късат нервите...

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 12:05 от purshing

# 252
  • Мнения: 212
мале колко много сте изписали за един следобед... не смогвам да го изчета Simple Smile
рurshing да ти кажа аз го имам тоя проблем с ръцете и не само изтръпват но и адски болят, така болят че през нощта се разхождам като сомнамбул че не мога да стоя от болка на едно място. при мен вече месец е така и незнам колко ще продължи.... Tired
а за свекървите.... аз съм на мнение че 2 поколения нямат място под един покрив...


# 253
  • Мнения: 210
Майка ми това казва  Joy моята снаха е най-щастлива - свекърва й е на 250 км. от нея... ама майка ми не смее да каже думичка, и като иска да им купи нещо ги води по магазините да си изберат...

Вече имаше такъв разговор, но... тя е човек който си прави каквото си знае... Той ми обясни как си я знаел ,че е дразнещо обсебваща, но тя много ме била обичала и искала да съм добре... Да не й обръщам внимание... Ама как да не й обръщам - ставам сутрин да си стопля мляко и като си вземам чаша тъпата закачалка от всичко по лев в контрастен цвят ми избожда очите  smile3515
Аз говоря тя не чува, милото говори - тя не чува... Sad  А майка ми я поставям на челна стойка милата и тя слуша и изпълнява...

Явно ще трябва наистина да се търпи... ама как обичам да ми е хубаво в къщи  Sad
Но ще кажа на милото, това с постоянния престой макар и за седмица да не си го мисли... Свеки може - че е слънчице милия - тя и него тормози с команди ...  Привързах се към нея, уважавам я , но просто ме задушава... Sad

# 254
  • Мнения: 36
margaretе - разбирам те ,мила ,абсолютно е така. няма оправия тая работа със свекървите. И изобщо две жени в една кухня е бомба със закъснител. Даже без.

И моята свеърва много ме обича - като се разминем в коридора ме целува и прегръща, блааа.. Ние с моите родители сме с много студени обноски, само на нова година и рождени дни съм свикнала да ме прегръщат, а в семейството на мъжа ми е голяма лиготия, голямо целуване и прегръщане, голямо чудо. Той самият е много... корпорален Simple Smile

Миалата година тя ми беше украсила за коледа - ужассно се вбесих! Ама ето, тая година не можех да обикалям тоя голям апартамент и я помолих, че си беше тук за една седмица преди коледа. И тя много красиво украси, както и миналата година.

И моята свекърва ми купува дрехи - капарира ги, като ми хареса нещо и ми го носи и, ако, не ми хареса или не ми стане, го връща. Еми искам да ви кажа, че ми е носила прекрасни неща... НЕ, че имаме еднакъв вкус, но харесвам и нейния, нека така да го кажем.

Моята майка цял живот е живяла със свекърва си - аз с баба си в една стая съм отрасла... И знам колко се е тормозила и продължава да се тормози, нищо че баба е на 93 вече, да е жива и здрава... Баба все ще даде акъл и ще изкоментира. А майка ми е доцент.. Ама търпи. Съчувствам и...

Със свекъва или тъща не бива да се живее под един покрив, тва е горчивия извод. Каквото и да направят, от добро го правят, ама често добро не правят..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт