Роди се първото АПРИЛче! Нека да е здраво и да е късметлийче!!!

  • 13 844
  • 302
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 116
Писах писах и накрая бум Sad

Момичета, стерилизирането е процес който продължава между 6 месеца и 1 година.

Електрическия стерилизатор на Авент струва 230 лева, този за микровълнова 47 лева.

Аз какво направих. Взех си такъв за микровълнова, а в родилния си занесох легенче и течност на Чико (http://family-bg.com/prX_1377.htm), а може и таблетки (http://family-bg.com/prX_2093.htm) и така стерилизирах в родилния.

Не си струва да се дават 100 или 200 лева за нещо, което няма да ползвате дълго време.

Доли Дог, чакаме новини от теб  Thinking Дано всичко е наред  Praynig

Чакаме и хубави новини за първото ни априлче  Hug

Жабче, радвам се че се обади  Heart Eyes И от теб чакаме хубави новини, сигурна съм че ще дойдат скоро  Heart Eyes

# 91
  • Мнения: 165
 ritka мерси Hug. уж чета всичко ,но това съм го пропуснала. ще взема и аз такива таблетки ,защото разликата наистина е голяма . а вкъщи е излишен електрическия.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Аз пък досега и двата пъти не съм ползвала стерилизатор. Единствено преварявах гризалки, шишета за вода и сокове в обикновена тенджера на котлона и то веднъж на ден. Сега пак няма да си взимам стерилизатор, защото ще сме изключително на кърма, даже и вода няма да й давам (е, може едно шишенце да взема за зор заман).  Обаче за родилния дом не виждам за какво ми е стерилизатор  newsm78

Като поотрасне може да взема от тези таблетки или разтвори, за да стерилизирам играчките, ако много ги лапа.

# 93
  • Мнения: 354
Аз пък си купих вече парен на Aвент. Нов върви 160 лв, аз го взех втора ръка за 70 , ное страхотен - може да го носиш навсякъде. Иначе исках да си взема за микровълнова, но после като се замислих - трябва и нея да я мъкна с багажа...
Да ви се оплача, през нощта много ми се поддуват краката и ръцете, при вас как е? #Crazy

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 11:07 от tanzen

# 94
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честито първо бебе, априлки!
Да ви е живо и здраво! newsm30 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Мама да се възстановява бързо

# 95
  • Мнения: 3 116
Ясминче, абе на мен ми се наложи да преварявам шишета веднъж - два пъти и се разтопиха на места капачките, кофти работа.

Много по-лесно е със стерилизатор  Hug

Мамчета, това с подуването на краката и ръцете не е добре. Сутрин като станете не трябва да са ви подути глезените. Ако са подути си следете редовно кръвното налягане и си пуснете една урина за белтък (или албумин). Ако има белтък в урината и високо кръвно това състояние е опасно и трябва да се предприемат съответните мерки. Дали ще са лекарства за понижаване на кръвното или лечение в болница или вид безсолна диета това е друг въпрос.
Това състояние е опасно и за бебето и за вас.

Не искам никой да плаша, но въобще не е майтап работата  Naughty

# 96
  • Мнения: 96
Ето ме и мен.
Честито на всички именници - специални пожелания за Ася20 и Ася Hug - да си гушнете сладките и здрави бебчета на пролет Laughing

Само за Сладка мама и малката бебка си мисля... надявам се положителната ми енергия да ги стигне и зарази Grinning Чакам новините с нетърпение!

roska_ps, покрай всички тези вълнения забравих да ти пиша, че се радвам, че си се успокоила за главичката. Аз като бях на преглед в началото на седмицата, по размера на BPD излезе, че бебчо е в 31 г.с (а ние бяхме в 28.1 г.с.). Всички други параметри се въртяха в норамата и решихме да премерим BPD пак. Показа 29 г.с., или там някъде - забравих, но в нормата. Така че... размерите не са 100% точни и преценката на лекаря, поне според мен, е ключова Naughty

Някой се оплакваше, че го боли гръб и че пъпа им е чувствителен - е, не сте сами Sad И при мен болките в плешката продължават, но взех да свиквам. А пъпчето ми е чувствително, но пък аз се концентрирам над мърдащото човече вътре Heart Eyes Vera*, и мойта черта на корема е със завой! Joy

# 97
  • Мнения: 319
Здравейте момичета  Peace

Дойде ред и на моя отчет!!!Сега се връщам от преглед........Бебе Дани е ОК.........Тези мои болки около пъпа не са тревожни,просто точно под пъпа ми се намира гърба на бебето и то ме притиска.АГ ми каза за 5-6 дни да пия Но Шпа Имам добра плацента,урината и хемоглобина ми са добри.......засега нищо тревожно!!!
Килограмите до тук са +13 (не се оплаквам)
На 25 февруари(следващия ми преглед) излизам майчински,каза ми ,че тогава ще ме подготвя за раждането.........  колко скоро.........

# 98
  • Мнения: 165
на мене ми трябва за родилното,защото намам изпъкнала зърна и съм си взела от тези изкуствените .първия път кърмата ми дойде откакто се прибрахме в къщи. малката така и не можа да засмуче заради плоски зърна и и давах само с цедене. и то всичко но всичко 40 дна.
затова сега искам да я стимулирам още от родилно ,а тези зърна и помпа нали трябва да се изваряват през 2,3 часа ,на всяко хранене. но не съм знаела ,че може и стаблетки Peace

# 99
  • Мнения: 354
Аз забравих да честитя на именниците ooooh! ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!

Ритка, странното при мен е, че са подути само през нощта като ходя до тоалетна - нито преди лягане, нито след ставане имам някакви отоци  newsm78

Сисе, чудесни новини

# 100
  • Мнения: 200
Добро утро и от мен  Hug
Честито на именниците, да сте живи и здрави  newsm67
Доли стискам ти палци мила всичко да е наред!
Аз пък имам такова хубаво предчувствие за малката ни априлска бебка и сладка мама, сигурна съм че всичко ще е наред с тях! Praynig
За оттоците аз имам много ама вечер, сутрин нямам, е глезените не са ми същите като преди, ама и краката са ми се уголемили като цяло. Иначе по лицето нямам оттоци. Другият път ще правим изследвания с доки  и ще му кава да ми пусне един белтък за всеки случай!
Жабче радвам се че се обади миличка  Two Hearts , не ни забравяй и скоро да се похвалиш с хубави новини  Hug
sisee радвам се за хубавите новини!  Hug

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 11:48 от Aquariel

# 101
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Сисе много хубави новини Hug
Момичета да ви питам проължавате ли да пиете магнерича?Аз го спрях от 4 седмици , но усещам втвърдяване в корема и се чудя дали да не го започна пак.

# 102
  • Мнения: 3 116
Tanzen, ами наистина е странно  newsm78

Аз на твое място бих се изпишкала в една чашка за всеки случай  Peace

# 103
  • Мнения: 319
Сисе много хубави новини Hug
Момичета да ви питам проължавате ли да пиете магнерича?Аз го спрях от 4 седмици , но усещам втвърдяване в корема и се чудя дали да не го започна пак.

Аз ще го пия до края на бременността PeaceСега го приемам + Но Шпа
Забравих да ви кажа,че кръвното ми е 115/60........

# 104
  • Мнения: 96
Сиси, честито за хубавите новини! Моят болничен официално почва на 22.02., което е 3 дни преди твоят, а пък ти си с термин един ден по-рано от мен newsm78 Сега пак ги броих и 45 дни преди термина ми си е 22.02. Да не се е объркал твоя док?

За момичетата с термин на 7 и 8ми април - какво ще правим?! 7ми е денят на лекарите и медицинките служители.... Thinking Много ме е страх да не се запият някъде, а нас - на произвола на съдбата:?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт