Бременни чужбински мами - 17

  • 24 101
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 405
На мен ми е много удобно и определено има разлика от памперсите. Питай, ако имаш някакви въпроси.

ууу, дай линк за този дайпър сървис, моля те. Мисля го като вариянт - особено ако ги доставят до вкъщи, къде да се занимавам с памперси, дето и без това по 200 години се разлагат...



Трънче, аз от тук ги намерих:
http://www.diapernet.org/locate.htm

До вратата ми ги носят и наистина е много удобно. При мен работи така, преди да родиш им се обаждаш и им казваш терминът ти и те ти носят провизии за една седмица (аз си знаех, че ще е по-рано работата, та на мен 1 месец предварително ми ги донесоха). Та значи донесоха ми 70 пампи за новородено +1 cover, обаче covers ще ти трябват повече - някъде към 4-5, така че ги питай и ако не дават си купи. Аз препоръчвам тези с лепенки за в началото, а не с копчета. Носят ти и diaper pail. След това на определен ден от седмицата ти носят новите и ти им даваш мръсните.

# 211
  • Мнения: 3 638
Като се появят близнаци на хоризонта и аз да се обадя Flutter Добре дошла на Zlatoela и лека бременност!!! Коремчето вече расте ли неудържимо? И ако имаш въпроси заповядай и в близнашкия форум, там пишат само двойни коремчета  Hug Hug

Привет и на всички други бременелки!  Hug И аз като Jenna да ви завидя за мързеливите, спокойни дни  Wink (Между другото Ноли е голям чаровник  Heart Eyes)Спинкайте и почивайте, че сега ви е паднало  Naughty В моя случай вече почти не ми остава време и за форума, камо ли за ЕБХ  Mr. Green Мисля, че при близнаци е непостижима задача, а и честно казано ми се струва малко пресилено, тези полуголи бебета дето по цял ден ги дебнеш. Аз ги чакам само малко по-стабилно да започнат да седят и ще купя гърнета, забелязах, че най-често акат след ядене и ще се опитам поне тогава да ги "моля" пък лятото ще видим дали ще успеем да свикнем и за пишкането  Blush Ако разбира се, не ме направят луда  Crazy

Още веднъж лека бременност на всички и прекрасни шишкави бебоци накрая!!!

# 212
  • Мнения: 20
благодаря на вси4ки за приветствията!близнаците са добре,за сега се о4ертава да са две девойки!аз сьм в петия месец,бебоците са по 500 гр и в супер форма.о да ще бадем разнояи4ни,което поне за мен е супер.и само да ви кажа 4е нито ж моето,нито в семеиството на мьжа ми е имало близнаци,затова не се 4удете ако  и на вас се слу4и........вси4ко е вьзможно.......................  Grinning

# 213
  • Мнения: 176
Атти, мерси  Peace Погледнах тези, че и в други сайтове се разрових (ако на работа някой ме следи какво разцъквам из нета цял ден днес...  ooooh!). Та това се чудя сега: гледам повечето такива услуги дават по 80 пелени на месец - това достатъчно ли е?? Аз си мислех че това по-скоро отива за 1 седмица? Изобщо, колко пелени му трябват на едно бебе? Четохме с мъжа оня ден някаква брошурка: "дузини памперси на ден" и той се зачуди направо кога на това дете ще му остава време да спи (или пък ака докато спи?).

Индиана, ми както термина ми е 3 Юли, може би евентуално ще изляза в болнични на 30 Юни. Но може и като пич да си работя до 3ти, така изкрънквам цяла седмица отгоре, нали 4ти и 5ти са почивни.  Crazy Изобщо големи сметки правя, с тия никакви 6-8 платени седмици дисабилити каквото мога, изкрънквам. Най-готино ще е ако лекаря ми даде бележка тайм офф, за да изляза на дисабилити, примерно, 2 седмици преди термин (така и това време ще ми е платено). Поне после ще имам 6 месеца майчинство, не се оплаквам. Ама ще видим, както си правя сметките без кръчмаря...

Майра, само дето в комунизма дайпър сървис е бил собственоръчно пране на оакани пелени... на ръка  Joy

# 214
  • Мнения: 3 638
Иха-а-а-а още две девойки!!!  Hug Hug И моите са разнояйчни, ще видиш колко прекрасни моменти те чакат! Сега само почивай повече и се радвай на растящото коремче! При нас се оказа, че имало близнаци в семейството от страна на баща ми, но никога не съм се надявала да се случи точно на мен и всъщност си беше съвсем неочаквано  Simple Smile

Трънче , памперси заминават със сигурност повече от 80 на месец. Смятай, че в началото се хранят по 7-8 пъти на ден и ги сменяш всеки път. На мен в момента ми заминават поне по 70 на седмица (добре че тук има големи пакети)  #Crazy Аз си мисля в най-добрия случай поне по 5 на ден, след третия месец  newsm78  Да ме поправят другите мами ако бъркам.

# 215
  • Мнения: 405
Атти, мерси  Peace Погледнах тези, че и в други сайтове се разрових (ако на работа някой ме следи какво разцъквам из нета цял ден днес...  ooooh!). Та това се чудя сега: гледам повечето такива услуги дават по 80 пелени на месец - това достатъчно ли е?? Аз си мислех че това по-скоро отива за 1 седмица? Изобщо, колко пелени му трябват на едно бебе? Четохме с мъжа оня ден някаква брошурка: "дузини памперси на ден" и той се зачуди направо кога на това дете ще му остава време да спи (или пък ака докато спи?).


Хм, на мен ми дават по 70 на седмица, в началото точно ми стигаха, сега ползвам по-малко.

# 216
  • Мнения: 176
ъъъъъъъъъъъъ, извинете бременния ми петъчен мозък. 80 на седмица било, не на месец.  doh

да взема да си ходя (от работа) че очевидно съм изкукала съвсем, като за край на седмицата.  Crazy

# 217
  • Мнения: 29
Здравейте моми4ета! Най-накрая да се разпи6а! Благодаря за поздравите и 4естито на новите корем4ета!   bouquet
Бях се покрила за около месец- гоне6е ме страхотна следродилна депресия- по цял ден ревях и се паникьосвах от вси4ко! Cry Сега съм по-добре, майка ми дойде да помага за 1 месец, добре 4е е тя! На вси4кото отгоре се и преместихме на ново място седмица и половина след раждането, та съвсем бях издала багажа! Бианка е добре, но я мъ4ат колики, сега даваме капки, но пак има кризи от време на време. Мари рус , направо си за завиждане с това кротко бебе, мен ме базикат, 4е беба е наследила моя темперамент (лелеее  Crazy ).
Моми4ета, кога запо4нахте по-тежки тренировки? Става ли 6-8 седмици след раждането? За6тото аз трнирам сериозно бойни изкуства и се 4удя кога да запо4на с хвърлянията Thinking
Поздрави на вси4ки!  Hug

# 218
  • Мнения: 410
здравейте на новите мамита  bouquet.аз немога да спя-малко проблеми и така,но ще почета и пак ще пробвам.радвам се за всички близначета.в на мъжа ми рода има близнаци и аз мислех че ще сме с две,но засега сме с мома,а ако се яви мъжо на поправителен-може и две.

# 219
  • Мнения: 20
мами,искам просто да ви питам как е с детските при вас,имате ли някакви помощи от дьржавата и така.питам просто от люпопитсво...... Laughing

тук при нас например в 7 месец ти дажат нещо като премия за раждане -около 860 евро(двоина за близнаци),което аз намирам за доста уда4но особено за маиките с по ниски доходи,а детските си мислия 4е са около 175 евро(което пьк не е толкова добре).споделете как е при вас..... Hugмного цунки и много сльнце

# 220
  • Мнения: 3 638
Тук в Холандия премия за раждане няма  Sad Ако си работил имаш право на 16 седмици майчинство - 4 или 6 преди раждането и 10 след това като ти дават 100% от заплатата. За близнаци няма по-дълго майчинство. След това край. Има детски, които са около 190 евро на дете на всеки 3 месеца.
Ако те интересува специално за Франция може да попиташ във френската тема, сигурно там момичетата по-добре ще ти обяснят. Аз например излязох в болнични доста време преди раждането и около месец и половина след приключване на майчинството. По принцип бременността с близнаци се счита за доста тежка и никой не ти прави проблеми ако излезеш в болнични, мен даже на преглед не са ме викали. Така че ако работиш можеш да проучиш и този вариант.
Успех  Hug Hug

# 221
  • Лондон
  • Мнения: 56
Тук ти дават майчински 39 седмици - първите 6 - 90% от заплатата, после по £112.75 на седмица за останалите 33 седмици.  Мисля че ти дават и £250 като родиш детето. Не е зле въобще като го сравниш с Щатите. Точно на време се преместих  Simple Smile

# 222
  • Мнения: 1 545
Щастливки! Тук в Италия няма такова нещо като детски. Преди около 2 години бяха започнали да дават по 1000 евро за раждане, но трая само няколко месеца (после Берлускони си отиде  Twisted Evil). Майчинството е 5 месеца - 2 преди раждането и 3 след, 80% от заплатата. За неработещите майки има едно обещетение, но зависи от доходите на цялото семейство. Толкоз, ако изкаш - раждаш.

# 223
  • Мнения: 176
Комунизъм си е при вас...

В САЩ:
премия за раждане: $0
детски: $0 (освен ако не си супер беден, тогава дават някакви купони за храна)
платено майчинство - няма
работи се до последно - болнични преди и след раждане по закон не се полагат, с докторско предписание и според зависи от работодателя може да се изкрънка някоя друга седмица преди (но това ако трябва да лежиш или преносиш), плюс обикновено 6-8 седмици платени болнични след.
Аз ще имам 6 седмици платени след раждане, а общо 6 месеца ще ми се пази работното място, но неплатени.
 Twisted Evil
УУУУ, забравих - значи, за дете се дава кредит към данъчни задължения $1000 на дете годишно, но ако семейството получава добри доходи, тези пари отиват за да намалят данъците които се дължат, т.е. на ръка не получаваш нищо.

# 224
Момичета запи6ете и мен .Втора бременност мият термин е на 2 Август.
На вси4ки пожелавам лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт