Полипи на матката

  • 276 775
  • 481
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
chipolita добре си направила, че си ги махнала. Както ще видиш от линийката ми чакам 2-ро бебче и моя полип го откриха когато бях 11-12 седмица. След консултации с 3-4 лекари окончателно ме бяха объркали. Преди да ме прегледат казваха, че махането може да предизвика аборт, но след като видеха казваха категорично - трябва да се махне. По-малките казаха, че не ги пипат, но моя беше около 5см. При изследването се оказа, че е доброкачествен, но ако остане има голяма вероятност да предизвика инфекция и пукане на околоплодния мехух и съответно загуба на бебето. В края на краищата го махнаха и ми направиха серклаж. Надявам се това да ми помогне да износя бебчето и да нямам други проблеми до края  Praynig
Така че - според мен консултация с повече специалисти никога не е излишна, освен това по-добре преди да забременееш - след това риска е много и несъизмеримо по-голям.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 17:00 от InaD

# 16
  • Мнения: 1 951
Чиполита най-важното е че всичко е наред. Пий си лекарствата и не се тревожи повече.

Ина успех и на теб  Grinning

# 17
  • Мнения: 124
Благодаря на всички, които ми отговориха. Радвам се, че резултата е добър. bouquet

# 18
  • Мнения: 1 248
И от мен един глупав въпрос,ако може-слага ли се упойка при хистероскопията и кюртажа?Мерси  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 951
Не е глупав въпроса. Да, с упойка се иzвърШва процедурата  Grinning

# 20
  • Мнения: 124
На мен ми казаха, че здравната каса поема само местна упойка. Но ако искам пълна ще трябва да си платя. И лекуващата ми лекарка ми препоръча пълна, защото било болезнено, а и като се имало предвид,че не съм раждала. И така си избрах пълна. Направиха ми почистването с пълна упойка и нищо не усетих, а и после не ме е боляло.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
Марински  благодаря, лека и на теб   bouquet

Имам чувството, че и лекарите не знаят какво точно минава през Здравната каса. Аз за пълна упойка нищо не съм плащала, но бях постъпила в болница. Иначе анестизиолога ми каза, че от личния лекар трябва да имам някакъв формуляр, за да мине по касата.

# 22
  • Мнения: 124
Аз също бях постъпила в болница. И именно с направлението от личния, но това не им попречи да ми вземат 90 лв., а моя близка - анестезиолог - ме предупреди, че не се плаща. Но както и да е вече съм дала парите. Дано всичко друго да е наред, за да не се налага да ходя пак там.

# 23
  • Мнения: 124
Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
chipolita нищо срамно не питаш. По-добре лекар да ти каже, но според мен изчакай следващия цикъл.

# 25
  • Мнения: 1 950
Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!

Ако ти се чувстваш добре няма никакъв проблем да правиш секс Peace.
И няма нищо срамно да питаш Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Момичета, и аз имам полип 1см. и е от 1 година. В понеделник съм на преглед при друг лекар...не ми се иска да го махам оперативно, та нали след това рецидивират. Не трябва ли да се започне с отстраняване на причината за полипа, а не със следствието.....Не може ли с лекарства, билки....четох, че в чужбина се пробва първо с лекарства и то хомеопатия - Silicea (Силиций), който "изстъргва" лигавицата на матката...

# 27
  • Мнения: 124
Здравей, tegea. При мен първо се започна с лечение, но полипите се изчистиха наполовина и понеже от 3 години се опитваме да имаме бебе, а не се получава предприехме махането на полипите. Не знам дали съм сбъркала, но се надявам да е правилно решението ми. Опитай с лекарства и виж как вървят нещата и тогава ще решиш.

# 28
  • Мнения: 273
моля ви за сьвет.преди 20 дена ми направиха секцио.на 15 ден получих крьвоизлив и сега лекарката която ме оперира каза че имам нещо останало в матката.можело да е част от плацентата,а можело и да е сьсирек.иска да ми прави куртаж но мен много ме е страх.моля ви кажете няма ли и друг начин.много ми се сьбра-тежка операция с много разкъсвания,после тежко вьзстановяване,а най-лошото беше,че бебенцето ми почина и дори не го видях.няма ли начин да се разбере какво е останало вьтре и да се изхвьрли,чрез лекарства.

# 29
  • Мнения: 1 951
Слънчице много съжалявам за това което си преживяла  Hug Мога само да те посъветвам да потърсиш още едно лекарско мнение. Дано всичко се размине без операция  Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт