Тийнейджърите VIII

  • 17 965
  • 337
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 944
Стига с този ПМС ! Моите тинейджъри са със същите проблеми, само че са момчета  Laughing . Всъщност те нямат проблеми, проблеми има майка им.

 Joy Joy Joy
 И аз се шашнах, същите проблеми имам със сина ми  ooooh! И даже и обяснение като ПМС не мога да приложа  Peace

Моят се зъби само на мен, пред баща му тези номера не минават.
Обаче отчитам, че аз съм виновна- много бързо му прощавам  Embarassed.
Пробвала съм да не му говоря, има страхотен ефект, веднага се усеща и сменя поведението, обаче мен мълчанието ме държи малко  Sick и той отново подхваща старата песен.

# 256
  • Мнения: 901
Стига с този ПМС ! Моите тинейджъри са със същите проблеми, само че са момчета  Laughing . Всъщност те нямат проблеми, проблеми има майка им.

Ама оставете ни ПМС-а, за да се успокояваме с него Laughing Laughing Laughing
Естествено, че не е само това, но пък звучи добре.

Много благодаря на Кул Уич, че с поста си отприщи тази вълна от постове на тема "и при мен е така".   bouquet  bouquet  bouquet
Защото бях започнала да си мисля, че съм само аз и проблемът е у мен.

# 257
  • Мнения: 448
Стига с този ПМС ! Моите тинейджъри са със същите проблеми, само че са момчета  Laughing . Всъщност те нямат проблеми, проблеми има майка им.

Ама оставете ни ПМС-а, за да се успокояваме с него Laughing Laughing Laughing
Естествено, че не е само това, но пък звучи добре.

Много благодаря на Кул Уич, че с поста си отприщи тази вълна от постове на тема "и при мен е така".   bouquet  bouquet  bouquet
Защото бях започнала да си мисля, че съм само аз и проблемът е у мен.
Напълно съм съгласна! newsm10
А сега по-сериозно-явно,че този тип поведение е характерен при днешните тийнове-момичета и момчета.Опитвам се да си спомня обаче дали и аз не бях така?! newsm78 За сестра ми съм сигурна,че беше точно такава,още повече че и сега почти винаги се държи така с мама-нещо,което определено много ме притеснява,защото сега за децата  ни крепи надеждата,че с порастването това ще се промени и дано така да стане!А мама и до ден днешен казва,че сестра ми на 32 се държи като разглезена тинейджърка!Дано да не е така с нашите деца! Praynig

# 258
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Аз не искам да викам дявола - моят от 1 месец се държи като голям . Но и аз смених тактиката - не мърморя , макар че вътрешно се  Sick . Той един път  ми каза " не разбираш ли , че като ми натякваш нещо , дори и да си права , винаги ще го правя на обратно " . Ще видим - чукам на дърво . Иначе все си е приказливко в час  Confused

# 259
  • Мнения: 901
Моето днес пусна две перални.
Е, в бялата попаднала носна кърпичка, ама "лесно се изчистиха нещата" и дъвка имало "тамън сега ухаят и на мента". Laughing Laughing Laughing

# 260
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Брей, май повечето майки си имаме едни и същи проблеми с тийновете, било то момичета или момчета. Аз не правя изключение. До рев ме е докарвал тоя моя хубостник и най ми е криво, че не чувствам в такива моменти да съжалява. А аз като бях в тази възраст не се сещам някакви проблеми да съм докарвала на нашите. На 36 съм сега, и не ми се струва толкова далечно минало.Гледах все да съм тактична да не ги разочаровам, ама деца различни. Колкото до ПМС може и да има някакво влияние, но се съмнявам, че нашите като са момчета, с какво да се успокояваме?
По въпроса със зъбенето, на мен ми се зъби повече, но не е изключено да го направи и на баща му. Той много го е разглезил още от малък /нали е на тате синето/, лошата  съм аз в повечето случаи и затова си позволява повечето с мен такова поведение.

# 261
  • Мнения: 3 221
... А аз като бях в тази възраст не се сещам някакви проблеми да съм докарвала на нашите. На 36 съм сега, и не ми се струва толкова далечно минало.Гледах все да съм тактична да не ги разочаровам, ама деца различни. ...

Tова е, защото ние бяхме "пубери", а сега са "тийнчета". Времената се менят...  Joy

# 262
  • близо до София
  • Мнения: 1 988

Tова е, защото ние бяхме "пубери", а сега са "тийнчета". Времената се менят...  Joy
Joy Много си права!

# 263
  • Мнения: 1 685
 PeaceАз пък като се сетя какви съм ги сервирала на нашите в "пуберския" период Embarassed  ooooh!-ако моят дзвер ми го върне Mr. Green-ще го утрепя #Cussing out
Не напразно има една поговорка на бабите-"Ох-да е живо и здраво на баба милото,че то ще отмъсти за баба си един ден" Mr. Green Joy-ако правилно я цитирам Hug

Иначе при нас продължава проблема с ученето и безхаберието-ама пъъъълно!Как да го мотивирам и накарам да разбере,че са важни за него тези 6 и 7клас ooooh!

# 264
  • София
  • Мнения: 16 260
За съжаление няма как да ги мотивираме. Просто учителите и системата им действа пагубно. Самите учители демонстрират незиантересуваност, подчертават как са на работа само за стажа и  децата мислят, че у-щето е губене на време. Така е и в 7 и при нас в 12 кл. Погледнете и неразбираемите учебници, издадени само да се вземат парите и комисионните.  Да се похваля - обещали са на Ани да работи като маникюристка в известен салон. От днес почва, другата седмица ще се явява на изпит за фризьорка. За матурите - никакъв интерес. Ходенето на у-ще - от време на време, ако няма друга работа. Уж са им обещали да избутат и да им подалят по 1 диплома, ама да видим. Ако не стане - да се стяга догодина да повтаря.

# 265
  • Мнения: 901
Айша,
Вече няколко пъти го пишеш това за учителите и системата и въпреки че имаш известно право да го твърдиш, не съм съгласна, че това е неоспорима истина и че единствено учителите и системата допринасят за това. Познавам достатъчно много деца, които не са се демотивирали и си учат, и си имат своите амбиции.
Предполагам, че зависи от самото дете, от приятелите и от семейството не на последно място.
Не вярвам, че нищо не можем да се направим като родители по този въпрос. Аз разчитам на примера на хората от разширеното ни семейство, на разговори в посока "какво би ти харесало да правиш, когато пораснеш, и знаеш ли как да го постигнеш" и отчетливи демонстрации на удовлетвореност (духовна и материална) от собствената ми професия, по-скоро за да поддържам интереса й към ученето, така че да не ми се налага да мотивирам някого, който тихомълком и без аз да усетя се е демотивирал.

# 266
  • Мнения: 58
Моето днес пусна две перални.
Е, в бялата попаднала носна кърпичка, ама "лесно се изчистиха нещата" и дъвка имало "тамън сега ухаят и на мента". Laughing Laughing Laughing

Благородно завидях Embarassed!чудя се дали моето знае,че имаме такава машинка у нас ThinkingНо вината за това е 100% у мен Sick
Ееех,грешки,много грешки от моя страна,дано не сме изпуснали влака!! Praynigвъпреки,че май и аз не помогах на мойто майче много-много навремето Embarassed

# 267
  • София
  • Мнения: 348
Айша,
Вече няколко пъти го пишеш това за учителите и системата и въпреки че имаш известно право да го твърдиш, не съм съгласна, че това е неоспорима истина и че единствено учителите и системата допринасят за това. Познавам достатъчно много деца, които не са се демотивирали и си учат, и си имат своите амбиции.
Предполагам, че зависи от самото дете, от приятелите и от семейството не на последно място.
Не вярвам, че нищо не можем да се направим като родители по този въпрос. Аз разчитам на примера на хората от разширеното ни семейство, на разговори в посока "какво би ти харесало да правиш, когато пораснеш, и знаеш ли как да го постигнеш" и отчетливи демонстрации на удовлетвореност (духовна и материална) от собствената ми професия, по-скоро за да поддържам интереса й към ученето, така че да не ми се налага да мотивирам някого, който тихомълком и без аз да усетя се е демотивирал.
Абсолютно подкрепям мнението на schreier !
Децата ми не са максималисти(както ми се иска на мен понякога Simple Smile ) и когато могат да минат метър някъде- не пропускат. Но като цяло са заобиколени със съученици и приятели с амбиции и цели, и въпреки някои пропуски в образованието ни , смятам че не е толкова зле ситуацията.

# 268
  • Мнения: 3 221
Аз също категорично не съм съгласна с Айша.
Ако детето не си е родено амбициозно, родителят трябва да намери пътя до амбицията му и да я пробуди и то възможно най-рано.
Никога не съм чакала учител да свърши моята работа (съвсем друг е въпроса, че аз понякога върша тяхната  Crossing Arms)

# 269
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Може ли малко намеса от "другата страна" във иначе симпатичната ви тема  Hug
Прочитам, че тук се обсъжда номера с вечерния час... и се чудя що е то това 8:30 у дома. Мене след 6 ме е страх да се връщам до у дома, а пък и уча на междинна смяна, общо взето вечер само се чудя в 9 или в 9:30 да си легна. Е, понякога още си решавам домашното по математика в 11, но това са редки случай.
А сега успокоение до всички майки - не, не вие сте лошите. Причината се крие някъде в нас, тийнейджърите, обаче проблема е, че никой не знае къде точно. Едва ли ще ми повярвате, ама понякога и аз сама не мога да си се трая  ooooh!. Понякога, като се замисля, осъзнавам че ако аз бях майка, а детето ми се държеше като мене, сигурно вече трябваше да е осъзнало някакъв полу-военен ред. А мама да ми е жива и здрава, с Бог съм говорила за такава майка. Как ли ме изтърпява, не знам.
Искам и да изкажа поздрави за schreier . Дъщеря й може и да не осъзнава, ама има страхотна майка Simple Smile. Също и аз Aisha123 (извинявам се ако бъркам никовете), която пък е осъзнала, че дъщеря и се отделя от нея и го преживява (нещо, с което майка ми не може да се справи)  Grinning  bouquet
А за всички други, които се опитват да предпазят децата си от всичко - за съжаление, не можем да живеем във вакуум Simple Smile. По-голямата част от мен и връстниците разбираме, че всичко вие родителите правите от любов към нас, но за съжаление някой неща трябва да се преживеят. Сами да си добием опита и да знаем какво трябва и не трябва да правим. Ами така де, хора сме. Някой ден и ние ще трябва да се грижим за собствени деца и трябва да отговорим на въпроса "Защо?". Ето и пример: не можех да се примиря, че трябва да ходя с дебело яке октомври месец... до ангината. От тогава си ходя облечена, че и даже се карам на посъблечените  Mr. Green.
Айде стига ви толкова от мене, защото в нашата къща нещата са обратно и родителското тяло чака за Skype Simple Smile.
Лека вечер Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт