За окосмяването на госпожиците

  • 49 024
  • 267
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
Както се казва, ще направя каквото трябва, да става каквото ще.

# 166
  • Мнения: 148
Е, да... Зависи какво е детето... Дано да не е като моето, но все пак... Трябва да има и цветно в живота на един тийн...   bouquet

# 167
  • Мнения: 1 896
Тревогата ми е, че като порасне детето и влезе в онази възраст, от която ни побеляват косите, може да се стигне до бунт и обратен ефект.


Eми аз нямам намерение да се налагам на никой, но периоди на бунт сигурно ще има. Но все пак основното не е кой колко косъма ще си оскубе, а да се научи да приема тялото си.

# 168
  • Мнения: 698
За съжаление, може скоро да имаме по-голям проблем, отколкото предполагаме. Вече е модерно да се махат ребра... ooooh!, а ние за едни косми сме се загрижили.
Наскоро отказах на дъщеря ми да й пробием ушите, защото доводът й беше,че всички имали дупки и щели да й се смеят, че тя няма. Аз й казах, че това,че всички имат нещо или правят нещо определено не е причината и тя да го има или прави. Засега дупки в ушите не пробиваме!

# 169
  • Мнения: 148
Аз съм демократична майка и смятам, че дупките на уши не са никакъв проблем, защото, както сама Вие казахте, че хората даже и ребра си махат какво са едни прословути дупки на ушите... newsm78 newsm78 newsm78

# 170
  • Мнения: 3 886
Аз съм демократична майка и смятам, че дупките на уши не са никакъв проблем, защото, както сама Вие казахте, че хората даже и ребра си махат какво са едни прословути дупки на ушите... newsm78 newsm78 newsm78
Peace Peace Peaceтака е.дупките са най малкия проблем

# 171
  • Мнения: 698
Аз съм демократична майка и смятам, че дупките на уши не са никакъв проблем, защото, както сама Вие казахте, че хората даже и ребра си махат какво са едни прословути дупки на ушите... newsm78 newsm78 newsm78

Както обясних, не може доводът да е "защото така го правят другите", за мен това не е достатъчно. Дори не каза "защото ми харесва".
А ако трябва да сме точни, според източната медицина едни обикновени дупки за уши всъщност не са съвсем обикновени, защото ушите са важна зона, чрез която може да се въздейства на цялото тяло и е възможно да се появи някоя болест неясно откъде... Това - според китайците, не го твърдя.

# 172
  • Мнения: 1 526
В класа на дъщеря ми тази година дойде ново момиче. Симпатично, черничко. Обаче и от далече се забелязва черният мъх над горната му устна. Ми... гадно е. Дано не съм права, но децата в тази възраст понякога са жестоки и сигурно рано или късно ще се намери някой да му се присмее. Ако бях на мястото на майката на въпросната момиче предполагам, че бих я завела на козметик.

# 173
  • Мнения: 148
Аз съм демократична майка и смятам, че дупките на уши не са никакъв проблем, защото, както сама Вие казахте, че хората даже и ребра си махат какво са едни прословути дупки на ушите... newsm78 newsm78 newsm78

Както обясних, не може доводът да е "защото така го правят другите", за мен това не е достатъчно. Дори не каза "защото ми харесва".
А ако трябва да сме точни, според източната медицина едни обикновени дупки за уши всъщност не са съвсем обикновени, защото ушите са важна зона, чрез която може да се въздейства на цялото тяло и е възможно да се появи някоя болест неясно откъде... Това - според китайците, не го твърдя. Вижте сега, детето си е ваше, не мога да преценя...

# 174
  • Мнения: 81
 Shocked

Дупките са проблем,да.
Пиърсингът е начин за заразяване с вируса на СПИН,хепатити и други инфекции,предавани по кръвен път(предполагам,знаете).
Най-малкото заради това щях да се замисля,преди да отида да ми пробият ушите. Laughing


# 175
  • Мнения: 148
Зависи как ти ги правят... Дали с Нов абокат или вече употребяван... А доколкото пистолетът, обецата трябва да е добре дезифенкцирана...

# 176
  • Мнения: 20
Хора няма нужда да казвате горкото дете какво толкова ще му стане . smile3504 Децата в днешно време се развиват много бързо.Ако преди сте се обезкосмявали на 20 сега вече е на 10 и колкото и да не го приемат някои няма да се промени и да му забраните то повече се изкушава  fight.А относно дали са  дама на 10 това са глупости  smile3538  newsm62 това са пълни глупости.Мъжете вече ,ако ме питате почнаха да правят всичко като жените.Един съученик ходи с дълга коса нямам нищо против това всеки си  има право на избор обаче вече колко път го сбъркаха с момиче  smile3532 smile3521 .Много ме дразнят момиченцата дето се кипрят и контят още от малки разбирам като малки да седят пред огледалото да ама то да се правят на фръцли е ужасно  smile3512 ignore2 smile3556 Но лично ми е смешно кото видя някои  мъже. Има дори и момичета дето приличат на много по стариотколкото са .  1swing newsm65 .Успех в нещата  moresmile

# 177
  • Мнения: 372
Още е малка и не мисли за това, но като гледам няма да е много късно и този момент. Мисля, че в момента, в който каже че това я притеснява, ще поговорим и ще я заведа на козметик. Тя знае какво е и сега, ходи с мен често, когато нямам къде да я оставя.
Спомням си моите притеснения в ученическите години и липсата на разбиране от родителите ми - майка ми само повтаряше колко много боли, как щели да ми пораснат много по-големи косми след това и подобни глупости. Не искам да причинявам това на детето си.

# 178
  • Мнения: 593
И при нас е така.
Моята кукла е на 3 и половина, а какво мъхче има по крачетата!  Rolling Eyes
На кого да се метне, милото, природата щедро е дарила с растителност мама и тати.
Вероятно ще я заведа на козметик и ще й купя първия епилатор, когато влезе в пубертета.
Сегашните методи за обезкосмяване са по-безболезнени, не са като едно време.  Peace

# 179
  • Мнения: 888
Аз само искам да задам един въпрос.Забелязали ли сте преди да порастнат косъмчетата под мишничките на госпожичките да се появяват пъпчици?Моята госпожица е на 9 и половина и и се появиха някакви пъпчици под двете мишнички.Отначало си помислих ,че ще се обзаведем с косъмчета,но стоят вече 2 седмици,пък помен няма от косми  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт