БЕБЕТА ЮНИ - 19

  • 11 251
  • 286
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 65
Леле-е-е почнали сте болната ми тема - осигуровки
Аз съм самоосигуряща се и е голяма трагедия с мен. Декември месец беше такова ходене по мъките...
Ако има някоя мама дето знае повече (май samimami беше от компетентните) бих искала да задам някой друг въпрос, но може би на лични, да не ви доскучая с моя случай.

# 196
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Някой чувал ли е това, че не е хубаво да се ядат ягоди по време на бременност?
Ходих на едно пазарче и си накупих много пресни ядки, зеленчуци и плодове. Взех си и ягоди и сега ме обхванаха някакви мисли newsm78
Не бях чувала подобно нещо  newsm78! И аз скоро си купих и си ги хапнах с кеф  Mr. Green! Даже сега като ме подсети и пак ми се доядоха  Mr. Green! Знаеш ли, може да има връзка с това, че не ги дават на деца, защото могат да предизвикат алергии. Ама ти като нямаш такава, защо да не си хапващ  newsm78!
Я, си ги хапни  newsm22!

# 197
  • Разград
  • Мнения: 377
И аз да се включа в болната тема. Аз, сигурно вече съм писала че съм учителка. Лошото е че излязох болнични Октомври и през Ноември ни вдигнаха малко заплатите, но аз не получавам повишена заплата, защото съм излязла болнични преди това. Освен това така загубих и парите за Коледа, за дрехи и тем подобни. Отпуските при нас се натрупват и то без проблем, но ако искаме също могат да ни се изплатят. Но все пак при държавните учреждения всичко е изрядно. Доволна съм на това че болничните ми идват съвсем навреме. Без никакво забавяне, което е чак странно, защото всички около мен които са в болнични чакат и то по няколко месеца за парите си. Стига толкова от мен, че пак се поувлякох.  Hug

# 198
  • Мнения: 233
Някой чувал ли е това, че не е хубаво да се ядат ягоди по време на бременност?

katentze, къде го чу това бе, скъпа? Ти ако занеш колко ягоди съм изяла предния месец и сега остава и да не е било хубаво...  ooooh! Ма, не ми се вярва! Ягодките са доста полезни. Може да има връзка с алергиите, знам ли? Но, сега ще се поразровя из Мрежата, да видим какво ще каже чичко Гугъл, че да сме по-спокойни. А и скоро им идва сезона на ягодките.

The Sleeping Beauty, аз чувствам понякога все едно ще ми се разглобят костите на кръста.Може би е така, защото бебчето натежава, а и ти нали си слабичка-мисля, че е нормално.И аз съм така.

Ми, то не е точно кръста, ами първите 2-3 прешлена над опашната кост. Аз като дете много се пързалях по дупе с найлон и нищо чудно да съм си изкривила там прешлените и сега да е необходимо да се върнат в обратна позиция. А пък това изтръпване на МИШАа може да е от притискане на някой нерв (което е също нормално).

Бубачко, приятно изкарване на Велинград! А пък и ако случите слънчево време, наистина ще е супер да подишаш чист въздух и да релаксираш с някое готино списанийце. Аз поне мъничко ти завиждам (ама благородно де!Mr. Green

# 199
  • София
  • Мнения: 2 901
Валентина, мисля че те разбрах за болничните. Това обаче означава, че такива като мен, дето имат скорошно увеличение на заплатата, по-добре да си налягат парцалките в работата и хич да не му мислят за болнични, че да ни се трупа по-високата база. Еех жалко, а така ми идва понякога да си взимам болнични и да си спестявам част от напрежението в офиса...  Май по-скоро ще трябва да се тренирам в непукизъм  Sunglasses
Абе, всъщност важното е наистина да се чувстваме добре и да нямаме реална нужда от болнични.

bleu, и аз съм на това дередже. Миналата година имах 2 болнични когато малакта беше болна, но нали заплатата си беше същата, това знаех, че не се отразява на бъдещото ми обезщетение. От началото на годината ни вдигнаха заплатите повече отколкото очаквах и сега напарво не си струва да си намалявам бъдещата облага. По-добре е да се взема отпуска, ако имаш неизползвана до този момент, можеш да си я вземеш и това няма да ти се отрази зле. Аз имам да вземам бая но и работа бая имам, та въобще и не си помислям за отсъствия. Смятам да работя пак до последно, дори след като изляза в болнични, ще ми дадат някой лев и все е нещо.

Ей, то пък да няма за какво да се зарадвам - увеличили ми хората заплатата, а аз се ядосвам, че не мога да изляза в болнични - дано не се налага, де! въбще не съм от тези, които си вземат ей така, защото искат да си починат, ще си почивам след раждането  Mr. Green

# 200
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
По моите сметки дори и да бях продължила да работя, защото аз излязох в болнични от този понеделник и не смятам да се връщам на работа, пак ще взема (живот и здраве) същото обезщетение после. Сметнете си хубаво парите, момичета, защото винаги вземат по-малката дневна заработка( между брутното и чистото възнаграждение)  за 6 месеца назад. Та на мен чистото ми излиза по-високо от брутното и тези два месеца не го променят до толкова, че да имат значение. За това и реших да си почивам. Верно, че сега ще взема 80% от заплатата, ама като не плащам за път, то пак е толкова.

П.П. Дали ние сме станали по-чувствителни или хората наистина са не толерантни? Преди малко трябваше да взема нещо от една колежка и ги чаках на автобуса. Ми то всички колежки като някакви квачки започнаха "...малеее, каква е голяма", "....ама тя сега ли ще ражда?"  и други подобни. Ами аз си знам, че съм напълняла, и вода задържам, знам че изглеждам на повече от 6 месеца, ама нали така се раждат бебета. Не всички можем да сме съвършени в този период от живота си! Уф, направо не ми се отива да си взема нещата от службата заради такива приказки. Съвсем ми скапват самочувствието. Пък и не съм сигурна, че те са били перфектни като бременни, ама нали никой не ги е виждал, сега лесно дават съвети и хихикат по чужд адрес  Sad!

Пак се олях  Embarassed! Извинявам се!

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 18:50 от dari75

# 201
  • Мнения: 100
dari75 и аз съм на същото положение като теб и за това пожелах да си използвам всичката отпуска а после болнични. Натоварването ми дойде в повече. На работа в къщи с детето и мъжа на изпити. Все още не мога да се отпусна спокойно.  ooooh!

# 202
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Момичета, мисля че трябва да се радвате, че плащате такива осигуровки. Това означава, че получавате нормални заплати.  Peace Какво от това, че моите осигуровки са 50-тина лева, като накрая на месеца едвам получавам 300лв./повечето от коит отиват за заем/.  Sad

# 203
  • Мнения: 3 743
Добър вечер и от мен Hug

Валентина прекрасно си систематизирала информацията за платената отпуска преди майчинство,  благодаря bouquet. И на мен счетоводителката ни така ми обясни днес. Не може да се вземе цялата годишна отпуска предварително. А аз така исках хем да си ходя на работа последните дни, хем да си взема отпуската и да работя три седмици на 1/2 работен ден. Другата седмица ще преговарям със счетоводството дали няма да мога да използвам поне 5 дни преди майчинството, защото вече имам използвани 3 Mr. Green.
Пък ако ми се види много зора, ще си взема болнични, в края на краищата бебчето е по-важно от всичко Heart Eyes.
Иначе с осигуровките нямам проблеми, и аз работя в чуждестранна фирма и всичко е изрядно.

За пенсионните фондове, имам противоречиво мнение. От една страна се осигуряваш за старините си, от друга не съм сигурна дали това, което ще се получи тогава, няма да бъде изядено от инфлацията. Във всеки случай, след като се осигуряваме задължително по два стълба /за родени след 1960г/, би трябвало да получаваме доста по-справедливи пенсии от нашите родители.

Аз напоследък чувствам как кожата ми започва да се разтяга повече и като вървя дълго време ми натежава коремчето и ме заболява гърба ниско долу, но като си почина и ми мина. Трябва да намаля оборотите, а толкова обичам да вървя бързо Rolling Eyes.

Лека и спокойна вечер на всички!

# 204
  • Мнения: 15
Привет!!! Hug
Цял ден скитах по улиците и малко се уморих.Сега съм си купила банички,само ги бутам във фурната и отиваме да гледаме мача в един приятел.Не не съм футболен запалянко,ама да се паразходя и аз с мъжете Mr. Green


dari75 я не им се връзвай.Нека си говорят хората,а  на теб да не ти пука.А ама много им се дразня на такива хора дето само знаят да дрънкат глупости ooooh!.Да се занимават със себе си,а не с чуждите хора Naughty ааааааааааа......

The Sleeping Beauty   ДА!!!Най вероятно е някакъв нерв.Ама то лек за това няма Thinking май ще трябва да си го търпя...

# 205
  • по света
  • Мнения: 1 587
Някой чувал ли е това, че не е хубаво да се ядат ягоди по време на бременност?
Ходих на едно пазарче и си накупих много пресни ядки, зеленчуци и плодове. Взех си и ягоди и сега ме обхванаха някакви мисли newsm78
За ягодите знам че не се ядат като кърмиш и на много малко дете,но по време на бременност можеш да ядеш на воля.Аз съм яла и два килограма на ден Wink

# 206
  • Мнения: 616
Дааа, ягодите не стават после - когато кърмиш бебето, както и цитрусите, орехите, фъстъците, шоколада, млякото, яйцата...  Crazy абе въобщеееее Ще има една диета... Аз както не съм свикнала да се съобразявам какво имам в чинията...  Tired

Мен кръст не ме боли, но от два дни забелязвам, че ми се променя походката! е, то е субективно, понеже няма как да се наблюдавам сама, но така ми се струва... Вече не си движа ханша нагоре-надолу (както манекенките примерно) а го движа настрани... наляво-надясно (както бременните примерно  Crazy)  Имам чуството, че се движа като някое мече по улиците... бааавничко, спокооойничко, не търча за рейса, не търча за асансьора, сядам бааавничко  Joy
Тюленче! Но явно е точно от наместването на разните кокали, понеже аз кила нямам, и не е от теглото!

Айде, ще се огранича днес, пък от утре ви давам почивка, няма да съм във форума до неделя  Mr. Green

# 207
  • Мнения: 24
Аз пък знам 4е за да имаш мн кърма ,трябва да ядеш  мн ядки ,особено орехи.Аз като бях в родилния една акушерка ми каза ,да накарам близките ми да ми донесат орехи,за да имам пове4е кърма  newsm78

# 208
  • Мнения: 15
А пък аз винаги съм била от по нервничките и винаги бързам за някъде.Вчера видях една приятелка и като му хвърлих един бяг за да я стигна.Чак се засрамих от себе си после Embarassed  Ама не мога Simple Smile Такава съм си Peace

# 209
  • Мнения: 279
Благодаря ви момичета, значи мога да си ги ям на воля Joy  Hug
И аз съм така с походката и се опитвам да съм по-бавничка, а докато свикна . Понякога не се сещам и ставам рязко от стола или пък тръгвам да бързам и се усещам, не за друго ами ми опъва коремчето и така се сещам Blush
offioly, приятно изкарване !

Общи условия

Активация на акаунт