БЕБЕТА ЮНИ - 19

  • 11 248
  • 286
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,
днес бях на консултация и да се похваля измериха бебо 783гр.,страшна работа  мъж и половина:lol: По притеснителното е че имам заобляне на долния сегмент както каза доктора трябва да лежа и без стрес.За сега нито едното,нито другото май мога да си спестя,каката се поглезва и иска да я нося,а живот тук без стрес няма!
Да ви кажа какво ми се случи днес в аптеката до поликлиниката,в която работим и аз и мъжа ми.Та днес влизам да си купя дъвки преди прегледа и гледам две гишета,на едното работещо със Здравната каса един дядо,един мъж на средна възраст и една лелка на около 50години.Нареждам се чинно и аз на опашката,малко след това се появява аптекарката,аз правя две крачки и се озовавам първа на това гише.Като видяха това чичката и лелката като започнаха да крещят,лелката ме дърпа за ръкава и ми вика:" Нещастница ще ме пререждаш",чичката нещо взе да ми вика простачка нахална ooooh!Викам и на лелката да не ми дърпа ръкава,а тя ми вика аз съм инвалид едва седя на краката си...Аз казах аз пък съм бременна а то е очевидно,аз останах толкова възмутена и потресена че просто онемях направо.
Аптекарката отказа да ме обслужи и аз мисля да пусна оплакване,такова безобразие.....Инвалид била как не ги е срам,ама то лекарите са виновни ще им дават ТЕЛК повече от половината българи инвалиди ooooh!И съм се клела в Хипократова клетва да се раздавам за тези животни озверели,направо ми се повдига като си помисля в какво общество живеем.
Оплаках ви се,сори за дългия пост  Thinking

Просто не мога да се въздържа по този въпрос - juliana има една наредба, в която пише, че в аптеката се обслужват с предимство бременни и майки с деца. Аз преди като работех в аптека и като видя, че има бременна на опашката и и казвам да мине да я обслужа с предимство и бабичките и дядовците ще ме набият.  #2gunfire Ужас и безумие, май никакво възпитание не ни е останало. Да не говорим, че аз откакто съм бременна един човек не ми е отстъпил на някоя опашка, даже една бабка в Била ми удари един лакът, да не би да я предпредя на кантара. А да не ви разказвам пред кабинета на GP-то как щяха да ме набият - а аз бременна, дера се като магаре и с температура...........
Подай оплакване, май е крайно време да се научим да се уважаваме

# 211
  • Мнения: 233
Имам чуството, че се движа като някое мече по улиците... бааавничко, спокооойничко, не търча за рейса, не търча за асансьора, сядам бааавничко 

Ти като мече, аз като пате.... айдеее, събрахме зоологическата градина!  Joy

panterkata66, ядките са винаги полезни - и сега и след това, изобщо който може, да яде! Аз наблягах примерно много на орехи първите 3 месеца!

Кори няколко теми назад беше споменала, че спермата (когато се прави секс по време на бременността) благоприятствала по някакъв начин родовите пътища. Аз пък имах притеснения (някъде другаде бях чела), че може да причини контракции, заради окситоцина. И ми е едно объркано...  newsm78 Не знам какво да си мисля. Някой знае ли нещо по върпоса?

# 212
  • Мнения: 279
The Sleeping Beauty, това за контракциите доколкото знам не се получава от спермата. Когато ти получаваш оргазъм тогава матката контрахира.  Затова на такива като мен не е препоръчително, защото аз и без това си ги имам контракциите.
Дори знам, че лекарите препоръчват в 9тия месец секса ,за да предизвикаш раждането.

# 213
  • Мнения: 92
И извода какъв трябва да е: секс без удоволствие, най-полезно Confused hahaha

Момичета, остават ми 99 дни до термина, вече цифричките не са 3 Mr. Green

# 214
  • Мнения: 176
The Sleeping Beauty, това за контракциите доколкото знам не се получава от спермата. Когато ти получаваш оргазъм тогава матката контрахира.  Затова на такива като мен не е препоръчително, защото аз и без това си ги имам контракциите.
Дори знам, че лекарите препоръчват в 9тия месец секса ,за да предизвикаш раждането.

И от спермата, и от спермата. Даже първите 3 месеца имах инструкции от лекаря ми при "сексуални отношения" (това от устана на 70-годишен човек  Mr. Green) мъжа задължително да е с презерватив.  Peace

# 215
  • Мнения: 616
Първа първа днес  Mr. Green
Желая ви много приятно настроение, положителни емоции, хубаво време и да се радвате на живота!!!
Аз заминавам за дъъълъг уикенд, но ако мога, ще хвърлям по едно око!

Поздрави   bouquet

# 216
  • Мнения: 212
тук и аз да се намеся за спермата- и на мен в самото начало ми забраниха и то не толкова заради самият акт- каза доки колкото заради спермата. до колкото аз разбрах по някакъв начин изглаждала мускулатурата и спомагала и предизвиквала родовата дейност  newsm78

# 217
  • Мнения: 23
  Nature Sunny  Добро слънчево утро и от мен   bouquet
offioly приятно пътуване и весело изкарване  Heart Eyes Hug
Весел и усмихнат слънчев ден на всички   bouquet

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 83
   Добро и слънчево утро и от мен! Laughing

Да споделя какво аз знам за спермата-по принцип в семенната течност има простагландини,които се разглеждат като причина за спонтанен аборт или раждане.Но потенциално неблагоприятният им ефект се надценява,тъй като действието им е твърде краткотрайно,а количествата-минимални. newsm78
  Така,4е споко Joy

# 219
  • Мнения: 279
Добро утро и от мен Heart Eyes
Това за спермата не го знаех newsm78 Ама и аз си мисля, че няма да е чак толкова опасно. Не ,че правя секс сега ,ама нека да знам поне Flutter
Днес май пак ще е топличко.Аз съм се организирала да ходя на разходка с една приятелка и да обиколим хем малко магазините Mr. Green
Хайде чаооо Wink и ви желая един хубав и усмихнат ден навън Hug

# 220
  • Мнения: 13
Добро утро тумбачета!!!

И от мен приятен ден с много положителни емоции!!! Който може да се разходи - навън времето е невероятно...
Аз съм на работа Confused и в офиса нямаме нито един външен прозорец... Tired А съм на няколко крачки от плажа... Close

# 221
  • Miami
  • Мнения: 416
Привет мацки  Hug

Аз само да кажа, че това за спермата го бях чела някъде и не го твърдя със сигурност.   Peace
Айде лек и приятен ден и от мен  Simple Smile

# 222
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте, днес ще пиша по-раничко, че може ида не ми остане време по-нататък.

За толерантността да се изкажа. Вчера за първи път ми отстъпиха място в маршрутката - ама аз като я видях, че се задава, спуснах ципа на якето и като се качих, видях хората как се споглеждаха кой ще става, докато аз плащах и си чаках рестото. накрая една жена стана. Каква файда обаче - сега ще помислите, че филм разказвам, ама малко след като преполовихме пътя шофьора се "облегна" с маршрутката на 1 такси и онзи като надигна врва, ще викат КАТ и т.н. А ни еси чакаме вътре да ни кажат ще се пътува ли или ще ни връщат парите, но шофьора все идва, нещо си взема и пак ни зарязва. по едно време маршрутката тръгна полека и без него, ви казвам, ама си се носи. Един добър човек като спря с колата си, изскочи и ксе метна на шофьорското място да ни спасява. "И сега какво?"пита, "ами карайте вие!" му викаме ние. Чакахме чакахме, човека също стои и чака да дойде шофьора, че да отпусне педала, а шофьора 2 пъти пак идва, взема си нещо, въобще не обърна внимание на това, че друг му стои на мястото. Накрая посъветвах спасителя да врътне ключа и да си ходи и той така и направи. На шофьора явно не му се връщаха пари и ни качи услужливо при следващия си колега, който и без това беше досатъчно пълен. д ане мислите, че някой от старите ми спътници ми направи място да се кача - не, бутаха се преди мен! После пътувах права до края!

А миналата седмица ходих в НОИ да подавам едни болнични, опашката се беше извила е-хе-хееее, аз седнах на 1 стол и предупредих след кого съм и явно с това се изчерпа толерантността на хората там. По едно врем естанаха едни разправии, кой след кой бил и се оформиха няколко опашки, разместиха се хората и аз си застанах да си чакам вдамата души пред мен права. Някакъв човек се пререди, всички му се развикаха, дори имаха наглостта да ме дават за пример, как аз съм чакала права, но никой не каза - ето, минете преди мен! Служителката дори предложи да си седна, а тя да си работи по документите ми, но аз предпочетох да стоя до нея за по-бърза реакция, но хората... изумена съм, то силичи там кой колко болнични предава, има хора с цели кочани почти, отнемат сума ти време, а аз с 2 листа, дето се обслужват за по-малко от 10 минути...

И ми е чудно също, хора които отдавна ме познават, но се срещам с тях не всяка седмица - примерно в банката, магадзина, как преценяват, че съм бременна по затвореното яке, а всички останали наистина, както казва Трънче, заспиват при вида ми. Щях да ви успокоявам, че като родите и се качите с бебе или малко дете, ще е различно, но аз преди няколко месеца с 2-годишното си дете в маршрутката права пътувах!

# 223
  • Мнения: 67
Добро утро!
Леле днес се събудих умряла от глад  Laughing Тази седмица съм си сложила още 300гр. и вече съм почти 7,5 кг. Някой знае ли по колко е добре да се качват на седмица? Някъде го четох ама не помня къде?  Thinking
Това за спермата ме изненада, но ние така или иначе откакто съм забременяла сме на сухо. Дори спим отделно - мъжа ми го е страх да не ми удари коремчето.   Joy

# 224
  • Мнения: 212
ох... като слушам за толерантността- такъв яд ме хваща...  smile3515 smile3511 кви са тия хора, кво е тва нещо...
аз например винаги пускам майки с деца а и не само по пешеходните пътеки а и не само, когато съм с колата. винаги пускам, от колегиална гледна точка шофъори да се включат в движението и не разбирам такива които все едно ще им се обърне живота ако направят някой подобен елементарен жест...
аз на свой ред скоро имах едно висене на опашка, но мога да споделя положителна емоция-
значи наредила съм се аз пред кабинета на един ортопед, а преди мен имаше 12 души  smile3507 и то не някакви кой знае колко леки случаи- имаше дори хора инвалиди- без ръка без крак....  а скамейките в чакалнята естествено не достигат..... а аз нали съм двойно по едра... и изглеждам като в 8-9 месец  supermama
та след като почаках 20 ина минути, един човечец с отрязана ръка вика- абе нека да мине госпожата, да не вземе да роди тука  smile3501 аз на свой ред се правя на скромна- не ми е удобно викам, всички чакат, а става бааавнооооо. ама срам не срам - влязох. после на излизане благодарих и така си спестих чакане от поне 4 часа  smile3508

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт