Каква шевна машина и откъде

  • 556 524
  • 4 059
  •   1
Отговори
# 3 255
  • Мнения: 23
Продавам Toyota jeans 17c. Ако някой се интересува мога да пратя линк към обявата. Цената е 200лв. Не знам дали мога да публикувам обявата тук.

# 3 256
  • Мнения: 18
Тъй като и Елна и Janome са на един и същи собственик

Споделям интересна статия, в която сравняват точно този модел оверлог, за който Електричар спомена, под различните марки и обощават въпроса, дали Елна и Жаноми предлагат различни продукти - може да е любопитна за някой:)

https://sewingiscool.com/are-janome-and-elna-the-same-company/

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 14:31 от Tsveeetito

# 3 257
  • Мнения: 18
Скъпи момичета,  electrichar от началото на седмицата се опитвам  да изчета темата (в работно време), като паралелно с това, гледам линковете към youtube, причината е че след 20 и повече години отново ми се прииска да шия Simple Smile. Горд собственик съм на 1 стар ръчен сингер от прабаба ми, на който се научих да шия, а после за 16 РД баща ми ми предложи да ми купи мотопед, но аз поисках 1 JANOME, който ми служи вярно над 20 години. Сега изведнъж ми се прииска оверлог, мераците ми минаха през Рfaff, Medion, сега пък гледах Elna. Ако трябва да съм честна, не знам колко време ще ме "държи" този мерак и заради това се чудя има ли смисъл да се "втилявам" със инвестиция в скъпи играчки. Основното, което ще шия са дрехи за мен, децата (имам 3 броя) , домашен текстил евентуално.  Бихте ли ми дали съвет, ако взема тази играчка https://nemskistoki.bg/dom-gradina-i-domashni-lyubimtsi/drugi/sh … ;description=true  дали ще мога да намеря захранване/педал или да не се занимавам с глупости и да чакам Лидъл да пуснат на оферта ? Желая Ви усмихнат ден и по- малко оплетени конци Simple Smile))

# 3 258
  • София
  • Мнения: 1 887
Предлагам да пообиколите някои магазини на Лидъл в София, преди няколко дни видях оверлог от тези, които пускат периодично, но изобщо не си спомням къде беше, защото търсехме нещо конкретно и влизахме в много техни обекти тогава. Впечатли ме, че го продаваха дълго време след като е изтекла брошурата му.

# 3 259
  • Мнения: 18
Предлагам да пообиколите някои магазини на Лидъл в София, преди няколко дни видях оверлог от тези, които пускат периодично, но изобщо не си спомням къде беше, защото търсехме нещо конкретно и влизахме в много техни обекти тогава. Впечатли ме, че го продаваха дълго време след като е изтекла брошурата му.
Би било чудесно, обаче аз съм от Бургас Sad

# 3 260
  • Мнения: 2 162
Предлагам да пообиколите някои магазини на Лидъл в София, преди няколко дни видях оверлог от тези, които пускат периодично, но изобщо не си спомням къде беше, защото търсехме нещо конкретно и влизахме в много техни обекти тогава. Впечатли ме, че го продаваха дълго време след като е изтекла брошурата му.
Би било чудесно, обаче аз съм от Бургас Sad
Обадете се на телефона им и попитайте. Ако някъде имат наличен могат да го препратят към вашия магазин.

# 3 261
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 143
Предлагам да пообиколите някои магазини на Лидъл в София, преди няколко дни видях оверлог от тези, които пускат периодично, но изобщо не си спомням къде беше, защото търсехме нещо конкретно и влизахме в много техни обекти тогава. Впечатли ме, че го продаваха дълго време след като е изтекла брошурата му.


 В София на Вагон ресторанта както му казват

# 3 262
  • Мнения: 18
Предлагам да пообиколите някои магазини на Лидъл в София, преди няколко дни видях оверлог от тези, които пускат периодично, но изобщо не си спомням къде беше, защото търсехме нещо конкретно и влизахме в много техни обекти тогава. Впечатли ме, че го продаваха дълго време след като е изтекла брошурата му.
Би било чудесно, обаче аз съм от Бургас Sad
Обадете се на телефона им и попитайте. Ако някъде имат наличен могат да го препратят към вашия магазин.
обадих се, нямат. Сведох възможностите до 2:
https://of-import.com/overlog-Pfaff?search=%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1 … D0%BB%D0%BE%D0%B3
https://www.olx.bg/d/ad/shevna-mashina-overlog-element-1230ol-CI … 1012-ID8TaFs.html
има ли някаква значителна разлика между двата модела?

# 3 263
  • Мнения: 1 884
Поля, познавам и двата модела. Аз бих си купил вторият оверлог, който струва 299 пари, но не защото е по-скъп. Той е по-старият, но по-удачен модел. Ножовете му са класически, по-евтини са и се намират лесно. Този за 200 пари е по-новият модел. Той иска игли EL, които са за покривна машина. Дамите се оплакват, че е капризен и прави пропуски на бодове. Първият работи с нормални игли за домашна машина. Не е капризен за игли и конци. В иструкцията пише, че работи с игли Сингер 2022 мисля. Такива игли се намират трудно, но тъй като имам същият, пробвах го с нормални игли и не прескача бодове. И двете машини са модели на Сингер, но незнайно защо, за ЛИДЛ ги пускат с названието Пфафф елемент. Ако купиш, ще ти пратя пълната видео инструкция, точно за този модел. Много е важна, защото показва всички видове шевове и настройки на тегела.

# 3 264
  • Мнения: 18
Благодаря Ви за подкрепата и споделения опит. За съжаление се оказа, че обявата не е актуална, момчето забравило да я изтрие, намерих втора- обещаха да ми пишат в неделя, но не ми отговарят, сигурно и тя е продадена, макар, че беше 350 лв, като краен вариант остана един ЕЛЕМЕНТ 1230 работещ, същия, обачему го нямя левият капак и антената Sad а не ми се рискува.
В немския Лидъл от днес има наличен за онлайн поръчки Singer S010L, но като че ли ми идва далече. Също като на лисицата - грозденцето. Та явно ще почакам да излезе някое друго Пафф-че.
Желая Ви усмихната седмица!

# 3 265
  • София
  • Мнения: 1 887
Поля, ако имам път към Лидълите в района, където миналия път обикалях, и видя пак машината, веднага ще ти пиша точно в кой магазин е. От опит мога да кажа, че на телефона за клиенти на Лидъл обикновено казват, че нямат нещото, което се търси, и момичетата във форума помагат с покупката.

# 3 266
  • sofia
  • Мнения: 128
Здравейте,
Имам лидълския оверлог Element by Pfaff и искам да купя краче за ластик, но точно за този модел не намерих. Знам че отговаря на Сингер, но и там ударих на камък (или по-точно не знам къде да търся). Намерих някакви крачета за оверлог, но не съм сигурна дали стават за моя модел. И изобщо крачетата за оверлог дали са универсални като крачетата за шевна машина?

# 3 267
  • Мнения: 1 884
Nami, крачетата на всички домашни оверлози са различни. Има оверлози, които са на различни производители, но са на еднаква платформа, тоест приличат си външно много. Ако оригиналното краче на една марка, е еднакво с крачето на оверлог от друга марка, само тогава стават. Комплекти крачета за този модел оверлог, съм виждал само в Али и чужди сайтове. Май не са много евтини. Крачето за ластик е с винт, с който можеш да направиш свиването на ластика по-силно и по-хлабаво. Проблемът на зашитият ластик е в това, че след време той губи качествата си и се отпуска. Тогава трябва да разшиваш и да зашиеш нов. Аз предпочитам да вкарам ластикът в подгъва, без да го зашивам и когато се отпусне, да го сменя с нов. Зашивам подгъва, като го оставям незашит около сантиметър, с две затяжки в краищата. Вкарвам ластикът, определям колко да е стегнат и го зашивам. Ако все пак искаш ластикът да е зашит, помисли да го зашиеш със зиг заг, опъвайки го така, че да ти хареса свиването на плата! Същото важи за всички предлагани крачета за оверлог. Просто използвай специални крачета, но на многооперационната машина. Така ще си спестиш покупката на крачета за оверлога. Ако се касае за индустриално производство, си заслужава. Само едно краче за покривната машина, струва около 40 лева.

# 3 268
  • sofia
  • Мнения: 128
Много благодаря за изчерпателната информация.

# 3 269
  • Мнения: 8
Здравейте, имам Бернетте 25, която ми създава доста затруднения, забива началото на плата в отвора и го затъпква, трудно се напасва на правилното място калерката и бодовете стават хлабави, крачето
 е прозрачно, но не се вижда иглата къде шие, т.е.  не мога да следя иглата по контура на кройката.  Бихте ли ме посъветвали каква машина да си купя без много операции, най-вече за прав тегел и без описаните проблеми и да има силно осветление и при шиене на дъги, кръг, да остава хубав бода.

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 16:32 от ИрисС

Общи условия

Активация на акаунт