Отговори
# 135
  • Мнения: 21
СТЕФИНКААААААА!!!!!!!!!!!
От къде си взе тези сладки бодинца???Много ми харесаха на точките и на раетата!!!

ОФФФ!!!Сега видях,че си от Габрово и сигурно от там си ги купила!?
Не - не са от Габрово - поръчах си ги от тук
Благодаря ти Стефинка Hug!!!
Разгледах,има много сладки неща,доста по-различни от това,което се предлага по магазините и на много добри цени!!!А за колко време ти ги доставят и как стои въпроса със заплащането???

# 136
  • Варна
  • Мнения: 435
Здравейте, тумбачета!!!

И ний си взехме такова легълце - модел АДЕЛИНА, цвят венге с бежово, но още не сме го сглобили, правим ремонт в стаята, и евентуално края на другата седмица ако стигнем до него. Цената му е 430 лева с матрака /но е обикновен, дунапренен, Cry, /чудя се дали да взимаме друг/. Мъжо като го взимал обаче срещнал един друг татко, който му се е оплакал, че много трудно го е сглобил, схемата била на турски, и имал голям проблем с люлеещия механизъм, други се оплакаха че липсвали доста от свързващите елементи /болчета, гайки и т.н./ - някой от вас случвало ли му се е???
А колко са качествени ще видим, от талашит са направени все пак, не от дърво, но дано са издръжливи Peace
А някой знае ли може ли да се намери "повивалник"  /ако така се казваше/ с размери като шкафчето на това легло, всички други са все едни грамадни, какво ще слагате като повивате бебчо???
Като го сглобим, ще пусна снимки Peace Heart Eyes Grinning

# 137
  • Мнения: 200
Днес наистина е слабичко във форума, ама то неделите е така. Аз днес не съм излизала, само се излежавах и четох книга и се унасях на няколко пъти, след което така ми падна кръвното че до преди 1-2 часа ми беше супер лошо, макар че пих и 0,5л кола, никакъв ефект  newsm78 Нашият тати днес свърши много работа ремонтна, която откакто сме се нанесли все чака да се свърши, ама той като почива 1 ден в седмицата и досега нямаше кога.
Котаракът никои не ни го иска, нито свекитата, нито бабите, направо ми е тъпо вече, защото и ние няма на кой друг да го дадем. Все пак е само за няколко месеца пък и става дума за хигиена и за здравето на бебчето уж, ама на! Малко се изнервих че не ни влизат в положението  smile3516Нито може да изперем нито да подредим апартамента  #2gunfire
Нервите ми как играят просто не е истина, а от време на време ми става супер депресантско и апатично. Абе вие знаете за какво говоря  Crazy
alokazia една мама от форума беше казала че седма година го ползва и не е мръднало. Чела съм много мнения за тях , защото са най-купуваните креватчета по принцип, и са все добри, никои не се е оплакал до сега. Ще видим де и ние сме капарирали едно и другата седмица ще го взимаме, ама си поръчахме и кокосов матрак, защото бях чела че тези дунапренените много спарват (особенно лятото) и са меки (което не е хубаво за гръбначето на бебето)!

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 23:48 от Aquariel

# 138
  • Мнения: 96
Здравейте мами!
Ние се завърнахме от Благоевградското пътешествие и не родих по пътя Joy newsm44
Прекарахме страхотно - разходки на слънчице и спокойствие. Бяхме на басейн, по градинки, по кафенца и барове. Малко повечко купонясвах отколкото трябваше май, но пък като за последно преди бебчо Grinning

Днес имах болки. Доста силни. И цял ден. Минаха ми преди малко Shocked Мисля че от Магнерича, който изпих към 23ч. Бяха доста силни и на вълни - ту по-слаби, ту по-силни. Като при болки в яйчниците, без стягане на корема. На някоя от вас случвало ли се е? Имате ли идея дали това са контракции? Във вторник съм при Док и ще ме гледа подрбно, но ще съм благодарна ако някоя сподели Hug

Много неща исках да напиша в отговор към постовете ви, но бая се изписа и забравих newsm78

На ЗАКИ честито за бебоците - бързо да се връща с тях вкъщи  Hug Hug Hug

На новите мамчета - добре дошли! На именничките - честито на патерици! Hug

От няколко дни такъв позитивизъм ме е ударил, въпреки че съм по-тромава и с повече оплаквания от преди. Дано и при вас така да стане Heart Eyes Все си мисля колко е хубаво да съм бременна и да чакам да ми се случи толкова хубаво нещо! Не се тревожете за нищо и се усмихвайте повече - после ще си спомняме с такова умиление за всеки миг около този хубав момент!!! Hug

# 139
  • Мнения: 371
Добро утро  Simple Smile
В предишни теми бяхте писали какво ви помага за хремата, ако може пак да кажете че много ме мъчи този запушен нос

# 140
  • София
  • Мнения: 62
Добро утро ,момичета!
Ето и аз вече съм в деветия месец и вече мога спокойно да чакам да се появи младежа newsm68!
Верчо,много хубаво го каза,това за позитивизма.Наистина,колкото сме по-спокойни ,толкова по-добре.Само дето все повече неразположения почнаха да ме мъчат-болки в таза,отичане на китките на ръцете ит.н.
Колкото за зъбите ,направо съм пълна трагедия.Зъбния камък ми е почистен,нямам кариеси,въобще всичко отремонтира зъбара ми преди няколко месеца.И въпреки това като започна да си мия зъбите са такива болки,че не мога да ви опиша smile3518.Добре ,че си купих мека четка за зъби и паста "Сенсодин"та положението е по-поносимо.От бременността зъбите и венците ми са станали толкова чувствителни,че няма на къде повече!Само се моля,като родя положението да се нормализира!
Честито на всички мами със сладурските покупки!Да си ги ползвате със здраве!
Момичета,Сладка мама отдавна не е писала?!?Дано всичко е наред newsm17!
ven_j,аз ползвам капки за нос "Пинозол"-на билкова основа са  и са приятни на мирис.
Пак се отнесох с писането...Хайде,пожелавам ви приятен и топъл ден!

# 141
  • Мнения: 165
добро утро ,будна съм от 6 без 15  Shocked
vercho , четох някъде ,че тия болки за 36,37 седмица са нормални ,защото бебчо тогава слиза надолу и си проправя път с главичката  Peace
някой беше писал ,че няма да глади дрехите да не пожълтеят . та се чудя сега да ги гладя ли или да ги прибирам така и да чакам като му дойде времето ? newsm78
а за родилното ще си взимате ли всичко отначало или ще имате втора чанта  ,която някой ще ви донесе по-късно,защото моя сак май няма да успее да побере всичко каквото съм решила.
и последен въпрос -как точно се засичат контракциите ? второта контракция от края на първата ли се засича или от началото .и с каква продължителност са истинските контракции ,а не подготвителните ?

# 142
  • Мнения: 1 080
За списъка за болницата - аз така си подредих половината от нещата по един такъв списък и се получиха 3 голееееми чанти
Че аз ако отида така да раждам те ще ме изхвърлят


За това в една раничка си взех само документите, една нощница, лигнин, подлогани и тоалетни принадлежности и чехли - другите неща щеми ги носят после

Момичета - имам въпрос:
Има ли специални превръзки за родилки или трябва да си купя обикновени - нощни?!?
    newsm78 newsm78 newsm78

bebkobub , писах ти на лични

Дано с Дари и Рая всичко да е наред    Praynig Praynig Praynig     

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 09:06 от stefinka

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 328


Момичета - имам въпрос:
Има ли специални превръзки за родилки или трябва да си купя обикновени - нощни?!?
      

Аз питах в аптеката и от там ми дадоха наистина превръзки за родилки - едни огроооомни ми се видяха, но според аптекарката вършели чудесна работа и много ги търсели. Но също така съм си купила и един топ лигнин...

# 144
  • Мнения: 479
Добро утро!

Само минавам да се разпиша и да ви пожелая хубава и успешна нова седмица!

Идеята багажът за родилното да се раздели в 2 сака е супер. Не се бях сетила  newsm78. Сега ще поразредя моя натъпкан сак.

В предишни теми бяхте писали какво ви помага за хремата, ако може пак да кажете че много ме мъчи този запушен нос

Аз си слагах Виброцил, но много ми помагаше инхалация с вода и хлебна сода (вдишваш през носа).

Момичета - имам въпрос:
Има ли специални превръзки за родилки или трябва да си купя обикновени - нощни?!?
      
Аз питах в аптеката и от там ми дадоха наистина превръзки за родилки - едни огроооомни ми се видяха, но според аптекарката вършели чудесна работа и много ги търсели. Но също така съм си купила и един топ лигнин...

Аз засега съм приготвила само лигнин и обикновени превръзки.

Аааа, щях да забравя - честито на всички за новите придобивки! Да си ги ползват със здраве!   bouquet

Хубав ден от мен  Heart Eyes

# 145
  • Добрич
  • Мнения: 52
И аз съм се заредила с тези превръзки,те са като памперси,само без лепките отпред-имам чувството,че ще ме хванат от пъпа до кръста.Иначе багажа ми е на 3 разделен-една малка чанта за начало,защото не гледали с добро око в предродилна ако си с куфара-там има 1 нощница,чехли,лигнин,хавлийка и тоал .хартия(тия последните за след клизма и т.н.).Вече във втората чанта са ми другите неща за стаята,в която ще ни настанят+ чанта  с нещата на бебо Peace

# 146
  • Мнения: 1 080


Момичета - имам въпрос:
Има ли специални превръзки за родилки или трябва да си купя обикновени - нощни?!?
      

Аз питах в аптеката и от там ми дадоха наистина превръзки за родилки - едни огроооомни ми се видяха, но според аптекарката вършели чудесна работа и много ги търсели. Но също така съм си купила и един топ лигнин...
ОООО - мерси много за отговора - значи направо така ще кажа в аптеката - дано да са ефикасни тия за родилки
Аз съм изпрала всичко, но ще гладя после - като му дойде времето
Сложих снимки и на нашето креватче - сгъваемо - в албумчето!!!
И последно, да побутна въпроса на КРИСИ - как се засичат тия контракции - от края или от началото на първата?!?    newsm78 newsm78 newsm78

# 147
  • Добрич
  • Мнения: 52
Според мен е логично да се засича от началото на всяка контракция,защото самата контракция може да варира като продължителност Peace

# 148
  • Мнения: 2 022
Момичета, току-що видях, че Дари на Сладка мама днес става на 2 месеца! Дано да е жива и здрава и все така борбена.   
baloni baloni baloni
Надявам се, че мълчанието на Сладка мама е свързано с факта, че си е прибрала Дари в къщи и няма време за писане.   Praynig
Сладка мама, ако четеш това, моля те напиши две думи как сте с Дари, че всички тук много ви мислим.    bouquet 

# 149
  • Варна
  • Мнения: 3 249
naana Точно така смятам да направя и аз - багажът разделен на три части - една за началото за самото раждане, една за мен след раждането и една за бебето (че още не е сигурно дали ще дават да си го обличам с мои дрешки). Все пак sisee и mira_max ще раждат преди мен в Окръжна и ще чакам техните впечатления.
Още не съм почнала да приготвям багаж за болницата, чакам да ми дадат направлението и обменната карта и тогава.  Гледам да не мисля какво ще стане ако тръгна да раждам по-рано, как ли ще ми се зарадват като отида без тези документи  Mr. Green

контракциите се засичат от началото на предишната до началото на следващата. Поне аз така правех.

тези превръзки за родилното не съм ги виждала, но ще взема да се поразтърся.

Честита втора месечинка на Дари! Доколкото знам , Сладка мама има проблеми с интернета и май затова не пише. Надявам се някоя от нейните приятелки скоро да ни донесе хубавата новина за прибирането на принцесата у дома.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт