СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 87 676
  • 1 858
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 48 286
Момичета- относно приема догодина пишете в другата тема, там обсъждаме прием 2009 и може да пишете всякакви предложения, има и анкета за местожителството, което е май най- актуалния въпрос в момента
Аз също очаквам една статистика за приети деца по набори и останали навън по набори -това е повече от нужно!!!
А относно това дали ще има точкова система от септември- няколко пъти са ми го писали на мейли, и аз се чудя  newsm78какво ще стане
Особено се чудя с децата, чакащи в резервите, как ще се процедира при новия регламент?Това ме навежда на мисълта, че тези опашки са си за тази година, за това класиране и евентуално текущ прием до към февруари, когато ще влезе новият регламент  newsm78, но това са си мои изводи, не знам дали ще е така
Иначе и аз кандидатсвам в 2-3 ОДЗ- та, но всичките са ми много далече и неудобни, макар че нямаме шансове за тях и едва ли ще влезем изобщо...просто участвам за да видя как работи системата

# 1 726
  • Мнения: 507
Melodiya а може би детенцето, ползващо предимство и дошло от нищото, както се изразяваш - ползва някое от другите предимства, не точно това с братче и сестриче в същата градина. Може би има родител-инвалид - това също е предимство.

Ами няма логика. Ако предимството му е от друг вид защо тогава това детенце го нямаше още на първо класиране и то нито в приети, нито в чакащи. То въобще не съществуваше, а сега се появява и то с кандидатура от 04.02 Shocked

# 1 727
  • гр.София
  • Мнения: 4 178
Melodiya а може би детенцето, ползващо предимство и дошло от нищото, както се изразяваш - ползва някое от другите предимства, не точно това с братче и сестриче в същата градина. Може би има родител-инвалид - това също е предимство.

Ами няма логика. Ако предимството му е от друг вид защо тогава това детенце го нямаше още на първо класиране и то нито в приети, нито в чакащи. То въобще не съществуваше, а сега се появява и то с кандидатура от 04.02 Shocked
Разместило си е желанията.Изведнъж е сложило вашата градина на първо място.

# 1 728
  • София
  • Мнения: 6 263
Melodiya а може би детенцето, ползващо предимство и дошло от нищото, както се изразяваш - ползва някое от другите предимства, не точно това с братче и сестриче в същата градина. Може би има родител-инвалид - това също е предимство.

Ами няма логика. Ако предимството му е от друг вид защо тогава това детенце го нямаше още на първо класиране и то нито в приети, нито в чакащи. То въобще не съществуваше, а сега се появява и то с кандидатура от 04.02 Shocked

Melodiya, между двете класирания можеше и да се разместват желания.  Peace

# 1 729
  • София
  • Мнения: 537
Melodiya а може би детенцето, ползващо предимство и дошло от нищото, както се изразяваш - ползва някое от другите предимства, не точно това с братче и сестриче в същата градина. Може би има родител-инвалид - това също е предимство.

Ами няма логика. Ако предимството му е от друг вид защо тогава това детенце го нямаше още на първо класиране и то нито в приети, нито в чакащи. То въобще не съществуваше, а сега се появява и то с кандидатура от 04.02 Shocked

Аз вече писах по-напред, че при нас пък имаше неотчетено от системата предимство на едно от две близначета. Сега го отчете и изпреварва моето дете, което беше 2 резерва, ама това си е реална ситуация по правилата. Кофти за мен, но не ми е виновно близначето. А може и родителите да са сгрешили и да не са заявили предимство, което обаче си е реално. Сега ако го заявят и могат да го докажат, детето им се изкачва много в класирането, а преди без предимството може да е било извън десетте обявени резерви и затова да не си го виждала. Съжалявам за разочарованието ти да не приемат първа резерва, разбирам те и подкрепям инициативата ти да търсиш начин да се увериш, че всички предимства преди теб са реални. Дано ти отговорят скоро по този въпрос.

# 1 730
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
И освен това живо ме интересува защо отпадна идеята с адресната регистрация. Не може аз, която цял живот живея в този квартал да водя детето си на ясла в другия край на София, защото на някой си му е по-удобно да води детето в ОДЗ близо до работата му или който живее от 6 месеца на квартира в съседния вход и след още 6 месеца ще се премести в другия край на София.  Naughty

По този въпрос взех отношение и в една от предните теми и тук ще се повторя:
1. Защото в последните години инфраструктурното развитие на София куца здраво, има райони в които няма ОДЗ-та, а яслите и градините не са една до друга и по този начин семействата с две, три и повече деца на възраст за градина или ясла трябва да хвърчат в единя край на София за едното дете и в другия за другото.
2. Не всеки може да си намери работа близо до вкъщи или в неговия район и е по удобно за родителя независимо с едно, две или повече деца,  ДЗ да е близо или попът за работа, защото в тези задръствания никой не знае кога ще успее да се прибере.
3. Представете си, че поставят такова ограничение при кандидатстване за работа.

# 1 731
  • Мнения: 507
Melodiya а може би детенцето, ползващо предимство и дошло от нищото, както се изразяваш - ползва някое от другите предимства, не точно това с братче и сестриче в същата градина. Може би има родител-инвалид - това също е предимство.

Ами няма логика. Ако предимството му е от друг вид защо тогава това детенце го нямаше още на първо класиране и то нито в приети, нито в чакащи. То въобще не съществуваше, а сега се появява и то с кандидатура от 04.02 Shocked
Разместило си е желанията.Изведнъж е сложило вашата градина на първо място.

Да това е възможно, но имам съмнения тъй като същото детенце на 1во класиране беше прието с предимство в друго ОДЗ, но има отказ от записване. Именно това е една от причините живо да ме интересува как можем да направим справка за вида на заявено предимство и коректността му Naughty.

И да допълня, че детенцето го нямаше изобщо в списъка (пълния, не само първите 10) на чакащите. Възможно е наистина да е било прието по 1во желание и за това да са били деактивирани другите му кандидатури, а в последствие да е решило да не се записва по първо желание и да рискува с проба да се класира по по-ниско желание разчитайки на предимството си (каквото и да е то). Но, ако наистина можеш да си ползваш фалшиво предимство на всяко следващо класиране, това е предпоставка за още по-големи "врътки"!

А междувременно за другото ОДЗ, в което бяхме също първа резерва, се появиха нови две дечица с предимства. И двете са регистрирани юни месец. Това също бих искала да проверя, тъй като не мога да си обясня защо тези деца не са се регистрирали още за първо класиране, а чак сега!? Техните предимства също не са за прието братче/сестриче на 1во класиране, както и те самите не са такива (братчета/сестри) Outta Joint

# 1 732
  • Мнения: 1 479
Момичета- относно приема догодина пишете в другата тема, там обсъждаме прием 2009 и може да пишете всякакви предложения, има и анкета за местожителството, което е май най- актуалния въпрос в момента
Аз също очаквам една статистика за приети деца по набори и останали навън по набори -това е повече от нужно!!!
Peace

# 1 733
  • София
  • Мнения: 7 196
Моля да ми помогнете, къде точно да вляза, за да видя предишното класиране? Защо за много от ОДЗ-та няма опция записани и отказани?

# 1 734
  • Мнения: 507
Моля да ми помогнете, къде точно да вляза, за да видя предишното класиране? Защо за много от ОДЗ-та няма опция записани и отказани?

Като влезнеш в профила на съответната градина има линкове за класиранията по дати. Напримет влизаш тук. Под табличката с данните на градината и над тази с данните по класиранията е езписано "Класирания: от 31.05.2008 г. от 14.06.2008 г. ", като датите, които дори са оцветени в синьо, са линкове към съответното класиране. А това което ти е активно в момента (което разглеждаш в момента) е болднато Simple Smile.

# 1 735
  • Мнения: 22
ima maiki koito se oplakvat che iskali detskata gradina da im e do rabotata

# 1 736
  • София
  • Мнения: 7 196
Моля да ми помогнете, къде точно да вляза, за да видя предишното класиране? Защо за много от ОДЗ-та няма опция записани и отказани?

Като влезнеш в профила на съответната градина има линкове за класиранията по дати....
Melodiya   bouquet, не виждам очевадни неща, благодаря ти.

# 1 737
  • София
  • Мнения: 12 570
И освен това живо ме интересува защо отпадна идеята с адресната регистрация. Не може аз, която цял живот живея в този квартал да водя детето си на ясла в другия край на София, защото на някой си му е по-удобно да води детето в ОДЗ близо до работата му или който живее от 6 месеца на квартира в съседния вход и след още 6 месеца ще се премести в другия край на София.  Naughty

По този въпрос взех отношение и в една от предните теми и тук ще се повторя:
1. Защото в последните години инфраструктурното развитие на София куца здраво, има райони в които няма ОДЗ-та, а яслите и градините не са една до друга и по този начин семействата с две, три и повече деца на възраст за градина или ясла трябва да хвърчат в единя край на София за едното дете и в другия за другото.
2. Не всеки може да си намери работа близо до вкъщи или в неговия район и е по удобно за родителя независимо с едно, две или повече деца,  ДЗ да е близо или попът за работа, защото в тези задръствания никой не знае кога ще успее да се прибере.
3. Представете си, че поставят такова ограничение при кандидатстване за работа.


Ами ок, ама работа се сменя. Не работиш цял живот на едно и също място. Така че продължавам да съм на същото мнение.

# 1 738
  • Мнения: 327
И освен това живо ме интересува защо отпадна идеята с адресната регистрация. Не може аз, която цял живот живея в този квартал да водя детето си на ясла в другия край на София, защото на някой си му е по-удобно да води детето в ОДЗ близо до работата му или който живее от 6 месеца на квартира в съседния вход и след още 6 месеца ще се премести в другия край на София.  Naughty

По този въпрос взех отношение и в една от предните теми и тук ще се повторя:
1. Защото в последните години инфраструктурното развитие на София куца здраво, има райони в които няма ОДЗ-та, а яслите и градините не са една до друга и по този начин семействата с две, три и повече деца на възраст за градина или ясла трябва да хвърчат в единя край на София за едното дете и в другия за другото.
2. Не всеки може да си намери работа близо до вкъщи или в неговия район и е по удобно за родителя независимо с едно, две или повече деца,  ДЗ да е близо или попът за работа, защото в тези задръствания никой не знае кога ще успее да се прибере.
3. Представете си, че поставят такова ограничение при кандидатстване за работа.


Ами ок, ама работа се сменя. Не работиш цял живот на едно и също място. Така че продължавам да съм на същото мнение.

това че ти цял живот живееш на едно място си е твой избор, това не ти дава повече права от този който е решил да не живее с родителите си, например

# 1 739
  • София
  • Мнения: 130
Възможно е да повтарям въпрос, но ненамерих из страниците подобен вариант.
От 30.06 моето дете освобождава място във 2-ра текуща група на ОДЗ. Какво се случва с това място?
Кога ще бъде обявено?
Погледнах страницата на градината и виждам, че има 6 деца, чакащи за тази група.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт