ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 60)

  • 12 418
  • 287
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 13
Шада , добре че ти се е нормализирало , ама все пак си го следи  на по - честичко . / без да те шашкам /  Hug
Пенелопе , честита ви рожденичка , да ви е жива и здрава и много да ви слушка   bouquet
Честити рождени дни и на тези които пропуснах   bouquet  bouquet  bouquet
А също честито и покупки , докато четох мислех да пиша за всеки индивидуално , ама то толкова много неща сте накупили че не запомних кой какво  Embarassed Да си ги ползвате със здраве .
Бухтичке и за нашия бебок казаха вчера че е 3100 , но никой не ми премери таза , а и като знам доктора ми с каква настройка е за секциото  Stop изобщо и не си направих устата . Това на ЖК , а  като отида в Сливен , ще видим там какво ще ми кажат / дано бебо да стои в тумбака де / .
А на мен защо никой не ми прави запис на тоновете .
За анален секрет и мен лекарката от Сливен ме предупреди че ще ми вземат .

# 106
  • Мнения: 4 371
Обсъждахме го и преди - важен е размера на главата, а не кг! Тук никой не мери тазове, моето бебе се предвижда към 4кг, главата още в 33та седмица беше 31см, но никой не ми е казвал твърдо секцио Naughty
Майра, на каката колко беше при раждането? На Пепи - 35 см Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 171
Джолити, направо се изумявам какви лекари има ooooh!. Това сериозно ли АГ го е казал на приятелката ти #Crazy? Моят опит (както и този на всичките ми познати родили нормално) говори, че нищо в сексуалния живот не се променя след раждането. Е, да, промени се, за около 3 месеца - доки толкова тясна ме беше направил при шиенето, че ме болеше доста при секс. Направо бях като девственица Embarassed и си мислех, че винаги ще си остана така, но лека полека всичко си дойде на място Peace.

# 108
  • Мнения: 1 584
Майра, на каката колко беше при раждането? На Пепи - 35 см Simple Smile

и тя се роди с 35см, водеха я по-дребна уж и с 10 дена по-назад от термин по цикъл ...

Ама сега бях точно 32+0 като измериха 31см ..Оттогава още 8 седмици - смятай колко ще стане ooooh!

Вижте каква сладка хавлийка мога да си поръчам от Есприт за 10Е само - ама още не сме измислили името и ако изпусна ще умра от яд Twisted Evil (Тестът е с името на каката)

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 18:46 от Майра

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 9 814
Абе хора, какви са тия 30см, ей ся ме хвърлихте в умисъл Shocked
Нали се гледа диаметъра да не е над 10см?! newsm78

# 110
  • Мнения: 6 946
Бухтичка , ако искаш наистина може да се консултиряш с друг лекар, но побързай. Ако наистина бебето е 3100гр. може и да не чака дълго. А таз 17 си е наистина тесен и ако и бебето порасне още 2 седмици, не знам. Аз не бих рискувала.  Действай, получи още един съвет.
Не, то бебето не е 3100 гр. в момента. Просто лекарката каза, че според нея по-голямо бебе от 3100 гр. няма да може да излезе. А моето колко е не го е мерила. То и нали не са много точни тези измервания. Иначе ако мога все пак донякъде да се доверя на мерките от последната ФМ в момента би трябвало да е 2 кг. и нещо бебето. Имаме време, а и терминът ми е чак в края на юли.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 441
Абе хора, какви са тия 30см, ей ся ме хвърлихте в умисъл Shocked
Нали се гледа диаметъра да не е над 10см?! newsm78
И аз не схващам  Shocked. За моя бонбон, преди 2 седмици казаха, че му е 9,2 см.

# 112
  • Мнения: 223
И аз не схващам  Shocked. За моя бонбон, преди 2 седмици казаха, че му е 9,2 см.

Това не е обиколка на главата, а диаметър.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 441
И аз не схващам  Shocked. За моя бонбон, преди 2 седмици казаха, че му е 9,2 см.

Това не е обиколка на главата, а диаметър.

А как му изчисляват обиколката?
Точни ли са тези изчисления?

Вижте ми линийката  newsm53.

Майра, бързо измисляйте име.

# 114
  • Мнения: 1 584
Абе хора, какви са тия 30см, ей ся ме хвърлихте в умисъл Shocked
Нали се гледа диаметъра да не е над 10см?! newsm78
И аз не схващам  Shocked. За моя бонбон, преди 2 седмици казаха, че му е 9,2 см.

Тук мерят по KU. (Това е обиколката на главата)



Съвсем лесно го мери лекарката - на ехографа слага 2 точки и после "опъва" елипсата и се вижда как точно се очертава главата Peace

Сега в 32+0 г.с - 30,2 см
За сравнение с каката - в 31+0 г.с - 27,0  Shocked
4см разлика за 1 седмица дефакто ..

# 115
  • София
  • Мнения: 2 925

А, ти и писала Спиди, те на Пег Перего ли бяха..то същото, пак много пари ми идват.

Тук аз трябва да отговоря, нали newsm78
Спидито  е триколката на Куина с помпащите гуми Peace Аз я имам от Дени Wink Демек от 2г. Много малко съм я ползвала. Само като си ходя на Стрелбище и е много запазена. А после мисля да я продам за 400лв и за тия пари да си взема Бъгстъра Wink Аз съм икономична Mr. Green

# 116
  • Мнения: 223
Дето стана въпрос за страх и т.н. Няма от какво да ви е страх, 'краднах това от една друга тема, дано ви настрои позитивно, защото:

" Само по себе си раждането не е нещо разрушително за организма на майката, то е съвсем естествен процес. Мускулите на матката имат малко болкови рецептори. Най-често болката възниква в мускулите около матката и се локализира ниско долу в корема или в областта на кръста. Реалната причина за родилните болки е мускулното напрежение, което пречи на нормалните физиологични промени, протичащи в организма на жената по време на раждането. Спасението е едно – отпускане. Но обикновено става точно обратното – страхът от раждането, тревогата и безпокойството увеличават мускулното напрежение и вместо да се отпусне, жената напротив – се стяга. По този начин тя поражда съпротива на разкритието на шийката и на движението на детето, а в същото време матката с всички сили го изтласква – така майката сама удължава процеса, който всъщност я плаши и за по-бързото приключване на който, тя би дала всичко на света в този момент."


***

"А как би протекло раждането ако жената запази спокойствие?

Релаксираното дълбоко дишане е предпоставка за доставянето на достатъчно кислород и за майката, и за бебето, което от своя страна спомага отделянето на окситоцин и естествените ендорфини. Когато тялото е отпуснато и релаксирано, енергията се съхранява и се използва по предназначение. Силното тяло е релаксираното тяло, а не стегнатото. Съответно и жената ще има нужда от много по-малко напъни, за да изведе детето си навън...

Когато матката не среща съпротивата на стягането от обграждащите я мускули, контракциите са значително по-ефективни и целият процес протича значително по-бързо. Когато раждането не е нарушено от изкуствени вещества и хормони, с напредването му се отделя и релаксин – хормон, който отговаря за отпускането и разтягането на мускулите участващи в раждането, като така се спомага по-лесното излизане на бебето от родилния канал."

# 117
  • София
  • Мнения: 123
Браво бе,вие упорито запо4нахте да си говорите за раждане.. GrinningТо си е нормално де,като се има предвид,4е някой ве4е влезнаха в 9-я.Аз оба4е незнам защо,но все си мисля,4е ще си до4акам термина,та даже и ще пренося.

Зна4и казвате,няма смисъл да ходя на експото,щом няма нищо интересно....

А този следобед как хубаво си поспах...и още ми се спи,що така? newsm78

# 118
  • Мнения: 690
Няма да издържа до неделя да ви ги показвам днешните покупки. Та... намерих линкове:
Количка Зелената е Simple Smile : http://www.eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=5
Легло светло дърво със зелено чекмедже: http://www.eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=56
Шкаф пак светло със зелено (ама нямаше точна снимка): http://www.eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=61
Анатомична вана със стойка пак е зелена: http://www.eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=122

Леле, дано бебето не се роди зелено  Joy  Ауу, току що разбрах, че днес е Денят на природата - пак зелен ден Wink

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 9 814
Аз оба4е незнам защо,но все си мисля,4е ще си до4акам термина,та даже и ще пренося.

И аз така Peace Значи първо трябва да мине Европейското. После - да се върне бабата дето ще помага, че тя хукна на гости в Америка. После останалите покупки и почистване и пране. Та бебо си знае, че преди 10 юли не е планувано да излиза Mr. Green
Значи имам време Sunglasses И ми е спокойно все още Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт