Любители на котки - тема 8

  • 24 554
  • 522
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 770
Джинджи , от това изречение "Кака ви Джинд обаче с големия корем, веднага се покатери , разтегнах се колкото сили имах, направо стоях на върха на пръстите си " не разбрах , точно къде си  се катерила и за това приемам , че е върху сградата от снимката.  Joy Представям си как си преодоляла първо каменния цокъл, после като една истинска бременна нинджа си преминала и по пода на мелницата успоредна на земята и оттам вече някакви си вертикални стени просто не са били пречка за теб.  Joy Улукът е бил здрав , докато си стояла на върха на пръстите си върху него и разтегната в цялата си дължина върху керемидите си протягала силна ръка към котко , който е стоял на 50 см .под билото на покрива.Тази сутрин докато пиех кафето и четях Несебърски вести на първа страница имаше хвалебствена статия със снимка - аз се чудих коя е тази каскадьорка , която така самоотвержено се е разпънала като ластик върху покрива?!   bouquet

Лебедунка
, аз макар че съм си у нас не съм по кулинарните подвизи , щото нема кой да яде.Мъжо сега го тресе кризата на средната възраст и ходи на фитнес , пази се от разни храни  Laughing , а и често похапва навън , а пък щерката / ти си имаш едно такова чудо у вас  Grinning / все е на диета.Май само Рет остана ядящия , ама и той предпочита друг вид храна.

# 436
  • Мнения: 2 229
Момичета, кога изписахте 8 теми? Laughing

Коментирали ли сте методи за "опазване" на покъщината от острите нокти на сладурчетата?? Crazy

Вчера случайно гледах едно предаване "Фантастичната петорка". (по Фокслайф, нещо като Пълна промяна, но без пластични операции Grinning) Та там имаше един мъж, на който целият апартамент беше издран от котето. Като му купиха нови мебели, решиха, че не може така и сложиха някакви съвсееем мънички, прозрачни, като пластмасови "предпазителчета" на всеки нокът на котето! Thinking Не знам как се задържат и какви са, някой да има идея, да е чувал нещо такова???? newsm78 Thinking

# 437
  • Мнения: 2 229
http://www.softpaws.com/faqs.html

Оо май става въпрос за това!

# 438
  • Мнения: 3 294
Здравейте , гледам много хубави писанки и писанчовци сте показали ..... Ето го и моят Тома
 Peace

# 439
  • София
  • Мнения: 5 790
Добре дошли на новите попълнения.
Да похваля Пинко вчера в къщи нямаше след бедствени поражения,мирно и кротко е лудувал.Аз се бях притеснила ,че в този хладен ден ще е дивял много,но не  newsm10

# 440
  • Мнения: 812
Mindi, добре дошла при нас. Много хубав твоя Тома, чак ми заприлича на Кет Айдъл  Hug
 Срещнах непреодолими препятствия да го огледам хубавко, за това станах от РС и отидох до вратата за да фокусирам...С две думи, намали снимката, за да се вижда добре писанчото. Чакаме и други снимки, тук сме манячки да гледаме, гледаме. Хай нагушкай го от мен пухльото.  Hug



Коментирали ли сте методи за "опазване" на покъщината от острите нокти на сладурчетата?? Crazy


Дааа, много пъти сме коментирали...По мои наблюдения всички си предпазваме мебелите по един и същи начин - с помоща на управителя, чинно паркиран зад вратата. Става и с метла, ама отде да търся ся и метла. Джиндж прилага челен опит, ползвайки пушка от вестник за тая цел...С променлив успех, както виждам от последните и постове (дЮванчето и пострадало) Joy

Извън кръга на майтапа, това с предпазителите  е съвсем излишно. Просто от малки трябва да се учат да си точат ноктенцата на определените за това места. Тази пластмаса, колкото и да е тънка, все ще създава определен дискомфорт у маците и котаците. Я си представи на теб да ти надиплят на ноктите пластмасови предпазители и по цял ден да ходиш с тях. Не одобрявам.  Crossing Arms

# 441
  • Мнения: 2 229
Ами той има драскалка, но стените повече му харесват...естествено, че му се караме като го видим, но докато спим няма как и е ужас! ooooh! Могат да се поправят щетите някак, но преди това трябва да сме излислили какво да направим, че да не дере... Rolling Eyes

# 442
  • Мнения: 3 770
Mindi , много е хубав Тома , но и аз като Лебедунка отидох в другия край на стаята , за да фокусирам.Ще чакаме и още негови снимки !  Peace

Serendipity , аз за пръв път чувам за такива предпазители и идея нямам как се закрепват , а още повече пък и как расте нокътя под тях ?!  newsm78 Рет иначе не си точи ноктите по мебелите , единствената издънка е един издран шкаф по Великден , когато остана сам за 3 дена.Но оттогава не се е повторила и вече го отдавам на евентуална депресия , в която е изпаднал котко , оставайки сам.
  Grinning
Сега се сетих , че от развъдника на Рет ми бяха казали , че освен спрей за привличане , има и спрей за отблъскване с който може да напръскаш местата , които най-често драска.Провери в специализираните магазини.   Peace

# 443
  • Мнения: 812
Serendipity, аз нямам този проблем, но съм чувала, че някои им режат ноктите. Дали е безопасно, болезнено и трудно - не знам. Аз не бих отрязала ноктите на Алина, даже и да ми правеше бели. Аз си я обичам като мое дете, и съм приела, че в къщи имам малко дете, което се нуждае от грижи и любов. Май...та им на мебелите, не живея заради тях. Има много по - важни неща в живота. На първо място е семейството, а котката е част от него.  Peace

# 444
  • Мнения: 3 770
Лебедунка за рязане или за оперативно премахване на нокти става въпрос ? Защото аз на Рет му ги режа с нокторезачката , иначе му стават остри като игли.А пък за оперативното премахване на нокътя при първа фаланга знам че го правят и имам позната , която го приложи на котката си , когато се нанесе в ново жилище.

# 445
  • Мнения: 812
Ем Диди и за двете, ама рязането го приемам като вариант, докато оперативното премахване за мен си е живо изтезание. Представи си какви нечовешки болки са като мине упойката. И сигурно няколко дена не могат да стъпят на лапите си. Ти малко да си нараниш нокътя как боли, а представи си да ти го изтръгнат. УжасТ!

# 446
  • София
  • Мнения: 5 790
Това с оперативното премахване наистина звучи страшно,иначе и аз му ги режа с нокторезачка.

# 447
  • Мнения: 3 770
За операцията е така.На тази позната махнаха ноктите на 12 годишната й котка и тъпия доктор й я беше върнал веднага след това.Имаше проблем два дена и после се оправи животинчето.Но в крайна сметка това си е нейн избор и няма да го коментирам.А пък за рязането с нокторезачка не виждам нищо лошо.Няма проблем да му ги режа ноктите на Рет - все едно моите си режа.Внимавам да не засегна живеца и това е. Peace Иначе наистина му стават ужасно остри и дълги и дори като играем и не ги показва , пак закачат и ми дере кожата.

# 448
  • Мнения: 2 229
Ооо премахването изобщо не е опция, това е нечовешко!!!! Naughty

Може би рязане при ветеринар...че сама не знам дали ще успея...но просто идея нямате за какво става дума, не е да е дернал тук там...

# 449
  • Мнения: 416
На мен пък  са ми забранили да й режа ноктите  Naughty "Шефа" каза : НЕ!  А така ме дере  ooooh! ръцете ми са на резки..... немогат да ме гледат...карат ми се за дето я дразня и разбеснявам....  #Cussing out   smile3506
Минди дай още снимки на това сладурче.

Общи условия

Активация на акаунт