"ДНЕВНИКЪТ 47"-да отслабнем всички заедно!

  • 15 616
  • 306
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 280
За три дни на протеини съм -600 грама,е това на какво прилича? Много ме е яд..нещо май аз не направих както трябва,може би заради късните ми вечери и доста на количество храна   newsm78   Сега си мисля,че ще изкарам и днес на протеини,пък после ще видим...знаех си аз,че е добре да си броя калориите..Дюкан не го препоръчва,ама аз си се познавам..за да свалям трябва да ям по 1200кал дневно и да ходя редовно на тренировки,само това ме оправя..
Лабело,мила,знам какво е....моят мъж ме учи да карам и всеки ден беше един ад..крещеше,викаше,как ще ме вкарат в затвора и ще лежа някой си..ревях всеки ден,а не съм лигла..мразех го,чак не го дишах..взех книжка от раз,качих се на неговата кола и 15 дни в къщи ни жена,ни дете,ни кола..толкова гот ми беше..то не бяха зоопаркове,басейни,магазини..тръгвах с малката от 8,00 сутрин до 10 ве4ер..на 15 ия ден ми купи и кола.От тогава не съм слаязла от колата,обожавам да карам..сега ми купи Тойота Ярис,2008-а,червена,страхотно си я обичам...напъни се,заслужава си,не заради другите,а заради себе си...Отивам на тренировка,после да поплувам,ще намина по-късничко.. Hug

# 121
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, и аз да се запиша във вашата темичка.  Hug
Аз имам гаден + ама линийката си няма да я променям......, че така повече ме стимулира.
Иначе карам май някаква фаза 2+ (плодове си хапвам по малко)
и ще видим каква ще я къдря.......... Embarassed
А Лабело, въобще не трябва да обръщаш внимание на тези неща. Аз съм пресен случай- шофьорка съм от 7 мес. и когато си взех книжката и качих прителя ми да го воза (с неговата кола), така викаше, че не можеш да си представиш, най - лекото от всичко беше, че от мен шофьор няма да стане, имаше от сорта: "Моята кола не е учебна, инструктура ти ще трябва да ми даде 1/2 от парите, дето си му платила, взела си си книжката, защото бащати има познати и т.н.т.н." Ама ми даваше колата си да я карам без него.
В началото карай сама (след като си вземеш книжката де), мен така ме посъветва инструктурката ми и беше повярвай ми много права. Като си сама, щеш не щеш ще се оправиш. А ако го чуеш моя сега, да видиш само колко добре съм карала........ хвалби, хвалби.......
ТАка, че ще станеш шофьор, който го няма от вътре, се научава! Joy

# 122
  • София
  • Мнения: 2 210
Pinkito,  с риск Дюканките, които редовно четат тук (не пишещите Wink) да подскочат, ще ти кажа, че макар да е написал, че не се броят калории, режимът така или иначе е с намален калориен прием и всеки със средни познания за калоричността на храните ще го види още в началото. А , че не го пише- ми човекът е бизнесмен освен останалото, много ясно. Но пише да се яде докато се заситиш и да не се тъпчеш Simple Smile.
Така, че споко- може би наистина-намали количеството, а и изчакай още малко, ефект ще има, само търпение трябва.

# 123
  • Мнения: 22 575
Pinkito,  с риск Дюканките, които редовно четат тук (не пишещите Wink) да подскочат, ще ти кажа, че макар да е написал, че не се броят калории, режимът така или иначе е с намален калориен прием и всеки със средни познания за калоричността на храните ще го види още в началото. А , че не го пише- ми човекът е бизнесмен освен останалото, много ясно. Но пише да се яде докато се заситиш и да не се тъпчеш Simple Smile.
Така, че споко- може би наистина-намали количеството, а и изчакай още малко, ефект ще има, само търпение трябва.


Е аз не съм много съгласна, че режима е с ограничен калориен прием.
Ако да речем изядеш 3големи пържоли, 5яйца, извара, кисело мляко и още нещо със сигурност ще стигнеш около 2000ккл.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 210
Simple Smile
Ще помоля довечера някоя пристрастена към смятането на калории( Heart Eyes Heart Eyes), да сметне едно-две примерно цитирани дюки-менюта  Wink, възможно е и аз да греша.
Ама поне на мен приемът ми е намален, а не гладувам.
Като казах прием, днес съм ултра зле-нямах време да ям Sad
закуска- 1/2 кис.мляко с 2 л.трици
обяд (преди малко Blush)- парче сьомга (100гр)  на скара и половин бутче на грил.
като се прибера ще правя телешки  кюфтета, за десерт-ванилово мляко

Това е адски малко за мен, ама днес така стана.
Вода- до момента около 3л.
А за яйцата има някаква препоръка, ама книгата не ми е под ръка, май не повече от 1-2 на ден, нещо такова. И нещо 6 на седмица ми се върти, ама от толкова изчетени неща не помня кое от къде е. Млечните са до 1кг, а изварата на 100гр е с 90-100ккал. Така, че според мен , аз в повечето дни не надвишавам 1400, ама говоря наизуст.

# 125
  • Мнения: 1 599
Здравейте момичета,

Нещо не мога да влезна в кондиция... вчера направих една издънка с 1 сандвич.... добре, че поне не си купувам шоколади и нищо сладко да не прегреша с тях... а си нямам и кантар тук... в нас поне ми беше супер точен въпреки, че аз по дрехите много се познавам... Днес ще обиколя магазините да си купя спортен екип , джапанки и баски ако си харесам и ще почвам активно да спортувам а и трябва да почна да се наливам с вода че не става иначе

А иначе не съм била на Дюкан не мога да коментирам точно режима , но и аз мисля , че трябва да се хапва умерено.. и да не се тъпче човек...

GlaDneSS  наистина маджите са много вкусни..затварям ги да не ми се дояде.....

 Hug Hug

# 126
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Здравейте и днес

Аз както винаги само "прелитам" за малко.
Купих си "Жената днес" и изчетох интервюто с Дюкан. Очаквах, че ще е по-големичко, но нейсе.
За такива като мен, които са имали да свалят повече от 20 кг. пише, че когато се налага може да се прави кратка почивка. Така че в момента аз си почивам  Laughing намерих си оправдание за прегрешенията

Гледам, че пишете за смятането на калории - аз не смятам. И определено ям много като количество. Мисля, даже че не трябва да се слиза под определен брой калории на "килограм живо тегло", за да не се спре процеса на отслабване.

Ами от мен за сега толкова. Няма да изброявам поименно, че още не познавам всички. Затова  newsm51 на всички, които пишат и четат тук.

# 127
  • Мнения: 1 254
еми, сметни от тук:
http://www.aquadanceltd.com/sn/kalorii.xls или тук
http://zdravoslovno.com/Calories.html
аз няма да имам време да ти ги сметна, но ще се оправиш и сама. Според мен като ти е толкова еднообразна храната (поне в началото) не ти се яде защото знаеш какво имаш за ядене  Mr. Green
менюто за днес:
09.00-200гр кис.мляко 3.6%, 1ч.л ленено семе +1 ч.л. овесени трици+1ч.л.сусам
11.00-200гр праскови
13.00-яйца 100гр+250гр краставица, 3гр зехтин, сирене-65гр
14.30-бадеми-10гр, кашу-7гр, стафиди-15гр
16.00-пъпеш-180гр
20.30-св.пържола 160гр с домати 100гр и краставици 150гр

малко се поулях със следобедната закуска  Laughing
дюкан казва да не се броят калории, но има определен грамаж за определени храни, което е доста подобно Simple Smile Броенето на калории е доста трудоемко и малко хора се хващат да го правят
уф утре заминаваме, сега стягам багажи  Crazy Crossing Arms Дано случим хубаво време

# 128
  • Мнения: 1 085
Ти на Дюкан ли си ?

# 129
  • Мнения: 22 575
Еми, съвсем грубо сметнах и то с нормални количества според мен и излезе 1800ккл на ден. Разбира се някой може да приема по-малко, друг повече. Единственият успех вероятно се дължи на балансирането и редуването на белтъчини с въглехидрати и т.н. Иначе при този калориен прием не виждам как някой може да отслабне освен ако не спортува много.
Но както и да е, на който му харесва и има резултат да си продължава, и той самият е казал да не се смятат калории, защото сметката излиза голяма. ))))

# 130
  • Мнения: 1 280
Еми,абсолютно съм съгласна! не може да се яде като за последно..диетата ми харесва,знам,че ще имам резултат! При мене явно има нещо от сорта,дето като започнеш нов режим и само за храна мислиш,и съответно я ядеш.. Embarassed И късно съм ве4еряла ,и с 00 имах ядове,и на тренировки не съм ходила,е аз какво искам?Шамар по дупето! Аз калориите винаги съм ги броила..и ги знам на изуст../на храните,които аз ям../.Но тия дни не съм броила нищо..знам и въглехидратите как вървят е съответните храни,и тях винаги съм ги смятала..с мазнините не го докарвах ,но си свалях като пич,ама и трениране яко! Всичко това сега за мен е малко ново,и явно ми трябва време и от психолог. гледна точка. Има и друго..като почвам някой режим,отивам и купувам всичко,което може да се яде в големи количества..и винаги имам по много,и разнообразно..оба4е идва момента,4е щом се е добрало до хладилника ми,значи е за ядене,и хайдееее...летят храните към голямата ми паст...явно ми хлопа дъската на моменти. Ето и сега,бях на фитнес..после гледам отворили до нас един магазин за храна..цените ниски,и нактая и намаление ти правят голямо,защото е ден 1 ви..и аз напълних колата ...пилета,риби,млека,извара...до сладоледа,който не е за мен,ама да не кажат после: "Ти като си на диета вси4ки разбираме.."   Явно ми трябва малко да поуспокоя топката,да си карам режима,и ЩЕ си броя калориите!!! Не може да не стане,какво като са последни кг? Свалят се и точка като тиква!
Днес: Станала съм в 5,00...-кис, мляко с лен и трици,кафе с пр,мляко...
          Тренировка: дупе,крака,корем,40 мин пътека,20 дължини плуване,джакузи
          10.00-  желирано кис,мляко  200 гр.+ 100 гр. бяло пилешко месо
           Обяд:  150 гр, пиле,2 рачешки рулца
           16.00-  1 яйце,,1 пар4енце 30 гр,пуешка шунка
           19.00-  сьомга  във фолио с лимон.2 рачешки рулца,и хай стига съм яла...
Груба сметка: 500 гр,мле4ни,500 гр,меса...ба си сметката,а?  май трябва да ида следобед с мъжът ми да вдигам железа....
Заключение: трябва да си "изчистя" менюто, да го обмисля добре,да тренирам редовно...
Ах, каква мацка ще стана скоро...!!!   Embarassed

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 19:11 от Pinkito

# 131
  • Мнения: 1 875
Само да вметна, че грубо изчислено менюто на Пинки не удря и 1000 калории Simple Smile
 А да, със закуската - отива над 1200 някъде.
Приемаме, че сьомгата е около 200 гр.
Да не ме критикувате много сега, не съм изчислявала стриктно Stop
/Според калкулатора, който Мис Каприз дава, http://zdravoslovno.com/Calories.html е 980, 72, без закуската/

Относно режима - Дюкан казва, че е като двутактов двигател - редуването на П с ПЗ.
В това е и тайната. Simple Smile
Първо по-малък калориен прием, следва увеличен, после пак намален и така.

При мен нещата са под контрол: Обяд - банична плънка hahaha /спанак, извара, яйце/ 150 гр,+домат 120 гр.
Следобяд:  изварен крем 250 гр.
Току що -  млечен крем с нес и ванилия 300 гр.
Окремване здраво Crazy
И съм 875 кал. до момента.

Ще вечерям пуешко, около 150 гр + салата айсберг /колкото-толкова Laughing/ и домат, около 120-30 гр.
С което ще отида към 1200 кал. и аз.

Не гарантирам за достоверност, може и да греша някъде, като седна довечера ще изчисля точно.

# 132
  • Мнения: 1 169
Добър вечер  Hug lovekiss

Ето отчета за деня : smile3523

Закуска: кисело мляко 0.1% с 3 с.л. овесени трици и малко степ
Обяд: бъркани яйца (1 цяло и 2 белтъка), малко лук и телешка кайма, 2 парчета дюканско сирене
Следобяд: крем карамел без карамел.nuts
Вечеря: Голямо телешко кюфте с 1 ч.л. горчица, 1 чаша кола лайт   food002
Вода до тук 3 литра

# 133
  • Мнения: 6 958
Здравейте момичета  Hug Hug Hug

У дома съм си вече  Wink

На морето си изкарах добре, починах си, хапнах си добре да не заслабна  Mr. Green, времето беше топличко и т.н., но свърши  Whistling

В момента умувам да се захвана със сериозна диета / режим..., но дано не си остана само с умуването...  Praynig А за кг. качила съм още, плаша се от себе си и положението е доста трагико комично вече  Crazy

Ще ви прочета по късно по подробно... Виждам много нови момичета - добре дошли на всички  Hug  bouquet Hug

Мис Каприс мерси за темичката  Hug

# 134
  • Мнения: 1 280
Ори,абсолютно добре си го сметнала...Като имаш предвид,че триците ми са 40 гр=150 кал..+ лена,който не помня колко е...кажи го 200 кал. са само семките..сьомгата ми е 200 гр,
Аз си продължавам..никакво  отказване! То пък ще е голяма простотия да се откажа още в самото начало..Хората свалиха по 30 кила,аз за 3-4 ...то чак смешно...ще му свикна и на режима,и на всичко,както си трябва..Къде е тази рецепта за сиренцето,плииииизззз? 
Пак зациклих с 00...а си взех и от тия шоколад4етата,дето,уж трябва да има резултат скоро..да видим..с водата днес съм добре,да не вярва човек..хай пак ще намина..
Миранди,смени диетата! Знам,че плод4етата са ти любими,но според мен мини на някой режим,с който няма да гладуваш,ще си хапваш..за да издържиш по-дълго време,да си лягаш нахранена,като излизаш или си на гости,да имаш опцията да изкараш добре и на маса..Помисли по въпроса Мили4ка..по-добре бавно,но славно,и да не ти увисват месцата,а да се събираш постепенно./всичко това от опит ти го казвам, ние с теб май по едно и също време започнахме във форума,с приблизително еднакви кг,,,всъщност аз почнах от 76,ама пишех ли тогава.. newsm78/   както и да е,това не е важно,може и да имаш нужда от малко промяна,което е съвсем нормално... Hug

Общи условия

Активация на акаунт