Аз ще съм Януарска мама, а пупата ми вече е доста голяма

  • 15 222
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1
Доня Коприва, определено не ти е скучно без малкия с тези преживявания, и аз се посмях от нападенията, само където мъжа ти го е отнесъл най-много. И аз като теб обичам много животните, но тази котка наистина нещо не е наред, толкова озлобена.
Бебкарадвам се за теб, че си по-добре. Снощи като се разхождах по центъра и се препознах в теб в едно момиче, ама като я наближих коремът и бе залепнал на гърба, така че няма как да е бременна Simple Smile И така и не се усъмних повече, че не си ти. Относно усещането и аз ама нищо не усещам и се бях притеснила. Снощи на прегледа в Ниа Мед Салджийска ме успокои, че едва между 20 и 30 август трябва да усетя бебока. А ти си доста след мен с термина, така че споко, има време за това.

# 226
  • Мнения: 32
vesito82 - Миличка , нямам нищо против теб , но недей така да констатираш . Не ми стана приятно . Аз по принцип не говоря за капризи . В Родилно отделение в Б- с е страшно . Говоря ти че са мн невнимателни , арогантни и пет пари не дават за родилките . Абсолютно застрашават живота на детето както и на родилката . Не коментирам нашествието от хлебарки , които лазеха по бебетата и неприятната миризма от мръсните парцали с които замазваха пода . Не говаря за мизерията , но честно да си призная ме е страх да отида отново там . Ако се случи  да имам някакъв проблем и да се наложи да се реагира спешно - едва ли това е мястото  където ще се случи . Повярвай ми ! Ще ти кажа с две думи как мина първото ми раждане .
 Водите ми се спукаха сутринта около 9 . Веднага разбира се отидох и ме приеха в родилно .
До 20 часа нямах никакво разкритие нито балки и никой не се стресна че бебето може да се задуши . Към 21,30  докторката която беше на смяна вече нареди да ми се сложи венозно лекарство за предизивикване  раждането . Слушаха  тоновете на бебето но не склониха да ми споделят как са . От там нататък ме зарязаха тотално .
Аз започнах да раждам след час . С пълно разкритие и напъни , казах на персонала че раждам и имам напъни при което ми се смяха дълго и казаха моментално да лягам . Така поспорихме около половин час , когато бебето започна да се ражда на кушетката . Не знам по каква случайност докторката влезе и реши да погледне - "Как ми е вече разкритието като толкова мн рева  Thinking" виждайки какво става изкрещя от ужас - "Момиче спри да раждаш , няма свободно магаре . Ще го родиш на леглото . " не знам как може да спре човек да ражда ?!   newsm78 След като ме качиха на магарето , родих за 3 мин .
 Как при това положение да си мисля че ще се раегира адекватно ?!
Е не може . Страшно е , повярвай ми !

# 227
  • Мнения: 30
Бръм и аз съм на 14.08 - от 9-9:15ч. при Папукчиев. Ти от колко часа си? Хайде ако не този път, то септември да се засечем и трите  newsm68

Здравейте и от мен  Hug
аз вече съм по добре гърлото не ме боли, хремата почти мина, появи ми се кашлица и си взех сироп студал  newsm78 сега приемам съвети и за кашлицата  Wink
bebka2304 мога да ти препоръчам едно чайче - Бронхопам се казва, има го в аптеките и е много добро за кашлица. Аз само с него за 3 дни се оправям. Но трябва да се пие по схемата указана на опаковката. Мисля, че няма проблем да се употребява от бременни. Аз винаги имам едно такова вкъщи, че много често хващам кашлица като настина и то много упорита.

aubergine като те слушам ми става лошо. Аз от такова отношение най-много ме е страх. И без това много мразя доктори и болници, а съм си отживяла като малка по болници. Все повече се замислям, че частните клиники не са лоша оферта.

доня КОПРИВА
много добре си представих случката, която разказваш. Аз 12 години съм гледала сиамец, който беше същия звяр, но много го обичах. Резултата е - цял куп белези навсякъде.  Тези животни просто като се изплашат и не се знае какво могат да ти причинят, така че все пак се пази. В твоето положение не е много уместно да се бориш с котката. А на мъжа ти не му завиждам - като знам как трудно заздравяват рани от котка. 


# 228
  • Мнения: 180
Покрай четенето в другите теми намерих ето този цитат на една мама: "....днес четох във Фактор,че е приет закон,според който изборът на лекуващ лекар в болница,както и избор на втори лекар за второ мнение,дори да е  от друга болница,ще е безплатен-става въпрос за операция,раждане,изобщо лекуване в болница.пишеше също,че ще е официално разрешено присъствието на таткото при раждане,във всяка болница.само не разбрах от кога влиза в сила това."

Така че да се ослушваме за такъв закон и дано да влезе в сила  Peace

# 229
  • Мнения: 387
Хай, привет, здравей, здрасти, как си, добре съм...чао (това го беше измислил един приятел)
да ви се похваля отивам да си купя два гардероба и тъй като коко е на работа, чакам брат ми да си дойде, че в тея жеги с мойта кола без климатик никъде не тръгвам...сутринта си го харесах в сайта на Аико...ето го и него... http://www.aiko-bg.com/pictures/garderob_HIT_big.jpg но понеже двамата с коко имаме кой от кой повече дрехи затова за всеки по един...и другата седмица почваме да си правим спалнята...цялата ще е в тъмно розово(някой да се е съмнявал  newsm62 newsm62 newsm62 )... и цикламено... гардеробите венге и с малко осветление...и естествено и тавана ще е като стените розов...
цвета на лятото ми е цикламено(то май от миналата година още) така че ако някой ме срещне по това ще ме познае  Joy Joy Joy
Доня Коприва(някъде из форума бях чела тема със заглавие ПРИЛЕП ВКЪЩИ... успя да ни разсмееш определено...знам че на мъжа ти определено не му е било много до смях снощи, но аз се посмях....
аз вкъщи при родителите ми понеже живеем в къща имаме 5 малки котенца на две майки...и още три котки...като в двора живее и баба ми, която има три малки и три големи...винаги съм живяла обградена с котки и все съм с рани по ръцете...даже преди да тръгна за морето си лепнах е котешка екзема, но мина бързо мажех я с чесън, понеже лекарството за бременни което ми изписаха го нямаше в нито една аптека...но вече мина...утре сутринта съм на БХС..и още нещо Smiling_Sisi и аз вчера питах за пола и тя ми каза, че по принцип може да се види вече, но бебето беше застанало неподходящо и апаратурата ни е стара.....и днес се замислих че май не искам да знам какво ще е ...имам усещането че е момиче...винаги говоря за нас двете и за нея...някак си така го виждам...
хубав ден на всички и много усмивки и без прилепи вече

# 230
  • Мнения: 211
Здравейте ! Честити ви сини и розови гащи. Еееех и аз искам вече да знам, но явно ще почакам. И за ритниче ми е рано , но се "заслушвам" от време на време.  И аз чак след две седмици съм на преглед ( броя дните) Simple Smile.
Успешна седмица на всички! ( аз чак днес успях да ви попрочета и да пиша).

# 231
  • Мнения: 375
Честито на всички мамчета виделипола на бебчетата.Аз след хиляди перипетии си оправих здравните осигуровки,и днес най-накрая съм на женска консултация,6те пи6а по- късно след прегледа.Момичета как сте с тия контракции?Пия една седмица лекарства ,но май подобрение няма newsm78.Моите не са болезнени,ама не е ли много рано...

# 232
  • Мнения: 73
Kokonut,много ме зарадва тази информация,дано стане за нас.Решила съм твърдо да се боря за свястно раждане този път.Преди родих Тони и никой не благоволи да ми го даде да го гушна дори.чак след 3 дни след караница с една акушерка ми дадоха да го сложа на гърда,а и да го видя преди това NaughtyСега няма да го позволя!
Еспа,препоръчвам ти любимата ми книга-''Моето дете от 1 ден до 1г.'' от Ан Бакюс.Много човешка и много ефективна,обяснява всичко ново и плашещо покрай малкото човече.Голяма помощ ми беше Heart Eyes
честито на всички розови и сини мами sohappy Flowers BouquetСамо щастливи мигове до раждането Heart Eyes
Аз съм на доктор чак след 15.8.,но преди това ще отидем до Рилските езера да подишаме красота.Какво ли щъркелче да си донеса Simple SmileМисля,че ще е розово,но ще видим...
Хубав ден на всички Hug

# 233
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте, мацки!
Всички сте много мили, направо ми пълните душата  Hug
доня КОПРИВА  честно да ти кажа стана ми смешно само като си те представих как си се завила с чаршафа и пищиш, но тоя котарак направо ме ядоса, ше му се не види. Направо си представих как му бия един шут  Mr. Green Не е лошо да пратиш мъжа ти на лекар да видят раната, щом казваш и че е подуто. А за това дето разправяш, че мъжа ти отнася целия ремонт също те разбирам, защото моя като не е на работа си има доста ремонтни дейности в къщи и по двора и всичко той го отнася, а аз колко мога да му помогна, та и на тях не им е лесно. Както казва Еспа любов и уважение трябва да има.
Лорини ти добре си се отдала на страсти, ама внимавай не прекалявай, че си жена в положение..../това е шегичка/  Joy и после да черпиш за гардероба... Mr. Green
bebka2304 радвам се че се оправяш вече, че е много гадно, почти никакви лекарства не могат да се пият, пък и не трябва да  се оставя настинката да се развива. А за кашлицата ще ти препоръчам мед, той успокоява.
Evjeni и при теб всичко е наред, за което много се радвам. Аз ти пожелавам да си родиш една С класа...заслужаваш го.  Grinning
sladur4esta много неприятно са се отнесли шефовете с теб. Не знам какви са документите, но е хубаво да се поинтересуваш и да ги уведомиш писмено, за да можеш после закона да те защитава, ако решат случайно да те уволнят, защото не си им казал, че "възнамеряваш" да забременяваш.  И не се ядосвай много, работа има много.
ESPA мен ако питаш книги не ти трябват. Объркват, а и слагат бебета в някакъв калъп според нормата. На толкова месеца, това правят, на толкова онова и майката само се притеснява. Имаш си нас, а и във форума и интернет като цяло има много информация. Търси нещо за детската психология. Моето мнение, че ние трябва да разбираме децата си, за да можем да сме пълноценни. И те се нуждаят най-много от любов, за да растат и да се развиват нормално и щастливо. Мога да ти гарантирам че майчина интуиция съществува и няма по-силно нещо от нея.
Бръм аз първия път раждах в Правителствена болница, сега пак ще съм там, като цяло съм много доволна от лекарката, която водеше раждането и сега съм се ориентирала към нея, сега тя ми следи бременността.  Ако не раждах в правителствена щях да отида в Шейново или Майчин дом, това са си АГта от край време и там работят специалисти. Първия път като раждах отидох в правителствена без да съм платила на никой, падна ми се тази докторка и се държеше невероятно мило и внимателно. Постоянно ме успокояваше, стоеше постоянно до мен, а и свърши цялата работа. Без да съм дала една стотинка. Сега сигурно ще дам, за да ми се падне тя  Mr. Green Но някой беше писал май в темата ти в "майки", че сега не е като едно време лекарите ги е страх и не са толкова безскрупулни като преди.
aubergine и аз съм чувала лоши неща за Бургаското АГ, ама то наистина много лошо положението там. В Бургас това ли е единственото място, където се ражда, няма ли поне една частна болница? То човек за да ражда там му трябват много здрави нерви и търпение, направо не мога да повярвам че все още има такова отношение към родилки, към които човек трябва да се отнася много внимателно.
Аз нещо много се разписах. Оставям ви сега да почивате от мен!   bouquet

                      Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.
Е как човек да може да пише адекватно за това публикувам...

# 234
  • Мнения: 387
Амелия колко си изчерпателна..за всекиго по нещо...браво браво  newsm10 smile3501 smile3501
аз сега да те питам за правителствена, че и аз за там съм чувала хубави неща...моя мъж доскоро работеше в нсо и техния лекар му беше казал да раждам там където се раждат най-много бебета, че там са най-големите специалисти, за частните беше казал че стават, но нямат необходимата апаратура, ако не дай си боже стане нещо с бебо..ти си стоиш в болницата, пък бебето ти някъде....така че се бях замисляла за правителствена..знам че платено там е към 2000лв, но имаш ли към кой да ме насочиш, защото ми се иска да съм с екип или поне да имам представа къде отивам, не да го правя на сляпо..това не ми допада...така че ако можеш help-ни малко...за такси, за лекари, за това мога ли без да съм се записала да родя там...някви такива неща...

и скоро ни предстои нова тема, дайте да мислим за име... нашата мила доня КОПРИВА май пак ще я прави за което  newsm51 newsm51 newsm51


Да добавя и една рецепта за сладолед.... фреш от портакал и грейпфрут се пасира с два банана и се замразява...става много яко...за да избягвам сладките неща и да си пазя килограмите....но пък е вкусно и полезно....койот обича плодове ще му хареса....

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 16:18 от lorini

# 235
  • София
  • Мнения: 146
lorini   изчерпателна, изчерпателна, ама със сигурност съм пропуснала някой, за което моля за извинение   bouquet.

Този лекар искам да ти кажа, че е бил прав за болниците с многото бебета. Иначе за правителствена, там имах късмет да отида по-рано, за да се запиша на следене на бременност, за да родя там. Преди 3 години, когато раждах си отидох в 9 месец и се записах при тях, сега е доста по-различно. Или трябва да си контингент на болницата или да си платиш пакет за следене на бременността. Пакета е 770 лева. Мен моята докторка Фурнаджиева ме гледа всеки път на 3д и 4д и ме прати само на БХС и на ехокардиолог, защото каза, че другите органи на бебчо си ги вижда добре, но предпочита сърцето да го види и специалист за всеки случай. Изследванията също си правя там, общо взето всичко си влиза в пакета. Даже, когато ходих с повръщането там, през нощта платих 15 лева за системата, а другото ми влизаше пак в пакета. За раждане плащаш 500 лева, само ако искаш да си избереш екип, ако не и си здравно осигурена не плащаш нищо. Само че ако искаш да раждаш там, не е лошо да отидеш на място и да провериш, дали може, защото аз когато отидох ми казаха, че е ако за декември не може защото нямало места. Отиди на регистратурата и обясни на момичетата за какво си там, те ще ти кажат при кой да отидеш да питаш /мисля че беше г-ца Иванова/. Тя ще ти каже има ли места или няма. Тя се води администратор на болницата.
Значи обобщено в цени - следене 770 лв, екип за раждане 500 лв. Незнам какви са тия 2000 лв., ама аз за първи път чувам такава цифра.
Аз лично ти препоръчвам д-р Фурнаджиева. tony1166 мисля че беше при Асенова и тя също е доволна от нея. Има две акушерки близначки също невероятно готини, ама така и не им разбрах имената.
Съветвам те да отидеш и да провериш има ли места и ако има и решиш да си там, се запиши, после се обаждаш в АГ кабинета по телефона и питаш Фурнаджиева или Асенова кога са на кабинет и отиваш в деня в който са те и така си почват да ти следят бременността. tony1166 май замина на море иначе и тя би те насочила към някой, защото тя май ги познава по-добре от мен. Аз имам една позната ще питам и нея за другите доктори. Надявам се да съм ти обяснила нещата добре, ако не питай да разяснявам, че в тая жега трудно ми тече мисълта  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 32
Амелия , за съжаление това е положението в Бургас . За сега няма такава частна клиника която да предлага тази услуга . Ако имаше такава , повярвай ми щях да съм още от сега наредена там на опашка  hahaha Аз да ти кажа имам и други надежди - ако се окаже че се налага да родя с операция планирано , сигурно ще се изстрелям до Варна .  Sad Въпреки че искам пак нормално , бързичко се възстанових и си кърмих детето .  
 ЕЕх момиченца като ви чета ... Мн искам и аз да видя вече какво ми е бебчето . Ще взема др седмица да отида на един спешъл преглед  Flutter
 Бубичко , как си ?! Четох твоята сага за роднините ти и аз също мисля че не са НИКАК прави  Naughty Особено родната ти майка така да говори ... Не и прави чест! но ти не се коси , нали това е което искаш ти ?!? другите тук нямат думата  Crossing Arms
 Целувам ви всички !   bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 3 249
Амелия, Тони не е на море - почна работа и да - тя ги знае всички доктори в Правителствена.
Корал, книгата, която препоръчваш не е ли от 1 до 3 години и са в 2 тома. Понеже аз имам такива. Става, но с практиката се научават нещата. От там полезно - само занимателните игри ми правят впечатление.
aubergine, е грам ли ремонт не е правен на това родилно...То отношение всякакво и от най-добрите специалисти, ама....
Лорини, аз от Айко като магазини не съм доволна - едно гледаш в брощурата, а на явве друго...Нашите гардероби в къщи всички са по поръчка и високи до горе, че както казва мъж ми - 200 кв. къща и малее, а хората в гарсониери как се справят Embarassed Единствено детската стая ни е готово купена от Дибо - скоро ще почнете да се оглеждате за креватчета - препоръчвам с 2 ръце и 2 крака - http://www.dibobg.com/ - харесват ми и като дизайн и като качество. Да не говорим за отношението на служителите. Понеже гардеробчето ми беше по поръчка заради цвета само - изработиха ми го. При сглобяването му с мъж ми затрихме едната панта - подариха ни друга и жената дори ме упрекна, че съм ходила по железарии да търся, но нямаше такъв размер. През пролетта потроших столчето на детето(от комплекта с масичката), а той много си играе на тях, нямаха налична дъска в момента, след 3 месеца ме потърсиха, да ме попитат все още ли искам резервна дъска и отново ми е подариха - гаранционно. За други мебелни фирми не съм чувала такива отзиви. Отплеснах се, но съм адски доволна от тях и винаги ще им правя реклама Simple Smile
Хайде оставям ви и излизаме да дивеем на вън.

# 238
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Вчера се завърнахме от морето и днес удпях да ви изчета! На моренцето беше хубаво. Гого много му се радва, а и нали за 1 път го вижда. Аз имам слънчева алергия и стоях почти все под чадъра, та нямах никакви проблеми.Тен , естествено, нямам кой знае какъв. По- нататък ще гледам да сложа някоя снимка.
Някой беше писал, че има ниско кръвно. И аз имам, та докторът ми изписа Вивотон, прочетох, че е хомеопатично, но още не съм пила от него.
Хайде вече пак ще съм редовна.  Laughing

# 239
  • Мнения: 73
Доня коприваНа мен ми се случи същата ненормална случка-с прилеп!Тъкмо с мъжа ми да си лягаме и от прозореца влетя огромен прилеп-така се шашнах,че с писъци излязох в коридора и затиснах вратата на кухнята като нареждах,че няма да отворя на мъжлето-горкото докато не го изгони-шок и ужас Shocked Crazy #2gunfireи настана една борба-счупи ни лампионаи около 10мин.неможа да се ориентира да излезе,въпреки че изгасихме осветлението!!!!Прилепи сънувах тази нощ и до сега ме е страх да отпердвам вечер прозорците!!!!А да знаете момичета,казвали са ми че бременните жени небива да гонят от дома си котки-проклиняли лошо #Cussing outтова за суеверните ,като моя милост! Да ви попитам имам от известно време болки в единия хълбок-немога да спя,а док.каза че съм го натъртила с моите физически упражнения,а мен ми се струва нещо не точно от този тип болки! Tiredхайде целувки за всички!!! Crazy baby_neutral baby_neutral Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт