ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 14 676
  • 290
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 723
Наде ако бебчето не възразява,не мисля че му е неприятно.
Мойто дребосъче също почва да се възмущава ако сложа например купичка с плодове или чиниика с кексче на тумбака.Но когато котките се гушеха в мен бебока изобщо не се възмути.

Пуки браво за голямото момченце.Че не е и срамежливо.Пу-пу да не ви е уроки нека все така добре да вървите.

# 106
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Най-накрая да изчета и да се включа - много нещо сте изписали за един уикенд.  Simple Smile
Дано тази работна седмица да ни мине леко, спокойно и бързо, поне днес не усетих кога стана обяд.
За подарък - никога не съм си мислела, че трябва да има подарък от любимия за раждането - нали детето двамата са решили да го имат и двамата са го направили, но си мечтаех от малка как като родя таткото ще дойде с огромен букет цветя и вкусни шоколадови бонбони. Забравих обаче да спомена дори за това си очакване и нагласа, ама милия сякаш се беше сетил - пристигна с 47 червени рози, защото нямало повече и любимите ми шоколадови бонбони. Разтопих се. Обаче акушерката веднага ме светна, че не трябва да ям шоколад. Бях адски разочарована и нещастна, откъде да знам, че не бивало да се яде шоколад. Букетите също не даваха да стоят в стаята, а в коридора, защото бебчетата бяха при нас и миризмата им пречела. Аромата на парфюм също ги дразни.Докато ни изпишат след седмица по-голямата част от розите бе почти увяхнала, чудя се сега дали да не си поръчам изкуствени?

През уикенда бяхме на 2 детски рожденни дни. Единия дори го празнувахме на Хотнишкия водопад и малката не искаше да си тръгваме, а да останем на палатка, ама уви - днес сме на работа. Още помни миналата година как посрещнахме там на палатка Джулай морниг.

# 107
  • Мнения: 206
Ехос, здравейте сладурки!
Толкова сте писали, че цяла сутрин се мъча да ви изчета! Hug
Ние днес се прибрахме от Търново, страхотно си починахме, не излязох от басейна, сигурно морска болест бях прихванала, но като знаех че това е едно от последните ми ходения на тази вила ми се искаше да използвам всяка секунда кеф Grinning Ще кача снимки в албумчето, но довечера от вкъщи Hug Дори край басейна гледах лунното затъмнение - беше невероятно красиво и романтично!
Ние следващата седмица сме на 2 сватби, добре поне че се съчетаха в един уикенд, ето това си мисля че ще е последното ми дълго пътуване, мамите които бяха сега на такива мероприятия да разкажат впечатления, аз много обичам да ходя на сватба, но как ще ми се отрази сега като в жегите се подувам и трудно на едно място се задържам незнам Wink
Утре и аз ще съм на дните на оптворени врати - също разчитам да се познаем или да се разберем да се чакаме някъде преди това?? newsm78
Нека да е лека седмицата както на трудещите се мами, така и на тези които вече са си вкъщи, почивайте си активно и на хладно! Hug
Да допиша за подаръците - на мен свеки искала да ми подари златно колие от тях - мисля да и кажа да е гривна, че колие чак няма да поднося, а те ще имат очаквания вероятно, не ми се влиза в някакви обяснения защо не го нося например Thinking, а от милото мисля да си поискам люлеещ стол за кърмене, та ми изскача въпроса към мамитата с опит: ЩЕ МИ ВЪРШИ ЛИ РАБОТА?

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 13:41 от ssissi

# 108
  • Мнения: 817
mylili беше казала, че не се знае кога точно ще й прекарат нет и не се знае и кога ще се включи в темата. Аз мисля, че всичко е наред при нея.
Пуки, браво за прегледа, бебо вече е станал голям.
И аз утре съм на преглед и вече нямам търпение да видя как е бебка, колко е пораснала и т.н.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аз пък не съм се замисляла за подарък.То в нашия случай аз казах:
-Мило аз искам бебе!,а той каза:
-Ми добре.
Та май аз на него ще трябва да му подарявам нещо smile3503

Аз иначе злато не нося,така че остава или сребро или да си допълня колекцията с перлени глезотии.Май ще заложа на перлите.Щеми се пръстен с търмно маслено зелена перла,ама ще видим дали бюджета ще го позволи.

Сев приятен и спокоен преглед утре и да кажеш как сте.

# 110
  • Мнения: 32
Абе момичета, къде се намира този магазин Фокс Кидс?

# 111
  • Мнения: 11 323
В София е в Мола на Стамболийски и Опълченска, във Варна доколкото знам - също в някакъв техен мол.

Ама ти, Ванче, не си ли далечко и от двете  Sunglasses

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ванче в Б-с магазина е на Александровска.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 723
Еленцето, как си ?
Боядиса ли с латекса и какво точно боядисва?
Не си се появявала от известно време,надявам се че с бебчето сте добре и мързелувате.

# 114
  • София
  • Мнения: 27
Ха Неди как ме изненанда!   bouquet
Вчера боядисахме, сега остава чистене, но му се вижда края.
Доста се уморих, но ще имам време за почивка Simple Smile
Сега вися и се опитвам да се убедя да чистя  Laughing
Благодаря ти, че се сети за мен, много мило Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 285
Ето ги заглавията на трите документа:

Приложение 1 към чл.3, ал.3 и 4 -
ДЕКЛАРАЦИЯ за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 и 51 от КСО

Приложение 3 към чл.5
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл.53 от КСО

Приложение 2 към чл.4
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 и 51 за остатъка от 135 до 315 календарни дни

От ЧР ме предупредиха да се обадя (веднага- един два дни ) след раждането, за да могат те да подготвят майчинството, з да няма прекъсване. Тъй като не се знае дали бебчо ще си спази термина и може да се наложи преместване на тези 45 дни и другите след раждането. За да може от НОи да не ми забавят изплащането на парите.


# 116
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, свърши първия ми работен ден от отпуската ми, да се надяваме,че повече няма да има такива
Пак в най-голямата жега се прибирах, обаче случих един разнебитен автобус с климатик  Shocked , че и една дама ми отстъпи място-то вярно,че пътувам 4-5спирки, ама защо пък да не ....
За болничните-не съм в час, само знам че до два дни след издаването им трябва да се занесат на ТРЗ-то или ЧР, моя обаче ще закъснее,щото доктора ми е в отпуска.
Тези декларации,които shivani е описала се подават от работодателя, така че и попълването е от него
За подаръците и раждането -и аз като Tsv не смятам, че някой ми го дължи или пък да си го поискам, но тъй като втора есен отлагаме едно ходене до Санторини-миналата заради местенето ни в ново жилище и обзавеждане,тая пък-заради грахон, та догодина -живот и здраве бихме могли да се усамотим, както Маняна казва само двамката на една почивка  Sunglasses
Пуки ти на ФМ ли беше,или на преглед? Вчера щях да те питам, ама забравих-това с кръвтото ти-40/0 само по време на бременост ли ти става или имаш и през другото време такива криза? И от какво се предизвиква това?

Днес отразих още една покупка от намаленията за мен си Crazy-поредната фуста, само че тази,освен че мога сега да я нося, ще става и за късна есен-т.е. преди големия студ, така че съм много доволна

Сега отивам на фризьор, това ще ми е 3то ходене откакто съм бременна, много бързо ми расте косата-направо е като плевелите-поливаш(измивам)-расте

Да се оплача и аз -Софко не си само ти, какъв апетит ми се отвори в тия жеги....да се чудя с какво да си запуша устата, много ми се яде, а пък много ми е гузно като ям, от друга страна пък и мястото ми е малко и на втората хапка ми става тежко,ама после иска още

# 117
  • Мнения: 920
Шивани благодаря и аз си го харесавам аватара, аз си сменям аватара отвреме на време, да се разнообразявам Hug
Мацки нямам време да ви чета, че ми се тупна много работа, имам да превеждам едни дивотии към 30 страници и шефа ми се завърна от USA с нови силии ме побърка с дърдоренето си Shocked #Crazy

# 118
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
ssissi аз ходих на сватба миналата събота. Градчето бе на 60 км, а даже мислех че ще я пропуснем, защото милия преди това беше адски зле, но петък му просветна и естествено реши, че отиваме, а и малката я чакаше с нетърпение, но пък пропуснахме и извеждането на булката, и подписа в гражданското, и церемонията в църквата, защото на милото му стана зле и го хоризонтираха в дома на бащата на младоженеца. Аз също използвах момента да си почина след пътуването и останах при него, въпрески че по отношение на пътуване не съм се спряла изобщо, а в ресторанта нямах никакви проблеми, но не съм танцувала, ако не се счита блуса за танц, де  Embarassed , а и хора не умея да играя тъй или иначе. Седенето на слол, то по цял ден на работа главно съм седнала, така че съм свикнала, но ставах да се поразтъпча, то малката понякога щипваше на някъде и се редувахме кой да я издирва. Тръгнахме си и преди булката да хвърли букета, но все пак сватбата бе с всички салтанати - от дома на младоженеца се отива в кумовете, от там - за булката и т.н. и от сутринта е продължила до късно вечерта, защото последните снимки са на лампи, а даже навън са си направили и заря. Извинихме се, че стана така, а и малката като си тръгнахме веднага заспа в колата /за разлика от нас тя не пропусна нищо /, но аз на другия ден си полягвах от дивана, на леглото , за малко в кухнята да се подкрепя и после пак.

Пуки ти направо ме застреля с това кръвно, като знам как ми се вие свят и имам чувството че всеки един момент ще падна при 80/50 чак не мога да си представя ти как се чувстваш.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 340
Относно подаръците - на мен при изписването от родилния дом мъжо ми подари златна гривна, а майка ми - златен пръстен. Аз много не си падам по бижутата, но гривната си я нося. Скоро го попитах какво ще ми подари този път, той още не бил мислил, пък и хич го няма по подаръците и изненадите  Mr. Green.

Пуканка, жалко че ти е станало лошо на прегледа, но поне сте видяли най-важното  Simple Smile.  Ти да не би да размисли относно раждането? Доколкото се сещам ще си планово секцио, да не би Давидков да те разколеба нещо. Аз в четвъртък съм на преглед при него и вече нямам търпение.

Общи условия

Активация на акаунт