Има ли мами в Австралия?

  • 41 416
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Да и аз очаквам да гледам снимки качете някоя!

# 211
  • Мнения: 329

При вас горещо, а при нас ще кажеш, че зима идва. Днес беше едва 19с, сутринта валя и ни провали плановете да водим децата на ферма.


И тук беше горещо - особено вчера. Вечерта поваля малко, та ни разхлади. Днес беше топло, но поносимо. От другата сряда - пак дъжд (надявам се)  Simple Smile

ivaangeli, Всеки се интегрира различно.  Peace Писах някъде по-назад, че на повечето европейски емигранти им отнема около 2 години да свикнат. След това животът е хубав  Heart Eyes Може и преди това, но то си е до mindset. Иначе по начало австралийците са приятелски настроени хора и не са предубедени към чужденците.

# 212
  • Мнения: 686
Здравейте!
Извинявам се ,че се намесвам в темата ви.
Интересува ме ,някой знае ли фирма,която да се занимава с износ на дрехи втора употреба?Ако може и координати.Може да ми пишете на лични.
Много благодаря!

# 213
  • Мнения: 5 183
Ето ме и мен отново.
Санта парада в Ситито не беше кой знае какво.
Детето си умря от кеф де.
На мен ми се стори по-малко пищен, отколкото минали години.
А може би просто му свикнах и не се впе4атлявам толкова.
Жегата беше голяма.
Но ние се "паркирахме" на сянка.
Купихме балон Спайдермен с хелий. Вързах го за раницата на Томи и всичко беше ОК.
Той обаче реши, че трябва да го държи само с ръка ... и остана без балон  Crazy
Ей такива емоции ...
Днес времето няма нищо общо с вчера - духа и е мрачно, а преди малко преваля.
А аз тъкмо вчера прибрах всички дълги ръкави и панталони и извадих летните  Rolling Eyes Crazy
Снимки правихме, Мили, но не сме ги свалили още.

# 214
  • Мнения: 780
Здавейте, мацки!
И ние посрещнахме Дядо Коледа в търговския. Имаше малко представление за децата с много коледни песни и танци. Децата много се радваха и забавляваха, пяха и танцуваха. Яд ме е, че не взех видеото да ги снимам. После се появи и Dora the Explorer. Кейт се вреди да я прегърне, но малката толкова много се втрещи от появяването й (все още не знам къде е това и под ударение), че се вкопчи в мен и не мръдна. Сега водим преговори в нас кой с какво ще се облече за снимката с Дядо Коледа  Crazy. Да се надяваме, че ще стигнем до решение преди Коледа!

А тук си е все още студено, няма нищо че днес е първият ден на лятото. Миналата година си спомням ни моряха жеги по това време; тази година - студ!

Vqqra, не знам фирми за износ на дрехи втора употреба. Хората тук обикновено даряват употребявани дрехи, обувки и играчки или на Червения Кръст (които си имат магазини, където ги продават) или на други благотворителни организации, които ги раздават на хора в нужда.

ivaanglei, щом си била тук на почивка, значи си от малкото късметлии, които са видели нещо със собствените си очи, преди да решат да имигрират, макар че животът в различните части на Австралия е различен. Аз лично съм повече от доволна от живота си в Мелбърн. По въпроса за интеграцията, зависи според мен от всеки човек: доколко знае езика и доколко иска да стане част от това общество. Иначе държавата е имигрантска, има всякакви националности (и то в изобилие), хората са много толерантни.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 829
Здравейте!
Влизам в темата ви, да питам /ако има момичета от Виена/, можете ли да ми кажете какво задължително трябва да се види, в рамките на 3 дни? Мислим да пътуваме с автобус, съвсем за кратко, че няма кой да гледа децата повече време. И двамата с мъжа ми не сме ходили във Виена и не ни се иска да пропуснем нещо, което можем да видим. Задължително искам да посетим голяма галерия, музей...Благодаря ви предварително!

# 216
  • Мнения: 5 183
Хората тук обикновено даряват употребявани дрехи, обувки и играчки или на Червения Кръст (които си имат магазини, където ги продават) или на други благотворителни организации, които ги раздават на хора в нужда.

И тук така.

Клеми, нещо си в грешка!  newsm78 Тук са мами в Австралия, а не в Австрия. Доста далечко сме от дестинацията, която те интересува.  Grinning

# 217
  • София
  • Мнения: 6 829
 Blush JoyАми така е, като не чета. Извинявам се, момичета!

# 218
  • Мнения: 5 183
Нищо де  Crazy
А то сигурно има и австрийска тема.

Брей при нас по нищо не личи, вчера и днес, че е лято  Thinking
Как е по вашите земи?

# 219
  • Мнения: 780
МАЙКА, ами как да е... днес пак пусках парното сутринта.   Rolling Eyes Кейт доволно отбеляза вчера, че е направила добър избор като си е взела якето на училище и че цял ден не го е съблякла. И аз съм пред дилемата: да вадя ли пак топлите дрехи и да се навличаме или просто да включвам отоплението отвреме навреме. Мъжът ми вчера чел някаква прогноза за декември и давали доста да се стопли този месец и да караме гореща Коледа. А аз снощи гледах прогнозата по ТВ: казаха, че водните запаси на Мелбърн не са били толкова ниски от 10 години насам и че ни чака дълго, сухо и горещо лято. Та май по-добре да си кротувам сега, че е лесно да се стоплим, но да се разхладим е доста трудно!

Тази вечер е училищния концерт на Кейт. Техният клас само ще изпеят 2 песни с другия подготвителен клас - ще бъдат облечени като jelly beans  Grinning А накрая на концерта цялото училище ще изпее няколко коледни песни, като всички деца ще носят нещо коледно на главата си. Ще бъдат пъстра картинка  Heart Eyes Hug А по вашите земи правят ли Коледен концерт на училище?

# 220
  • Мнения: 5 183
А аз снощи гледах прогнозата по ТВ: казаха, че водните запаси на Мелбърн не са били толкова ниски от 10 години насам и че ни чака дълго, сухо и горещо лято.

Затова ли нашият приятел, който беше там наскоро, разправял, че в Мелбърн хората си взимали душ за 4 минути  Rolling Eyes

За концерт - не знам. Тази година май няма да има, за други години не знам. Нали ни е парва година там... Но те наскоро имаха страхотно организирана мултикултурна сдмица. Три дни порд имаха представления децата. Томи участва в джуниър хор и в група за български народни танци. Беше супер. После си закупихме ДВД с концерта.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 09:16 от МАЙКА

# 221
  • Мнения: 329
Тука е топло + влага. Аз днес като много работна въобще не излизах, но даже и в 5 се усещаше влажният горещ полъх.

МАЙКА, и на нас ни бяха раздали миналата година едни пясъчни часовничета, отчитащи 4 минути, да си ги лепим в баните, защото имаше water restriction. Също не можеше човек да си полива градината, да си мие колата и т.н. с вода от чешмата. После обаче като започна да вали и не се е спряло... Тия дни пак очакваме дъжд.

# 222
  • Мнения: 5 183
Уф, ние пък днес пак бяхме с якета и жилетки на работа и училище, а уикенда беше горещо и супер слънчево  Crazy

# 223
  • Мнения: 780
Снощи не успях да се разпиша, но героите бяха много уморени след концерта, а и стана доста късно за тях. Бях възхитена от това, което представлява училищния концерт тук. Бях само чувала, че всяко училище в края на учебната година прави концерт и си мислех, че е нещо скучно.. по задължение. Оказа се обаче много забавно и което е по-важно - всички деца участваха с ентусиазъм. В концерта участваха абсолютно всички деца от училището: песни главно, повечето с плейбек, и много танци! Бяха основно свързани с ваканцията и игрите, забавления. Концертът беше под мотото "Ваканция 2009". В програмата имаше точка: "Мистериозно представление". Та когато дойде нейният ред, почти всички учители се изсипаха на сцената, облечена като героите от "Шрек" и изпяха и изтанцуваха заключителната песен. Обраха овациите!!!
Накрая директорката каза няколко благодарствени думи. Кратко, точно, без безброй листи клишета или списъци "по, по, най". Всичко беше много непринудено, без претенции за безгрешност и прецизност. Но от сърце и с безкрайно много желание!!! Мисля, че всички останаха много доволни и излязоха с настроение от залата.

Сега ни остава и Коледният концерт в градината, но той ще е само 2 песни и раздаване на малки подаръчета. После почерпка и игри. Харесва ми как организират подобни отпразнувания тук. Без излишно натоварване на децата, без излишна показност. Просто за удоволствие.  Grinning

Утре при нас май ще е лято  Wink 26с!!!!!

Тук по ТВ показваха въпросните пясъчни часовници. Ние нямаме такъв и няма и да си сложим. Когато човек иска да спести вода, може да го направи и без часовник.  Peace

# 224
  • Мнения: 329
Те тука ги пускаха по пощенските кутии на всички, който иска си слага, който не иска...  Hug
Аз си го пазя за сувенир Wink

Общи условия

Активация на акаунт