Бабини изцепки

  • 10 531
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Моята братовчедка ражда момченце. Майка ми си отива при баба и дядо на село и те щастливи я разпитват за бебето-как е, на кого прилича и т.н. Дядо пита "А как го кръстиха?" Мама: "Светозар, казах ти вече" и продължава да разказва. След малко дядо пак пита "А как му беше името?" "Светозар, сто пъти ти  повторих". След 15 минутен размисъл дядо възмутен казва: "То бива бива мода, ама да кръстят детето СветоФар, това вече аз не го разбирам".

# 76
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Да ви разкажа и аз за моята баба. Много е добричка милата да е жива и здрава! Та веднъж като ученичка отивам на село и я питам познава ли Дора Габе тъй като като деца са живели в едно село. А тя учудено ме пита коя е тази Гари Добева.  И един случай със свекърва ми. Все се хвали колко е умна и способна. И един ден като съм била на работа идва и вижда тефлоновия ми тиган в мивката мръсен. И се шашка колко е загорено дъното. И започва усилено да търка с телчица... Като се върнах хвърлих тигана.

# 77
  • Мнения: 98
една история и от мен Simple Smile
баба ми решила да направи следобедно кафе и пита дядо ми " велико, ти искаш ли кафе?", той отговорил, че иска., след 10-15 мин. гледа, че баба пие кафето си, а неговото го няма, пита я къде е неговото, а тя му отговаря, че неговото е изкипяло Laughing

# 78
  • Мнения: 4 195
напиках се от смях в тази тема Joy
бабите са голям смях с телефоните.
отивам при моята и и се оплаквам - бабо, откраднаха ми телефона, а тя става, отваря килера на дядо и казва - е там в дъното има колкото искаш, вземи се ( имаше, само че апарати за домашни телефони Grinning)
едно бабе има при нас, Доста ( защото е 5-та подред дъщеря и бащата казал - достатъчно, до тук с децата, мъжко няма да има, тая е Доста), купуват и телефон, но още първата нощ почва да му пада батерията и да пиука от време на време. На всяко пиукане тя става, и го вдига - Ало, Ало няма никой, след малко пак, накрая вика ми писна и като звъна пак казах :Простак, спри да звъниш, който и да си и той престана.......явно просто му е паднала окончателно батерията Crazy

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 10:04 от Чут Чут

# 79
  • Мнения: 2 444
Едно време баща ми имаше фирма. Когато някой го потърсеше в къщи и баба ми вдигнеше тела отговаряше: "Зетя отиде във фЕрмата, там го търсете".

# 80
  • пак там
  • Мнения: 2 885
... И един ден като съм била на работа идва и вижда тефлоновия ми тиган в мивката мръсен. И се шашка колко е загорено дъното. И започва усилено да търка с телчица... Като се върнах хвърлих тигана.

Хех, баща ми го беше направил това с джезвето Simple Smile Сложил на газовия котлон тефлоновото джезве да си прави кафе, зачел се в книгата и направо опекъл кафето. И решил човекът да го измие, ама то - пак черно... че като хванал телчицата, търкал-търкал... Прибрала се майка, гледа - джезвето блести, та чак можеш да се огледаш в него  Laughing

# 81
  • В събота
  • Мнения: 201
Айде и от мен още една изцепка с телефони  Wink
На бившия ми шеф родителите, доста възрастни, живеят в едно село, където няма телефони и той им купи мобифон. Отива той през уикенда, обяснява им как се работи с мобифона, те доволни, уж се научили. Цяла седмица той им звъни, ама никой не вдига  newsm78 Следващия уикенд отново отива и баща му го посреща с думите: "Айде купил съм кабел да вържеш телефона".  Joy

# 82
  • София
  • Мнения: 23 152
Преди няколко дни возиме баба ми в колата. По едно време аз възкликвам "яяя порше!". А баба ми: "кой е този Порше - някой твой познат ли?"  Joy

# 83
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Сега се сетих и за моята баба /по-точно тя е баба на мъжа ми/.
Водих я на гости при дядо ми в Казанлък. На връщане точно на бензиностанцията Лукойл на с. Труд /Пловдив/ ми свърши газта на колата. Отбивам да заредя и момчето, което ни обслужи ме попита:
- А паспорта носите ли го? Има ли минат преглед?
Имаше предвид паспорта на газовата уредба, защото има забрана да зареждат такива без преглед на АГУ-то и заверен паспорт за годината.
Баба, разбрала-недоразбрала ми казва после:
- Това момче сигурно те помисли за ученичка и за това ти искаше паспорта

 Joy

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 13:17 от Бейлис в шоко

# 84
  • Мнения: 12 701
Много се смях.
Многу пък сте важни. Аз още не съм баба, ама редовно дигам мишката да говоря по нея.

# 85
  • вкъщи
  • Мнения: 2 467
мойта баба пък ако някой е отслабнал му вика,ууууу баба посърнал си.
ако е надебелял браво баба поправил си се.
а прабаба ми,която гони 91 ве4е ,мн лошо 4ув аи вижда .един ден ние отиваме на село и я поздравяваме.тя пита къде отивате баба?ние в карнобат.тя ааааа?в карнобааат.тя пак ааааа?
в карнобааааааааааааааат.и накрая ааа,за вода ,за вода обобщава бабата.

# 86
  • Мнения: 806
Като си бях в БГ миналата година - Отиваме на село, там в едно магазинче чакам продавачката да ми даде едни меса.  Слушам две баби да си говорият.
1 - Пено ма, знаеш ли на Улучкоица снаха и ма?
2 - Знам ма
1 - Знаеш ли ма Пено како и казала ма?
2 - Ко?
1 - Ама тя и срала в устата ма?  Такива думи и продумала.  Joy
2 - Въй въй... малеее, тъй лииии?

Паднах от смях.  Даже на разбрах за какво става дума.

# 87
  • Мнения: 11 757
Мойто свеки беше изпрала памперс гащите и ги беше метнала на простора  Mr. Green Памперсите ясно, че се сменят, но памперс гащите нали са гащи, трябвало да се перат  hahaha  hahaha  hahaha

# 88
  • Мнения: 4 717
Моята баба, бог да я прости, все ми пожелаваше да си взема висок мъж, за нея идеала беше дядо ми - метър и 90, двамата с нея бяха като Бубамара и циганина от "Бяла котка, чер котарак" Laughing А като се разсърдеше нещо му викаше: "закво те зимах, най-големия айдук у село"...

Преди 15ина години като още нямаше мобифони, вуйчо купи 2 радиостанции и връчи едната на баба, докато те са в лозето. Баба оставяше радиото на масата в кухнята и към обяд толкова силно крещеше, че чак на центъра я чуваха" Бойчооо, идвайте си, боба е готов!" ooooh!  ooooh!Ползваше тая радиостанция за връзка при всякакви ситуации, добре че без пари все пак...

Един път иде на вуйчо шефа да го търси, а той скатал от работа и легнал да спи. Караше един общински зил и го скрил навътре в двора да не се вижда. Излиза баба ми и не разбирайки кой е тоя човек, дето търси вуйчо се изказва: "Ааа, он отиде да пие по една биричка, затова паркира зила да го не видат милиционерите, че шефа му един пустиняк, мани мани..." А шефа само стои и премигва човека...

За баба ми всеки Мис-ки конкурс беше "Мис Монокини", така си го беше запомнила и независимо, че незнаеше какво са моникини, наричаше с това име дори най-обикновените конкурси за красота.

Имахме 2 къщи на село и 2 телефонни апарата, обединени с кабел. Почти ежедневно се случваше баба и дядо да си говорят по телефона без да разберат кой е насреща, защото като единия набира, другия дрънка и съответно трябва да се вдигне слушалката Joy Joy

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Не за моята баба става дума, ама беше сладко бабе, на дядовия брат жена му. Нали се сещате за онзи шофьорски номер да си примигват с фаровете, за да се предупредят за катаджии и съответно отсрещният да вдигне ръка за благодарност. Та тръгнал сина и да я кара някъде, минали покрай спрели катаджии и съответно човека съвестно предупреждава всички срещнати коли. Но бабата не вижда как той присвятка с фаровете, а само това как всички срещнати шофьори вдигат ръка. Прибира се на село после и гордо, гордо обяснява на другите баби - " пък наш Петър, всички го познават и го уважават. Ей на чак до къде ходихме и нямаше някой който да не го поздрави".
Живееше в съседната къща до нас и много се уважаваха с дядо ми, но в последните си години и двамата не чуваха. Е какви разговори съм ги чувала да водят, не е истина просто. Всеки си говори по неговата си тема Joy Но се разбираха и им беше добре.

Общи условия

Активация на акаунт