МАРТенската мама се вълнува-госпожица или господин в коремчето палува

  • 13 905
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 637
Здравейте мами.сега се връщаме от лекции и ще лягаме с бебо,4е тази нстинка ме изморява много  Tired .Добре дошла на новата мама и лека работа на Елг.А за спането,смятам 4е беб4о трябва да си спи при мама,има време като поотрасне да си има самостоятелна стая!това е за сега.4ао и лек ден

# 91
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Добре дошла на Мечо Пуух - аз пия Пре-натал/доки ми ги изписа/, с естествен произход са, нямам оплаквания, а цената е 40лв за 100бр/по едно на ден се взема/.

Минах през БХС-то сутринта, имаше доста мами в Майчин дом. Цената е 17лв, а резултати ще има след вторник Praynig . Иначе бебчо е добре, развива се нормално и ако мога да цитирам доФтора "ако това не е пъпна връв е момченце, другия месец ще го питаме пак какво е" Laughing

# 92
  • Ееей тук!
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен,
първо поздравления към младоженката   bouquet Радвам се, че всичко е о.к. Обичайте се много, ама много и това ще ви прави щастливи.
Февър поздравления за страхотното оформление  Hug
Добре дошли на всички нови мами, много се радвам че продължаваме да се увеличаваме.
Момичета, немога да се въздържа да не ви се жалвам Embarassed В началото на бременността,когато уведомих работодателя си направихме с него една уговорка,че аз ще изчакам да намерят човек на моето место,понеже работата ми е специфична,ще го пообуча в основните направления на работата и после мога да се оттегля без да пускам болничен/отпуска и др. подобни до 1-ви декември за да се възползвам пълноценно от по високите осигуровки, които си внасям от юни месец... дотук добре, даже мн.добре...Намериха човек, пообучих го ами сега...?!? Да ама Не, нещат да си ходя и тва е,побеснявам Crossing Arms И вчера в движение се обръща и ми вика: "Струва ми се, че не е готова да поеме нещата пълноценно"  #2gunfire
Е хубава работа, тя може и да не е може и да стане след 1година пълноценна, въпреки че се старае девойката, тва значи ли че аз трябва да съм все до нея... Whistling ЕЕЕЕЕЕЕЕЕй ще ме принудят да си изгърмя болничния без време и тва си е  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Дълго май стана ама пък яд ме е бе, трябваше да го споделя!

# 93
  • Мнения: 70
И вчера в движение се обръща и ми вика: "Струва ми се, че не е готова да поеме нещата пълноценно"  #2gunfire
Е хубава работа, тя може и да не е може и да стане след 1година пълноценна, въпреки че се старае девойката, тва значи ли че аз трябва да съм все до нея... Whistling ЕЕЕЕЕЕЕЕЕй ще ме принудят да си изгърмя болничния без време и тва си е  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Дълго май стана ама пък яд ме е бе, трябваше да го споделя!

Много е неприятно когато някой не си спазва уговорката, ама поне да поговорите по обстойно, не така пред рамо да подхвърля още ще и трябва на новата. Според мен, седнете двамата да обсъдите в кое направление да наблегнете с обучението на новата колежка, колко време ще отнеме и т.н. Може пък да се наложи само още седмица да се остане. А ако не се чувстваш добре си вземи болничен, в крайна сметка ти и бебо сте най-важните. Пари се печелят винаги, но здравето..... трябва да сме внимателни. А защо пък шефа не те пита Ти как се чувстваш, дали всичко е наред и дали ще може да поостанеш  #Cussing out
  Praynig Peace Успех ти желая

# 94
  • Мнения: 201
Janitsa, мила, говорим за отделяне в друга стая Hug. Иначе, повярвай ми колкото и  дълбоко да спиш, няма начин да не чуеш бебето Peace И аз си мислех, че спя дълбоко, а още щом промъркаше се събуждах Laughing. А относно бебефона, наистина си е придобивка, която си оправдава средствата Peace. Препоръчвам го горещо Peace
Мечо Пуух, и с Елена и сега пия Пренатал (и все още фолиевата киселина) Peace

  bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 459
Чудя се за причината   Thinking  , която те кара да отделиш детето още от новородено малко?
Не се сещам, за сега  ooooh!

Имам чувството, че това отделяне го приемате, като че ли на друга планета ще го оставя...
Става дума за друга стая все пак. Вратите на 2те спални са една до друга. Сигурно ще ми е по-близо да отида до детската стая, отколкото до другия край на родителската.
А и Яница го е казала много ясно - все пак няма да го оставя за цяла нощ само, то така или иначе ще си иска ядене на 3 часа..

Но не виждам и причина, например да тормозя таткото и той да се буди по 5 пъти на нощ, при положение, че може да се наспи като нормален човек.

Както и да е, да не задълбаваме по темата. Както казах и по-рано - хубаво си правя аз планове, но не е ясно малкият човек какво ще реши:)

Надявам се да не съм засегнала никой, това си е лично мое мнение и намерение   bouquet

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Слънчоглед ако имаш високи осигуровки до този момент 6 месеца назад без прекъсване, можеш още сега да излезеш в болничен до края на бременноста но не трябва да ти се прекъсват болничните. Всеки месец трябва да ти се издават нови без дори и 1 ден прекъсване да има. Живот и здраве аз от понеделник излизам точно така в болнични и до 45 дни преди термина ще ги ползвам без прекъсване. Така, че провери тези 6 месеца назад дали са ти точни и ако е така хич не му мисли и не влагай нерви в работата ами си почивай.

# 97
  • Мнения: 70
Но не виждам и причина, например да тормозя таткото и той да се буди по 5 пъти на нощ, при положение, че може да се наспи като нормален човек.
Напълно подкрепям, че тати трябва да се остави да почива. Все пак той ще е основния приток на доходи доста време. А при нас не е без значение това. Е все пак ако не е твърде уморен предполагам че и той ще става, това си е до желанието на тати а нашия заявява че го има  Peace

Виждам за витамини говорите. Аз вече спрях фолиевата киселина по препоръкаа на док. И аз имам Пре натал, но не съм започнала още да ги пия. Следващия път като отида на док ще я пита от кога да ги започна. А иначе  в началото на месеца от кръвните изследвания излезе че малко ми е паднал хемоглобина в сравнение с началото на бременността и се моля да не продължава да пада  Praynig

# 98
  • Ееей тук!
  • Мнения: 40
Благодаря за подкрепата Яница, днес само седя и го чакам принца на Монако да се появи,той се появява неколкократно,но не се е  спирал де  Close и го дърпам, сядам и говорим!!! Неможе то така Crossing Arms
Слънце, осигуровките ми, както писах са от началото на юни,всъщност осигурителния период, който ще ми влезе в последствие за база е юни'08 - ноември'08, ако пусна болничен от 1ви декември.В смисъл, че нали връщат 6месеца назад от 1ия ден на 1ия болничен  newsm78 Та затова цялата тази гимнастика...да и се невиди, но както казва Яница, по принцип бременността ми е на пъти по-преден план он неговите шмекерлъци по моето по-продължително  оставане.... SunglassesаааааааАААа ядосвам се начии...и ставам нервна  Joy
Гледам витамините обсъждате, аз днес си изпих последното хапче от фолиевата к-на как мислите да продължавам ли или да приключвам с нея? Иначе почнах преди 1-2 седмици Калмацин да пия какво ще кажете Party
Относно бебето в негова си стая...кво лошо има, стига пространството на жилището да го позволява един бебефон и си ти, ами да!

# 99
  • Мнения: 242
Здравейте, да се присъединя и аз към вас. Казвам се Ивелина, от Шумен, чакам бебе на 17 март, втора бременност - имам дъщеря почти на 6 години. Прочела съм всичките теми, но от страх не смеех да ви се представя - в началото на бременността имах проблеми. Сега вече всичко е на ред и ще се радвам да стана част от мартенските майки.
Гледам последно за отделянето си говорите, мога да споделя как е при нас - дъщеря ми си има стая, но спи сама в нея от преди една година. До тогава всички спяхме в една стая - ние на спалнята, тя в детското си легло. Но когато то се счупи и се наложи да легне в голямото и от там в самостоятелна стая. Не знам дали е било късно или рано, то тя се чувстваше вече голяма и нямаше страх и паника. А сега като започнах да разказвам за нея да споделя какво ни се случи - в петък падна лошо върху ръката си и сега е със счупване на лява ръка и с гипс. Няма да ви описвам ужасът който преживях - моля се само на никой да не му се случва  и да не съм навредила на малкото човече в мен.
А относно работата - аз работех до този понеделник и мислех да си работя до нова година, но сега се налага да съм си в нас и не знам като кажа на работа, че няма да мога да се върна да не стане проблем, но каквото и де се случи дъщеря ми и бебето са на първо място.
Спирам, че да не стана досадна още от първият си пост. Лек ден на всички.

# 100
  • Мнения: 267
Б
Гледам витамините обсъждате, аз днес си изпих последното хапче от фолиевата к-на как мислите да продължавам ли или да приключвам с нея? Иначе почнах преди 1-2 седмици Калмацин да пия какво ще кажете Party

Изобщо не мисля, че е добра идея да пиеш допълнително калций през бременността, или поне задължително го съгласувай с гинеколога. Имай предвид, че не е идеята да си заздравиш костите до толкова, че като ти е нужно да растат и да са гъвкавки до и по време на раждането, те да се бетонират, образно казано. За фолиевата - няма проблем да си я пиеш, но ако пиеш и други витамини - тя си е включена в тях.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 003
ivelina добре дошла при нас  Hug. Хубаво е, че се увеличаваме. Вчера си направих собствено проучване на тези, които не са писали отдавна. И по последни постове установих, че пишат в други форуми, но не и при нас. Може да не им е интересно или незнам, тяхно решение е.
слънчоглед много кофти ситуация на работата ти, но мисля че шефа ти е длъжен да те разбере. В крайна сметка майната им на парите, ти и бебето сте най-важни. При мен дори се оказа, че заради начислени премии в 6-те месеца назад, вземам повече пари отколкото ако сега бях на работа  Joy

# 102
  • Ееей тук!
  • Мнения: 40
Изобщо не мисля, че е добра идея да пиеш допълнително калций през бременността, или поне задължително го съгласувай с гинеколога.
"Е, те ти булка Спасов ден" сегааа ме накара да се замисля сериозно  newsm78 Аз не, на сама глава си ги почнах, питах не да не питах докито и тя вика ами че що да не ги пиеш,може бе пий си ги. Ама като знам що некадърен народ има измежду тях, а и не се познаваме отдавна та да и имам пълно доверие ...  newsm78 Хм, ами сега?!? Да ги спирам, а? Thinking
Добре дошла сред нас ivelina  Hug

# 103
  • Мнения: 70
Изобщо не мисля, че е добра идея да пиеш допълнително калций през бременността, или поне задължително го съгласувай с гинеколога.
слънчоглед не е толкова фатално че си ги започнала, но ако искаш поразпитай тук там. При мен в службата преди месеци имаше една конференция на фармацевти и лекари всякакви, и даже оставиха доста витамини като тестерчета им се явяваха /не знам как да го обясня/ и точно витамини Calcium казаха че са много подходящи за бременни и кърмещи жени. Е аз имам от тях, но пък не съм се засилила да ги пия. Не мисля да се тъпча с хапчета освен в краен случай.
Е аз днес май съм много продуктивна, дано не съм ви писнала с постовете си.
Вчера си направих собствено проучване на тези, които не са писали отдавна. И по последни постове установих, че пишат в други форуми, но не и при нас. Може да не им е интересно или незнам, тяхно решение е.
И аз забелязах че някой мами пишат в други теми, като обсъждат постове от тази тема без да ги обсъждат тук. Може би се притесняват да не разсърдят някоя мама. Тяхно си решение.

Добре дошла  ivelina, пожелавам бързо възстановяване на дъщеричката ти и спокойна бременност на теб от тук нататък   bouquet

# 104
  • Мнения: 267
Аз не, на сама глава си ги почнах, питах не да не питах докито и тя вика ами че що да не ги пиеш,може бе пий си ги.
Е какъв е тоя отговор. ....
Значи по принцип е хубаво да си увеличиш нормалния прием на калции, но с храната, по естествен път, сещаш се, че има разлика от хапчетата. Но без основателна причина да ти каже - пий си ги е много странно. Дори повечето АГ изтъкват като причина това, че се втърдява черепчето на бебето, а необходимо да е сравнително мека и гъвкава, за да излиза лесно. Моята лекарка дори вит С не ми дава да пия профилактично, а за калций да не говорим. Разбира се, всеки организъм си е различен, но до колкото разбирам го пиеш за всеки случай, без конкретна причина.

Общи условия

Активация на акаунт