Машина за хляб - 12 част

  • 53 537
  • 814
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 17 597
Пише, че има 10 програми - възможно ли ще ви е да изброите какви са?
След мъничко ще напиша кекс с машина, че правя чай.

Ей тоз кекс става - само трябва да си мерите нещата, че различно големи са яйцата, примерно. Не съм записвала точно какви доприготовления съм правила (в смисъл по отн. на мерките).
2 чч брашно (от мерителните за машината)
2 чч пудра захар (става и с кристална)
ч п. бакпулвер
3 сл какао (също от мерителните)
1 п. ванилия
настърганата кора и сокът от един лимон - никога не съм слагала такова нещо, лимоните не са сред често срещаните налични продукти у дома
3/4 чч пр. мляко
1 сл ром (слагам есенция, че по- често разполагам с такава)
3 яйца (май слагах 2 и допълвах мляко и разтопено масло до обемът на течните продукти)
125 гр краве масло (топя го в МВ).

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 19:24 от katiABV

# 106
  • Мнения: 762
ох ох чета чета и май дойде момета за си купя и аз машинка, то при тази оферта от Метро няма начин ще се купува.

# 107
  • Мнения: 184
Кати, програмите са: основна, бърза, бял (френски) хляб, кратка, пълнозърнест хляб, теста с бакпулвер, само тесто, само изпичане, мармалад, сандвич.
Този кекс ми звучи свръхкалоричен с цяло пакчетче масло. Дали няма нещо по- леко?

# 108
  • София
  • Мнения: 17 597
Мерси...
Ами не знам, може би ще стане и с различно съотношение масло / мляко - демек, да сложиш по- малко масло и повече мляко, съответно, обаче не съм го пробвала и просто не знам.

Освен това в Метро се продава "брашно за козунаци" - само че до сега не съм успяла да го догодя.

# 109
  • Мнения: 221
ani_maan , заповядай!

Whole wheat-хляб с трици
Basik-основна
French-френски хляб
Bake-печене

Мерси!

# 110
  • Мнения: 1 811
Ванче, ти нямаше ли някаква друга машинка? С която в началото имаше проблеми?
Би ли премерила какви са размерите на тази северинка - интересува ме височина, ширина и дълбочина, че ме засърбява портмонето заради по-големите количества. Вярно ли е толкова - 1600г. Най-вече за козунаците и питите ми се иска по-голяма.

# 111
  • Мнения: 5 873
Ванче, ти нямаше ли някаква друга машинка? С която в началото имаше проблеми?
Би ли премерила какви са размерите на тази северинка - интересува ме височина, ширина и дълбочина, че ме засърбява портмонето заради по-големите количества. Вярно ли е толкова - 1600г. Най-вече за козунаците и питите ми се иска по-голяма.

Не,това ми е първата машинка.Влюбена съм в нея. Heart EyesДаже цялото семейство. Crazy
Преписвам техн.данни от книжката. Flutter
Арт.№  ВМ 3986
мощност-800 вата
размери:дължина /ширина/височина-41 см/26 см/29 см
тегло:6.8 кг
отложен старт до 13 ч
програми  10

два грамажа има-до 750 и до 1600 ,който е за пълнозърнест хляб

В момента пека питката на … 91;на,страхотна е ,направо  ..... Crazy
Снимки после. Hug


Ето снимките на питата,по рецепта на Лебедуна,но добавих маслини и чубрица.


Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 22:18 от Ванчето

# 112
  • София
  • Мнения: 360
curly sue, Клатроника ми се развали и докато беше на поправка си купих Мулинекс, който пече хлебчетата  с пукната коричка както бях чела преди време, че ги харесваш. За съжаление става дума за малкия вариант с една бъркалка. Така разбрах, че зависи от пекарната, а не от рецептата.

# 113
  • Мнения: 70
Влизам бързо да се похваля, В кауфланд, Банишора има хлебопекарни, тукощо си закупих една за подарък и съм много очарована, с всички екстри на мулинекса е : отложен старт, къса програма, три нива за препичане на коричка, 12 програми и само за 99 лв. С една бъркалка забрабравих да спомена. Това което най много ме зардва е че е с 3 години гарнция и ако има проблем Кауфланд директнно я заменя с нова, ако няма в наличност връща парите. Това е от мен надявам се да съм била полезна, промоцията е до утре включително.
 Понеже е за дядо  и ще пътува за провинцията утре ще заредя едно хлебче, за да видя дали няма проблем и ще пиша какво ми е мнението.

# 114
  • Мнения: 1 811
Ванче, Благодаря за отговора.

Марийка,
моят клатроник работи безотказно. Какво му стана на твоя? Правилно си спомняш, че обожавам пукнати корички. Някак на селски хляб ми наподобява. А си спомням обяснението на Пина за това. Хлябът иска още малко втасване  Wink Абе май съм забравила точното обяснение, като се замисля, но беше много логично. За Пина   bouquet

# 115
  • София
  • Мнения: 17 597
Днес претърпях пълен крах с опита за вземане на северин от Денси.
Май в крайна сметка ще се намулинексваме...

# 116
  • Мнения: 113
Вчера си купих ЕТА. Първият ми опит е много сполучлив! Стана прекрасен бял хляб с много хрупкава препечена коричка. Напомня ми на едновремешния селски хляб от фурната на село:) Имам програма и за торта, но нямам нито една рецепта специално за машина, а много искам да опитам. Иначе за хляб най-различни рецепти. Започвам да ги карам подред:) Страхотно удоволствие е да имаш такава машинка!

# 117
  • Мнения: 4 406
Днес претърпях пълен крах с опита за вземане на северин от Денси.
Май в крайна сметка ще се намулинексваме...
е , няма страшно! Мулинексите са ОК, стига да не вариш сладко и лютеница! доколкото се сещам, всички проблеми с тях възникваха след такива операции  Sad

# 118
  • София
  • Мнения: 9 916
Мда,и да не даваш на мъжа ти да разглобява казанчето,за да види как точно действа. Mr. Green
А,и имат добра сервизна база.
Няма да съжаляваш,ако си вземеш. Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 360
curly sue, бъркалката му се спече постепенно и отказа в един момент и то без да съм си правила експерименти със сладка и лютеници. След едномесечен престой в сервиза ми казаха да сипвам първо олиото и след това останалита съставки.
А аз още когато я занесох си купих нова и видях разликата: меси по различен начин - много по-интензивно, особено премесването и влиза повече въздух. Може би затова всичките хлябове са с пукната коричк ФАНТАСТИЧНИ!

Общи условия

Активация на акаунт