Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 17-та тема

  • 57 331
  • 497
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 776
Кюбит, дай рецепта, ако може. Имам малко такова брашно за оползотворяване. Пък ако кажеш, че става и в машина, много ще ме зарадваш Peace.

# 421
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Dina767, мерси за рецептата Hug Днес съм търсила тая масала Crazy Намерих я Laughing

betina33, страхотна торта си направила! Честит юбилей на майка ти  bouquet И успешна операция на бащата ти fingerscrossed

esy, Lois, вкусно и стилно, както винаги Hug

Кюбит, поздравления за страхотната питка Grinning

pep-4o, при вас добре е започнал денят с пицата  Wink

Tannita, страхотна комбинация на сьомгата с граховото пюре  chef

Силве, браво на половинката ти thumbsup

labrex, и кекса и сладкиша са чудни eat

geleva, това пиленце и много апетитно!

бибиЯна, интересно предложение!

Тази вечер ми дадоха свободно, но вчера готвих Пене със сос от пиле, тиквички и гъби:

# 422
  • Мнения: 3 988
polin_a, нямам машина. Месих на ръка, но не виждам проблем да се направи в машина. Рецептата е долу в коментарите.

# 423
  • Мнения: 4 434
Мерси Миленче Hug

# 424
  • Мнения: 5 713
Момичета, най- сетне и аз да успея да се включа. Цяла седмица ви чета, възхищавам ви се и нямам време да покажа какво аз сътворих покрай малкото човече. Иначе снимах някои неща.  Wink И в този ред на мисли, благодаря на Lois за триковете при фотографирането. Определено има какво още да уча. Отделно сервизът, който ползвам хич не си го харесвам.
Видях много хубави питки и торти. Браво на майсторките! За мен тези 2 неща заедно с точенето на кори са мисия невъзможна засега. Мисля, че човек трябва да има преди всичко търпение, а аз не съм от най- търпеливите, много съм припряна.
Lois, Диди, easy, asyalein, Милен@, Tannita, много ви харесвам снимките. Ястията въобще не ги споменавам, те са друга приказка. Всичко е много идейно и прекрасно.
easy, изобщо не личи, че си на диета. Много вкусно ги поднасяш нещата.
Dina767, имаш страхотни предложения. Много ми допада разнообразието в кухнята ти.
Страхувам се, че някой пропускам така.
Всички сте прекрасни и си имате собствен, уникален подпис в готвенето.

И моите неща:
Зелена салата с каперси, маслини и авокадо
Зелник с кисело зеле, люто

Нещо м/у турска мусака и месно-зеленчуковия пай на т илиева / в цял ръст, разрез и парче /:


Тиква, моркови и картофи задушени; много вкусно се получи; постничко  Wink
Пилешко с мащерка и бяло вино в/у арабски кус кус; гарнитура бейби моркови и аспержи на пара
Булгур, кафяв и див ориз със зеленчуци, стафиди и слънчогледови ядки
Препечени ароматни филийки с черен хайвер за мен и с херинга за мъжа ми
Шоколадови мъфини с глазура от бял шоколад и Филаделфия
Шоколадови кошнички с крем от маскарпоне и черен шоколад / голям зор видях с тях Simple Smile /

Приятна вечер ви желая!  Hug


# 425
  • Мнения: 804
Момичета, големи вкусотии сте наготвили, браво!
 Ние се местим в нова къща и времето за готвене ми е кът, не остава време и за снимки, но се надявам скоро да се включа отново.
  Исках да питам някой готвил ли е червена леща? Ако ми дадете рецепта ще съм благодарна Hug

# 426
  • Мнения: 9 776
Кюбит, благодаря Hug!


Вери, голяма производителност, браво!

# 427
  • Мнения: 5 713
  Исках да питам някой готвил ли е червена леща? Ако ми дадете рецепта ще съм благодарна Hug
С червена леща готвя главно мерджемек- турска крем супа.
Задушавам връзка зелен лук, след това около 2 моркова и 4 картофа; всичко нарязано. Като се позадушат 1ч.ч. червена леща и доливам вода. Оставям да ври 10-на мин. Към края посолявам и слагам 3-4 скилидки чесън. Като поизстине пасирам с магданоз и лимонов сок.
polin_a, мерси. Simple Smile Това са неща от седмица назад.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 21:05 от Вери

# 428
  • Мнения: 1 117
Леле, Вери, аз сега подире ти просто няма да се забелязвам с две манджи.... Ти като ги изреди тия прекрасности всичките, направо ми взе ума! Първо искам Мусаката, и зорните шоколадови кошнички, че изглеждат просто шеметно прекрасни!
Милена, много елегантно ястие, представям си и колко е вкусно! Обичам паста,мммм...
Гелева, ама пиленцето ти верно още димящо, как не се замъгли челната леща на камерата,  Joy и палачинките прекрасни, и снимките много добре!
Лабрекс, сподели изварения сладкиш, никога не съм яла, на какво прилича като консистенция?
Танита, супата ти е прекрасна и съдовете ти също много ми харесват!

сигурно пропускам половината от вас, не се сърдете, ама първо питам за това, което ми е най- по вкуса  Mr. Green

Още едно съветче за снимките, някой питаше за програма за обработка на изображения - свалете си Picasa, безплатна и прекрасна, можете да си организирате снимките в папки, в различни албуми, да се гледат на слайдшоу, увеличени, намалени, може от нея направо да се качва в ПикасаУеб - албуми, и освен това има няколко автоматични настройки за корекция, които дават много добри резултати - автоматичен цвят и контраст, може и да се изрязват снимките. Много е интуитивна и с нея лесно се работи.

ето и от мене набързо едно зеленце с пилешки и свински месца - репетиция за киселото зеленце  Joy


и едни питчици, дето ги знам от свеки, не знам как се казват, ама са ми любими!


smily_5q, червената леща се готви много бързо, и обикновено се разварява, затова аз я правя пасирана. подправям с лук и кимион, и е достатъчно. може при сервирането и лъжица сметана за разкош...

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 22:37 от Lois

# 429
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, сподели изварения сладкиш, никога не съм яла, на какво прилича като консистенция?
............и едни питчици, дето ги знам от свеки, не знам как се казват, ама са ми любими!


Lois, аз обичам извара и всичко, което се прави с нея. Ако питаш моя мъж, ще ти каже, че са му малко сухи тия сладкиши, според мен не са - ама нали знаеш, на вкус и цвят..........Този е с 1 кг извара, 5 яйца захар, 1с.л. грис, 1 с.л. нишесте. Не се слага брашно, а иначе в изварата може стафиди, плодове, ядки. Ако искаш да пробваш, направи този сладкиш, остави го да престои поне една нощ или един ден и ще видиш как е на вкус.

А питчиците на свекърва ти изглеждат  ммм Heart Eyes. Ако си писала рецептата, сложи линк, моля те, или набързо напиши как ги правиш.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 21:45 от labrex

# 430
  • Мнения: 1 117
Лабрекс, мерси за рецептите, ще пробвам при всички случаи.
Ами тя рецептата на свеки е малко "едно към гьотере", ама в общи линии (пък ти ще си го нагласяш  Grinning)
на 1кг брашно - 1 коф. кис.мляко с 1ч.л. сода, 1ч.л.сол, можело и с яйце, можело и без?, можело и с мая освен содата, 1 ч.ч. натрошено сирене, 2-3 с.л. олио. Късаш парченца - колкото орех горе долу, правиш топче, сплескваш на тънка питка. Колкото по-тънки, толкова по-добре. После с пръст правиш пъпче в средата, слагаш бучица масло и поръсваш с настърган кашкавал. Това е. Аз ги направих с около 700 гр. брашно, 2 яйца, 3-4л. зехтин, сиренето, 1 ч.л.сода и 1ч.л. сол. Останалото - същото.

# 431
  • Мнения: 22 867
Ами тя рецептата на свеки е малко "едно към гьотере", ама в общи линии ..... Останалото - същото.

Благодаря ти!  bouquet Копирам си рецептичката и тия дни непременно ще ги направя. Много ме грабнаха от пръв поглед! Heart Eyes Grinning   аА току-що направих доматения сос - разядката на Биляна, представям си как ще вървят с нея. Биляна,   bouquet за вкусната рецепта!

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 21:53 от labrex

# 432
  • Мнения: 107
Привет момичета, страхотно меню сте спретнали пак, но най-чевръста май е Вери. Кога ги спретна тези  вкусотии бе момиче?
Lois , тези питчици наистина апетитно изглеждат и аз искам рецепта.
Днес да се отчета и аз с няколко блюда -

за обяд: мързелива рибена чорба


салатката за аператива


за вечеря: задушени гъбки с празец и серенце, пил. крилца и картофки ветрило

# 433
  • Мнения: 1 550
Lois, благодаря Hug Получи се наистина вкусна паста с тиквички. А пастата и аз я заобичах откакто момичетата от италианската тема бяха споделили, че с паста се свалят килца  Grinning Явно средиземноморската кухня не е толкова калорична, както аз си мислех Grinning
Мерси за рецептата за хлебчетата  bouquet Веднага си я копнах Wink

Вери, свят ми се зави от вкусните ти гозби Flutter Зелникът изглежда страхотно! А това дето е между мусака и местно- зеленчуков пай е много ефектно и предполагам много вкусно Grinning

bagira_bambinas, тия крилца са много апетитни Flutter

# 434
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 846
Абе, хора, опасни сте вие! То човек да не отсъства няколко дни, не мога да наваксам да изчета... да не говорим, че хем съм вечеряла, хем пак огладнах от тия вкусотии, които показвате.  Laughing

Asyalein, благодаря за рецептата за папаята   bouquet. Май вегетарианският вариант повече ми харесва  Wink. Даже почвам да се чудя какво би станало, ако и метна едно миризливо сирене (сред другите) в полуузряла папая и я сложа да се запече колкото да се разтекат сирената...

Диди, благоаря и на теб за котлетите Поярски, тъкмо другата събота имаме гости, та ще ги пробвам. А коментара ти за името на дадено ядене и истинската му същност, ми напомни  за една карикатура (автор Gotlib), където клиент си поръчва в ресторант "Принцът на моретата и неговия сос" и му носят консервирана сардина в олио  Laughing

Лоис, и аз благодаря за рецептатa за питчиците. Не съм от месещите (едва наскоро си проговорих с тестото с мая), но тези ми изглеждат лесни.

Tannita, как правиш пюрето от грах?

Ето и от мен менюто от изминалата седмица:
Бейгъли (по мързеливому - от фризера във фурната) с пушена сиомга и прясно сирене

Скумрия на фурна

Спаначена супа

Първият ми опит с тофу (мен ако питате, щеше и да е последн, ама домашните взеха та го харесахa) - тофу с оризови спагети, тиквички и моркови

и една португалска рецепта със солена риба-треска, научена от свеки


А сега отивам да преглеждам една от старите теми, където Милен@ беше дала рецептата за апелтаарта, че нещо ми се дояде   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт