Растат в мамини тумбачета ЮНСКИ пеленачета!!! Тема № 5

  • 13 315
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 425
Здравейте майчета!

Франческа благодаря за хубавата тема   bouquet!

Добре дошли на новите майчета!

Аз се позагубих, защото съм на гости на сестра ми в Кьолн и по цял ден обикаляме бебешките магазини. И тя е бременна, но ще ражда февруари.

Катеринка, ние имаме котка, но нямаше никакви проблеми като се роди Килиан. Сега малко е проблемно, защото Килиан иска да си играе с нея и само я тероризира.

За храната - аз избягвам да ям всички сурови и полусурови меса и риби. Месата заради токсиплазмозата, понеже не съм била болна от тази болест. Също избягвам кашкавали от не пастьоризирано мляко и десерти със сурови яйца.

Аз не знам колко килограма съм, но тук имам малко повече апетит и сега като се върна ще видим дали съм качила нещо, защото до сега само свалях. Но гадене си имам и сутрин и вечер  Sick

Лек и хубав ден!

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 860
Здравеите и от нас. Ние сме добре, няма много гадене и вси4ко е наред. Дано и вие да сте така  Praynig
Франческа благодаря за хубавата тема  bouquet!

# 47
  • Мнения: 1 227
Съботно здравейте и от мен Hug
Влизам набързичко да си ви видя, че иначе не е както трябва денят Laughing
КатеринкаМ, и аз съм с животни вкъщи /този на аватара ми , а имам и куче/ и не мисля да променям нищо. От 15 години у дома се гледат и куче и коте, с Неса не съм имала никакви грижи, надявам се и сега всичко да е наред.

# 48
  • Мнения: 456
И аз имах котарак вкъщи - бял персиец. От началото на бремеността ми е командирован при родителите ми горкия. Последния път като го видях беше страхотно надебелял. Следващия път като отида ще го снимам и ще ви го покажа че е моята гордост photo На снимките които имам е по-малък и по-слабичък. Мисля да си пусна изследването за токсоплазмоза. Притеснявам се че сме пропуснали последните две ваксини  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 9 814
За мен честно казано по-голяма вероятност има бебето да пострада от котката, а не обратното.
Имам близък роднина лекар в Пирогов, той ми е разказвал, че често се водят бебета и малки деца жестоко издрани от котки.
Преди 15-на години е имало доста по-неприятен инцидент от малко одраскани бузки.
Аз боледувах от токсоплазмоза, когато бях на 9 години, зарази ме след ухапване един сиамец, който имаше бити повече ваксини отколкото един човек.

# 50
  • На високо
  • Мнения: 825
Здравейте в новата темичка и от мен!
Франческа, благодаря ! Добре дошли на  albena35 и Mayflower bouquet
Amorevole, при предната бременност не правих амнио, дори и БХС не правих, защото беше свързано с ходене до София (от Бургас съм), а аз бях с контракции и избягвах пътуванията. Е, впоследствие разбрах, че късния БХС можело да се направи и в моя град, но вече нямаше за кога. Геникологът, който ми следеше бременността хич не си даваше зор, не ме насочи към никакви допълнителни изследвания. Добре че се информирах от форумите. Направих само ФМ при Марков в 19-20 г.с.. Той не видя нищо обезпокоително. Тогава бях на 35, не знам по-смела ли бях или по-безразсъдна...Слава богу, детенцето се роди съвсем здраво.Сега 2 години по-късно май се страхувам повече. То и рискът за Даун е доста по-голям. Макар че все още не съм сигурна, че ще направя амниоцентеза. БХС и ФМ предполагам ще наклонят везните.
Geraldine, аз вече няколко пъти имам подобен проблем. Последно тази нощ. Даже като отида до тоалетна корема ниско долу ме заболява още повече.  Не знам, newsm78 ,аз си го обяснявам или с изкарването на някакви песъчинки, защото аз имам такива, или с някакво притискане, разтягане на нещо си...Сигурно е по-добре да се обърнем към лекар, но тъй като кризите при мен продължават не повече от час-два и после съм добре така и не се стряскам достатъчно, че да хукна към болницата.
Относно животните, много ми е приятно да ги имам в къщи, но сега сме без домашен любимец. Преди да родя дъщеря си гледахме от дълги години котка. Живеем в малко жилище обаче и нямаше как да спра котката да ходи при бебето и в крайна сметка я подарихме на една моя леля, която я отглежда и до сега. Доста си поплаках за котката и все още се питам дали не сбърках, че не си я задържахме. Дъщеря ми страшно се радва на животни и така хубаво би си "играла" с нея Mr. Green

# 51
  • Мнения: 165
Geraldine и аз имам днес някакво странно усещане в корема ниско долу, по-скоро като разтягане, отколкото болка, появява се и изчезва за няколко секунди, освен това от вчера ме наболява и кръста, трябва ми задължително възглавничка.Надявам се да не е нещо обезпокоително, в сряда съм на док и ще питам..ако не си глътна пак езика WinkА и самият корем ми е надут, все едно съм в 5-я месец - газове ли са, що е незнам..от вчера съм така.
За котките..и аз имам.. първото изследване, което пуснах, беше за токсоплазмоза( за настояща и минала инфекция ми излезе 36 лв общо).Всичко е наред и засега не смятам да се "отървавам" от животинката.

Момичета, дрешките нещо са ми умалели..панталоните по-скоро, едва си закопчавам копчето и ме притиска, май ще трябва да посещавам магазин за бременни Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 2 132
И аз мисля, че може да са газове, но съм на лекар чак на трети декември.Ако продължавам така ще се обадя да питам има ли някакъв лек.Преди рекламираха хапчета като Еспумизан и Мезимфорте по телевизията, но незнам стават ли за бременни.Мен вече ми е по-добре, раздвижих се от дивана, сготвих... И мойте панталони ми стягат на колана и мисля изследването в понеделник да го съчетая с ходене до някой бременилски магазин.

# 53
  • Мнения: 69
Geraldine, кръвна картина, урина, Васерман и токсоплазмоза си правих в лаб-я "Кандиларов" и всичко общо ми струваше 66 лв. Та не знам отделно токсоплазмозата колко е. Кажи на твоя доки, че имаш коте и нека той да ти назначи изследване. Иначе няма кой да ти го тълкува после. Макар че в Кандиларов ти дават разпечатка какви са нормалните граници на показанията и ти сам можеш да прецениш дали имаш нещо или не. Но пък винаги питат - кой лекар Ви изпраща?  Whistling
Франческа, инциденти винаги стават, за жалост. Съжалявам, че на теб ти се е случило това, но то си има добрата страна - имаш антитела на токсоплазмозата и сега няма как да се разболееш. Simple Smile
 Всеки сам си решава как да живее, разбира се,  но ако от малък си заобиколен от котета или кучета, те стават част от семейството и за мен винаги са били радост и веселба!  newsm44 Иска ми се децата ми също да растат в среда с домашен любимец; че ще е радост за тях. Научават се на отговорност и мисля, че стават по-милостиви и по-добри хора Simple Smile

# 54
  • Мнения: 753
Момичета, пак повръщам в колата....Sad, но аз се радвам;), нали било добре за бебо...
Хубава вечер.

# 55
  • Мнения: 199
Записах се на женската консултация в Шейново днес, но ми казаха преглед чак на 5 януари-заради празниците.  Sad Че аз до тогава ще се побъркам да мисля дали всичко е наред. Иначе покриват всички изследвания, но има само 3 ултразвука за цялата бременност. Не знам това дали е малко или аз вече много се вживявам. Мамите на които е втора бременност споделете колко често ви гледаха предишния път?
Не ми се включва в пакета ранния БХС и феталната морфология. Аз много се чудех за ранния но май ще правя поне за успокоение да видя бебето. 100 лв. струва в Шейново, 40 кръвното изследване и 60 доплера. Трябва другата седмица да го направя, че съм в средата на 11 седмица нямам време да го мисля дълго.
Вие всички ли ще правите?

Иначе мисля че може би е предимство че ще ме гледат различни лекари, още не съм решила при кои ще раждам, може така да си избера някои Simple Smile

Щях да забравя - термина ми го определиха 11.06, можете да ме качите в списъка, първа бременност, София  Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 21:25 от greenlife

# 56
  • Мнения: 216
При мен пък е много интересно, защото аз като си карам, не ми се гади, но като се возя- ужас.

Издуването на корема е най-вероятно или от газове или запек.

Леко бременеене на всички.  Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 753
С първата бремнност ме гледаха на видеозон до 7ми месец по 1 път на месец, 7-ми и 8-ми месец по два пъти месечно и 9-ти месец всяка седмица - т.е. 4 пъти седмично /запис на тоновете на бебето/. Но до 9ти месец плащах в частния кабинет на моя лекар. После таксата беше еднаква в първа АГ /20 лв./. Кръв и урина - от поликлиниката до нас /от личния бях регистрирана там, но не ходех, а само ползвах изследванията по ЗК/. Този път, живот и здраве, направо в Първа АГ ще се запиша на ЖК след като мине Даун изследването в началото на декември.
Аз не бих била спокойна някои месеци да не са ме гледали с видеозон. Но пък първия път въобще не отидох на n-измерните там видеозони. По съвет на моя лекар си ме гледаха в болницата на какъвто има там - той бил достатъчен да се види, ако има нещо /когато се гледат органите на бебо/. Пък и не искахме да знаем пола - искахме изненада. Е, докторът се изпусна в 7 мес. в частния кабинет, че виждал тестиси....Simple Smile и после ми каза "нищо не съм казал", да не казвам, но аз издържах до вечерта да не кажа на мъжа си Simple Smile
Лека нощ!

# 58
  • Мнения: 20
милички , някой да ме свали от списъка. За съжаление няма да продължа с вас.
Сега ще се отдам на двете прекрасни деца, които вече имам. Пък живот и здараве след време..
Пазете се повече , най-вероятно при мен причината е вирус който не съм и усетила даже, все си ми беше лошо.Затова пазете се много,не ходете сред хора особено в този бацилен сезон.
От сърце ви желая страхотни бебоци.

# 59
  • Мнения: 0
cvetemama много съжалявам за случилото се с вас. Много добре знам как се чувстваш, преживяла съм го и наистина е тежко. Въпреки всичко трябва да се върви напред. Сигурна съм че следващия път всичко ще е наред и ще се радваш на здраво и красиво бебче.
Мен много ме е страх от това. Но някак си след прегледа онзи ден се поуспокоих. Дори казах вчера на каката, че ще си имаме бебче. Тя толкова се изненада, само за това говори (какво ще трябва да му купи ме, да си лежа и да си почивам ..., дори вчера нещо се опитах да и се скарам и тя "недей да викаш че бебето..") Надявам се да не съм сгрешила и всичко да е наред.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт