Бихте ли се обидили ?

  • 7 133
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17 546
Не обичам подаръци ала "отбиване на номера". В такива случаи е по-добре нищо или някакви парички да се оставят на детето отколкото първата глупава, ненужна вещ, която се изпречва пред очите на човек. Но не бих се обидила, защото това е обидно за човека, който го е направил и говори за него. Не мисля, че е с цел и е лично отношение, а това че те гложди и го коментираш говори за дребнавост, да.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 2 500
Интересен казус. Би ми направило впечатление (незнам за обиждане), ако е човек с високи доходи. Бих си помислила, че се е замотала в последния момент е избрала подаръка, нямайки време да обикаля.
Ако е човек "от моята черга", ще разбера защо подаръкът е от магазин за един лев. Но при три магазина...

А между другото в магазините за един лев има стоки и по 4.50- 5 лв, и по повече.

Наистина казусът е един такъв, по-добре да не го мислиш, защото не знаеш каква е истината и можеш да се обидиш незаслужено.

# 77
  • Мнения: 1 761
Никой не е длъжен да ми подарява подаръци,както и на детето ми,само защото имаме някаква роднинска връзка.
Ако ми трябва нещо-отовам и си го купувам,съобразно възможностите ми.
Когато си ходя в Бг цялата рода ме зяпа в ръцете какво ще донеса,само защото живея в чужбина.
Нищо не нося и изобщо не се чувствам виновна за това,нека ме обсъждат,ако искат-техен проблем.


На твое място бих благодарила учтиво.Ако на детето му харесва подаръка-ок,ако не-изхвърли го.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 272
Искрено се радвам, че има толкова широко скроени хора, които не биха се впечатлили от подобен жест. Mr. Green Справка- повечето мнения в темата.
За мен обаче, поведението на лелята е отвратително и подигравателно. Това, че говори лошо за нейното възпитание е повече от ясно, но освен това, ясно показва и личното И отношение към детето и родителите му. Ума ми не го побира, как ще предупредиш, че пристигаш специално, за да подариш коледен подарък и ще отбиеш номер с някаква кичозна евтинийка!?!? Никакво оправдание за неадекватният жест не мога да намеря, в така описаната ситуация. Липсата на пари за една детска играчка, у собственик на 3 магазина е безумно и смешно предположение.
Ева82 бих се чувствала по същият начин и те разбирам напълно. Със сигурност, за в бъдеще, контактите ми с тази особа ще бъдат коренно различни и сведени до абсолютния минимум.

П.С. Интересно ми е, колко от писалите, че това не е обидно, биха постъпили по същият начин? Mr. Green Всички? Wink

# 79
  • Мнения: 6 461
Дими виждам,че си мъката на художника,това нали беше ГЛУХАрчето Joy
Сега разбирам ,защо се налага да ти повтарям толкова пъти,че е важно отношението  Wink
Да не се спечеш сега-майтап  Wink
Аз на майтап нося  . Mr. Green
Ама Мъката на художника не е глухарчето.. Wink  ,
а ето това или това....

# 80
  • Мнения: 1 296

П.С. Интересно ми е, колко от писалите, че това не е обидно, биха постъпили по същият начин? Mr. Green Всички? Wink

Хмм, е тука вече идва интересното - ако не мога да купя хубав подарък (примерно нямам достатъчно при в момента) - не ходя на събитието. Т.е. отбиването на номер не ми е в стила, все се притеснявам на всичкото отгоре дали ще се хареса подаръка.
Или пък да не си помисли някой, че е евтин (както в случая). Във всеки случай от магазин за 1 лев съм купувала неща за вкъщи, но за подарък не бих си и помислила.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 272

П.С. Интересно ми е, колко от писалите, че това не е обидно, биха постъпили по същият начин? Mr. Green Всички? Wink

Хмм, е тука вече идва интересното - ако не мога да купя хубав подарък (примерно нямам достатъчно при в момента) - не ходя на събитието. Т.е. отбиването на номер не ми е в стила, все се притеснявам на всичкото отгоре дали ще се хареса подаръка.
Или пък да не си помисли някой, че е евтин (както в случая). Във всеки случай от магазин за 1 лев съм купувала неща за вкъщи, но за подарък не бих си и помислила.
Така де, това имам и аз предвид. Нормалните и възпитани хора не вдигат шум до бога как пристигат специално и основно, за да връчат коледния подарък на детето, а в последствие набутват някакъв боклук. Що за болен мозък трябва да си, за да се излагаш доброволно по този начин!? ooooh!

# 82
  • София
  • Мнения: 8 049
Бих се впечатлила, евентуално разочаровала, но обидила - не. Роднинската връзка не е достатъчно силен мотив за топли семейни чувства. И със сигурност и на съпруга си бих го обяснила, за да не се чувства виновен или отговорен за действията на някой друг, пък бил той и неговата сестра.

# 83
  • Мнения: 1 761
Роднинската връзка не е достатъчно силен мотив за топли семейни чувства. И със сигурност и на съпруга си бих го обяснила, за да не се чувства виновен или отговорен за действията на някой друг, пък бил той и неговата сестра.

Най-накрая някой разбрал,че роднините не са длъжни с нищо.

# 84
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ще се обидя ...ще се подразня и със сигурност ще ми проличи  , защото и да искам няма да мога да скрия кофти настроението си  от създалата се ситуация !

# 85
izvinete za latinitzata
imam problem s komputara i kredora ne mi e aktiven Rolling Eyes

Severina strahoten vapros,mnogo si umna  bouquet
Nadiavam se i az pove4e hora da otgovoriat.

Dimi-gluhar4eto e,na bas Wink
pitai niakoi hudoznik

Momi4eta pri men ima novina-sveki pratila po maz mi kru6i bowuu
izgnili sa na 90 %
sabirala gi ot zemiata bowuu
ima ne6to gnilo,mai ne samo v kru6ite
Kato gi pokazah na maz mi s krasnore4iv pogled gi otnese kam bokluka bez komentari
Vse pak sveki e na 70 godini i moga da priema 4e ne vizda,no vse pak znae 4e ne gledam praseta a dete.

# 86
  • Мнения: 2 401
Мдааа, има такива хора. И аз  съм получавала смешни подаръци, умирала съм си от срам заради тях. Никой уважаващ себе си, освен ако не е крайно нуждаещ се, не би се изложил така.

# 87
  • Мнения: 11 607
Ехе....а какво бихте казали да живеете в една сграда със също толкова близка роднина, и децата ви да не получат никакъв подарък за нова година години наред????? При условие, че отношенията ви са добри, финансови възможности добри, но.......

Признавам,че в началото се дразнех и то най-вече заради децата......Вече махам с ръка и се усмихвам широко.....Много важно.......

# 88
  • Мнения: 1 541
Не, ни бих се обидила. Бих си направила изводи за конкретния човек и толкова. Имам доста богат личен опит точно с такива неща- периодично ме зариват с такива уникални боклуци (и мен и детето) две роднински персони. Вече ми е само смешно, макар първия път да не можех да проумея как на тях не им е неудобно. Не си слагай на сърце такива неща  Wink Ако искаш да върнеш жеста мога да ти пратя последния си подарък от вчера (сервиз за кафе от магазин на 0.50 стотинки би трябвало да е, които имаше червило по чашите и ръжда по металната поставка  Twisted Evil ).
А за крушите- възможно е да не ги е видяла, а и може да е нямало други и да иска поне каквото можеш от тези да използваш. Не съди чак толкова строго жената- възрастна е все пак.

# 89
  • Мнения: 17 546
Така де, това имам и аз предвид. Нормалните и възпитани хора не вдигат шум до бога как пристигат специално и основно, за да връчат коледния подарък на детето, а в последствие набутват някакъв боклук. Що за болен мозък трябва да си, за да се излагаш доброволно по този начин!? ooooh!
Ами нали по този повод (аз поне) написах, че постъпката на човека говори за него самия. Как да се обидиш на човек, който е явен идиот? Ако на всички кретени, които неминуемо се срещат през един човешки живот, се обиждам, скоро ще стана като тях.

Общи условия

Активация на акаунт