83 Американски пуйки по Тенксгивинг

  • 15 518
  • 239
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 837
Руми, Самуил ходеше в домашна градина близо 2 години, с рев се разделиха накрая. Аз може би случих на такава и то още от първия път. Само проверих валидността на лицензите й. Отделно, мацката ми даде списък с телефони на родители, чиито деца бяха посещавали градината в последните 5 г. Обадих се на 2-3 и така...
Не знам, как е във вашия район. Обаче те съветвам, ако си решила да сменяш градината, напр., да не се вглеждаш в подробности, защото понякога "вманиачаването" и вглеждането само дообърква допълнително. Успех.

Анет ще ме подкрепи тук  Simple Smile

# 166
  • Мнения: 3 367
Ния ходи на хоум бейзд дей кеър от 3месечна,до днес;стефан от 18м до днес; нямам параноя след подробни разговори,рефренции,случ.проверки,следене на косвени индикатори и пр. Аз не съм китерий защото съм като цяло много доверчива и оперирам под презумпцията че светът е добронамерен. Жената е от Пакистан,гледа ги в бейзмънт,говори не особено добър англ., както и редица други "ужаси" според някои околни; избрала съм си приоритетите ,доволни и спокойни сме към момента.

# 167
  • Мнения: 3 491
Някой опит с такива дей кеъри? Как се престрашихте? Правите ли бекграунд чек на жената? Или само препоръки търсите?

Аз. Не съм правила бекграунд чек. На фона на детските градини в тогавашния ни квартал си отдъхнах, като й видях дома и физиономията.
Първата такава жена беше пакистанка - намерихме се чрез един от местните бордове в интернет. После имах разни разочарования с нея и се разделихме, тя и без това в един момент очакваше трето дете в напреднала възраст, не й понасяше добре, и беше някак си взаимно съгласие. Около 7-8 месеца бяхме заедно.
Втората - молдовка, по препоръка на съседка. Там децата откараха години, не винаги всеки ден и не винаги по едно и също разписание, но и сега да ми трябва човек, ще й се обадя. Не познавам родител, който да си е дръпнал детето от нейния дом. Най-интересен е случаят с едно индийче - фул-тайм го е гледала от 6-седмично бебе, сега е на 7 години, и предполагам все още ходи в нейния дом след училище, поне до миналата година беше така. За тази година не знам, не сме се засичали, за последно ми е трябвала детегледачка веднъж през юли.

# 168
  • Мнения: 868
Исках да кажа, че аз не съм голям привърженик на хоум кеър, но вярвам, че има и добри, съвестни жени.

Докато чакахме на огромен waiting list за центъра, който бяхме избрали, отидох да посетя 1-2 жени които гледат деца по тоя начин. И с двете имах уговорен апойнтмънт. Едната беше в просторна, много чиста къща със скайлайтс. Децата, обаче, бяха всички на хай столчета, вързани, и гледаха ТВ (детско) докато жената пържеше нещо на котлон в 10:30. Отказах се от варианта на хоум кеър.

В сравнение с традиционни дей кеър (сред които също има 2 и 200), хоум кеър има по-малко контрол. Ако търся хоум център, бих избрала жена която е licensed. Бих направила всички проверки, вкл. криминални за нея и с хората, с които живее. Бих направила и чек на драйвинг рекърдз, особено ако ще води децата на трип.  Ние в крайна сметка избрахме друг вариант докато детето стане на 3, и не съжалявам. 

Не мисля, че това е много мнително. Майките, които познавам и разчитат на гледачки, правят същото. Проверки или не, аз съм се научила и да разчитам на интуиция вече. Как се държи, например, детето ми като види жената? Грейва ли лицето и или не?  Има много информация на интернет за прос и конс на различните среди на гледане на деца.



Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 16:52 от Pixie

# 169
  • Мнения: 2 563
най ме покъртват хората, които стоят прави в студа и държат табелите, че магазинът затваря.

Да, и на мен ми е тъжно за тях. Уф.

# 170
  • Мнения: 3 367
Има много големи разлики от 1 дом.дей кеър до друг,както с всичко за всяка уста си има лъжица.При нашата леля се гледа тв,поне по час на ден,харесва ли ми=не,как се справям-у дома тв е баннат; юркам за я всичко-за гърне,за учене с ния,за арт проекти и пр. Съвсем не е идеално,ма хич,но децата за здрави,спокойни и ние можем да идем на ваканция 2/година защото не даваме 20К за детегледане. Много неща има да се факторират в този контекст,при нас номер 1 беше и е здравето на децата и спестяването на продупчени уши с туби.

# 171
  • Мнения: 868
Анет, важно е да се чустваме спокойни с решенията, които сме взели и уверени, че децата са "в добри ръце". 

# 172
  • Мнения: 1 147
Вечно ще съм благодарна на жената, при която Александра е откакто аз се върнах на работа, нямаше три месеца даже.
Хаум бейзд кеър, тя и още една гледачка. децата варират между 6 и 10, в зависимост от деня. В момента всички са на възраст между година и 4, взима и бебета, но рядко. Готвят органик храна на децата над 2 години. Поти трейнинг и т.н. Жената е китайка, английският и е жална майка (разбираме се, ама нищо повече).  Помощничката не обелва и дума английски. Децата шарени - американчета, мексиканчета, индийчета, всякакви. Намерих я по препоръка, ходих два пъти, говорихме надълго и широко и това беше. Проверих в мейстиня каунсил, дали има оплаквания и какви са резултатите от проверките. Еден ден просто занесох Александра и я оставих, и това беше. За мен детето и усещането му за мястото и хората е определящо. Винаги е била много спокойна и видимо се радва на жената, когято я види. Пляска с ръце, усмихва се, праща й целувки. Детето е обичано там - вчера получихме подарък и картичка, и възпитавано в някакви общовалидни ценности. Аттам нататкъ, друго не ми трябва.

# 173
  • USA
  • Мнения: 559
И аз да се изкажа за хоум дей кеър. Нашата ми харесва. По препоръка отидохме там, проучих и други мнения. Жената е българска арменка и исках да му говори на БГ. Харесва ми, че е чисто, готвят здравословно, спи в Плей пал, вътре не се ходи с обувки, не гледат ТВ. Доволна съм, но имам и доста забележки. Няма перфектно. След година смятам да го дам в център.
Болестите не идват от мястото, а от децата, ако в болестите е проблема само, по-добре не сменяй. Кристиан за 2 месеца изкара сигурно 6-7 болести. Покарй него мъжът ми също изкара конюктивит, плеврит, грипове и всякакви екзотични болести, за които никога не съм се сещала. Период на адаптация е, няма как да го избегнеш.
Дайпър рашът май съпътства всяка детска градина. Криси за първи път имаше като започна да ходи там, сега има от време на време. Преди това не знаехме какво е това. Аз мажа с крем Бочко и Деситин и ми помагат. Ако е много жесток, съм чувала, че хумата прави чудеса, но не знам тук как да намеря.

Бенс, важното е, че сте изкарали хубава вечер с приятелките и си се нагледала на младежа от аватара. За застраховките, нямам думи просто. Наистина, по-добре само за Ей Дж, а вие без.

# 174
  • Мнения: 3 367
Болестите не идват от мястото, а от децата, ако в болестите е проблема само, по-добре не сменяй.
Абсол.не съм съгласна,има научни данни че ако на 1 място има 6 и повече деца рискът от болести скача неимоверно много. В университ.дей кеър к е много навикан , доста скъп и хубав (хареса ни доста) учителките ,за квалификация,се въртят м-у общо 11 стаи с деца от 6седмици до 5 години. Общо в сградата има около 120-140 деца и 20 учителки к се ротират,та ако не си хванал вируса в коридора го пипваш от г-жа другарката. Хич не е едно и също с леля ясла където има 4-5.Ние сменихме гореописаното само заради болестите, ния беше изпила за 3 м антибиотика к брат и до днес,за 3 години, не е.Имунитетът на детето има значение също,но нас си заплашиха с туби и дотам би беше ентусиазъма за арт пейнтинг на 4м и супер фенси курикулум образователен..

# 175
  • Мнения: 4
не се класираме за Медикейт, докато имаме пари в банката от северанса.
и в долари и в левове е много за мен, то не е кобра не е чудо, за това търся някаква евтина временна застраховка за малкия само.

oooohoo medicinski zastrhovki - moita stihia:) haha. samo da kaja che cenata 1,200 za cobra za familiy coverage е съвсем нормална, макар и шокираща..просто никои не ги вижда и усеща защото всяка сума над месечните удръжки се плаща от работодателя. Както и да е де ...
benson виж тук дали ще си намериш каквото ти трябва за АJ -  http://www.ehealthinsurance.com/

Не знам дали е нужно за 2-3 меца освен ако не енд-вате ъп в ЕР. Както каза някои за обикновените прегледи по евтино ще ви излезе да си платите доктора..ама better safe than sorry както се казва. А за вас единственото нещо да имате предвид ако не се застраховате с въпросната кобра е че ако ако останете без застраховка повече от 63 дни, предишната ви застраховка няма да се води кредитабъл което може да има последствия за следващтата застраховка  - ако имате някакви преекзистинг кондишънс (примерно алергии, бременност, етц. ...) те може да не се покрити от самото начало.   Ето тук линк на енгл с повече детайли: http://www.familiesusa.org/issues/private-insurance/legal-rights … -definitions.html

Е.

# 176
  • USA
  • Мнения: 559
Анет, наистина ако са по-малко децата, по-малко се разболяват. Въобще не съм си и представяла да дам малко дете в място, където минават 120 човека. Градините, които съм виждала тук са далече от това, което описваш. Аз ако се наложи да пие антибиотик 3 месеца, бих го махнала от детската градина. (дано не се случва).

# 177
  • Мнения: 940
[днес  получихме от застраховката официална покана за кобра за скромната сума от $1 119 на месец Shocked...някой използвал ли е временни застраховки, идеи? Трябва ни за 2-3 месеца, след може да направим ЕйДж ще е покрит безплатно от щата.

 Shocked Shocked Shocked! ако е за 2-3 месеца и не ви предстои някакво неотложно лечение, не допускате ли възможността да изкарате без застраховка? то по-евтино ще ви излезе ако се наложи да си платите за някое извънредно посещение на лекар, отколкото три месеца да плащате по хиляда и двеста лева...

и ние така мислихме като бяхме във преход и скипнахме кобра и аз взех че забременях - да не казвам колко пари се похарчиха но притесненията ми бяха още по голям кахър.

бенс...днес го глеах в Елън твоя хубавец от автара-ама косата му далеч не изглеждаше както на автара   иначе е симпатяга и доста остроумен.Защо не могат да направят един филм така както е описан в една книга да му се не види-толкова ли е трудно -винаги разочароват хората накрая!

# 178
  • Мнения: 3 988
и ние така мислихме като бяхме във преход и скипнахме кобра и аз взех че забременях - да не казвам колко пари се похарчиха

Бременните не получават ли автоматично Медикеид?
Поне в нашия щат е така. Две познати имам, които са легални, без застраховки, забременяха и родиха, обгрижвани от Медикейд. Вярно е, че другите застраховки дават повече възможност, но и това е нещо.

Бенс, не съм запозната как е в Аризона, но тук има няколко възможности да се застрахова дете - безплатно или за много малко пари. Изискването за парите (доход или спестявания) е на няколко нива. Няма ли нещо такова при вас?
Дано да намерите решение!

# 179
  • Мнения: 1 147
Бременните не получават ли автоматично Медикеид?

Не.

Общи условия

Активация на акаунт