Отговори
# 915
  • Варна
  • Мнения: 407
Логика има, разбира се, в началните седмици риска от загуба на плода е много по-голям и точна по тази причина лекарите предпочитат да регистрират бременност на по-късен етап. И това ми го е казвал не един лекар. Защо не спориш с лекари по въпроса, а с мен? Не аз съм измислила това, все пак.

# 916
  • Мнения: 4 753
Ще допълня нещо, за да не се хабите излишно... Управляващите НЯМА да приемат промените, които искате, защото с тях оставят не вратичка, а цял портал за злоупотреби...

Лелее, само ако ние простосмъртните знаехме за всички злоупотреби,които самите политици извършват....

Стелт, айде не ставай смешен/шна!

За злоупотребите на политиците си има отделна тема...   Peace  Казах защо не биха приели подобна промяна... Няма да е лошо да мислиш с главата си, преди да обявяваш някой за смешен...   Peace

# 917
  • Мнения: 8 242
Точно така е за регистрацията на бременност.
А и все пак по желание можеш да я прекъснеш точно до тогава..

# 918
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Роси79, жената независимо дали е в първата или 16-тата г.с. е бременна.
Трудно ли е за разбиране?

И само защото има НЯКАКВА ВЕРОЯТНОСТ, евентуално тя да изгуби детето, заслужава да не се класира за голямото майчинство, тъй ли?
Простете, но ми е трудно да схвана начина на мислене на част от така младите хора в тази тема.

Като ти гледам лентичката и ти не си много бременна в момента.
 ooooh!

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 15:59 от Reza

# 919
  • Мнения: 4 753
Логика има, разбира се, в началните седмици риска от загуба на плода е много по-голям и точна по тази причина лекарите предпочитат да регистрират бременност на по-късен етап. И това ми го е казвал не един лекар. Защо не спориш с лекари по въпроса, а с мен? Не аз съм измислила това, все пак.

До колкото знам законът е такъв (извинявам се, че в момента не мога да го цитирам), тъй че докато не се промени, няма как да се регистрират бременните до 12-та г.с. Т.е. те остават извън исканията за заварено положение, от където и да го погледнете... Дори болничните до тогава се издават с диагноза някакво неразположение, гадене или нещо подобно, но не и рискова бременност...

# 920
  • Мнения: 255
Логика има, разбира се, в началните седмици риска от загуба на плода е много по-голям и точна по тази причина лекарите предпочитат да регистрират бременност на по-късен етап. И това ми го е казвал не един лекар. Защо не спориш с лекари по въпроса, а с мен? Не аз съм измислила това, все пак.
Разбирам, но ти повдигна въпроса. Та мисълта ми е, че може всичко да е наред с бебето и да има шанс да се задържи, но ...просто знам, че някои жени при първа(и не само) бременност имат проблем със задържането. Не ми е известно на какво се дължи.

# 921
  • Мнения: 8 242
Реза, точно това е - че се борят на правата за "регистрираните бременни" ..
А се опитваме да обясним, че не само те са бременни и би трябвало да имат тези права.. Това е..

# 922
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, това е глупаво, защо да не регистрират по-рано? Това някаква практика ли е? Мен ме регистрираха в 7 г.с.

# 923
  • Мнения: 255
Логика има, разбира се, в началните седмици риска от загуба на плода е много по-голям и точна по тази причина лекарите предпочитат да регистрират бременност на по-късен етап. И това ми го е казвал не един лекар. Защо не спориш с лекари по въпроса, а с мен? Не аз съм измислила това, все пак.

До колкото знам законът е такъв (извинявам се, че в момента не мога да го цитирам), тъй че докато не се промени, няма как да се регистрират бременните до 12-та г.с. Т.е. те остават извън исканията за заварено положение, от където и да го погледнете... Дори болничните до тогава се издават с диагноза някакво неразположение, гадене или нещо подобно, но не и рискова бременност...
Не знам какъв е закона-просто имаше няколко майки, които твърдяха, че са ги регистрирали в 7-8г.с. седмица. Затова го отбелязах.

# 924
  • Мнения: 8 242
Да, това е глупаво, защо да не регистрират по-рано? Това някаква практика ли е? Мен ме регистрираха в 7 г.с.

Сигурна ли си в това? Че те регистрираха като бременна или като пациент на АГ-ка..

# 925
  • Варна
  • Мнения: 407
Роси79, жената независимо дали е в първата или 16-тата г.с. е бременна.
Трудно ли е за разбиране?

И само защото има НЯКАКВА ВЕРОЯТНОСТ, евентуално тя да изгуби детето, заслужава да не се класира за голямото майчиство, тъй ли?
Простете, но ми е трудно да свана начинана мислене на част от така младите хора в тази тема.

Като ти гледам лентичката и ти не си много бременна в момента.
 ooooh!
Абсолютно съм съгласна с това, което пишеш, Реза! Например аз в момента съм в осма седмица, по-малко бременна ли съм от тези в по-напреднала бременност, не съм ли бременна, след като не е регистрирана бременността ми? Точно затова не подкрепям петицията, защото няма равнопоставеност за всички бременни. А тези, които ще забременеят през декември? Защо и те да не са в заварено положение според петицията?

# 926
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, Роси...препрочетох и се извинявам за объркването си, но много държа добрите ученички да ми кажат защо са по-заслужили и по-бременни от теб.

# 927
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, това е глупаво, защо да не регистрират по-рано? Това някаква практика ли е? Мен ме регистрираха в 7 г.с.

Сигурна ли си в това? Че те регистрираха като бременна или като пациент на АГ-ка..

Да, в Майчин дом-София (да са ми живички и здравички #2gunfire). Направиха ми картон, мериха ме и всичко...

# 928
  • Мнения: 696
моля ви!!!престанете с това безумие,нека да пишем само какво и как да направим по въпроса,за тези които се считат за прецакани/аз също/!!другото е напълно излишно от това не виждам какво постигате???
и какво решихте за стачките, телевизията и т.н това е по - важно да се съберем,а не да се караме!!!!

# 929
  • Мнения: 8 242
нека да пишем само какво и как да направим по въпроса,за тези които се считат за прецакани/аз също/!!

Точно защото се опитвате да се надцаквате, нищо няма да постигнете...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт