Момиченце или момченце ще е ЮНСКОТО детенце? Тема №14

  • 16 388
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 814
Сега се връщам от лекар.
Ето това вече е моят гинеколог- д-р Татяна Хаджиева, завеждащ на гинекологията в Окръжна болница. Невероятна жена и невероятен специалист. Лежала съм в Патологията на болницата, докато бях бременна с дъщеря си. Благодарение на нея не я родих недоносена, а дори преносих.
Каза че, бебето е добре, развива се с точност до ден, т.е. отговаря на 13 седмици и половина, колкото и трябва да е. Бебето постоянно мърдаше с ръце и крака и се въртеше. Лекарката каза, че не ми завижда с това шавливо и палаво човече. Каза ми да пия, ако искам фолиева киселина до края на 14 г.с., ако не да си взема витамини за бременни, само не и Центрум Матерна.
Според нея е задължителна ФМ в 20 г.с., когато вече е завършила напълно органогенезата на плода и БХС в 16 г.с.

Другото, което каза лекарката беше, че наистина и е смешно това определяне на пола на бебето в 11-12 г.с. Обясних й, че на ФМ са ми казали, че ще е момче, тя се засмя многозначително и каза, че доста от майките казали им пола в такава ранна възраст след време трябва да се пренастроят. Tired

П.П. А иначе какъв дъжд ме валя......ужас отидох на лекар мокра като кокошка. Добре че, мъжът ми мина да ме прибере от кабинета.

# 46
  • Мнения: 165
Хоп троп и в новата темияка:) Много хубаво заглавие!
Днес получих премийка и хоп веднага си харесах една рокличка - не е от бременен магазин, но на етикета пише нещо "бебе" Simple Smile и много ми допадна - купих си я веднага, а като я пробвах ми заспа...и много хубаво ми описва щръкналия корем Simple Smile Само ако знаете как стърчи, много смешно..
Относно гаденето - при мен почти изчезна - имам само някои дни внезапни пориви..една сутрин реших, че вече мога да сложа от любимия си парфюм, но уви..само пръснах и ня бегом в тоалетната на фонтан..е отказах се пак от парфюмите  Rolling Eyes
А за разстройство знам един бабин лек - две- три сурови бобени зърна се гълтат с малко водичка - на мен ми е действало, но съчетано и с диетка - картофи, препечен хляб.
Аз пък нямам никакъв апетит..мога да ям само едно нещо в несвяст, даже баба ми се обади сега, че е направила и с милото ще и отидем на гости, ама няма да ви казвам, да не ви се дояде   chef
Франческа браво за хубавите новини, наистина е важно с лекаря да си паснете Simple Smile А защо не и Центрум Матерна(питам защото ги пия в момента - но ми свършва опаковката и ще минавам на Пренатал на Джеймисън)

# 47
  • Мнения: 9 814
Доста лекари не препоръчват Центрум Матерна, заради това, че от тях се получавало калциране на плацентата и бързото й узряване.
Аз пих само Матерна с първата си бременност и имах съвсем нормална плацента. Но това за го чувам от вече втори специалист.... Confused
А иначе и на ми препоръчаха Пренатал и ще си взема тях.

# 48
  • Мнения: 216
Lil_Vixen, бебешкото парти не се ли прави месец преди термина? И какво точно представлява? Събират се хора...
Да, месец-два, нашето ще е краят на Април. По принцип член от семейството или приятел го прави в чест на бебето, канят се или само жени или смесено, прави се регистър с желаните неща от бъдещите родители и гостите си избират какво да подарят, знаейки че няма как да сбъркат. Фокуса на партито е главно върху игри свързани с бебета, раждане, бъдещи татковци и така. Но понеже аз съм луда- всяка коледа или семейни празници ги планирам по 3 месеца- декорации, наети покривки и съдове, менута, програми и  теми на партито, та за това.

# 49
  • Мнения: 123
Аз бях в сряда на БХС в МД. Много съм разочарована - първо невероятна мизерия на всякъде. Отидох  след като се обадих предварително и ми казаха ,че няма часове, но се оказа че няколко жени бяха дошли с часове. Предредиха ме около 4-5 човека, нищо че бях първа и накрая вдигнах скандал - защо не са ме предупредили че има часове за ултразвука, на което ми казаха че нямало. Приеха ме веднага. Някакъв доцент ( не му запомних името) ме прегледа направи много снимки и ми написа един документ  медицинско направление.  След това чаках 30 мин на касата, после пак до кабинета да ми даде документите.
Като отидох на 14 етаж  за кръв, се оказа че трябва да напиша Поръчка за БХС с всевъзможни стойности по нея, а аз не мога да се справя нея, не съм  доктор и не знам какво да нанеса.
Една много мила жена лаборантка ми помогна да нанеса данните в поръчката. Дано тя да не е сбъркала някъде. Направлението ми го взеха ( в него също имаше данни ) и го прикрепиха към поръчката като ми взеха кръв.
Не ми дадоха никакъв документ или номер под който да си търся резултата  Shocked, само да съм отишла във вторник сутринта да го взема. Единственото което ми дадоха беше документ за стойността на изследването 37 лева за фактура при получаване на резултата.
Това което пишат, че он лайн може да си видиш резултата не е вярно - как ще си го видиш като нямаш идентификационен номер и трябва да представиш фактура.
Както и да е от цялата история останах с впечатлението, че това е едно доста несериозно изследване, много куца организация, и всичко е направено само за пари- как така няма лекар да нанася данните в бланките и да няма номера - никоя лаборатория не работи така.
Имаше много жени които стояха пред кабинетите 14 етаж и сами си нанасяха данните.
След това отидох в правителствена където ходя  на ЖК - всичко му е наред на бебето, казаха ми че било с 2 дни назад ( ха как ли го изчислиха 2 дни все едно всички сме вадени по калъп и сме еднакви), но нещо ми бъркат седмиците мислят че съм в 17 г.с., а аз съм напълно убедена че съм в 15г.с.  
Напоследък си мисля, че колкото по-малко ме гледат разни светила толкова по-добре за мен и бебето.


# 50
  • Мнения: 79
Lil_Vixen благодаря ти за съвета това с орехите ще го пробвам
и дано ми помогне защото тези киселини са направо ужасни

# 51
  • София
  • Мнения: 2 658
Слънчице, вината е на лекаря, който те праща на БХС без бланка. Аз нищо не съм писала, нито сега двта пъти, нито миналата бременност. Моят лекар ми измерва показателите и ги нанася в съответната бланка. А резултата си го взимаш срещу показване на фактурата, че си платила. Но така е по-добре, защото ти преглеждат резултатите и ти казват дали са в норма, не просто ти връчват бланката.

# 52
  • Мнения: 79
Лека вечер от мен Hug

# 53
  • Мнения: 64
Момичета, сред нас днес настъпи смут! След като в 13 седмица и 1 ден Марков ми каза, че 100% вижда момче, днес на 15 седмици и 4 дена бях на стандартната си ЖК и докторката ми каза, че очаква да е момиче... Неговият апарат е много по-добър, но тя ме е гледала доста по-късно. Така че вече незнам какво да мисля. В края на януари съм на фетална морфология и явно дотогава ще гадаем. Лошото е, че се бяхме настроили. Засега оставете момчешката снимка в началото, но да знаете, че е под въпрос  Confused

# 54
  • Мнения: 216
Тука точно заради такива объркваници не ти казват до 18-20 седмица. И аз много се учудих как така рано ви казват на всички какво ще е като си казват че клиторчето в ранните седмици е дълго колкото пишлето, и е трудно да се каже с точност.

# 55
  • Мнения: 826
Здравейте момичета Grinning Много хубава темичка си имате. Аз съм от съседната - МАЙската. Избягвам да пускам теми във форума за да не се повтаряме, но пуснах тази нова-новеничка, защото смятам, че може да заинтересува много от нас. Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358070.0
Ще се радвам да споделите преживявания или просто да я следите. Много здраве и усмивки и сладки шаващи тумбачета ви пожелавам Hug

# 56
  • Мнения: 24
fresh_ не е ли рано за киселини newsm78, миналата бременност ми почнаха чак от 6 месец, но явно си е индивидуално. Аз пиех по малко сода бикарбонат разтваря се във вода и се пие съвсем безопасно и много ефикасно  Peace дано да съм помогнала!

За БХС и моят гинеколог ми даде мин. седмица бланка с нанесени всички показатели от ултразвука, но аз мисля. че ми беше объркал седмицата каза че съм 16 (мин. седмица) , аз реших да изчакам и ще ходя във вторник пък кой ще ми я попълни сега newsm78 , нали и без това трябва да ида на ултразвук.......ще ги накарам да ми напишат, няма само пари да взимат #Cussing out

 petia_tag незнам един ми казва че трябва да ги пия другият ми  вика защо ги пиеш, абе изобщо .....сбъркана работа, по-важното е, че аз се чувствам добре, нямам болки за това на своя глава намалих Магнерота на 1 табл. на ден и но-шпато го спрях и ще го пия само ако ме заболи.

Ти въпреки  лекарствата ли усещаш болки?

# 57
  • Мнения: 216
Киселини можеш по всяко време да получиш, особено силни ще са ако имаш от преди. Получава се защото прожестерона, които помага за разхлабването на мускулите, разхлабва и отвора на горния пилор( кръглият мускул между хранопровода и стомаха ) и киселините \"избълбукват нагоре. По-късно в бремеността, е по-често срещано защот освен разхлабеният мускул вече стомахът е и много избутан нагоре към хранопровода от матката.

# 58
  • Мнения: 9 814
Sv. , съжалявам за разочарованието.
Аз също вече се съмнявам, че е момче, защото полът беше определен в твърде ранна седмица / средата на 11 г.с./.
И преди малко писах, че за лекарката при която бях днес, определянето на пола в седмица под 16
е по-скоро игра на рулетка.

# 59
  • Мнения: 64
Най-странното е, че аз и двамата лекари не съм ги питала дали виждат пол - мислех, че е рано - но и двамата ми казаха сами. Особено при Марков, предвид какво е светило, като ми го каза с такава убеденост въобще не се усъмних... Нейсе, каквото дойде все ще е добре дошло, но наистина не е добра идея да казваш нещо, ако няма как да си с висока степен на сигурност. Хеле пък ако родителите си седят спокойно и въобще не настояват да се пробваш да познаваш...

Общи условия

Активация на акаунт