Деца с диабет - тема 5

  • 61 864
  • 672
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 80
Напоследък ние имаме такъв проблем ,става с нормална КЗ 5-6 слагаме инсулин и в 10ч висока и на обяд стръмно пада!През нощта съм мерила няма хипо.На трикратен сме с Актрапид и Мх30!Синът ни е вече на 12г ,три години вече с диабет.Не мога да се оплача от него спазва си диетата.Последния ни ГХ е 5,7%.Тази седмица пак ще правим и се моля пак да е хубав.Преди две седмици беше болен и с високи  захари и мисля, че ще се отразят на ГХ. newsm78

# 106
  • Мнения: 110
КРАСИ и ние имахме този проблем,сутрин ставаше с нормална КЗ,в 10часа висока а в12 беше паднала до исходната.По савет на Елена размених закуските и по този начин оспях да задаржа КЗ до обяд еднаква.На обяд слагам Актрапид почти винаги еднакви еденици и така оспях да запазя КЗ в норма.Е имаме от време на време височки но то е защото си позволяваме понякога нещо сладичко.Зависи кво е хапнал повечето неща не му вдигат захарта.Опитаи и ти да размениш двете закуски сутрин.При нас има и още нещо че когато чакаме 15-20мин.след поставяне на инсолина и закуси КЗ се покачва много бързо,затова изчаквам 30мин.и тогава давам закуската.УСПЕХ.

# 107
  • Мнения: 166
Момичета,помагайте да разпространим питицията за поемане на   инсулиновите помпи да се разпрстрани.Ако някой не я е видял има линк във форум Диабет.  bouquet

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 80
Мария77,как така си разменила закуските не те разбирам?

# 109
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Кrasy__bg, предполагам че Мария говори за малката закуска в 08ч. и голямата в 10ч.. Ние също ги разменихме, като сутрин  рано си хапваше повече, а в 10ч. по-малко. Имаше ефект от размяната. Сега с Новорапида се храним по друга схема.

# 110
  • Мнения: 110
Краси,ние слагаме сутрин в 7.00 инсолин и даваме да хапне малката закуска в 7.30,после към 9.00-9.15меря КЗ и тогава давам голямата закуска,неизчаквам до 10.00 защото тогава КЗ вече много пада.Така подържаме КЗ 5,6 с която е станал.Надявам се че го обясних правилно,дано си ме разбрала.Има голям ефект пробвай без да се притесняваш.В началото можеш да мериш КЗ по често за да си сигорна точно кога да дадеш втората закуска.Ако нещо не си ме разбрала питай пак.Колкото до петицията аз подписах и я разпространих на мои познати за да я разпространяват и те.Дай Боже всичко да е с положителен край.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 80
Мерси ,Мария77. Ще опитам така още утре.

# 112
  • Мнения: 3 743
Момичета,помагайте да разпространим питицията за поемане на   инсулиновите помпи да се разпрстрани.Ако някой не я е видял има линк във форум Диабет.  bouquet

Сложила съм я и в подписа си, изпратих я на всички познати, а те на  други.... Надявам се да се съберат необходимите подписи!

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 849
http://www.dia-club.ru/forum_ru/viewtopic.php?t=8038
На руски форум преведено изследване на чешки ендокринолози на работата на сензора към 722 помпа.
Според мен има много интересни данни относно калибриране за да се доближамват максимално данните на сензора и глюкометра.
Ако някой се интересува, възможно  сможе да прочете с някаква интернет-преводачка от руски на български.

# 114
  • Мнения: 3 743
http://translate.google.com/translate_t# тази преводачка е много добра Peace

http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=bg&ie=U … p;history_state0=
Това е превод на линка, който е дала Елена. Само към края не е преведен.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 10:52 от Ия

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Малко уточнение на заглавията на най-важните раздели.
Раздел 7. Поведение на новоустановен сензор.
Раздер 8. Срок на работата на сензора.
Раздел 9 Калибриране.
Раздел 10. Безопасен диапазон за контрала на КЗ.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Цитат
Ох, сколько вопросов сразу Simple Smile
1) Чем ниже СК, тем ниже Isig. Именно по величине тока определяется сахар. Поэтому на низких сахарах Исиг маленький.
2) "Недовведённый" или вытянутый из тела сенсор наоборот показывает падающий до очень низких величин сахар. У меня как-то вытянулся сенсор из тела, и показания были меньше 2 ммоль/л при реальном около 6 на тот момент.
3) Проводник должен быть полностью под кожей, на поверхности виден примерно миллиметр или меньше от него.
4) Я использую один сенсор 14 дней. Два раза по семь дней с одной перезарядкой минилинка.
5) Перезапуск "как новый" можно делать в любое время, но если сенсор подвирает, лучше минилинк отсоединить, подзарядить и снова присоединить, то есть сделать "холодный" рестарт, пользуясь терминологией компьютерщиков. Это сбрасывает накопленные калибровочные коэффициенты, и если Вы их накопили в неправильные моменты (например, на меняющемся СК), то это может улучшить показания.
Кстати, иногда в полную силу сенсор разворачивается на пятый-седьмой день, и потом вторую неделю показывает просто идеально.
6) При тёплом рестарте (без отсоединения сенсора) действительно запуск происходит раньше, чем через обычные 2.30-2.45.
7) Последовательность работы с сенсором у меня такая:
а) втыкаю сенсор и выжидаю 12 часов до запуска
б) присоединяю минилинк, через 2.40 в среднем он стартует, показывать СК начинает минут через 10 после этого.
в) через 72 часа после этого сенсор говорит "Sensor end". Делаю тёплый рестарт (New sensor без отсоединения).
г) через 72 часа он опять говорит Sensor end. Опять делаю тёплый рестарт.
д) Через 24 часа (то есть ровно неделю с момента запуска) сенсор говорит Sensor end и больше его тёплым рестартом не запустить, да и перезарядить пора. Отсоединяю Минилинк, перезаряжаю, присоединяю и запускаю как новый. Теперь ещё неделю держу как описано выше.
У меня последний год при небракованности сенсора все сенсоры выстаивали по две недели. Но важно следить за тем, что не появляются болевые ощущения при лёгком надавливании на головку сенсора. Если появляются, лучше снять. У меня практически полностью отсутствуют аллергии, в песочнице я не копаюсь, поэтому сенсор стоит уверенно по 14 дней.
Sunglasses По Исигу сказать сразу после установки, что сенсор плохой, нельзя. Мне удавалось раскрутить на работу совсем плохие сенсоры с начальным Исигом в районе 2. Но первые несколько дней нормально работать не будет такой сенсор.
9) Надо следить, чтобы под сенсором не было много крови. Такой сенсор долго не простоит, да и подвирать может. Я после первых 12 часов размачивания нового сенсора до старта аккуратно удаляю засохшую кровь, не трогая жала сенсора, естественно.
Според мен и тук има много добри препоръки.
Силвия,  направи ти превод, мисля, че по-добре от мен ще го направиш.

# 117
  • Мнения: 3 743
На някои места преведа не е много точен, но се разбира за какво става въпрос:


О, колко много въпроси наведнъж
1) По-ниските  КЗ, толкова по-ниска Isig. Този най-голям ток, определени от захар. Затова, най-ниска захар Isig малък.
2) "Nedovvedenny или продълговати орган на сензора за точно обратното показва спадне до много ниски стойности на захар. Аз веднъж опъната от сензора за тялото, както и свидетелски показания е бил по-малко от 2 mmol / L в реално около 6 по онова време.
3) кабел трябва да е напълно под кожата, видимо на повърхността на някои mm или по-малко от него.
4) да се използва датчик за 14 дни. Два пъти за седем дни с един обмен minilinka.
5) "Рестартирай" като нов "може да се направи по всяко време, но ако сензора podviraet, по-добре minilink прекъсване на връзката, презареждане и повторно свързване, това е да се направи на" студено "рестартиране, използвайки терминологията на компютърните потребители. Това нулира натрупаната калибрационната коефициентите, и ако те са натрупани в грешната моменти (например, промяна на Обединеното кралство), тя може да подобри четене.
Между другото, понякога в пълна сила сензор, разработени за петия и седмия ден, а след това и втората седмица на показва просто перфектно.
6) В топлите рестартирате (без да изключвате сензора) е наистина старта се осъществява по-рано от обичайното 2.30-2.45.
7) Съвместимост с датчик имам това:
а) стик сензор и чаках 12 часа преди началото
б), свързани minilink от 2,40 средно, тя започва да се покаже на Великобритания започва в 10 минути след това.
в) 72 часа след сензор казва "Sensor края". Аз правя топло рестартирате (Нова сензора, без да изключвате).
ж) в 72 часа, той отново говори Sensor край. Отново, направете топъл рестартиране.
г) след 24 часа (т.е. точно една седмица от старта) датчика Sensor край и каза повече на неговия топъл рестартиране не се зарежда, и е време да презаредя. Unplugged Minilink, презареждане, се приведат в съответствие и изпълнение на нова. Сега ние в седмицата, както е описано по-горе.
Последният ми година в nebrakovannosti датчици всички сензори устои в продължение на две седмици. Но е важно да се видя с него, че болката не се появи в светлината натиск върху главата на датчика. Ако има, тя е по-добре да се оттегли. Аз съм почти напълно отсъства алергии при таксуването, не копаем, така че датчика е уверено до 14 дни.
  До Isigu кажа веднага след инсталацията на този датчик е лошо, може да не. Бях в състояние да разгърнете сензорите работят много лошо с проекта Isigom в района на 2. Но първите няколко дни, обикновено няма да бъде такъв сензор.
9) Необходимо е да се гарантира, че датчика не е била много кръв. Този датчик не е дълго време, и podvirat мога. Аз съм след първите 12 часа от накисване за стартиране на нов сензор за внимателно премахване на изсушени кръв, не TROGUES жила сензора, разбира се.

# 118
Здравейте пак!!! Вчера се върнахме от болницата . Смениха ни инсулина с Апидра /дневен 4 пъти/ и Лантус /нощен/  . Оказа се , че сме първите на които слагат този инсулин / в света се работи отдавна с него...., говоря за Бг/  Др Константинова ми обясни , че такъв се слага и в помпите. Сега имаме др проблем:)))))) ЯДЕ ни се в 22 ч:)))) И го тъпча Филипчо с краставици и зеле!!!! Помагайте..... Какво мога да му давам за "залъгалки" и да не  качваме захарта????? Идва ми на ум да му желирам някакви  степчета.../ но хич не ми се иска.../

# 119
  • Мнения: 3 743
Не съм чувала за такъв инсулин Апидра. Синът ми е с помпа, инсулина е Новорапид.
Ако е много гладен в 22ч, можеш да му дадеш да си хапне и да сложиш малко бързодействащ инсулин.

Общи условия

Активация на акаунт