Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди!

  • 37 765
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Севлиево
  • Мнения: 491
И аз трудно се ориентирах по рисунките на машинното започване, хем го знаех от преди и ми трябваха само за да си го припомня. Опрях до майка ми накрая, по скайпа и двете хванали куките и така ми обясни. Иначе аз от думи и описания не разбирам. Embarassed Казвала съм го и преди повечето плетива стават много хубави с такова започване, много ми е грубо обиковенното.
В момента плета първите си бебешки терлички на две куки и смея да твърдя че едната се получи много добре. Утре ще снимам като са готови. Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 129
dani t, евала как си се справила с машинното започване  Peace тва описание в картинки направо нямам нерви да го проумявам  Embarassed явно си упорита  Laughing
аз ще чакам Суха Мащерка да покаже в картинки и междувременно ще размишлявам какво да заплета ...  Crazy

# 272
  • с. Драгоево, обл. Шумен
  • Мнения: 60
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ! newsm51 cheers

# 273
  • в баира
  • Мнения: 861
Арт мама: Шапката много ми хареса, а и тези листенца...
dani t : Много добре си го направила започването! И самата плетка нагоре ти е много гладка, без криви бримки имам предвид. Какво всъщност плетеш?


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!

# 274
  • Мнения: 2 199
Честит Имен Ден на всички празнуващи   bouquet  bouquet  bouquet

# 275
  • Мнения: 127
Честит имен ден на всички именици,да им се слави името,да им носи много здраве и късмет!

maika mu na titi,няколко пъти съм се опитвала да го разгадая това машинно започване по тези картинки и все неуспешно,но онзи ден вече реших,че трябва да стане!Цял преди обед заплитах,разплитах,проклинах ги китайците с техните йероглифи Mr. Green-мъжът ми в чудо се видя,но успях накрая!
 
Фуфундрела,ей това плета

 http://media.snimka.bg/1431/009117396-big.jpg,

Да се допитам до вас,на снимката не се вижда как е оформено бието на врата.Гърба ще го плета лицево,но не мога да реша как да завърша вратната извивка така,че да си пасва най добре с деколтето отпред.Ох,не знам дали ме разбрахте,ако имате някакви идеи,моля...

# 276
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Гърба отзад може да се завърши както обикновенно и ако умееш да плетеш на 1 кука може да му барнеш една рачешка стъпка и готово. Иначе на работа пуловерите с такова деколте завършваме с кухо биенце малко.
Честито на всички, които празнуват днес  Hug  bouquet

# 277
  • Мнения: 3 550
Честит празник и от мен!
Много хубави неща сте изплели! Ще очаквам с нетърпение машинното започване на Суха Мащерка. И във връзка с това имам една молба:
Виждам, че сме към края на темата. Не знам кога тя ще намери време за обяснения, но нека да не бъде прекъсвана. С други думи, ако уроците започнат скоро, да не се пуска нова тема, докато не завършат. Иначе ще стане много разпокъсано и трудно ще се следи мисълта. Благодаря предварително!

# 278
  • Мнения: 402
Аз съм от черпещите днес  Heart Eyes


# 279
  • Мнения: 544
Жива и здрава да си!   bouquet  bouquet  bouquet

# 280
  • Севлиево
  • Мнения: 491
И аз мога да се опитам да се снимам как започвам, но после ще ми трябва помощ за качване на клипчето. Следобед ще е обаче. Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 6
Aз също започвам" машинно".Първите няколко реда 2-3 е добре опаковата да не се плете ,а само да се прехвърля.Става по стегнато.

За туниката с голото рамо изразходих: около 150гр.сиво.150гр.черно и 100гр.(по-малко)цикламено.

 Grinning

# 282
  • Мнения: 127
Doci,за съжаление не мога на една кука,но ще видя това с кухото бие,може да се получи.Плела съм,но сега не мога да си спомня как беше-лицевото се плете,опаковото само се взема,а на следващия ред какво беше-обратното ли?

# 283
  • Мнения: 525
Да се присъединя към черпещите  Laughing

# 284
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Не съм плела кухо бие, но ще се опитам да обясня каквото знам.
Плетеш с друг цвят няколко реда лицеви, после продължаваш с основния ти цвят толкова лицеви реда колкото искаш да ти е широко бието. После мисля се плетат 1-2 реда опакови, за да се получи сгъвката на бието. Продължава се пак лицеви, толкова колкото е широко бието, но с 1 ред в повече. Завършваш го и това е. Ако се вгледаш в купешките блузки може да видиш как е прикачено там бието и да имитираш съединяването му. Следа като прикачиш бието с този бод разплиташ плетеното от различната прежда и те бримките са си вътре в бода и няма да се изхлузят. Майка така ги прави блузетата на малкия. На теория го знам, но на практика не се наемам да го правя. Мисля че много сложно го обясних, но хич не ме бива в обясненията и то написани. Ако нещо не си разбрала или аз не съм уточнила пиши. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт