Март'09

  • 13 113
  • 298
  •   1
Отговори
# 105
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Какви са тези обиколници за които говорите. Аз онзи ден си купих долен чаршаф и калъфка за възглавница за 8,50 лв.

# 106
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!
И аз не засичам под часовник ритниците и движенията - струва ми се глупаво  Rolling Eyes (то не че много почива това бебе, за разлика от батко си не спира почти  ooooh! )
Елг, дано всичко е наред!  Praynig Лежи повечко днес!  Peace Халкидики, дано и при вас всичко е наред!  Praynig Може просто вече да му е по-тясно, нали така се води - че в по-големите месеци движенията са по-ограничени.  Rolling Eyes
Какви са тези цени на чаршафчета и обиколници, дето обсъждате?  Rolling Eyes Аз си купих преди на съвсем поносими, нямаше мисля и 50лв, български. Иначе марковите са  Whistling  Money После само свеки (щото е шивачка) уши няколко чаршафчета още. Според мен си има нужда от обиколници, въпреки че в началото не могат да се въртят и да се удрят в решетките. А и така ми изглежда по-уютно леглото, не само решетки като затворник  Blush  Crazy
Зелено човече, не помня в кой точно Люлин беше, но в 9-ти, близо да магазин Европа (бившия Оазис) има детско магазинче "Цар Лъв", но не знам дали са добри цените.
.
Някой чувал ли е нещо за продуктите на Pigeon -помпи за кърма,шишета и пр. ?

виждала съм реклами, но не съм ползвала нито такава помпа, нито шишета
даже не съм виждала да се продават  Rolling Eyes

# 107
  • Варна
  • Мнения: 858
Една позната ми предлага помпа за кърма Авент,как мислите да я взема ли като ще е втора ръка? Като я преваря няма да има проблем нали? Дайте съвет..  newsm78
За чаршафчета и калъфки и аз съм виждала на нормални цени,аз имах предвид комплект с олекотена завивка че под 70 не съм виждала.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 795
Десис, чувала съм и други да взимат втора употреба помпи, сигурно не е проблем да се ползват след стерилизация. Но имай предвид, че в помпата на Авент има една част, която се износва и без нея не функционира - става дума за едно нещо като клапа - звездичка. В комплекта, който се продава има ререзвни, та искай да ти ги дадат и тях.  Peace А за другото - в комплекта имаше и олекотена завивка, но не много дебела, на Ласка бяха. Е, с прането малко поизбеляха, ама не е болка за умиране  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 267
Добре де, какви са тия обиколници, баси. Ние ще сме с преносима кошара, та не ни трябват, ама нали говорите за ония възглавнички, които се слагат по решетките. 80 лв, тия луди ли са? Същата работа не върши ли примерно някое капитонирано одеялце, метнато на решетките? Или просто някакви пригодени уплътнения да се слагат по ръбовете, без да покриват целите решетки? То докато бебето е малко, само му трябва да не се допира до тях евентуално, та някакви навити на руло одеялца, или такива кръгли възглавници, не би ли трябвало да вършат същата работа? Или дори малки бебешки възглавници да им пришиете връзки и така да си захванете за решетките? То просто е безумно да се дават пари за такова нещо. Да не говорим, че май е от съвсем скоро пак като мода.
Аз ,например, нещо от по-горе изброените мисля да скалъпя за кошарата за тази част, която ще е близо до стената, просто за изолация. А и друго - толкова опасано леглото ми се струва много кофти за началото, когато е хубаво с един поглед да го виждаш през решетки,  и определено мисля, че нещо, поставено само долу на ръбчето, за да не се допира до решетките, е напълно достатъчно, вместо да се скрива цялата гледка. Аз преди да видя тези обиколници по магазините, винаги съм си мислела, че представляват точно възглавница под формата на руло, което обикаля долу ъглите.

# 110
  • Мнения: 1 734
И аз се чудя какви са тези цени за чаршафчета и завивки  Shocked толкова много ли са скочили...
Да си призная нищо не съм купувала защото ги имам всички тези неща от голямото дете. Но тогава като ги купувахме, по спомен не бяха толкова скъпи

# 111
  • София
  • Мнения: 5 320
Само да подчертая, за да не стане объркване, че аз си търся САМО обиколник, а намирам само комплекти от разни неща + обиколник на невероятни цени  ooooh!

slancetoo, Nagaina, ей туй е обиколник (не чаршафчетата, а това, което е по самото легло отстрани... уф, ама и аз как го обясних...): http://beborani.com/images/sho983.jpg

Всеки малко или много си е опознал бебето вече, все пак, знае колко и кога рита. Абсурдно ми се вижда да следиш часовника и да броиш ритници.

Съгласна съм. Още повече, че два пъти като се бях притеснила, че не рита, помолих му се, помолих му се, то си ме изрита и се успокоих  Hug

някак си не е много честно точно в градът, в който живееш и на който плащаш данъци, да не можеш да се възползваш от тази "услуга", докато хиляди други майки, регистрирани в други градове са заели мястото на детето им.

Моля да не се приеме като заяждане, но наистина не виждам връзката. Ако може да се обосновеш как това е свързано с постоянния адрес, ако може  newsm78 Аз имам временен адрес (жълтата бланка) в София от 10 години, живея и плащам данъци тук откак работя (7 години) и с какво съм по-лоша при равни други условия от г-жа Х, която има постоянен адрес тук  newsm78

Elwing, благодаря, ще го търся магазина  Hug Я признай сега къде намери обикновен обиколник  newsm78 Или само за чаршафчета имаш предвид, че си намерила?

dessiss
, и на мен ми дадоха същата помпа. Ще я стерилизирам и готово  Peace

# 112
  • Мнения: 222
Чаршафчета и калъфки има и на нормални цени  Laughing ама когато са в комлект и с олекотено юрганче  ooooh! ...
А за обиколниците - ние ще сме с преносима кошарка, мисля, че няма да са ни нужни.  newsm78 Но съм решила да направя няколко малки декоративни възглавнички (от типа на обиколниците) за украса само  Grinning

# 113
  • Мнения: 35
Здравейте от мен!
Еlg стискам палци всичко да е ок, днес почивай, лежи си и се опитай да не се паникьосваш  Hug
Това с шиенето на чаршафите и обиколника е много добра идея, ние имаме една шивачка, която въобще не ни взима много пари и определно и със нея ще ни излезе по евтино.
Относно срещата, незнам вие какво мислите, но аз предлагам да е някъде в центъра, примерно в Happy, Мистър Пица също е хубаво, до НДК е близо и може и с резервации, макар че не мисля, че за този час ще ни е необходима Simple Smile Иначе нямам нищо против и някъде другаде да е.
А сега да ви се похваля, снощи една от мойте приятелки маше РД и ме замъкнаха на дискотека preggo 261uu Изкарах до 3 часа и днес съм активно почиваща, защото, въпреки хипопотамските ми ограничени поклащания, днес усещам че имам нужда да полежа. Но определено ми беше приятно, дискотеката не беше препълнена, не беше запушено Simple Smile и на бебо май му хареса, потропваше си лекичко в такт Wink

# 114
  • Мнения: 267
Искам да благодаря на майчето, което преди време беше пуснала линк за памперсите от този сайт http://papa-bebe.com
Аз досега все съм си мислела, че е рекламен на Па-Па и като съм попадала на него и не съм го преглеждала, но тука от няколко дена се зачетох и има страхотно практични съвети за много неща, където дори тук във форума не съм ги виждала толкова систематизирани, много съм доволна.

Искам сега по повод на материите да питам - знам, че зимата по магазините продават предимно поларени дебели дрешки. На много места съм срещала, че е полара не е подходящ за новородени, сама аз не искам такива изкуствени материи, ако може всичко да ми е памук, ама има ли изобщо по-дебели памучни такива? С одеялцата как стои въпроса? Ние се завиваме с едно бебешко памучно, като от едновремешните, май ще вземем още едно, но е важно да се стремим към естествени материи само, нали?
Тия поларените, освен, че са изкуствени, няма ли шанс да пускат и прашинки, които да го алергизират или задавят?

Зеленко, аз да си призная, не знаех, че има вариант и без жителство, т.е. сменен адрес, да плащаш данъци в града, в който живееш. Аз по-скоро говорех за множеството, които само работят в един град, и по лична карта се водят в родния си. Иначе е факт, че за всяко дете трябва да има място в детските градини, но като няма място, е логично общината да защитава жителите на града си повече, отколкото на другите.

# 115
  • София
  • Мнения: 5 320
но като няма място, е логично общината да защитава жителите на града си повече, отколкото на другите.

Е аз като живея тук, ама с временен адрес, не съм ли жител на града, ей туй не мога да разбера  newsm78
Не се заяждам, моля, просто не мога да си обясня каква е логиката, честно!!!!! Повечето хора не правят разлика между временен и постоянен адрес, но и за двете си има документ, съответно жълта бланка от общината, където регистрираш временния адрес и лична карта, където е записан постоянния адрест.
Просто за много хора тези адреси съвпадат, а това въобще не е задължително и не мисля, че е редно да е критерий. Постоянният адрес всъщност е адресът, който си заявил пред държавата за кореспонденция с теб...

# 116
  • Мнения: 107
И аз се чудих,кво е тва обиколник,ама се сетих! Ние му викаме кувертюра и за тва не съм се сетила! Аз миналата година купих за 50 лв плюс олекотено одеяло,чаршаф с ластик,възглавничка и калъфка! А сега като слушам за тези цени ми настръхва косата!!! Ще си караме със старото,нали и каката я преместих на голямо легло! Пък и аз ползвах половината,защото исках да я виждам без да ми се налага да ставам от леглото!

# 117
  • Мнения: 2 495
Момичета, моля помагайте Sad изчезна ми иконката на Скайп долу вдясно....на декстопа ми стои, ама мъничката иконка я няма.....какво да направя? Embarassed

# 118
  • Варна
  • Мнения: 58
Привет и от мен.
Аз също си мисля, че ритането си е по режима на бебето, чак час по час да се брои и засича ... Аз като се движа, бебето горе-долу кротува, вечер като се излегна в люлеещия се стол ме пребива  Laughing 
За кошарките и обиколниците - аз бях решила за дървена, но взех да се замислям. А тези, преносимите, не са ли много паянтови? След малко имам среща с едни приятели, които чакат второ - ще ги питам за тяхната кошара (ПДЧ с дървена решетка), аз поне не си спомням да са й слагали обиколник и да са имали проблеми. Ще споделя после. А иначе листи дунапрен или пък вата се продават, хасе се продава, би трябвало да е лесна работа да се уше, при тези цени, които споменавате  Shocked  Май ще забърша временно старата машина на майка ми и ще се пробвам за шивачка.
А за полара и другите изкуствени материи - и на мен никак не ми харесва идеята и ще търся памук до последно. Вчера в Мадара видях доста неща на ниски цени - бодита, блузки и т.н.
Белла, чукни между иконките с десния клавиш и избери Customize Notifications. Там трябва срещу скайпа да имаш Hide when inactive или Always show. Дано стане.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 14:27 от Бухтa

# 119
  • Мнения: 242
Здравейте
Ели и Халхидики - стискам палци всичко да е наред при вас.

Ние днес с каката ходихме да се пързаля с шейната. Голям смях беше. Моя приятелка се пуска с нея и беше забавно. Ако ви кажа, че и на мен ми се спускаше.... 

По въпроса за обиколниците - нашето легло е дървено с решетки и от двете страни и едната е до стената. То ни е от Радина и когато тя беше бебе такива неща като обиколник нямаше да се продават. Та сега когато се продават такива изобретения се засилих да си купя. Тук в Шумен отделно обиколник не се продава, а само в комплект с олекотено, а аз имам два такива и не мисля да купувам още поне за началото. Първото което видях самостоятелно беше във Варна в магазин на Хирполенд - 8,60 лв. само за едната страна на леглото. Аз исках от пред да си го виждам и точно този вариант най ме устройваше. Не е много пухено като на по-горната снимка.  Ако искате мога да го снимам и да ви го покажа. Но нямам парола за албума... От кого да си поискам?

А относно ритането и аз не съм засичала дали рита на всеки час, но по-принцип рядко се случва да се замисля дали рита... т.е. редовно си го усещам.

Приятна неделя.

Общи условия

Активация на акаунт