Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 849
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 98
Добро утро на всички!  Aha, преди да започна третата "книга", би ли ме светнала , моля те , как да се справя с изчезващите постове?  Начинаещ съм все пак...
Администрирам форум на същата основа като този. Предполагам, че не обръщате внимание на един червен надпис при публикуване на мнението. Той гласи, че има пуснато мнение докато сте пишели, съответно мнението ви не се публикува с цел да го редактирате ако се наложи. Просто в този случай пак натиснете бутона "публикувай", друг съвет е когато напишете нещо дълго, маркирайте и го копирайте (ctrl+c). Ako ползвате Firefox, там има много добър кеш, съответно с бутона "назад" може да се върнете към написаното и да го копирате в ново мнение.

Тия дни и мен много ме боли, почти няма положение и момент в който да съм добре. Вероятно пак времето е виновно....

# 1 126
  • Мнения: 669
Марчони ,май не времето е виновно,а дх.
Патилане,разказвай,стана интересно.Моят съвет е да не пишеш много дълги постове.

# 1 127
  • Мнения: 223


     Софи, твоята история за справянето с парезата направо ме втрещи.Не знаех, че си била чак толкова зле и че е възмжно възстановяване от такова състояние с конвенционални средства.Браво за проявената воля.Обнадеждаваш ни всички останали, мисля, че трябва само повечко инат и, естествено, късмет.Живо съм заинтересован от рехабилитаторката, за която писа.Къде работи, какви пари ти е излязло лечението и т.н.

    Патилане, с теб май сме комшии.Пиши, ако искаш, от къде си точно.Кои в Перник са ти GP и невролог и доволен ли си от тях.И преди всичко, довърши си романа, че наистина стана интересно.

   

# 1 128
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте, извинявам се че се намесвам в темата Ви.Става въпрос за баща ми.Има дискова херния , протрузия и радикулит.Много се измъчи през последните години и обиколи един куп лекари, масажи, рехабилитации и санаториуми.В началото докторите с половин уста препоръчваха операция, но сега са категорични,че трябва да се направи.Има силни болки в кръста и изтръпване на крайниците.Последно беше в неврохирургията на Военна болница и за там мисли евентуално за операция.Има ли някой впечатления от лекари там и бихте ли препоръчали някой.Той е прегледан от доц.Маринов. Казали са му,че ще му слагат някакъв гел между прешлените. Той все още не е убеден какво да прави, но и ние в семейството не смеем да го посъветваме.Притеснявам се от евентуални проблеми след самата операция и усложнения, но и така не е пълноценен човек и го боли.Той е на 58 години и много се надявам да има шанс и да успее да се подобри състоянието му.Предварително благодаря на всички за мненията и препоръките Ви.

# 1 129
  • Мнения: 803
mama bube, веднага ти отговарям като оперирана преди месец и десет дни за втори път. Този гел е срещу сраствания. Аз имах втория път много сраствания плюс херния на второ ниво. По време на операцията хирурзите са отказали да сложат гел, доколкото разбрах от мъжът ми, явно тези гелове не дават 100 % гаранция. ПРЕДУПРЕЖДАВАМ!!! Това е само моята история. Всеки решава сам за екстрите по време на операция. Първия път ме питаха дали искам гел тъй като се плаща като консуматив над 100 лева - Здравна каса не го поема и аз бях категорична в отказа си след като попитах хирурга дали, ако той е на мое място ще си сложи гел и той отговори "НЕ". За мен гелът е чуждо тяло, което ще остане завинаги в мен и не съм съгласна заради тези сраствания да го мисля и него. Който е предразположен към сраствания си ги прави с гел или не!
Пожелавам успех на баща ти и ако може да се размине без операция е най-добре. Нека той да си реши!

Банда, как сте днес? Много се умълчахте, нещо не ми харесвате в последно време! Активни сте когато си говориме за болки, никой не казва НАЗДРАВЕ, антидепресанта ли свърши или ви е хванала пролетна умора! Няма да се предаваме в края на зимата! Идва лято Laughing Laughing А както всички знаем лятото върви с МОРЕ! А мирисът на морето е уникален! Жестоко! Никакви болки повече, Всички ДХ дават почивка през синьото лято!

# 1 130
  • София
  • Мнения: 2 037
Текс, писах ти на лични с подробности за рехабилитаторката ми.

Патилан, и аз чакам трети том.

Лили, точно за теб си мислех преди малко!
Помислих си, че нещо съвсем се губиш тези дни.
На мен не ми е свършил антидепресанта, но няма с кого да си кажа наздраве, че съм сама тази вечер, а сама не ми се пие.
Но, това не пречи да ви кажа "наздраве"!

# 1 131
  • Мнения: 803
Софи, винаги пускаш разкошни снимки когато се налага. На тази последната отива наистина една чаша бяло студено бяло вино и тази вечер споменах на мъжът ми, че имаме няколко вида червено, но бяло няма! А аз не се губя от фронта, тук съм си, просто  вече не съм завързана за леглото както бях преди месец и половина и най-накрая си миткам волно където си искам! Просто сам в "ефир" по-рядко. А както се е задало много дълго време да не ходя на работа няма да изчезна скоро от форума. Не че като ходех осем месеца изчезнах! Първата работа в офиса беше да прегледам постовете.

Софи, ти кога заминаваш за Кюстендил? да не тръгнеш без да те изпратим както подобава!

Патилане, хайде продължавай, наистина стана работата "започната и изоставена". Къде се покри? Или с Текс по комшийски се хванахте и ни забравихте?

# 1 132
  • София
  • Мнения: 2 037
Софи, ти кога заминаваш за Кюстендил? да не тръгнеш без да те изпратим както подобава!

Заминавам на 01.04. Ще ви припомня като наближи, а и от там смятам да се вкюча от някой интернет клуб, че да не ме забравите.  Mr. Green

Доколкото си спомням другите колеги са от 02.04. в Поморие.
Ще чакаме и от тях впечатления.  Hug

# 1 133
  • Мнения: 19
   ...И така, прекрачвам прага, и влачейки полу-парализираното си краче, се насочвам към регистратурата. Прекрасна млада дама за нула време ми издава магнитна карта "Токуда пациент" и любезно ме насочва към консултативния кабинет. Плащам 30лв, и след 20-тина минути вече споделям мъката си с д-р Пелинков. Прегледа ми документите и изрази мнение че съм за операция. А аз исках точно това! Обясни ми метода  с който основно работели там , бил за предпочитане пред ендоскопския заради по-добрия достъп и по-здравите инструменти, което е съвсем логично. Щадяща операция, пълна анестезия, 4-сантиметров разрез, кратък възстановителен период. Модерни операционни и апаратура . Все неща, в които се убедих по-късно... Единствения  риск е евентуален рецидив / в което също се убедих /. Попитах за цени - 1500лв ако желая екстри, или безплатно по клинична пътека, като ме увери , че няма разлика в качеството на извършената интервенция, независимо от избора ми... Изключение прави само така актуалния гел, за който доктора ми обясни ,че е против сраствания, но без никаква конкретика. Попита за решението ми. Избрах втория вариант. Издаде ми направление за постъпване, и три дни по - късно бях в същия кабинет. Прие ме д-р Кондов, шефа на отделението.  Беше на същото мнение относно операцията. Относно гела спомена същото, като допълни, че по-заможните го предпочитат. Не беше посочен като задължителен елемент.

# 1 134
  • Бургас
  • Мнения: 174
Наздраве дружина от мен  cheers

Софи няма да ходим в Поморие, намаля много дружината и работата се разсъхна. При мен лично много се промени финансовото положение последните два месеца, а имам абитуриентка май месец и нейния бал и ходене в турция надделя над моя санаториум. Като мине бала ще мисля за санаториум, а сега ще се задоволя с една физиотерапия.

Иначе здравословно съм относително добре, върнах се към нормалния си начин на живот. (вече не стоя до среднощ и после да спя до обяд)  Joy Joy. Оплакванията които имах постепенно намаляват, надявам се тази тенденция да продължи в тази посока.

# 1 135
  • Мнения: 19
   Направиха ми изследвания и благодарение на добрата организация след около час бях настанен. Операцията насрочиха за следващия ден. Запознах се със "съквартирантите" ... кафенца, цигарки... в трепетно очакване...                                                                                                                                                                                                              Денят на "спасението".В 11.00ч под ножа, в 17.30 - на кафенце с цигарка. На следващата сутрин ме мъмриха, имах препоръка да не ставам от леглото веднага. Не я спазих...  Пет дни по-късно - у дома.  Новороден!

# 1 136
  • София
  • Мнения: 2 037
Е, Патилане, като Шехерезада разказваш!  Flutter
Държиш ни в напрежение!
Давай финала на историята!  Hug

# 1 137
  • Мнения: 669
И аз следя с интерес.Чакам развръзката.Дай на кратко ,че после пак разказвай!

# 1 138
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Браво Патилане,мойте комплименти,успя да ни приковеш вниманието и да ни накараш да тръпнем в очакване като в киносалон на филмова премиера...очаквам и аз развръзката с огромно нетърпение! Hug

# 1 139
  • София
  • Мнения: 2 037
              Денят на "спасението".В 11.00ч под ножа, в 17.30 - на кафенце с цигарка.

Би ли споделил преди колко време е бил денят на "спасението"?

Единствения  риск е евентуален рецидив / в което също се убедих /.

Ето това не ми хареса...
Означава ли това, че в момента пак имаш проблеми?
Дано да не съм те разбрала правилно, но ако имаш рецидив, би ли казал от какво се провокира? В смисъл някакво физическо натоварване или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт