Предстои ни първолаче, а ни се плаче!

  • 23 480
  • 329
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
                       Бих те поканила в нашата през август за да видиш колко са големите,но за съжаление аз излизам отпуск от юни до септември.Така,че не мога да те посрещна и разведа из дежурните групи. Laughing
Благодаря за поканата. Подиграваш ли се?
               Да не коментирам факта,че вече не съм на 20 и предпочитгам да водя внуците си на почивки през лятото вместо на детска градина. Peace
За това те поздравявам. Дано има повече такива баби.

# 106
  • Мнения: 7 508
Благодаря за поканата. Подиграваш ли се?

                Как може да ти мине такова нещо през ума!Казвам го сериозно защото този проблем действително съществува и много пъти сме го коментирали и търсили решение!И родителите на ПГУ имат своите права и родителите на 3 годишните-също.Сега се прибави и проблема с липсата на кадри.Преди аз излизах отпуск спокойна,че като се върна групата /като помещения и деца/ ще е същата.Чисто , подредено , без конфликти с родители.Нали се сещаш,че когато е имало конфликт родителите се оплакват на титулярите.Сега седя в къщи и постоянно мисля каква ще е изненадата като се върна.Обикновено още първия родител започва да се оплаква,всичко е разбъркано /това е по-малкия проблем/.Преди работеха наши пенсионирани колеги ,които ни познават и навиците и децата.Сега......който дойде.Даже е неприятно ти да работиш с човек,които не знае за какво точно е дошъл.За съжаление проблема се задълбочава,а не се решава.
               Както си забелязала аз работя в ДЗ където внуците ми ходят и пак ги спирам лятото.Да не мислиш,че не искам да имам лично време и спокойна почивка. Laughing Е,не ми е натоварено толкова много защото са 4 ,а не 30,но пак не мога да се занимавам с хобитата си,пак се съобразявам цяло лято с графика на отпуска на родителите им.Той пък никога не съвпада та да остана сама. Peace

# 107
  • Мнения: 140
Ivben  smile3525 Не съм искала да отправям нападки .Сигурно е че всеки ще се спасява поединично каквото и да му коства това .

# 108
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
zizivoli ,нямат право дя не вземат детето.
Отиди и подай писмена молба,поискай и входящ номер. Ако ти откажат ,нека е псимено и после в инспектората. Peace

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мами:) Първо се извинявам, че директно пуснах нова тема за 3 училища, за които се колебая и после прочетох цялата тема. В нея имаше мнения и за трите училища, за които питах, така че пак благодаря. Ще следя с интерес, защото въпреки че сме първокласници догодина и мен треска ме тресе, както повечето от вас. За съжаление при нас така се стекоха нещата, че живеем в Дружба 2, аз съм учила в Западен парк, а таткото в Павлово. Племенника ми учи във 2-ро и поне засека за там отзивите са добри, както и за 5-то за момента съм чувала, че е добре училище. Пиша, защото в темата някой питаше за тях.
За училищата в Дружба 2 нищо не мога да кажа, а и тук като няма кой да идва чак до квартал, за да прибира Криси реших, че най-удачно е да я запиша в центъра, за да може да я прибирам аз...На баби не мога да разчитам, защото здравословно не са добре и така...
Вие какво мислите за такъв вариант? А и другото нещо - има ли проблеми със записването в първи клас, в смисъл гледа ли се адресна регистрация, къде детето е било в предучилищна?
Благодаря на всички предварително Simple Smile

# 110
# 111
  • Мнения: 294
Здравейте,
Септември ни предстои 1вокласник!
Чудя се в избора между - частна занималня или индивидуална подготовка от например пенсиониран педагог!
 newsm78

# 112
  • Мнения: 533
Ако можеш да си го позволиш- пенсиониран педагог Peace

# 113
 Simple Smile Zdraveite....nie uchim v 38-mo "Vasil Aprilov" i sme v 1 klas...mnogo sme dovolni...uchilisteto e dobro...uchitelite sa profesionalisti...direktorkata e stroga...ima ohrana...decata sa pod postojanno nabljudenie...vrazkata roditel-uchitel e neprekasnata...za vsjako nesto koeto se sluchva ..sme informirani...njama agresija...ima detski psiholog kam u-steto...spokoino e....do 7 klas e ...ima zanimalnja..kojato e sasto na nivo...tam se podgotvjat urocite za sledvastija den...uchi se na smeni....1 srok sa parva smjana...2 srok-vtora....ne se zasichat s goljamite....koeto sasto e dobre...pomislete ...i predcenete...gelaja vi uspeh.....mama Mery.... Wink

# 114
  • София,
  • Мнения: 150
Здравейте, пред мен предстои един мноооого интересен септември - живот и здраве!
Големият ми син трябва да е първолак (вече се притеснявам и за неговото приемане), малкия трябва да ходи на ясла (дано го вземат), а аз трябва да тръгна на работа!
Та проблема ми е следния! В училището, в което ми се иска да учи синът ми, записването започва на 01 април, за което ми трябва бланка заявление! Отидох до училището и ми казаха, че тези бланки ще ги дадат на 01 април! Т.е. аз като отида на 01 ще трябва тепърва да я попълвам и подавам!
Та въпроса ми е някой има ли тази бланка или евентуално от къде мога да я взема преди 01 април!

Благодаря предварително!

# 115
  • Мнения: 105
Здравейте, пред мен предстои един мноооого интересен септември - живот и здраве!
Големият ми син трябва да е първолак (вече се притеснявам и за неговото приемане), малкия трябва да ходи на ясла (дано го вземат), а аз трябва да тръгна на работа!
Та проблема ми е следния! В училището, в което ми се иска да учи синът ми, записването започва на 01 април, за което ми трябва бланка заявление! Отидох до училището и ми казаха, че тези бланки ще ги дадат на 01 април! Т.е. аз като отида на 01 ще трябва тепърва да я попълвам и подавам!
Та въпроса ми е някой има ли тази бланка или евентуално от къде мога да я взема преди 01 април!

Благодаря предварително!
Бланката заявление е различна за различните училища - ще ти я дадат на място като отидеш да подаваш документи и там на място ще я попълниш - вътре се пише името на родителя, на детето, ЕГН-то му, в каква паралелка искаш да бъде записано ( ако има избор), дали ще посещава занималня ( ако има) и т.н...Не са неща, за които ти трябва предварителна подготовка, че да трябва да попълваш вкъщи   Wink
Като документи - на повечето места искат само копие от акта за раждане на детето, а чак при окончателното записване - и удостоверението за завършен подготвителен клас.

# 116
  • Мнения: 3 268
                     И аз се интересувам от този въпрос! И не точно КОЕ училище , а КОЯ учителка.За мен е по-важно учителя да е добър,а училището не ме интересува и най-доброто училище може да има слаб учител.Според мен ако детето попадне на такъв все ми е тая,че училището е елитно.
                     На живеещите в Борово мога да препоръчам г-жа Дякова от 36-то у-ще.
                     Търся мнение за учителите,които поемат първи клас във 2-ро у-ще-община "Витоша".
Сега видях темата.Имен ме вълнува много това,защото дъщеря ми ще е първи клас.И аз съм се насочила към 2-ро у-ще,паралелката с изобразитебно изкуство.А иначе от сърце препоръчвам г-жа Ангелова,тя ще е класна на паралелката с английски език.Беше учителка на моя син,прекрасен преподавател,спокоен и много интелигентен човек.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 11:12 от stefani6

# 117
  • Мнения: 432
А има ли ограничение в колко училища мога да подам заявление/молба?
И се притеснявам - възможно ли е, примерно, и в двете училища да не приемат сина ми? И какво следва?

# 118
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А има ли ограничение в колко училища мога да подам заявление/молба?
И се притеснявам - възможно ли е, примерно, и в двете училища да не приемат сина ми? И какво следва?

 Moжеш да подадеш в колкото си искаш,но в един момент ще ти посикат удостоверението за завършена подготвителна група,а то е само едно. Peace

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 526
А има ли ограничение по адресната регистрация на родителите и това например къде детето е посещавало подготвителна предучилищна група?

Общи условия

Активация на акаунт