Магребски въздух вдишай -планински ли да бъде или от шиша?-8

  • 22 682
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 126
Bastet

Ако решиш да се присъединиш към нашата скромна магребска групичка Бъди Добре дошла   bouquet

С много интерес бих чела всичко,което си спомнеш за Алжир от твоето детсто?

Колко годишна беше ,когато си учила там?
Кои години е било?
Подържаш ли връзка с некой сега?
Понаучи ли малко арабски,или амо на френски се преподаваше тогава?
Имаш ли някакъв Ярък Спомен от тогава?
..........................Лелелеее-да не те уплаша с толкова въпроси!  Hug  bouquet

Тук има българо-алжирски семейства....За сега само ЕДНО е ТАМ-в столицат и в най-скоро време ще се увеличи с още един член!  bouquet

Имаме и магребски приятели,коит имат алжирски хабибита ,и които ни четат и с радост биха научили нещо ПОвече за Алжир

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 20:55 от dala

# 256
  • Мнения: 560
Белбей,Честит Рожден Ден!
Бъди здрава,обичана и уважавана!


# 257
  • Мнения: 560
Привет момичета!  bouquet
Делтичка,като решиш да идваш към Тунис ми свирни. Grinning
Ще ти дам пълно инфо за полетите през април.
Сега още не е решено,кога точно ще има чартъри.Въпрос на дни.
Ще се радвам на истина да се видим.
През лятото се видяхме тук с АниСим.
Много ми е приятно да се виждам със съфорумки,особено тук. Wink
ШакирчеТунис съм.
Много точно ти е казала приятелката ти за тунизийските мъже.
Такива са лепки,че направо  #2gunfire .Номера е да не им обръщаш внимание.
Ох,първите ми години,когато идвах при мъжа ми на гости през лятото,(още бяхме гаджета)ми идваше да ходя въоръжена.
Стрясках ги,защото започвах да им се карам на арабски.
Те объркани ме гледат  Shocked тая хем туристка,хем арабски говори newsm78 .
Голямо шоу беше. Joy Мъжа ми беше много горд с мен,че съм оправна. Blush
Марси,при нас също се усети студа.
Много вятър духа и сме съвсем до морето и е една влага...
Пак включихме парното.
Далка,много хубави снимки си пуснала от Алжир !
На Раянчо не позволявай да му се вдига температурата.
Редувай нурофен и ефералган.Каква ваксина му правихте днес?
То обикновено на другия ден до вечерта отшумява.Миличкия!
Лека вечер и приятни сънища! Wink




# 258
  • Мнения: 169
Мерси много момичета макар и виртуално направихте празника за мен!
Много съм щастлива че ви има вас и по всяко време може до получа едно рамо   bouquet
 и нека пиинем по едно от моят любем коктиел

# 259
  • Мнения: 90
Далке вие сте на годинка нали ,ако не се лъжа сега слагате ваксините за рубеол ,ружеол и орейон(която е с жив вирус) плус тая преванар ,да не те стряскам ма Лина след 24 Часа  направо реакция и вдигна температура 40,5 °т ,направо незнае како да я правя давах жунифен и пердолан (редувах ги на 4 Часа ),но не спадаше и я топнах във ваната с вода 2° под нейната телесна температура .Туй трая 3 дни имах Чувството ,Че детето ми Ще направи някой гърЧ от тая висока температура ,абе какво ли не ми мина през главата ,детето дишаше толкова тежко и едвам гледаше .Наблюдаваи сега ти поредните 10 дни след ваксината ,педиатърката така ми каза ,Че дори и след 10 дена може да появи реакцията .Уф дано ви се размине ,но ако не я свали бързо ,го потопи във ваната (както писах по-горе ),сваля се за минути така ...Прави му съЩо и компреси с хладка вода на Челцето ,ръЧиЧките и краЧката ,ако се сетя друго пак Ще пиша,Че сега Лина се катери по мене  Laughing

АААА Дидонке и аз искам в Тунис .А за подсвиркванията и в ЕГИПЕТ беше така и тук мароканците и алжирците и тн не са по разлиЧни .Ще кажеш ,Че жена не са виждали ,особенно тия които по цял ден се Чудят кво да правят и седят клекнали пред къЩите си ,направо типиЧни пенсионери (а са млади мъже -безобразие  Close)

# 260
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добро утроооо Hug Hug Hug
Сабах Алкхаир Flutter и аз дЪ сЪ врИдя към арабските ученички, ама аз ще съм към пишман ученичките, че сега върху друго се тряда и щЪ сЪ объркам тотално Joy

Дидонкееее ама и ти много гостоприемна и готова за помощ като моя милост Hug
Ще е много хубаво наистина да дойда и да се видим момичетата там. Снощи заспивайки си правех сметка да ида ли на голямата екскурзия там или да съжаля Кумчо Вълчо, че той тъкмо от голямо пътуване ще се е върнал. Както виждаш вече съм почнала със мечтите Joy
И си представям как сме седнали на една маса и си говорим и се хилим а хората ни гледат ошашавени Joy
А тез арабски мъжове аз като ме ядосат ги почвам на българсти Laughing
Много са ми смешни как реагират Joy Буквално замръзват и гледат опулено. Може би защото нашият език е странен за тях не е език на голяма нация, нечуван много език. Може би е манталитет техен си.
Марсито, Далче, момичета моето момченце като вдигаше температура аз пробвах следното-
във една шоличка слагах оцет и хлебна сода, накисвах носни кърпички и ги слагах по ръчички, краченца, челцето, гърдичките.
Върнахте ме години назад момичетааа и настръхнах. Тогава нямах време да се уплаша а сега настръхнах Simple Smile
Много Hug Hug Hug Hug Hugна всички момичета и да бягам, че днеска пак ми е ден за препускане  bouquet

# 261
  • Мнения: 90
След великолепното кафе на Делта идва ред  зааааааааааааааааааааааа     м................ музикаааааааааааа  Grinning
И за да ви събудя съм ви избрала една песниЧка  Laughing на

МасарЧо

Далке как е РаянЧо ?


# 262
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добър ви ден, моми4ета!  bouquet Hug
делта,давай  и  слеодбедното кафе след малко!  food010 с музика добре, аз днес е мъ4а да снемам едни филми от директен линк ,но нещо нетът спира и вси4ко " опят сна4але"! да има какво да гледаме дове4ера! ако някой е гледал някой нов филм(екшън)  и може да каже дали  е хубав- да посъветва!
аз днес  си полу4их подаръка за деня  на влюбените! просто думи нямам каква изненада  беше за мене!  Crazy Party обещах торта за мъжо и колегите му, няма как!   Gift  party023
на една еклерова съм хвърлила око, но нямам жематин! дидонке, има ли по суса? днес ще провеяря по ханутите дали няма някъде нещо такова? Thinking
"европейските" newsm78 магребинки, вие какво правите на този празник?

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 14:48 от marsy

# 263
  • Мнения: 1 732
Привет момичета!

Минавам от време на време в магребската темичка, но за съжаление нямам време за редовно четене и писане. Моят досег с магреба е Тунис главно (бях на ваканция там), и разбира се съм имала бегъл контакт в годините с мароканци и алжирци, но поради разстоянието, до сериозни приятелства не се е стигало.

Искам да ви кажа, че аз лично от Тунис съм с много добри впечатления, а в лицето на Дидонка ще намерите страхотен домакин, гид и събеседник   bouquet Така, че без колебание, който има възможност да си направи ваканцийка дотам  Peace

Едит: Дидонка честито и от мен мила!

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 15:03 от AniSim

# 264
  • Мнения: 3 804
дидона-4естито   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet,ако изкараш до термин с Даяна ще са родени на една и съща дата.А баткото как реагира на новината newsm78

# 265
  • Мнения: 126
Колко хубава новина Дидонче    bouquet Hug  Искренни поздравелния и благопожелания за една лека беменност

Това ще ти е второто детенце,нали?Първото ти е момченце?На колко е годиники?


Белбейче-   Кураж!!!!Не остана.... Hug
Накупи ли вече най-необохимото? Някои дрешки,хавлии,биберони...


Марси - честито да ти е подаръчето   bouquet
Във Францата мнооого се шуми около Валентина...
Моя подарък за този ден обикновенно е Шоколад във форма на сърце  Joy Joy Joy

Момичета-ние сме със лека треска...нормално е след тази ваксина.Шаки-точно така..тазие ваксината за дете около годинка и ...често протича с този ефект...
Аз днес съм бясна и от друго...да не занимавам излишно ще пусна линка
http://www.zaedno.eu/article3418.html
само Франция...ее-демократичната Франция..все не прила,не разрешила.....Швецария е вече отворенза българи-и като место за работа  Hug  bouquet

И друго исках да споделя с Вас-поканих момичетата от онази тема да се присъединт към Нас.Получих неколко ЛС и се оказа,че има и други Българки,женени за алжирци .Нека се познаем поне виртуало...свъзва ниедин форум,и географска ориентация  Hug  bouquet

Марсинце   Hug - като оториш следващта нова тема за Магреба пусни и албумчето ни-общото и часното...дай и предишните теми...Може дасме малко,но имам чувството че се увеличаваме все-повече и повече....

# 266
  • София
  • Мнения: 3 847
Дидона, честито  baby_neutral Желая ти лека и безпроблемна бременност   bouquet
Дала, що` се ядосваш, все ми се е струвало, че Франция е най-консервативната страна в Западна Европа, пазят се сакън някой да не им изяде хляба  Rolling Eyes
Мислех, тези дни да качвам снимки в албума, но не ми остава време от работа.
Свети Валентин някак не ми е по вкуса, червените сърца и останалите джунджурии.  ooooh!  Нищо лощо, но знам ли... Момъкът ме изненада много мило, миналата година,  Crazy но месец по-късно забрави рождения ми ден, което направо ме хвърли в ужас и гняв, после видях със собствените си очи, как забрави рождения ден на майка си и на брат си и изобщо не се трогна от факта, дори се чудеше и маеше, защо го ругая, та нищо не очаквам от празниците, а ако имам приятна изненада, добре дошла.   bouquet

# 267
  • Мнения: 90
ДидонЧе ,аз не разбрах ,Че си бременна ,виж само колко съм отвеяна,ама МасарЧо е виновен  Blush ...
Лека и безпроблемна до края и живо и здраво бебЧе на финала...  bouquet
Марси Честито подаръЧе ,браво на мъжо ти ...
Аз незнам какво да искам ,ама имам оЩе малко време за размисли и страсти де  Laughing,ама и двмата сме се запалили по тая игра Уи фит ,та май тя Ще ни е подаръка за двамта  Laughing и една хубава веЧеря в ресторант с мис Лина

Малката е с инфектирано дупе и и отпреде до кръв ,ужас ви казвам .Като сменям памперса и я бърша  мокрите кърпи реве детето от болка ,мазах я с крем ,оставих я около Час без пампеср в банята си играхме с гърнето и хем да и покажа къде да прави кака и пипи ,ако има .Е не опика цялата баня ,ама един път не се сети да седне на гърнето  Laughing,инъЧе като я питам(къде се прави пипи и кака ) го посоЧва ,явно оЩе не е готова ,не Че бързам де ,ама тъй и тъй играхме в банята   та реших да  оползотворим времето в запознаване детето с гърнето  Laughing

# 268
  • Мнения: 90
Цитат
Франция по-специално не е внедрила разпоредбите, които позволяват на българи и румънци да упражняват някои свободни професии - лекарската, стоматоложката и адвокатската
Далке виж ко пише бееее ,слава на богу ,Че не им дават да упражняват на българските лекари свободно това си е серизона професия ,а в България медецината е  на много ниско ниво ,да не кажа Че хептен няма такова .В Белгия съЩо не може да представиш бг диплома за лекар и да те пуснат да работиш веднага -мисля ,Че само 1 година им признават и ги тестват  и после уЧат по белгииските уЧебници  с новите изследвания и тн ,все пак от преди 20 години насам медецината е доста напреднала ...За стоматологията по съЩия наЧин.За адвокатската ами те законите на двете държави са съвсем разлиЧни ,как да разрешат свободно да се упражнява тая професия от български адвокат например (който е уЧил съвсем друго),това е логиЧно мисля за тези професии които са посоЧили .

# 269
  • Мнения: 126
Yellow_girl -ееее значи не съм Сама  Hug  bouquet моя ,ако не му напомня че идва рожденният ми ден-от раз го е забравил...
Онзи ден така се разстроих ...попълвахме някакви документи и жената на ишето го пита кога съм родена аз...и той гордо и отговаря САМО годината!!!!!Тя пита-дата и месец-а той..през Лятото Sick Sick ooooh! Моля ви се!!!Родена съм -през Лятото!!!Идеше ми да прихна да се смея и да го бъзикна яко-на устата ми беше.....ама знам че не го прави нарочно-Такъв си е!Той и майка му не знае кога е родена,братята ... Все пак го чукнах и му казах-дано не забрави и рожденния ден на сина си ,както е тръгнал ....а той ми се заизвинява че -то,като нямали навик да празнуват рож.ден и той ..за това!
Иначе-за Свети Валентина ,може би защто навсякъде по магазините и дори по -хлебарницитеправят Сърца,та носи по едно и У Дома!
А като празник почита Осми МАРТ-КАЗВА ЧЕ  и в Алжир го празнували....


Шакира-ох,помня и дъеря ми..каквото и да правех много есто се зачервваше....
За гърнето -много често пускат теми из форума тука...Много е трудно да се привика нистина
а..ето и сега дори тече
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364015.0

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт