Вече чака първото кокиче малкото ни октомврийче

  • 10 587
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 453
Ами Криси прочетох ти ЛС-тата  Mr. Green Беше ги постнала в общата тема, където обясняваше как кърмачките ще те погнат  ooooh!

  Не всички Joy Joy Joy Ти каза че малко хора са ме питали, ами не са малко!Ти имаш две деца, но много от нас са с по едно и това ни вълнува!Независимо дали сега захранваме или след 5 месец по новите тенденции Mr. GreenМен не ме притеснява да си кажа в темата какво мисля, защото не мога да се съобразявам с всички и да се харесвам на всички!Айде лека ти вечер!

  Денимче, не мисля че си длъжна да се съобразяваш питай си каквото искаш, ако искаш може и на скайп пиши ми на лични като решиш, ако искаш разбира се HugТова е тема за Октомврийчетата, не за кърмените октомврийчета и всички имаме да пишем Hug

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:37 от Kpuccu

# 76
  • Мнения: 0
Айде и ние да се запишем в новата темичка!  Party
Ей сега се прибрахме от разходката и бебо хапна и сега си гледка ръцете и мама как пише на "комфитюра".  Laughing

Сисилис, прочетох в старата тема поста ти - много да нацелуваш смелото момченце!!!   bouquet Направо сте герои цялото ти семейство (ти, мъж ти и бебчо де)!

Мисълта ми беше, че циганетата не ги мислят много с какво ги захранват, моткат се голи и боси, мръсни и т.н. пък са си живи и здрави  Joy
................ без повече коментар по въпроса за захранването от мен... поне докато не започна да захранвам... всяка една майка решава сама кое е най-добро за детето й  Hug

Абе те циганетата са здрави  и живи, ама някой замислял си се е колко им е продължителността на живота... принципно не е много. Мисля че това е прекалено!  Naughty  Joy Joy Joy

# 77
  • Мнения: 678
Даре дано сме здрави всички, пък викам да спретнем една софийска среща в чест на теб и Бояна  Flutter

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Знаех си аз че ще направим пак сеир. Но честно да ви кажа вече съм на косъм да напусна окончателно темата,ако с това ми решение ще мирясат някой хора. Първо напомням, че темата е за Октомврийчета, тоест подразбира се, че можем да пишем всичко свързано с тях- сране,ядене, пазарене, захранване,кърмене, повръщане, а ако ще и главоболие от кофти вечер. Ако ще и люти чушки да дам, аз имам правото да го напиша тука, и това не значи че ви казвам и на вас да давате.
Другото- от известно време забелязвам тенденция на разделение. Кърмещи и АМ. Тази тенденция се наложи по един или друг начин и продължава да се прави с анкети и мнения. И има резултат, защото много майки които кърмят се оплакват вече, че четели все за АМ, за шишета и такива разни наши проблеми, които вас не ви засягат. Но, така ви изглежда само на вас. Ми ето, факт е колко сте много.Ми пишете си бе.Кой ви спира? Ние трябва да мълчим ли? Къде да си дискутираме хранените с АМ октомврийчета? Друга тема ли искате да си направим? Вече по Скайп много майки хранещи с АМ се чустват буквално гонени от тука.Аз също.
Днес зададох простия въпрос КОЙ С КАКВО Е ЗАХРАНИЛ а не кога трябва, и с какво трябва. Защо от един мой въпрос трябваше да става конфликт така и не разбрах.
Понякога трябва да се въздържаме от съвети. Всеки има глава на раменети си.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Абе те циганетата са здрави  и живи, ама някой замислял си се е колко им е продължителността на живота... принципно не е много. Мисля че това е прекалено!   
   

Е па наща продължителност колко е? 16 годишни вече получават инсулти и инфаркти.Пък и аз винаги съм си казвала, че ако ще се мъча от болести последните 20 години, по добре да си умра млада. Laughing

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ариана, Nedialka_81, syconium, taniujka, Darina21, mimisofia, sisilia, shareez, barzova, e_kateto, trixy, mini_minimoi, adina, Kamence, kali_k, aleksandra_85, Sss, mimozinq

Ехоуууууу, балконаааааааааа. Падааааааааааа.

# 81
  • Мнения: 697
Ариана, Nedialka_81, syconium, taniujka, Darina21, mimisofia, sisilia, shareez, barzova, e_kateto, trixy, mini_minimoi, adina, Kamence, kali_k, aleksandra_85, Sss, mimozinq

Ехоуууууу, балконаааааааааа. Падааааааааааа.

 Joy Joy Joy

Аз имам предложение. Да преместим форума в някоя онлайн игра, ама такава с повечко битки. Когато някой не слуша бой до смазване Wink

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Отивам да изпуша една цигара, че се ядосах. Whistling

# 83
  • София
  • Мнения: 278
Другото- от известно време забелязвам тенденция на разделение. Кърмещи и АМ. Тази тенденция се наложи по един или друг начин и продължава да се прави с анкети и мнения. И има резултат, защото много майки които кърмят се оплакват вече, че четели все за АМ, за шишета и такива разни наши проблеми, които вас не ви засягат. Но, така ви изглежда само на вас. Ми ето, факт е колко сте много.Ми пишете си бе.Кой ви спира? Ние трябва да мълчим ли? Къде да си дискутираме хранените с АМ октомврийчета? Друга тема ли искате да си направим? Вече по Скайп много майки хранещи с АМ се чустват буквално гонени от тука.Аз също.

Mr. Green Аз съм си добре - и кърмя, и АМ давам като се наложи.  Laughing
Сега сериозно : призовавам всички да спрете най-после с караниците! Забелязваме сами колко хора вече не се включват! ( и аз в това число ). Превърнахме се в дърти скандалджийки егати! А толкова позитивни бяхме всички до скоро  Tired

# 84
  • Мнения: 3 453
Отивам да изпуша една цигара, че се ядосах. Whistling

  И аз!Айде да ти правя компания! Laughing

# 85
  • Мнения: 498
Я да се запиша първом, и отивам да чета че явно пак изтървах цирка кой срещу кого.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Я да се запиша първом, и отивам да чета че явно пак изтървах цирка кой срещу кого.

Ино, голяма си маймуна, да знаеш. Hug

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Успях да прочета малко повече и само искам да споделя едно лично мое мнение - от сравнително скоро съм регистрирана във форума, но забелязах, че майките, които не кърмят малко или много ги скастрят, и по този начин се чувстват едва ли не виновни и че лишават децата си от най-важното. А истината е, че почти всички, които не кърмят не го правят за да "не се занимават, или да не си развалят формата на гърдите си", а поради някакви други причини /сериозни, медицински, психологически/. Аз не кърмя /исках много, дори успях за около месец, но разберете, кърмата ми спря защото бях в бясна депресия, която се опитвах по всевъзможни начини да изляза,но не успях/, мъчно ми е, че детето ми е на АМ, но не бих си позволила да коментирам или да съдя абсолютно никой, когато е свързано с нещо толкова лично /за някои това е голяма мъка и болка/ като кърменето. Едва ли не ни изкарват лоши и не дотам всеотдайни майки. Затова и спрях да пиша в общия форум, но очаквах ТУК да не е така. Недейте разделяйте майките - нали всички се опитваме да отгледаме децата си възможно най-добре според нашите си разбирания. Съвети вместо спорове ще са от полза на всички
Много дълго стана, извинявам се, но това исках да го кажа от одавна.  Hug и на кърмещи Hug и на не кърмещи

# 88
  • Мнения: 0
Сега се оттеглям от дискусията, щото мога още много неща да кажа, но те със сигурност ще засегнат някого.

До скоро!

П.П. Мими, поради спецификата на раждането си ще се учудиш колко неща знам за причините да не се кърми... И си спомням какъв ужас изживявах, като разбрах, че е напълно възможно и обосновано по мед. причини да не мога да кърмя детето си. Ама ей на - случи се.

Не съдя никого, просто се опитвам да представя и другата гледна точка. Защото Пуки знам, че е изчела всичко, тя и книги пише, и още едно дете е отгледала, ама има млади момичета тука, които утре ще почнат да дават по 6 капки вигантол и плодов данон на бебетата си. Щото го прочели във форума.

Айде холан!


Ееей, айде сега. Стига бе хора. Не знаете на някой некърмещи мами колко мъчно им става, дето не могат да кърмят вече...  Cry ,
тъкмо бях започнала да се примирявам  и да мисля, че важното е колко обичаш бебето си и как го гледаш и възпитаваш, и ето на............  Cry


И тоя път понеже не ща да изпускам спора да си кажа и аз  Mr. Green
Криси, мисля че Параход даде синтезираната информация, защото доста често обясняваш как, кога и какво захранваш и честно казано не са много мамите, които тук те питат за това. В резултат на писанията ти някой момичета решиха също да захранват и според мен това е резултат не толкова от убеденост, че детето има нужда, колкото от нуждата на мама да мисли, че запълва пълноценно времето с бебето си. Хубаво решили сте да захранвате, ама поне прочетете, кои храни се предлагат първо и кога, кои храни са потенциални алергени (имайте предвид, че алергията не се характеризира само с обриви и много често така мислените колики, всъщност са алергична реакция).
Всички много се кефите на постовете на Софко, ама дали някой извлече есенцията на споменатото от нея за захранването, или за това, което препоръчват в САЩ. Ванче-мамче също спря да пише (и тя мисля, че беше изцяло на кърмене). За Варна не коментирам въобще даже. Бас ловя, че вече са си обособили скайп-чат и там си обсъждат проблемите  Wink
Неди, възхищавам ти се на позитивизма и че винаги и за всеки намираш добра дума  Hug За съжаление аз не мога по тоя начин  Thinking
Адино и ти ме кефиш как се опитваш с хумора си да отклоняваш проблемите  Hug
Съжалявам, че ми се наложи да пиша по-остър пост. Отдавна не ми се беше случвало, дано не се налага и скоро  Peace

Според мен никой не може да накара друг да захрани, ако не е искал!!! Аз питах Крисси, защото исках да захраня, но не знаех много по въпроса, а сега тепърва да изчета всички книги по въпроса........той бебо ще почне пържоли да яде. Съпоставих  мненията от тук,  с тези на приятелки, на майка ми и каките ми които имат вече пораснли деца, също и на педиатъра ни (той ми каза да почна с плодово пюре, а не с каша, както исках аз) и си реших сама с какво да започна. Та затова мисля, че този форум е точно за това, за споделяне на мнения, не някой да учи другите как трябва да си гледат децата... Поне на мен инфото на Крисси ми беше супер полезно и съм много благодарна!  Hug

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 19:11 от mini_minimoi

# 89
  • Мнения: 13
Обещах си да спра да пиша, обаче я ми кажете къде кърмещите са карали не-кърмещите да се чувстват неудобно и кофти? Част от пишещите споделят с какво захранват. Друга част пише какво смята по въпроса със захранването и какво знае относно даването на различни плодове и зеленчуци. Захранващата част се дразни на даващите акъл не-захранващи, тъй като смятат, че им се месят в отглеждането на децата. Не захранващите се чудят на методите на захранващите, тъй като са чували, че не са правилни и споделят това. Кажете, не-захранващите трябва само да следят какво се изброява, или може и те да напишат какво знаят по въпроса? Ако някой знае, че Не е правилно да се дава кайсия защо да не го напише? И защо след като го напише се възприема като намеса? Къде кърмещи обиждат не-кърмещи? И погледнете колко се говори за АМ и пюрета...Много. Защо тогава негативите са към кърмещите майки? Извинявам се за лъжичката и за това, че на мен ми е странно, че детето трябва да я пъха в устата си по различен начин. Не ми се е случвало и за момента ми е странно, за това и го дадох като пример. В общи линии това е от мен. Маняна е права - варненки сме вече в скайп, тъй като не се виждаме много на място във форума. Всяко мнение се приема за намеса и обида.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт