Защо плащате

  • 11 444
  • 314
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 683
Извинявам се, че съвсем излязохме от темата Embarassed, но ето я въпросната лекарка Н. Юдова, отговаря на запитвания на пациенти в сайта на Майчин Дом:
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=5&id=56
От варненките в отчетната ни знам, че всъщност Майчин Дом - Варна е частна клиника Peace


Ми още по-зле тогава, сигурност няма никаква, явно трябва да се търси добър лекар и с дългогодишна практика, макар и това да не е гаранция, но аз лично никога не бих отишла в болница независимо дали частна или държавна, без предварително да съм си избрала лекар, за който съм събрала достатъчно информация и който е проверен.  Peace
Лично на мен освен секциото ми правиха и операция за отстраняване на 7.5 см. миомен възел, непосредствено след секциото, но си бях избрала лекар за който знаех, че е много добър хирург и той наистина се справи отлично, макар при мен до последно да изникваха усложнения, докторът ми не изпусна ситуацията от контрол и всичко мина благополучно. Като знаех какви проблеми имам, не бих рискувала да попадна на някой учил-недоучил да си прави ескперименти с мен.  Peace

# 241
  • Мнения: 2 171
Ми още по-зле тогава, сигурност няма никаква, явно трябва да се търси добър лекаря и с дългогодишна практика, макар и това да не е гаранция, но аз лично никога не бих отишла в болница независимо дали частна или държавна, без предварително да съм си избрала лекар, за който съм събрала достатъчно информация и който е проверенPeace

Това е и моето мнение Peace

# 242
  • Мнения: 0
Защо плащате за раждане.При положение 4е по закон е безплатно.

А има ли такова нещо като закон в България ? Thinking

# 243
  • Мнения: 7 136
nacifa, видях те в една ужасна тема, закована в Здравния справочник. Не ми казвай, че очакваш от тези почернени майки да родят без уговорка. Както и да препоръчат на някой да се довери сляпо на късмета си. Няма цена, която да овъзмезди загубата им.
А когато майките ни са раждали, даже не са имали избор в коя болница да го направят, ако не са използвали връзки. Ей това нещо е много по-дефицитно от всякакви пари. И не че не е имало отношение и отношение към родилките. Имало е раждащи съпруги, дъщери, внучки, снахи на висши служби. Коя е била дете на партията, коя на проф-а, коя на някой генерал. И тогава е имало равни и по-равни.
За мижавите здравни вноски въобще няма да споменавам.
За твое успокоение - в държавна болница няма да те върнат заради това, че не си платила. Все още много жени раждат по този начин. Форумът дава представа за определена тенденция, но той не е обективна статистическа извадка. Извън него съществуват много майки, които не знаят за понятието "избор на екип" или какви са правата на бременната. Посещават кварталната поликлиника за ЖК. Мерят им коремите със шивашкия метър и им слушат тоновете с дървената слушалка. Накрая раждат живо и здраво детенце. Последното го пожелавам и на всички уговорили си лекари и тези, които не са имали тази възможност.  Peace  

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Ми още по-зле тогава, сигурност няма никаква, явно трябва да се търси добър лекар и с дългогодишна практика, макар и това да не е гаранция, но аз лично никога не бих отишла в болница независимо дали частна или държавна, без предварително да съм си избрала лекар, за който съм събрала достатъчно информация и който е проверен.  Peace
  бях си избрала лекар и той наистина се справи отлично, макар при мен до последно да изникваха усложнения, докторът ми не изпусна ситуацията от контрол и всичко мина благополучно. Като знаех какви проблеми имам, не бих рискувала да попадна на някой учил-недоучил да си прави ескперименти с мен.  Peace

 Peace Peace важи и за мен, мама на Вале ,много си права Peace Peace

# 245
  • Мнения: 75
За твое успокоение - в държавна болница няма да те върнат заради това, че не си платила. Все още много жени раждат по този начин. Форумът дава представа за определена тенденция, но той не е обективна статистическа извадка. Извън него съществуват много майки, които не знаят за понятието "избор на екип" или какви са правата на бременната. Посещават кварталната поликлиника за ЖК. Мерят им коремите със шивашкия метър и им слушат тоновете с дървената слушалка. Накрая раждат живо и здраво детенце. Последното го пожелавам и на всички уговорили си лекари и тези, които не са имали тази възможност.  Peace  
Ще споделя личия си опит.Аз също не исках да плащам за раждането,при положение ,че по закон е безплатно,но в нашата държава неписаният закон винги има по-голяма сила,а в този случай той гласи:Плати си предварително да ти е мирна главата.Няма гаранция че дори като платиш на 100 % всичко ще е наред,но поне вниманието към теб ще бъде различно.
  Та.....Лекарят който ми водеше ЖК-то ми предложи да родя при нея ,с/у определена сума разбира се.Но аз до последно все се надявах че няма да имам проблеми и ще си родя по "нормалния" ред-отивам в болницата и каквото стане.Нямах особено проблемна бременност,а парите ми се сториха доста.
  Контракциите ми започнаха през нощта и в 8 сутинта вече бяха на 4-5- мин.Оказа се че там където искам да родя няма асансиор,а родилното е на 3-я етаж.И така започнах да се изкачвам по стълбите нагоре с контракциите... Sad Tired TiredНаоколо прелитаха акушерки и никоя от тях не беше достатъчно любезна да ми обясни къде трябва да отида и какво да правя.Чаках пред приемния кабинет САМА/защото не пускат никого освен родилката/ и  права,защото нямаше къде да се седне в цялото родилно отделение #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Чаках си около 40-50 мин и накрая жената,която записваше имената на новородените ми обясни че дежурният лекар бил в раждане и трябвало да почакам още.Няма проблеми ,но когато ти е за първи път и си сама и уплашена е много неприятно.
Накрая се появи дежурният лекар,сложи ме да седна на един мръсен лигнин и ми обясни ,че съм имала 2 пръста разкритие и нямало смисъл да ме приемат ,защото съм щяла да родя след 2 ДЕНА и по-добре да си ходя. #Cussing out
НАй-накрая се сетих в коя държава живея.Родих в частна клиника същата вечер.Отношението беше  прекрасно.През 15 мин някои от персонала излизаше в коридора да информира съпруга ми за моето състояние.
Доста време след като родих срещнах лекарката от ЖК,разказах и за лошия си опит в държавната болница и тя ми каза,ако :"Ако беше с мен това нямаше да се случи".всеки да си прави изводите

# 246
  • Мнения: 62
За да съм спокойна, че всичко ще бъде наред въпреки че доктора само ме заши. Май трябваше на акушерката да дам парите

# 247
  • Мнения: 4 393
Родих в Шейново без да съм платила нито един лев.Доволна съм от акушерката, направо е слънце тая жена да е жива и здрава и да изроди още много здрави бебчета като моето!   bouquet
А иначе лекарят само извади бебето и ме заши, също много внимателен, д-р Виденов!   bouquet
Анестезиологът - също!Уникален човек.Бях доста уплашена, той беше много внимателен и любезен.Така че не е задължително да дадеш пари, че да се почувстваш като човек в бяла държава когато отидеш да раждаш  newsm10

# 248
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Защото така съм решила.

# 249
  • Мнения: 92
родих в шейново,но си платих защото си избирах екип и не съжалявам

# 250
  • Мнения: 1 725
Платих си с надежда да получа повече внимание и подкрепа в най-важния момент в живота си. Но съжалявам! Пак си бях сама зарязана, преживях голям стрес, страх и т.н. неприятни емоции. За второ раждане, евентуално, няма да направя тази грешка с плащането, но пък и вече като зная какво е, логично ще съм по-смела и спокойна.

# 251
  • Мнения: 292
Разбирам напълно всиЧки които искат и си плащат за раждането. НО, докато продължава това, теми като тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151877.0 са излишни (а е толкова добра темата и идеята) .......

# 252
  • Карлово
  • Мнения: 328
Аз съм ЗА платеното раждане единствено и само заради това защото ти обръщат повече внимание преди,по време и след раждането.За детето си бих платил и бих се лишила от някои неща за да съм по сигурна за него пък и аз съм по спокойна.

# 253
  • Мнения: 4 393
Ужасно нещо ни се случва в тая държава...плащаме си, за да сме спокойни как ще ни лекуват, плащаме си да сме спокойни как щени обучават децата, плащаме си да ни се свърши определена бюрократична услуга за по-кратко време и т.н. и т.н....много е жалко наистина, но това са фактите!Докараха ни дотам, че ако не си платим да се отнасят с нас бездушно, а парите за осигуровки си ги прибират де, както и заплатите си всеки месец!!!За частните клиники го подкрепям, но в държавните не съм съгласна  Naughty Аз без да си избирам екип, след раждането си дадох каквото трябваше на акушерката за благодарност.Тази жена върна вярата ми в медицинския персонал!Но това си беше мойто жив късмет!Защото съм чувала от ужасни по-ужасни разкази за отношение към бременна жена, която не е отделила парички за персонала за това, че те ТРЯБВА да си свършат работата...е те са я свършили, но много грубо и в никакъв случай не професионално!

# 254
  • София
  • Мнения: 327
jeniqa, не се плаща за добро отношение, а за определен лекар! Защото може да попаднеш и на стажант. За мен е важно лекарят да е кадърен и с бебето да сме в сигурни ръце. Няма как да звънна през нощта на някой и да кажа "Искам Вие да ме израждате." без да съм си платила - това е извънреден труд. А за лошото отношение - мисля, че нещата се променят, както и ти си писала, че са се отнесли с теб.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт