ЮНСКИ мами 2009! Тема № 32

  • 13 474
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35
petia,аз си мисля,че дори и да ми се случи няма да го различа Thinking Ти все пак си бремена за втори път и разпознаваш всяко едно шаване с какво е свързано.

# 31
  • Мнения: 639
Имам няколко минутки, дано за всичко, за което исках, да мога да пиша. Следя с интерес мненията ви за училището за родители, както и за контракциите!
Aya, честита ти госпожица, много се зарадвах на новината! Да има прекрасно детство с цели двама батковци-сладурковци!

Аз в събота имах кошмарен ден! По принцип ми прилошва като пътувам с кола (особено като дете и особено по завои). Не ми се беше случвало от доста време - ето, есента хиляди километри минахме в чужбина - през завои, безсънни нощи и т.н. и бях супер - а бях забременяла вече, после и до Турция ходихме - пак бременна - никакъв проблем, почти всеки уикенд из България поне на 60км. минимум! Както и да е, в събота докато отидем на преглед и се върнем, бях като парцал! Така ми прилоша, че и на отиване, и на връщане спирахме да повръщам (а през цялата бременност нито веднъж не ми се е повдигнало, камо ли да повръщам!!!). Вярно, към 100 и няколко км общо, ама досега никога не съм ги усещала, не е имало проблем. Толкова ми беше зле - все едно потъвам, не можех да седя седнала, камо ли права! Едва се добрахме до в къщи, и директно в леглото - нямах сили да си вдигна главата, веднага ми прилошаваше. Едва надвечер успях да задържа някаква храна - купичка зеленчукова супа и доста минерална вода. Това е, оплаках се! Докторът каза да ограничим пътуванията и толкова. Няма да ви занимавам повече, дано не ми се случи пак, че беше страшно!
Иначе прегледът мина нормално - бебчо си мърдаше, пораснал е (половин килограм е вече), отговаря си на седмиците, с няколко дни напред. Вдигаше си крачетата, все едно иска да ги лапа. Докторът не можа да направи снимка на личицето, макар че го видяхме ясно, защото през цялото време все си переше ръчичките и той не можа да го улови "на чисто". Видяхме му "атрибута и тестисите" много добре - той така услужливо си беше отворил крачетата да ни ги покаже  Mr. Green Новото, което видяхме е, че ни се оплези. Да, такъв майтап беше! Първият път ни махаше, вторият ни се дупеше, третият се изплези, какви ли номерца ще ни спретне на следващия преглед?  Laughing
Хемоглобинът ми е 118, предписа ми "Фолиевит Феро" - и по-рано помолих, ако някой е пил или пие, моля да ми пише на лични.
Имам и още да пиша, но засега толкова, за да не досаждам. Хубава вечер на вас и риткащите сладурчета в коремчетата!  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!!! моето бебоче е момченце моля да ме отбележите термин 20-06-09г.Пожелавам на всички мами лека бременност

# 33
  • БЛАГОЕВГРАД
  • Мнения: 8
Момичета какво пиете за киселини освен сода?Вече една седмица не мога да спя от ужасни киселини,даже не вечерям заради това.Незнам дали содата не е вредна за бебчо Thinking ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 596
Аз също съм на сода, другите неща не ми помагат. Доколкото зная язваджиите не стрябва да пият сода за хляб, не мисля, че вреди на бебчетата, но това е мое мнение. Дори в събота имах киселини през целия ден без оглед на положението на тялото ми: хоризонтално или вертикално.

didibibi , добре дошла сред нас  Hug

Ох, как искам да вляза вече в седмия месец! Ще съм много по-спокойна и няма да се шашкам толкова за бебка, макар, че при априлките има лоши новини. Нещо пак се обърках с месеците. Кога се влиза в седмия? Явно тотално ми изветря мозакът вече (от газовете ще да е ...) Та: от 27-ма или от 30-та?

# 35
  • Мнения: 753
Amorevole, не съм прочела всичко, но искам да ти споделя, че мен много ме е страх от пътувания по неравни терени през бременността. Без да съм имала противопоказания и двата пъти "мътя" в София, нищо не ми е станало. Решила съм, че щом не ми е комфортно, ще го избягвам това упражнение и няма да си правя излишен риск!
Много съм наплашена и от случили се неприятни неща точно в тези месеци и по такива поводи Sad Естествено, това са си мои страхове и никой от нищо не е застрахован, но бъдете по-предпазливи и дано няма неприятности с никоя от нас!
Buzanka, целувам те приятелски! Скоро време да пишеш с хубава новина!
Аз пък отдавна се чудя за nadin_06  newsm78

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 08:04 от ayas

# 36
  • Мнения: 136
Fate и Катеринка, леко лоша новина. Чух се със сестра ми, не е поръчала мазилата, защото са вдигнали много цените на доставките. В amazone мазилото е 6 долара, а доставката само на 1 бр. е 12 долара. Като се обърне в бг пари маслото излиза 22-23 лв., а за разлика 2 лв. от цената в магазините тук мисля, че не си заслужава.
Тя е влезнала и в сайта на производителя, там пишело, че доставят до България, ама като тръгнала да поръчва, се оказало, че доставки дотук няма. Ядосала се и им писала гневен мейл, че лъжат и че не сме Таджикистан все пак, днес й отговорили много мило, че вече включили и България в страните, където доставят. Само че доставката на 5 мазила излизала 80 и няколко долара  #Crazy  Направо са се ос*али пък тия с цените.

Та, мацки, аз се отказвам от тази поръчка и много ви се извинявам за случилото се. Ако вие сте навити на тази цена, можем да ви ги поръчаме, но според мен не си заслужава. Просто не доумявам как може само за 1 месец толкова да поскъпнат куриерските услуги  Shocked

Amorevole, да се пазиш, ей. Междудругото, след снеговете, по софийските пътища такива кратери са цъфнали, че нямам думи. А аз нали съм си абонирана за дупките, като карам, доста го разтърсвам моя. Дано по-скоро го забавлявам така, вместо да му вредя  newsm78

nadin не съм я виждала мноооооого отдавна и аз  Sad

# 37
  • Мнения: 79
viper, Франческа беше сложила и все още си е там една табличка за седмиците и месеците
та в седмия месец се влиза в 27г.с

# 38
  • Мнения: 3
Добър вечер и от мен....как сте...
 
аз от събота не съм влизала и леле пак нова тема...направо кефя колко сме активни  ....

Напоследък имам много работа и нямам време да пиша едвам смогвам да изчитам newsm45

Чакам с нетърпение да се разберем за следобедната или обедната срещичка.....аз съм до 4,30 или 18 часа когато си тръгна ама мога да си тръгна когато искам много са толерантни относно това в офиса.... мерси че може да мине някой да ме вземе ама може и с такси да дойда няма проблем....За гимнастиката още не ми се рискува че до скоро не ми даваха и гледам сега да не се претоварвам много а нали и през деня съм на работа малко много ще ми дойде и гимнастика

Относно училището на АЗ ТИ И ТОЙ шевката им ни беше лекторка на училището на 9 месеца и ни раздаде брошури сайта им е www.aztito.com иначе целия курс е 120 лв на човек за 14 лекции по 90 минути,може да се плащат на 2 вноски, групите са малки по 5 ,6 човека та да се научели и да можело да им обърнат внимание....има съкратен кърс  5 лекции за 60 лв. и цената на 1 лекция е 15 лв имат някой доста интересни...

Аз лично ходя на училището на 9 месеца и ми харесва гадно е че в петък ама пък в петък се уговарям да ходя на работа на обет и пак става...аз не ходя на всички лекции само не тези който са ми интересни...този петък ще е ,,кой кой е в родилна зала ,, и мисля да не ходя.....програмата излиза заедно със списанието на 26 и тогава се записвам....и аз да кажа че дават подаръци ама досега не са раздавали шишета...

На мен вчера ми беше нещо лошичко че сутринта станах и ми се ядеше халва с масло на филия ама господина нещо не я одбри и падна едно повръщана......та така почти цял ден

Празника го изкарахме спокойно бяхме на гости на кумовете и се прибрахме към 10,30 ,,че на гостите им се спеше,,

Вчера и нашия татко усети вече първия ритник има сила вече много яко...и аз все по често го усещам и затова не се притеснявам щото съм чак на 25 на преглед....

Е това е от мен 100 % съм забравила нещо да ви напиша ама нали се сещате как е.....Лека вечер и лека нощ... smile3524 newsm46

# 39
  • Мнения: 111
Момичета, видяхте ли това?

"Майките, които са редовни студентки, ще получат накуп 2880 лв. от държавата през първата година от раждането на детето.
Сумата ще се дава независимо от доходите на родителите и без значение дали те са осигурени или не. Тя е равна на 12 минимални заплати и трябва да бъде изплатена най-късно до половин година след раждането на детето.

Подобна държавна подкрепа ще вземат и майките на близнаци. Те ще получат еднократно по 1200 лв. на дете, което за тройка бебета означава 3600 лв. Това гласят промени в Закона за семейните помощи за деца, вече внесени в парламента от група депутати. Предвижда се поправките да влязат в сила със задна дата 1 януари т. г.В социалната комисия ще обсъждаме и предложението майките в заварено положение да вземат накуп остатъка от средствата, които им се полагат до навършване на една година на детето. Това ще рече, ако бебето е родено през октомври м. г., майката студентка или тази с близнаци, ще вземат парите си за останалите 10 месеца от т. г., каза вчера шефът на комисията Хасан Адемов. И уточни, че подобна идея се реализира за първи път у нас. Тя дава възможност на млади семейства със завишени потребности да получат така необходимата подкрепа от държавата в най-трудните месеци след като се сдобият с рожби.
Адемов сподели, че имало опция еднократната сума да се раздели на части и да се дава в продължение на 12 месеца - при студентките - по 240 лв., при близнаците - по 100 лв., за да имат постоянен допълнителен доход. Но това щяло да се обсъжда тепърва. Всъщност такава беше и първоначалната идея на вносителите.
Според един от тях - депутатката от НДСВ Христина Христова, по-добре е сумите да се дават наведнъж, когато семейството има много харчове за купуване на креватче, количка и т. н., особено при близнаци. Изплащането на парите накуп щяло да намали административните и бюрократичните пречки и да помогне парите да стигнат до хората преди да ги е подяла инфлацията."


Това го бяха писали в една от другите темички надявам се за някой да е полезно

# 40
  • Мнения: 6
Това е все още само предложение. Те не приеха да се дават по 100 лв за децата които не са приети в държавните детски градини , а едва ли ще приемат това.Дано не съм права, но не вярвам да го приемат!

# 41
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен в новата темичка! Първо да питам за тоз закон дали е в сила вече или ще се обсъжда до изборите, и след това няма да го приемат  Thinking 
И второ днес се замислих, че доста обсъждаме себе си и бебоците, но много малко мъжете. Интересно ми е, как се променят около вас, стават ли по-грижовни или пък са изнервени?
Когато се притесняват изкарват ли си го на вас или предпочитат да им мине от самосебе си?
Промениха ли се отношенията ви и в каква насока? Изобщо, как гледат на бременността, станаха ли по-емоционални, по-отговорни ?
И като най-любопитна, ще споделя първа  Simple Smile
Моето мило, в началото беше много шашардисан, но с времето взе да свиква, приема и размерите ми, дори ги намира за привлекателни  newsm78 и най-странното е, че започна вречер той да готви  Shocked иначе рядко се съобразява , че докато ме вози не трябва да ползва дупките за трамплин например, или това, че от време на време като се ядоса на нещо и изкрещява, от което се стряскам.. е извинява се после, но незнам дали това не стряска и бебоците  Thinking Тук от както разбрахме обаче, че са две е много притеснен, живеем доста самостоятелно и бабата трудно ще ни помага, та се е притеснил, дали ще може да ми осигури такава помощ..Не ми го казва или показва по особен начин, не изразява емоциите си и малко се е затворил в себе си.  Sad И при вас ли е така? Как да му повдигна духа и самочувствието, как да му вдъхна повече вяра и да му обясня, че не всичко и чааак толкова страшно колкото си го представя  newsm17

# 42
  • Мнения: 69
Гъделичкова, няма проблем за кремчетата  Simple Smile В такъв случай ще си ги поръчам от салона за масаж в нашия блок.  Цената му е 25 лв, ако някой желае - казвайте, за да поръчам (ако няма в наличност)

Ха, и на мен ми стана любопитно за този закон  newsm78 И от други места дочух за това, но не разбра дали е прието. С тази помощ определено ще се диша по-спокойно Simple Smile


Да ви напомня, че утре от 11 ще ме дават при Марта Вачкова Simple Smile Като се сетя какви глупости говорих и колко бях емоционална... Няма да ми се смеете много, нали?  Mr. Green Stuck Out Tongue

mil_kuzmanova, благодаря ти за линка, сега ще го разгледам Simple Smile

Целувки и лека нощ на всички! Отивам да се потъркалям на дивана  Joy


# 43
  • Мнения: 1 419
Не мога да повярвам, че успявам толкова рано да се включа  Crazy.

Много съжелявам за лошите новини. Надявам се да няма повече такива. Преживявам ги вече много тежко, защото две от най-добрите ми приятелки преминават през истински кошмари - и ставам свидетел на това в последните 6 месеца, което доста ме разстройва. Няма да изпадам в подробности, за да не ви тежи и на вас, но исках да споделя болката си поне частично  Embarassed.

Amorelove, надявам се да е било временно неразположение  Hug.

Хълцането, страхотно усещане е - Виктор много хълцаше в корема ми - поне по 5-6 пъти на ден. Продължи и като се роди през първите 6-8 месеца  Laughing. Мацката за сега само буйно рита  Crazy.

Прах за пране, препоръчвам и аз Сано  Peace. Фенка съм и на омекотителя в синята туба  Simple Smile.

Количка, и на мен един от фаворитите ми е Уно на Пег Перего, но това с колелетата, което пишете ме притеснява  Thinking.

Утре съм на преглед за хернията и ако ми препоръчат по-спокоен режим с неходене на работа мисля, че няма да го откажа  Mr. Green. Все още ми е притеснено как ще мине цялата бременност и раждането с този проблем, но до сега всички казват, че просто трябва много да се пазя, а няма нищо страшно  newsm78.

Мъжете, моя кара по-тежка бременност и от мен  Crazy. Мен са ме ударили здраво хормоните, а него го бият с двойна сила  hahaha. Сега се смея де, защото отмина периода, но до скоро хич не ми беше смешно - вместо подкрепа, усещах предимно укор и нерви  Sick. Сега си е пак той и е мнооого мил, внимателен и любвеобвилен. Добре, че винаги помага много с децата и къщата, иначе не знам как бих се справила  Heart Eyes.

Катеринка, няма да мога да те гледам, но съм сигурна, че си се представила страхотно   bouquet

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте мамаинки.Не пиша често но не пропускам нищо от това което пишете.Много неща научавам от вас ,за които представа съм си нямала и съм ви искрено благодарна   bouquet.Аз съм решила да кръстим бебчето на татако му.Той се казва Георги и ако е момиченце ще е Галена,но ако е момченце не зная.Ако на някоя й идва на ума нещо с Г освен Георги моля да казва.За киселините много ми помага газираната вода за сега,ама по- нататък ще видим.Имаше една мама със силни болки в кръста-освен упражненията мен ме облекчава и горещ душ,но той пък не е полезен за кожата.Да ви кажа никога не ми е ставало зле като пътувам,но от както съм бременна нещо хич не ми понасят авто разходките и на                                                                                                                                  мен.А що се отнася до секса не ми е забранен,ама приятеля ми се притеснява да не ни повреди с бебче и за това сме правили 2-3 пъти от както знаем ,че ще ставаме родители                                                                                           На всички които са имали рожден ден скоро-ЧЕСТИТО bdbaloni.Пожелавам ви много здраве,късмет,успехи и много радости през юни.                                                                                                 lili to моля те ако знаеш от къде да си сваля субтитрите на 3-ти сезон на съпругите пиши ми,че аз не мога да ги открия нещо.Иначе съм много доволна ,че започна бягството.Нищо ,че съм го гледала пак ще си го гледам.                                                                                       В четвъртък съм на преглед и се надявям вече да разберем какво ще е бебче  Praynig.Хайде лека вечер и приятни сънища   love001                                              

Общи условия

Активация на акаунт