3DS Max 4

  • 30 011
  • 278
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 0
Вайлет, много ти благодаря за помощта. Опитвах с  тайлинга на Мап картата на материала, но не знам защо промените се получаваха само в материала, но не и при рендване, ако пък опитвах с UVW Map не знаех как да си завъртя тектурата. Така и не ми дойде на акъла да комбинирам двата варианта, но както ми предложи се получи. С chamberbox плочки се получава по-реалистичен рендер, но подреждането им е повече труд и времето за рендване на сцената е значително повече. Аз се заядох с програмата и реших да опитам и двата варианта. Все още ми е рано да покажа, защото са ми много празни стаите, но скоро и това трябва да стане.

# 196
  • Мнения: 888
Veni,ето тук направо го поствам:







Не са много хубави,ама много лъщяха и това беше най-доброто,което успях да изкарам  Wink

# 197
# 198
  • Мнения: 888
Хайде пак да се разпиша  Wink....Кофтито в този проект е,че клиентката не иска да се пипат цветовете на стените и да се слагат каквито и да е окачени тавани.Също цветовете на вратите и подовете са даденост.





И поправена спалнята:
 







# 199
  • София
  • Мнения: 6 816
 Laughing
Вай, ще ти паднат книгите.
Супер са нещата. Peace
Нямам нищо за показване аз, занимавам се с организационна работа тези дни.  Confused

# 200
  • Мнения: 888
Laughing
Вай, ще ти паднат книгите.


 Joy Joy Бе видях аз,ама не ми се оправяше вече  ooooh!

# 201
  • Мнения: 1
Вайлет нещо все се разминаваме във времето не можах да те уцеля на скайпа.Аз влизам вечер на моя копм, а на работа напоследък нямам време. Успях да постигна това;;;;;; 
Някакви новини за ДЗ не се е разписвала отдавна.Чакам критики. Flutter Laughing

# 202
  • Мнения: 1
Вайлет, кой модификатор ползваш за намачкани чаршафи и възглавници?

# 203
  • Мнения: 259
Доста по добре е определено. Фона на прозорците ти седи малко като фото тапет, много е наситен. Ама незнам как да го пооправиш. Браво!  Simple Smile

# 204
  • Мнения: 4 002

Някакви новини за ДЗ не се е разписвала отдавна.Чакам критики. Flutter Laughing

Тук съм  HugЩе ти пиша на лични Peace Опс изчерпала си си лимита за лични WhistlingА иначе тоя фон ми вади очите и светлината е неестествена пипни ги тях  Peace Снимката на кучето много ми хареса Mr. Green

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 10:42 от DZ

# 205
  • Мнения: 888
Бигал,модификаторът се казва Евърмоушън  Joy Joy Joy Шегувам се....чаршафи аз не правя-вкарвам си ги готови  Peace Иначе аз през деня влизам от време на време,пък вечер не мога да сколасам да говтвя ли,да чистя ли,детето ли да видя,мъжа ли....и много-много не влизам  Rolling Eyes Иначе сега ти е доста по-добре визуализацията  Peace
ДЗ,какви лични бееее.....казвай тука какво става  Hug

# 206
  • Мнения: 0
bigal, според мен фона на прозорците ти изглежда така защото е сложен вероятно като Мап върху плоскостта на прозорците (като на телевизор). Ако се сложи в Environment изглежда много по-добре - вижда се през плоскостта на прозорците и изглежда по-естествен, освен това може да се осветява и от слънцето и да зависи от интензитета на светлината. Може и да бъркам, ама аз така си го правя.

# 207
  • Мнения: 1
bigal, според мен фона на прозорците ти изглежда така защото е сложен вероятно като Мап върху плоскостта на прозорците (като на телевизор). Ако се сложи в Environment изглежда много по-добре - вижда се през плоскостта на прозорците и изглежда по-естествен, освен това може да се осветява и от слънцето и да зависи от интензитета на светлината. Може и да бъркам, ама аз така си го правя.
Точно така сложила съм мапа върху един плейн който е над прозорците. Не знаех как да го направя защото прозорците са под ъгъл. Чувала съм за фон ама не знам от къде се наглася. Какво е това Environment нещо в рендер настройките ли? Вайлет много смешно  Laughingа аз си мислех, че си правиш чаршафите сама.Пускам ти ги тази вечер ще оставя компа включен през ноща сутринта ги изтегли ако не се получи ще кача файла на флашка и ще ти го пусна от офиса. ДЗ какво ново при теб? Между другото наистина ми трябва длъжностна характеристика за интериорен дизайнер ще се радвам някой да помогне с линк Hug Hug Hug

# 208
  • Мнения: 0
Ако не сте попадали на този урок http://evermotion.org/?unfold_exclusive=302&unfold=exclusive горещо ви го препоръчвам. Според мен е добре описан и дава отговори на много въпроси. Особено ми харесва колко елементарно и ефектно се правят завесите.

# 209
  • Мнения: 888
Вайлет много смешно  Laughingа аз си мислех, че си правиш чаршафите сама.

Повярвай,след няколко месеца наистина ще ти е смешно  Hug Обяснявам веднага-икой не си прави сам чаршафи,възглавници,и пр....просто защото няма никакво време за това.... нерентабилно е да се отделя толкова мноого време за един проект,като се правят тези неща-няма кой да плати това загубено време.

Нушка,урока е наистина много хубав,но не е за начинаещи в никакъв случай   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт