За празника на мама, Януарчето вече с усмивка я дарява

  • 16 148
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 356
Мини,скъпи са тортите,но явно си заслужават.Аз на нашия татко преди време му бях подарила тази торта .С бирените шишета щяхме да участваме в един конкурс на Загорка и в момента си ги нареждаме  Laughing На Белослава също поръчах една торта с Красавицата и звяра за първата и месечинка!
Smiling_Sisi супер торти има на сайта.

# 226
  • Мнения: 180
Ние се завърнахме от разходка  Laughing Само не ми стана ясно, кое беше толкова интересно на хората, че ме гледаха странно  newsm78 Може би, защото бях с кенгуруто  Thinking Странна ли е гледката на майка с дете в кенгуру, а не в количка?
Другото ми предположение се обосновава на факта, че двойка баба и дядо ме питаха на колко години съм, дали не съм на 14год.  Laughing Много странно им беше, че съм на повече  Rolling Eyes Евентуално да са се чудили хората дали не съм го крала това дете  Mr. Green

Ех, че тортии Simple Smile

# 227
  • Мнения: 19
И аз ще си направя разходка днесл,не вали newsm44

Абе момичета,вие редовно ли мерите температурата  на бебчовците,щото аз досега само 2 пъти съм мерила откакто се е родил.Ако има детето,така и няма да разбера  newsm78.Аз я меря с биберон-термометър.
Сисе,ако намериш инфото за температурата го дай тук  Hug

И акото  на Алекс стана по-рядко и ги няма вече белите топченца,ама не ми се вижда да има диярия,щото си е спокоен.

Моето бебе почти не плаче,гледа си ТВ,или играчката ,която съм му закачила.Даже ако ме види и ако го взема започва да плаче.Май иска детето да си е самостоятелно.Плаче само след баня,а през другото време ,когато  не е на кеф само мрънка,но   не плаче.

# 228
  • Мнения: 60
Ние се разходихме едно хубавооо днес беше много хубаво тук във Варна,азсе разхождам тук в парка в Младост,че още ми е далеч Морската или Ботевата градинка ,но постопли ли се да мога да кърмя навънка мога да сляза до долу и да се запознаем варненки  Grinning.

Уф успокоихте ме за спането значи не е само моята Маги с претенции как да спи.

Bubchenceto, благодаря ти мила за сайта не бях го чела и определено ми беше полезен за тези памперси в прозрачна опаковка, а и за това, че щом изтичало от крачолчето може би са големи като размер.

lori to78, аз пратих мъжо да купи памперси на Либеро и Хъджис на бройка точно от Колхозния пазар отзад на гаражите като смятах, че там ще има, ама не намерил.Казали му,че точно от тези марки едва ли щял да намери.Мъжка му работа  Grinning,къде по точно продават?

Smiling_Sisi тъкмо и аз щях да отварям темата за температурата защото ни предстои хепатитна ваксина и ме притеснява да не вдигне температура.В АГ болницата много плака като и биха първата и на мен ми е много притеснено на 12.03,че на всичкото отгоре мъжът ми ще е на работа и вечерта и ще съм сама.
Аз купих тернометър на Чико за 10 секунди и реших да го пробвам,без да прочета сложих го под мишницата на Маги и ми отчете към 35 градуса  Shocked,взех и измерих с обикновен към 36 и нещо.
После като се зачетох той бил за орално или ректално мерене на температурата,та пъхнах и го в устата ама тя така се разрева , че меренето стана като и го допирах до езика за 10 секунди при отворена уста показа друга температура. newsm78
Та сега се чудя :
1.Каква е нормалната температура на бебетата като при възрастните ли е/ че чета пишите 37 било нормално/?
2.Как да я меря орално,ректално,зад ухото ,под мишницата?/ на упътването пише, че можело и под мишницата ама като се мъчих май не е точен като меря там/
3. И каква е разликата при орално измерване/ в дупето разбрах 5 десети повече/?
4.На колко градуса се дава Панадол?/че знам , че ако има лека температура много бързо скача и може да стигне 40/
Ама Сиси какви въпроси ти зададох  Laughing,теса и за всички де които могат да ме светнат.

# 229
  • Мнения: 19
    *

      Нормална температура - 36 до 37.2 – варира в различните часове на деня и се влияе дали бебето се е напъвало да ака, дали си е играло и е леко превъзбудено
    *

      Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3 – лекува се лесно, не е сериозна и може да чака до сутринта
    *

      Повишена температура - 38.4 дo 39.7 – ако няма други притеснителни признаци може да почака до сутринта
    *

      Висока температура – над 39.8 – опасна е, ако не може да се свали с нищо – лекарство или компреси или има налице и следните симптоми, които изискват незабавно обаждане:

 

Детето е отпуснато, погледът му е мътен и не може да го задържа и фокусира във вашия.

Детето плаче по-различно от обичайното мрънкане. Става въпрос за продължителен рев или пищене, които не се повлияват от нищо.

Детето има температура около 40 градуса, схванат врат, повръща, обръщането или навеждането на главата са болезнени. Има опасност от менингит.

Спешно състояние е, когато температурата е 38,4, а вашето дете е:

- под 6 седмична възраст – веднага трябва да бъде откарано в спешно отделение.

- между 7 седмици до 3 месеца – незабавно се обадете на лекаря, за да ви каже какво да правите.

Не давайте никакви лекарства преди да отидете при лекаря или в болница, за да може температурата да бъде измерена на място и според другите симптоми да се назначи лечение.


ОТ ТУК-http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6559.html

# 230
  • Мнения: 3 861
Ние сме с една много оранжева количка, с Калоян, а мен ще поизнаете по въздебелия задник Mr. Green

 Не ти е толкова дебел задника.  Sunglasses



ти пък къде си ми го виждала? Thinking

# 231
  • Мнения: 656
Ние днес разходката я пропуснахме, но пък ходихме по доктори и двамата. Мойта матка съвсем се е прибрала, което значи, че това дето ми виси са си чисти сланини  Sad Нямам и сраствания от операцията, но пък в единия ми яйчник имало 2 фоликула  Crazy не че ви интересува де  Mr. Green Предписа ми някви свещички като контацептиви, давали 99.9% сигурност  Grinning

И аз официално преставам да се тормозя за килограмите на Калоян! Детето е наддало за месец без 5 дни 1200 грама!!!!! И това ако не е добре не знам кое  bowuu Само фонтанелата била много отворена още, та му увеличиха витамина на 4 капки - 2 сутрин и 2 вечер. И ще я види пак след месец-месец и половина и ако пак не е доволна ще я застрелям  Mr. Green Майтапче - някви изследвания на кухините..Взеха му и носен секрет, че мноооого сополи беее. И вече нищо не помага  Sad че и така се дави милото от тях...  Sad

Кокосче, кво се чудиш - затова са те гледали - ми ти на момиченце приличаш  Wink

Ванилке, ето една статийка, която на мен лично не ми допада особено, но пък "светва" за някои неща - http://www.mamaibebe.com/?id=227 Мери я ректално - най-точно е така  Peace Панадол мойто педи каза над 38 градуса. Само че не разбрах показанието на термометъра при ректално трябва да е 38 или 38.5..  newsm78

И още какво намерих (това, което помнех, че съм чела):

-нормални стойности на телесната температура:
под мишницата-34,7-37,3  (с живачен 5мин.,с електронен 1,5-2мин)
ректално-36,6-38,00   (с живачен 3-4мин.,с електронен 1мин)
Орално под езика-35,5-37,5  (с живачен 4мин.,с електронен 1мин.)


Значи ако показва над 38 ректално - Панадол  Peace

Ей, тя и Натали дала инфо - сега ше видим какви са различните източници и дали си противоречат  Wink

# 232
  • София
  • Мнения: 445
Аз разходка не пропускам! Simple Smile Излязохме в 3, едвам се завлякох защото спах на пресекулки тая нощ. Уморена съм като много, но тва било пермаментното състояние на майките. Сутринта Кало баща му го заведе на градина без очила и пижама... Grinning Някой път и самото дете ще забравим.... Confused
Ние сме здрави, хвала на великата китайска медицина. Тия капки, които ги давах на Кало не му позволиха да вдига температура и за 3 дни го оправих. Ади слава богу не успяхме да разболеем, на мен ми мина като на куче (естествено, нямам право да боледувам) само с осцилококцинум и тантум верде.

# 233
  • Мнения: 31
Цитат
Извинявайте за невежеството но идея си нямам какви са тези навета на "Чико"
Пък и чичко Гугъл нищо не казва по въпроса  Ще съм благодарна ако някой ме осветли
Иначе със съпруга ми си мислехме да вземем "Карера" на "Бертони" /то това ни беше първата, която харесахме, но именно поради факта, че "Чико" - то е италианска, а "Бертони" - то китайска се отказахме.../

Бубченце, извинявай, моя е грешката, просто вече свикнах да използвам думата. Навета се нарича зимния кош наPeg Perego, възможно е това да е думата на италиянски. Ама я има във всички упътвания, а то докато разконспирираш всичките механизми на тройната им система с кош и столче, голямо четене пада!  ooooh!  Но пък аз вече споделих колко съм доволна от избора си на количка. А въпросната "навета"- зимен кош, е със система за проветрение и за регулиране нивото на главичката. Идеята ми беше, че както наветата, ох айде пак-то като съм свикнала, иначе и аз преди се чудех какво е, та коша на Peg Perego е съвместим с доста от моделите колички, така и този на Чико би трябвало да е.


Сиси Усмихната, моля те питай Митко откъде и сподели впечатления, че гръбчето ми е много зле от това спане заедно с бебето, а нали ви писах как масажиста ме размота като паржола и колко ме боля. Следвашия път ще наблегна, че искам релакс, а не оздравителен хард масаж. Tired Аз си търсех масажен стол, обаче намерих само в мола от тези кресла за по 3-4 хил.-е мерси!Та твоя подарък мноого ме привлича.

Ох, аз така и не мога да свикна с мисълта да завирам термометър в дупето на един, макар и миниатюрен, малък мъж! Сигурно щот досега бях много гей-толерантна, ама откакто станах мъжко мамче Sick

# 234
  • Мнения: 73
Здравейте мамета - как сте днес?

Доника и Сладурчеста - и аз се бях размислила за минералните бани - днес с това слънце щяхме хубаво да хванем тенче, ама басейна работи през деня само събота и неделя, та останах с разходките, а по едно време ги оставих моите любими да се гледат сами - тати и беба и ходих на йога - хем усетих, че килата ми тежат  Twisted Evil  Twisted Evil  Shocked а от друга страна пък съм доста пластична - мислех че съм се схванала доста, та се изненадах. беше много приятно.

Варненски мами - аз все още съм с мъж през деня и обикалям с него сега, той тика количката и преодоляваме големи разстояния, хихи, но от другата седмица съм навита за Борисовата, близичко ми е. кой каза че е до хотела къв беше, аз съм на края на улица Антон страшимиров - ние още малко ще открием че живеем в един апартамент - нали имаше такъв виц....

оставям ви сега, че малката вика

edit : - Сладурчеста - супер е люлката, наистина много пари,ама много яка. аз днес гледах едни люлки пак на фисхер прайс и май бяха точно тея дето говорите 99лв, значи са до 3години,а. виж ти, прецакала съм се - моя дето го взех от продавалника е до 12месеца...

деница007 - кърмиш с пръстите на краката си????? ехааа, голям сън.

на вас вече не ви тече от гърдите, ехааа, а аз съм като река когато кърмя от едната - тругата тече ли тече. та подплънки аз на фиксис ползвах и бях най-доволна, но тези на авент перящите се, които взех сега са също добри.

айде вече ви оставям

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 18:54 от merrygold

# 235
  • София
  • Мнения: 445
Angelviolet , аз имам масажна възглавница, мъжа ми я купи от Техномаркет. Кожена, вътре се въртят две двойки топчета.  За сега си работи идеално. Нагласяш си където искаш да те мачка. Аз специално я ползвам за гърба между плешките и надолу към кръста. Тъкмо ме подсещаш да я измъкна малко да се поглезя.. Wink Е, не е като стол, но пък и заема малко място. Аз вече леко психясвам на тема вещите да не заемат място, защото ми е кът. А и цената доколкото си спомням беше съвсем народна, около 120-150лв.

# 236
  • Мнения: 925
 Angelviolet много благодаря за инфото   bouquet . Ей сегичка ще проверя в сайта на "Чико" дали имат зимен кош /аз пък не мога да запомня сложната думичка  Joy /
Лека и безревлива вечер на всички  Hug

# 237
  • Мнения: 641
Здравейте пак,
Отчитам се от консултацията – пораснали сме 2 см /мисля, че са повече, ама Сами не пожела да изпъне дългият си крак, който е наследил от майка си и да си демонстрира бедрото/ и 1050 грама /след 850 грама от миналия месец/ и вече тежи 4800
Ходихме на разходка в южния, ама никого от вас не познах – аз бях с мъжът ми /той е с дълга коса/ и черен лабрадор, ако някой ни види другия път да свирка
Кокосче и нас непрекъснато ни зяпат, аз реших че е заради кучето – нямам друго обяснение. Веднъж един дядо даже се спъна, така се беше заплеснал да ни гледа
Натали – педи ми каза, че ако малкия има температура която трябва да ме притеснява, щяло да ме лъхне горещината като се наведа над детето, иначе да не я меря освен ако не мисля че има други притеснителни признаци. За зеленото аки и без бели топчета каза че не е притеснително.
Елена, Сиси, Сладурчеста и всички други мами дето още им реват децата, да споделя какво каза педи за ревовете – че били от колики и да съм му държала крачетата винаги топли – чорапки под бодито или терлички отгоре. Вижда ми се малко съмнително, че това ще помогне – ама ще пробвам.
Сиси, браво на Коко за отличните постижения
Иники, благодаря за инфото

# 238
  • Мнения: 3 861
На мен пък педито ми каза, че краката и ръцете и нослето трябва да са леко хладни. Другото е признак, че или я претоплям или, че има температура...
а сега де??? Thinking

Аз днес в Южния черен лабрадор не видях...ама то много зависи къде в Южния се разхождате. Аз трамбовам от входа откъм Нишава към блатото с патетата. Ей голяма веселба с тези патета, Калоян само дето не влезе при тях днес, следващия път ще взема и хляб с нас да ги храни Crazy Crazy Crazy

# 239
  • Мнения: 641
Копривке, склонна съм повече да вярвам на твойта педи. Още повече, че и аз съм чела че ако са топли – значи претоплям, ама като реве това дете по 12 часа всичко съм готова да пробвам вече
Ами ние се разхождаме от към входа от Нишава или следващият вход който е по-близо до Витоша при въртележките/ там има удобен паркинг между блоковете/, покрай голямата поляна с естрадата, и после през блатото с патетата към Джимис и обратно

Общи условия

Активация на акаунт