Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 76

  • 39 544
  • 313
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 358
Тандури миличка аз хич не мога да ти помогна EmbarassedКомпютърен инвалид съм аз EmbarassedДано да ти дадат акъл другите момичета.
Пепииииии толкова ми хареса тази твоя последна тортичка Hug с това щъркелче, с тази специална доставкадето не трябва да се отваря.Прекрасно изпълнение.Много ми хареса - моделирането, цветовете, замисъла - всичко Peace.
Ласкова браво за двете тортички Peace.
Ванче дожаля ме за това детенце горкото - накрая ква да прави на колички кандисало hahaha.Много идейна тортичка за името Hug.Ще чакам да покажеш нещо с релефната дъска.Много такива съм виждала ама не купувам щото не моим измисли за кво да се ползва ooooh! ooooh! ooooh!

# 211
  • София
  • Мнения: 2 671
Moмичета, чудесни троти сте показали!!!

Ласкова, пак ли са "златни трески" тези две? Имам молба да покажеш разрез някой път, много моля, че голямо чудо с печенето на тая Треска, а толкова ми харесва, че няма да се откажа лесно  Wink

# 212
  • Мнения: 1 329
Tandoori пиша ти на лични, ще видя дали мога да ударя едно рамо Wink

За тези, които се интересуват за наличности в KEV. Ходих в магазина в Младост 2, има само правоъгълни тави тип рингове, каквито беше пусканала като снимка Пепи, дано не се лъжа и едни метални cutter-и за сладки, 3 бр в комплект за 0.30 лв общо Shocked.
Тавите са по 2.50 лв.
Довечера ще пусна снимки.

# 213
  • София
  • Мнения: 2 119
Ванче, вие с тази майка сте убили и естетичното и първичното в това дете - едната му отказала бели цветя, другата - онези безформени, носещи хаоса в себе си, грамади желязо.... НО, тортата, която си направила е страшна - оригинална идея с името, много добро улично движение и адски сладки участници....Моля, те пиши как се е приело. И аз искам да знам, как мяташ такъв голям чаршаф и колко тесто ти отиде за него?

Ласкова, чудесни са тортите ти, много добре изпипани...Не ми казвай, че вътре е Златната треска, че тя ми е трън в очите (Моля те, когато имаш възможност, направи едно стъпка-по-стъпка за тази рецепта, но да се види и разрез...)

Пепи, това за мама, очакваща бебе ли се прави? Толкова хубава е станала...Тези засукани ленти с клечки ли са прикрепени под цветенцата или само лепени?

Тандури, дали да не потърсим Доня Коприва, от темата е, тя беше споделила в темата за майското събиране, че е оператор или монтажист...Може да помогне. Ако нищо с минутите не можем да направим, може би, макар и временно решение, ще е добре да го качим на сървър, оттам всеки да си го свали в неделя, а впоследствие, да потърсим решение за качване някъде постоянно, така че да е достъпно в Библиотеката и завбъдеще. Навремето качвах едно малко видео в yahoo, не помня дали там имаше ограничения на времето. Ще проверя.

# 214
  • Мнения: 1 965
....дано не се лъжа и едни метални cutter-и за сладки, 3 бр в комплект за 0.30 лв общо Shocked.
Е, браво. Бях там в 12 часа. Защо не видях такова нещо? Или не го разпознах? newsm78
И аз се обзаведох с тави/форми. Не че ще седна да пека, ама пък няма само вие да си имате  Crossing Arms Та по тоя повод да кажа на двете Блюта - че си имат вече тави, да спят спокойно тази вечер.
Я, да питам аз нещо: Както си бях нарамила 3 кутии с тави, една мацка ме пита на кой щанд са... Я, ако обича, да се легитимира, ако е от наш`те!!! Naughty
Дими и svetlane - Чудовището го покрих с хартия намаслена с олио. Няма как тоз` юрган да го пренеса само с ръце.  А и вече съм се специализирала с хартия, и дори и малки торти си покривам така. По-лесно ми е. Забърках 700 грама кувертюр, но ми остана естествено като изрязах отстрани. Дебелината на чаршафа е около 2 мм. В събота ВиолеткатаБлу ще ми гостува и ще си играем с една още по-грамадна торта.  Ще я хвана да снима едно клипче, как се покрива с голям чаршаф.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 15:54 от van444eto

# 215
  • Мнения: 7 091
Момичета, аз може би не можах да обясня много добре точно какъв е проблема, извинявам се за което!
Аз вече сглобих филма ( остана ми само финалната част със засъхналите фигури, което ще е утре), направих преходите м/у отделните части, орязах каквото трябва, с това нямаше проблем, просто е времеотнемащо.
Въпросът ми беше друг, тъй като има ограничение за големината откъм времетраене по сайтовете за видео, ако нарежа така съществуващият филм ще трябва да кача поне 10 броя, а и ме притеснява, че така някои важни моменти може да се разкъсат и да се пропусне нещо.
Така ли предпочитате, за да може да се гледа направо от там или да търся вариант да го качвам някъде на сървър и да се тегли от всеки поотделно?
Ако не ви пречи да са 10 филмчета, за мен няма проблеми! Просто искам да знам за да направя така, както ще е най-удобно на тези, които го гледат.
Между другото успях да разбера как и да оправя малко качеството. Няма да е перфектно като по телевизията, но достатъчно добре се вижда.  Peace

# 216
  • Мнения: 1 485
Днес отново сте много производителни!  bouquet
Пепи,перфектна торта! Hug
Ласкова, страхотни са и двете торти!
Ванче, добре се е получила,но и на мен това кафяво нещо не ми допада Sad
Просто ми идва доста тъмно.

# 217
  • Мнения: 200
Здравейте мацки.  Много сте добри.... поздравляния.  Пепи,уникална си  Hug.   
Може ли да питам нещо....с нищо не съм запозната...ама се надявам да ме изтраете.    Тук в Стара Загора няма такива красоти,каквито вие правите.Можете ли да ми помогнете за направата на една торта...примерна за РД.     Искам да е с такова покритие http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5862710    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173889&view=1&ph … 1&pid=5872756 ,разбрах че се прави с разтпени бонбони,но как да го оцветя  newsm78

# 218
  • Мнения: 1 329
Я, да питам аз нещо: Както си бях нарамила 3 кутии с тави, една мацка ме пита на кой щанд са... Я, ако обича, да се легитимира, ако е от наш`те!!! Naughty
А отговора беше " Ей там, до жълтите колани са".
Хахаха - аз бях Wink. Ванче, Ванче ще се сблъскаме с теб и няма се познаем. Срамота... Laughing
Тия форми ги намерих срещу тавите, но на първия ред. Имаше там някви джундурии, дребни елементи, картички.

# 219
  • UK
  • Мнения: 1 351
Я, да питам аз нещо: Както си бях нарамила 3 кутии с тави, една мацка ме пита на кой щанд са... Я, ако обича, да се легитимира, ако е от наш`те!!! Naughty
А отговора беше " Ей там, до жълтите колани са".
Хахаха - аз бях Wink. Ванче, Ванче ще се сблъскаме с теб и няма се познаем. Срамота... Laughing
Тия форми ги намерих срещу тавите, но на първия ред. Имаше там някви джундурии, дребни елементи, картички.

 Ами нормално, все пак тортите си гледате не лицата  Laughing

# 220
  • Мнения: 1 965
А отговора беше " Ей там, до жълтите колани са".
Хахаха - аз бях Wink. Ванче, Ванче ще се сблъскаме с теб и няма се познаем. Срамота... Laughing
E, брааааааааво бе! Знаеш ли че бях на косъм да дръпна в ъгъла и да те питам: "Ти коя си, МА ООООУ?" Ако си ми влизала в албума, няма начин да не си ми виждала физиономията там.Защо не ми плЕсна един шамар и да се представиш!!!!

# 221
  • под тепетата
  • Мнения: 9 604
Еееее, тука влизам по две причини : да си начеша тортената краста и да си оправя настроението  Joy
  Днес обаче имам въпрос към Крисчето - как направи шоколадовите фльонги на тортата ( белите от кувертюр) ? Май Албенка и беше помагала, та една от двете може да ми обясни  Praynig
 А сега отивам да зяпам в друг един сайт,щото след като Пепи пусна тая нежна торта с щъркела ме гризе любопитството дали пък не е за моята приятелка  Mr. Green
  И продължавам да въздишам по тортата с ферарито ...

# 222
  • Мнения: 310
bilqna_69 Албенка е направила клипчета как се прави. първа част и втора част  Grinning
milisa  в Тортената библиотека има всичко което те интересува  Peace
Пепи, Ванче, laskova страхотни торти  Hug
Аз да се похваля, че след малко отивам до KEV да видя дали не е останала една тавичка и за мен  Rolling Eyes

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
А сега отивам да зяпам в друг един сайт,щото след като Пепи пусна тая нежна торта с щъркела ме гризе любопитството дали пък не е за моята приятелка  Mr. Green
  И продължавам да въздишам по тортата с ферарито ...

За нея е мила, а за фльонгите виж това видео:
http://www.youtube.com/watch?v=zSaD6d677jA
Има и продължение Wink


Хиляди благодарности на всички оценили тортата ми. За моя позната е, която днес има РД, а през август очаква 3-тото си дете  Simple Smile

# 224
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Така ли предпочитате, за да може да се гледа направо от там или да търся вариант да го качвам някъде на сървър и да се тегли от всеки поотделно?
Качвай на сървер та всеки да си го тегли и да си го има налично в къщи а не да го издирва като му потрябва.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт