Филтрирате ли си водата?

  • 38 697
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 100
http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … p;products_id=999  и http://www.bgbazar.com/cat.php?cid=93 - на тези две места го предлагат за 100 лв. Почти на двойна цена. Shocked Ние го купихме в Унгария преди месец. Цялото устройство с 1 филтър към него струваше около 56 лв. Отделно само филтър струва около 30 лв и се сменя средно на 6 месеца. Гаранцията е 2 години.

# 121
  • Мнения: 230
Здравейте, много интересна тема. Ние в къщи също филтрираме с e-Spring, за който е споменала и Grace'. Това е единствения филтър за домашно ползване, който е освен с активен въглен, и с UV-лампа и така се убиват всевъзможни бактерии. Филтрира общо 140 вредни вещества, като минералите остават във водата.
Минералната вода наистина не е за дългосрочно ползване, от българските май само Горна баня може да се пие целогодишно без прекъсване и без опасност за здравето. Ако давате на деца минерална вода, поне гледайте да е с минимално съдържание на Натрий. Да не говорим, че няма никаква гаранция, че минералната вода е по-чиста от питейната, все пак чрез кръговрата на водата от почвата могат да попаднат вредни вещества и в изворната вода.
Иначе, наскоро гледах едно предаване как се пречиства водата тук. Изглежда основният проблем, наред с всичко друго са... хормоните. Много жени пият антибебе хапчета и това чрез канализацията отново се връща във водата за пречистване и преработка. За съжаление сегашните пречиствателни станции не могат да филтрират хормоните. /май е доста скъпо/. Дори са правили изследвания как влияе това на рибите, които са в непосредствена близост до водата, която излиза от пречиствателната станция като "пречистена". Оказало се, че повечето рибки били женски. Не си спомням как точно го обясниха, но е факт, че като цяло се раждат все по-малко мъжки риби. По нататък се казваше, че в днешно време, това влияе все повече и на мъжете и ги прави "по-женствени".
И друго, тук в Германия често тестват продукти дали са биологични и добри за здравето. Точно за филтрите Britta беше написано, че потенциално могат да станат опасни, ако не се спазват стриктно инструкциите за ползване. В смисъл, че могат да се завъдят гъби или плесени във филтъра и тогава става "вместо да изпишем вежди, вадим очи".
Ах, и накрая, има една книга "Вие не сте болен, вие сте жаден". Описани са поне 40 причини защо трябва да се пие много вода, по възможност чиста. Wink

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 11:49 от Приятелка

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 441
Моят филтър е друг ,не е на Филипс, но съм много доволна и може да се закупи от България .Фложката се сменя на около700мл. вода т.е от 3 до 6м .според ползването и струва 10лв.Разбира се ,че филтъра се закупува първоначално за 50лв.в комплект с фложката и после само се сменя ..

# 123
  • Мнения: 431
Приятелка , изключително интересна информация !
Мисля да се снабдя с книгата,но излиза и др. заглавие на този автор :"Тялото жадува за вода".
За една и съща книга ли става дума ?
Някой има ли система за сребърна вода ?Всякакви подробности в тази  връзка ме интересуват    bouquet

# 124
  • Мнения: 230
Приятелка , изключително интересна информация !
Мисля да се снабдя с книгата,но излиза и др. заглавие на този автор :"Тялото жадува за вода".
За една и съща книга ли става дума ?
Да, точно тя е. Аз преведох буквално заглавието от немски "Sie sind nicht krank, Sie sind durstig!", сега виждам, че на български е преведена под друго заглавие. Благодаря ти за корекцията!   bouquet

# 125
  • Мнения: 431
Приятелка ,купих си книгата.От този автор имаше 3 различни,така че не в превода е проблемът,различни са си книгите.
Благодаря  Hug !
Сега слагам и камъчета "клиновит" в съд с вода и , може да си внушавам,но , вкусът ми се струва по-хубав  Crazy .

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 361
Имам проблеми с бъбреците-пясък и камъни.Пия ли само филтрирана вода  не ги повтарям.Каната ми е LAICA.

# 127
  • Мнения: 129
Ние също пием филтрирана вода.За целта имам филтър поставен на батерията .Предимството  е ,че пречиства водата в момента на ползването.Той намалява твърдостта на водата ,пречиства я от ръжда, живак и химикали.Много подходящ е за жилища със стари вдопроводни тръби,където тинята се отлага с десетилетия.Мисля ,че филтърът е по-удобен от кана Брита тъй като не заема допълнително место,водата не  заседява  както в каната ,фложката се сменя от3-6м. и струва 10-12лв.т.е не е повече от фложката на каната ,която май се сменя на месец.
И ние уж имаме филтър на батерията, обаче мисля, че няма никакъв ефект.  newsm78 Никаква разлика във вкуса на водата няма.

# 128
  • Мнения: 19 394
Приятелка, откъде в Германия мога да си купя такъв филтър e-Spring?

# 129
# 130
  • Мнения: 228
Моят филтър е друг ,не е на Филипс, но съм много доволна и може да се закупи от България .Фложката се сменя на около700мл. вода т.е от 3 до 6м .според ползването и струва 10лв.Разбира се ,че филтъра се закупува първоначално за 50лв.в комплект с фложката и после само се сменя ..
PEPABS - Какъв е твоя филтър и откъде го купуваш?

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 441
Отговарям ти на лични.

# 132
  • Мнения: 230
Приятелка, откъде в Германия мога да си купя такъв филтър e-Spring?
Виви, чак сега видях постинга ти. Филтър на е-Spring можеш да си купиш от представител на Amway. Така ти е сигурна 3-месечната "Geld-zurück Garantie", тоест, ако нещо не си доволна, можеш да върнеш филтъра обратно на представителя, получаваш си парите 100%. Иначе, филтъра има минимум 2год. гаранция(ако го купиш нов от представител на Amway). За повече подробности ще  ти пиша на лични.

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 15:34 от Приятелка

# 133
  • Мнения: 471
Попитах един специалист по хранене и диететика за дестилираната вода. Ето отговорът му:
Значи, както вече писах във форума, цялото семейство потребяваме такава дестилирана вода вече повече от 15 години. Толкова сме свикнали с нея, че преди 5 г., когато бяхме на една почивка на Малдивите, независимо, че пътувахме до там с 4 самолета, бяхме си взели около 30 л. дестилирана вода! И добре направихме, защото там, на нашия остров, пък и сигурно в цялата им страна, водата за пиене беше някаква измислена и скъпа - по $2 бутилката от 1.5 л.
Сега, за рН-то на чистата вода - то е 7.0! рН 5.5 може да има само някаква кисела минерална вода, примерно "Михалково", което се дължи на въглената киселина в нея.
Тези, които са против всекидневната употреба на дестилирана вода, обикновено са в плен на стари теории. Понякога обаче, не се уточнява за каква дестилирана вода става дума. Ако се има предвид бидестилирана (двойно дестилирана), тя наистина може да крие рискове, в смисъл, че е много "гладна" и засмуква всичко по пътя си. Но тези дестилатори са доста скъпи. В повечето случаи става дума за монодестилирана вода, каквато е тази от дъжда или снега. Във връзка с това, този метод за пречистване е по-естествен.
Обратната осмоза е другият метод за пречистване на вода с характеристика близка до тази на дестилираната. Дори някои показатели са по-добри. В това отношение има сравнителни таблици на двата алтернативни метода.
Колкото за обогатяването на дестилираната вода, това може да се направи с течни водорасли, богати на минерали или с такива от магазините за здравословни храни. Но това вече са минерали по желание, а не такива, които придават твърдост на водата. Може да се добави и лимонов сок или чист домашен ябълков оцет, но това е по-скоро за овкусяване.
За малки деца, мисля, че трябва да се въведе постепенно.
Не е желателно да се съхранява в туби, особено пластмасови, защото дестилиранагта вода е добър разтворител и може да извлече опасни съставки от материала.
Тъйкато тя не е идеално чиста, т.е. стерилна, може да се развият микроорганизми в нея. затова по-добре е да не се съхранява дълго. Иначе трябва да се взимат допълнителни мерки.

# 134

Общи условия

Активация на акаунт