Детските конкурси за красота

  • 18 394
  • 438
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 654
Тези конкурси са нещо като педофилски пазари, поне така изглеждат малките момиченца, фризирани и гримирани като големи. За какво ще се разхожда 8-годишно по бански? Само за едно - да бъде огледано от педофилите в публиката.
Мнението ми за родители, които си записват децата в подобни конкурси е крайно негативно, това могат да го направят само нещастни и комплексирани, дебелогъзи лелички без капчица самочувствие. Точно като дебелата свиня, която заведе на кастинг в МИ 9-годишното си синче, обучено да пее като кастрат.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз никога не бих пуснала детето си на такъв конкурс,но не ми пречи да го има.
И на мен не ми пречи, макар да е доста перверзно да гледаш някои такива - деца, облечени като клоуни, изпълняващи разни номера. Като цирк. Все едно да гледаш по панаирите жена с брада или нещо такова.

Предполагам, че някои изглеждат и семпло, де, не съм много наясно, споделям впечатления от един документален филм за щатските конкурси. Там майките изглеждаха луди, а децата - депресирани, зомбирани и напът да полудеят тоже.

# 92
  • София
  • Мнения: 7 224
Е айде сега не ни пречи!
Честно казано до днес даже не подозирах, че съществуват конкурси в толкова извратен формат.
Мисля, че всякакви форми на насилие над деца (щото и това е вид насилие) пречат на всеки нормален човек.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 14:40 от Red

# 93
  • Мнения: 875
защо в такива теми никога не се появява и някой, който да защити противната теза?! все има майки в клюкарника, които ходят с децата си по такива мероприятия.

и аз гледах едно такова предаване от американски конкурс и много ме беше развълнувала нещастната съдба на тези 4-6 годишни момиченца, които преминават през специален кръг, в който флиртуват с журито с поглед! не харесвам амбициозни родители, но това в случая не е и амбиция, а нещо болно и сбъркано.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз все си мисля, че в нашите формати дечицата по-скоро дефилират като на ревю, не ги обучават предварително и не им се налага да се правят на чучела, затова мисля, че е възможно сред нас наистина да има майки, които са си водили децата на такова мероприятие, което би могло дори да бъде забавно за някои деца.

А въпросният американски филм бе крайно депресиращ и дори отблъскващ.
А едно от дечицата изпадна в откровена истерия. Майката съобщи, че следващата година - пак. Детето беше мъкнато по маса такива изяви, познаваше конкуренцията си...абе, болна работа.

От друга страна, малките спортисти също би трябвало да се чувстват така, знам ли.

# 95
  • Мнения: 1 517
За мен пък е лошо, особено, ако му позволиш да разбере, че не покрива някакви твои норми за естетика. Оттук се почват големите проблеми -булимия, анорексия, напомпани смешни мускулести момчета и т.н
Децата е добре да знаят, че няма нужда да защитават в конкурс своята индивидуалност. Че тя е нещо, което няма кой да ти отнеме, ако сам не го позволиш.

Не става въпрос да покрива моите критерии за красота. Когато нещо е красиво, ама наистина красиво, колкото и различни вкусове да има, никой не може да каже, че е грозно.

колото до детската психика - аз се старая да втълпя на децата си, че ги обичам просто, защото са си мои...а не защото тя е красива или той е музикален (примерно).

Една случка от преди 2 години. Дъщеря ми беше на 4, с дълга коса. Татко и трябваше да я завде да я подстрижат съвсем леко = да и скъсят косичката с 1 см най-много. По стечение на обстоятелствата я завела леля и, като естествено таткото е казал какво иска. Резултатът: след фризирането щерка ми приличаше на накълцана зелка, изглеждаше повече от ужасно, супер късо подстригана, неоформена...абе нямам думи. Мъжа ми още по телефона ме предупреди каква гледка ме очаква. А като се прибрах, малката ме посрещна на вратата с думите: "Мамо, мамо, виж колко съм грозна, нали" - със съвсем спокоен тон  Shocked

# 96
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Че смее ли да излезе някоя майка и да си каже, а?  Laughing
Сто пъти съм я писала тази история, пак ще я напиша.
Мен ме потресе едно поотраснало вече МОМЧЕ-манекенче, което видях в "София ленд". Как се кършеше, как отмяташе коси (дълги до раменете, изправени и лъщящи от някакво мазило), как хвърляше погледчета, цупеше устнички...  Sick Отвратително. Къде беше бащата на това дете?

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
Клонке,
 Много хубаво се сети за малките спортисти. Те също покриват някакви чужди критерии и има победител и победени, и там има амбициозни родители, амбициозни треньори, състезания, подготовки... Има много деца, които са заведени в спортните зали от крехката 3-4-годишна възраст и едва ли това е бил техен личен избор. Но някак за спорта изглежда простено, а за конкурсите за красота не. Нека всяко дете намери своето място.
Моите никога не съм ги водила на подобни конкурси и не бих ги завела, защото нещата ми изглеждат доста мътни, а и това е много тежък труд за деца на такава малка възраст.

# 98
  • София
  • Мнения: 7 224
Не са само спортистите.
Подобно е положението с някои деца, родени в семейства на музиканти.
Общо взето на 3 ги подхващат я с цигулката, я с контрабаса.
Имам познати в тези среди, твърдят, че човек, започнал да свири на 6 е започнал ужасяващо късно.
Но все пак е по-различно от гореспоменатите конкурси. Може би.

# 99
  • Мнения: 875
общото между тези мини миски, или каквито там се водят, и децата спортисти, музиканти и т.н. е, че по един или друг начин са лишени от нормално детство и в много от случаите са плод на амбициозни родители. това, което мен ме отвращава в конкретния случай с мини миските е, че представят децата по един много особен от разбирането ми за детска красота начин с чисто педофилски уклон!

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
В основата си кое е по-различно? Пак става въпрос за деца, които определено не са си избрали сами да отидат да плуват, да свирят на цигулка или да ходят на конкурс за красота. Според мен Моцарт навремето е бил направо експлоатиран и сигурно в днешно време биха отнели родителските права на бащата. Децата пак се подчиняват на някаква система, но в случая със спортовете и изкуството има учители и треньори, които формално носят отговорност. Но всъщност отговорността е на родителите. Независимо с какво се занимават децата (спорт, изкуство или манекенство) децата полагат много труд, който трябва да бъде заплащан.
Може би като цяло сме настроени негативно към конкурсите за красота заради слуховете, които се носят за нечисти намерения, спещулации и разпространеното разбиране, че децата са едва ли не асексуални, а конкурсите за красота имат някакъв сексуален поддтекст.

# 101
  • София
  • Мнения: 7 224
Някои конкурси за красота очевидно имат сексуален надтекст.
Точно това е гадното.
Иначе като се вникне по-дълбоко в темата и като се разшири обхватът, става доста по-сложно да се прецени.
Трудно ще достигнем до глобална истина по отношение на децата спортисти или музиканти.

# 102
  • Мнения: 14 654
Не са само спортистите.
Подобно е положението с някои деца, родени в семейства на музиканти.
Общо взето на 3 ги подхващат я с цигулката, я с контрабаса.
Дали ще те бъгнат от ранно детство, не зависи от това дали ще се родиш в семейсвто на музиканти, спортисти или математици, а дали ще се родиш в семейство на идиоти  Confused
пп: Моето(като дете на талантлив музикант) не свири, не композира дори, абе и да пее не може.

# 103
  • София
  • Мнения: 39 248
А това? Sick
http://gallery.actualno.com/?id=81964&page=2
На плажа бива, ама на сцена е гадничко.

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
На всичко отгоре всички деца изглеждат еднакво полубезполови. От какъв зор са тези бански? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт