С тази силна бебешка градушка скоро всяка АПРИЛка бебче ще гушка!!!

  • 15 111
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 316
Момичета колко надваха бебоците в коремчетата ви през последните два месеца. 
Да ви са живи здрави мами родените бебчета   bouquet
А тези които очакват леко бременеене и леко раждане.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 13:19 от miangelova

# 226
  • Мнения: 582
Привет    bouquet

Ние от 3 дни сме си вкъщи и сме добре.

Накратко за раждането- тъй като първия път се наложи по спешност да ме срежат и родих секцио, доктора каза, че и сега ще трябва секцио. Определихме дата 31.03., но аз имах предчувствие, че ще се роди по-рано \ като знам и Ивана как ни изненада рано-рано\. Стана точно като предния път-на 26.03. сутринта ставайки ми изтекоха водите и потеглихме за болницата. Вкараха ме в операционната и в 10.30 ч Мелита се появи на бял свят жива и здрава. Много мъничка се роди, още по-малка и от Ивана, въпреки че издържа една седмица повече - 2550гр и 45 см. Но нищо, ще порасне, явно такава си ми е природата и не мога да нося големи плодове \то като не качвам никакви килограми през бременността  Rolling Eyes  \ .

Сега отново съм се побъркала на тема кърмене-почти по цял ден това правим. Така ми се иска вече да е пораснала като Ивана..........

Другите с по 2 деца, вие как сте с чувствата към децата? Аз направо съм се побъркала-ужасно съм объркана, сякаш само Ивана съществува за мен. Много съм поддтисната   Cry

# 227
  • Мнения: 4
Здравейте  от нас.Честито  на  мамите  с  бебчета,да  са  им  живи  и  здрави.Ние  вчера   бяхме  на  консултация  и  сме  наддали 400гр.,доктора  ни  похвали  колко добре  вървим(вече  сме  4020гр.),дори  в  негова  чест  се  изпишкахме  на  кантара newsm03.Дори   ни  разреши  да  се разхождаме  вече  из  градинките  по  30тина мин.  и  днес   ще  се  възползваме  от   хубавото  време Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 228
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Благодаря ви, момичета!!!

На всички пожелавам бързо раждане като при мен! Е, нямаш време дъх да си поемеш от болка, защото контракциите са на 30 секунди и траят по минута и половина, ама няма начин да е хем бързо, хем пък да не е интензивно Simple Smile

За тези, които се лекуват с хомеопатия, горещо препоръчвам да вземете Арника 200 непосредствено след раждането. Проверете все пак с вашия хомеопат дали това е подходящо за вас. Въпреки, че съм само с 1 шев (предния път бях с 2) не съм имала проблем със сядането или с болки. Таткото ми даде да я пия 5 минути след раждането. Чувствам се пълна със сили и от първата секунда на Борис, само аз се грижа за него! Дори само аз го къпах в родилния дом, а не акушерките. Таткото е зает с баткото и сме се разпределили по стаите Wink

За раждането и отношението тук нямам думи - благодарение на екипа и подкрепата, която получавах изживях най-хубавите моменти в живота си! Раждах в болница, която има статут "Приятел на бебето" и се толерира естественото раждане и кърмене. Борис в началото искаше да суче на всеки час. Мартин беше същия, но в БГ го определиха за недохранен и мързелив и ме караха да дохранвам Embarassed, а тук казваха "Браво, Борис, само така" Simple Smile И тъй като това сукане продължаваше и през нощта, за да не стоя седнала, ми го сложиха легнал до мен и така хем той ядеше, хем аз спях... Hug

Засега няма ревност от баткото, въпреки, че не го допускаме до бебето, защото е болен. Само много му липсвах, докато бяхме в болницата. И сега се приближава лекичко до мен и започва да ме гали по ръката и да ме гледа жално "Мамо, искам да те цункам"  Cry Днес вече е добре.

Приятен ден ви желая и на майчетата, упътили се вече към болницата - УСПЕХ!!!  Hug

# 229
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Дидка - в продавалника имаше една мама която си продаваше количката за 50лв. Не беше кой знае какво но спясява положението. Обявата я няма вече но съм пуснала запитване за всеки случай. Ако има нещо ще ти пиша  Grinning

Just a Girl - миличка разплака ме. Представих си го много добре. При нас баткото ме кара да го гуша и да го вдигам и ми казва "Мамо ти вече нямаш бебе на коремчето" (миличкото ми колко е чакало този момент). Много е хубаво някой като разказва хубави неща за болницата в която е бил (особенно това което ти разказваш). Въпреки че при мен и екипа беше невероятен и доктора ми е номер 1  Grinning Ама какво да кажа за болницата. Пълна с хлебарки ама все едно там си ги отглеждат умишлено, а отношението на персонала на етажа на родилките не беше особенно любезен с някой изключения разбира се. А бе за 4 дни става ама си е гадно в първите дни след раждането да не се чувстваш комфортно.

jianfen- браво  smile3501

Slyn4o- миличка тежко е , но ще се справиш  Grinning . Аз за втори път го изживявам макар не по същият начин. Според мен това е твоята форма на следродилна депресия. Сега малката като стане по активна нещата ще започнат да се променят. А с постиженията на кака ще се гордеете. А пък малката как ще дърпа покрай кака си направо ще се изумиш  Hug Споделяй повече проблема си и така ще ти е по лесно според мен (дали тук с нас или с приятелка ти си избери)  Heart Eyes

Аз вече не си спомням на кого съм честитила  Embarassed А бе честито на всички нови маменца целувки на всички  Hug

# 230
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Hug

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА  bouquet

# 231
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЕТА.........
Мен ме хвана шубето нещо, ама якото голямо и истерично истинско шубе...
Добре, че ви има........

# 232
  • Мнения: 309
Здравейте и от нас! Hug
  bouquetJust a Girl , честит ти син!Да расте жив и здрав малкия Борис!  bouquet
Дано Вили да е добре и скоро да имаме щастливи щъркелови новини и от нея! Praynig Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Дрийм -уиш, и мен много ме е страх от секциото, дано не се наложи и всичко да мине бързо и леко! Praynig Hug fingerscrossed

mara casy , защо така бе?Няма страшно! HugМен пък нещо хич не ме е страх/пу-пу, да не ме подхване/, даже нямам търпение вече!
Мили мами, на които това им е второ или трето бебенце, желая ви по- малко тревоги с дечицата и всичко да се нареди леко и спокойно от самосебе си! Hug Hug Hug

# 233
  • София
  • Мнения: 5 079
Ето ме тука отново! Mr. Green
Докито не ме ще да раждам по-рано,та сега пия някакви хапченца"Магне В6" Confused
Видях се с Олчето в Шейново сутринта Heart Eyes
дано пак я засека на 16.04.,че да сме поне двете заедно. Joy Joy Joy
Засега ми е фалшива тревогата,но акушерката ми каза,че според нея може пак да се върна. hahaha

 Hug Hug Hug
И аз силно се надявам да се засечем, още повече, че 16-ти ми харесва като дата...  Flutter
Дръж бебо на топло още мъничко, аз така съм се разбрала с мойта калпазанка, пък ще видим (кой кого hahaha)...
А магнезият не е ли вече противопоказен в тези седмици? Rolling Eyes
И на мен ми казаха да си го пия, но го спрях, като влязох в 37 г.с., т.е. вчера. Thinking

Обебилите се мами, какво давате за колики? И кое е ефикасно?

Добре дошли на всички нови бебешори и честито на гордите им родители!  bouquet

# 234
  • София
  • Мнения: 243
Ми незнам Олче ма ще го пия щом го е дал.Аз досега не съм пила нищо освен фолиева киселина и витамини.
Тъкмо да ви се похваля че незнам какво е това да пиеш лекарства тази бременност и ето на финала взех че цъфнах. Mr. Green
Много се радвам че те засякох Hug

# 235
  • Мнения: 4
Енигма,мене шубето не ме е пускало от близо месец.Още повече ме е страх да не би да тръгна да раждам по-рано.Вече броя дните с нетърпение,защото хем ме е страх,хем вече немога да дишам и вървя,абе луда работа.

Олче,аз съм си купила Инфакол,мисля че те най помагат.

Вие как сте сега с апетита,яде ми се че ми се плаче,а нетрябва толкова много.Аз и преди похапвах,ама сега направо немога да се позная.

Слънчо, мила ,сигурно е нормално да се чувстваш така.Аз още не съм родила но се чудя дали ще обичам бебето колкото баткото.Всеки ме успокоява че нещата с времето влизат в ритъм и обичта се разпределя поравно между двете деца.И аз си мисля че няма как да се обича само едното,а другото по-малко.Трябва да преминем периода на адаптация и всичко ще е наред.Още ни бушуват хормоните.

Отивам малко на слънце,че поне като гледам  морето ме успокоява и не мисля глупости.И за ядене.

# 236
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте бъдещи и настоящи априлски мами
Аз от скоро имам възможност да се ровя във форумите и като гледам май съм изпуснала доста за съжаление.
Очаквам моето бебче около 20 април и се надявам много много да намеря мами от Люлин. От скоро живея в този квартал и почети никой не познавам Sad

# 237
  • Мнения: 301

Аз не съм пила чай от малинови листа, не вярвам до помогне кой знае с какво. Можеби е някакво внушение. Странно ми е това как един чай може да направи по безболезнине контракциите и да влияе на матката. Така би трябвало да помага при болезнена менструация.

Ами да! Добре че ме подсети! Имам много болезнен цикъл и по едно време бях установила, че ми помага един червен съвсем обикновен чай!!! Ще потърся в магазина и ще пиша подробно, но почти сигурно има нещо общо с малините Simple Smile
И аз четейки бях настроена скептично за малиновите листа, но сега се амбицирах Simple Smile

Иначе аз ако трябва да се представя... съм също бъдеща априлска мама, но чета рядко (доколкото може да се насмогне) и почти не пиша Embarassed

# 238
  • Мнения: 4
Енигма,извинявай мила ,исках да успокоя mara casy ,ама пусти бременен акъл,обърках се  bouquet

# 239
  • Мнения: 7 136
Я да попиша малко преди съвсем да съм забравила какво ми беше в главата.  Hug
Дано вече всяка новина от Жабчешката фамилия да става все по-добра и съвсем скоро да бъдат тричките в комплект при татко Жаба у дома.  Praynig Hug
Честито за новата реколта от крехко агнешко  eat на PETIANA за нейната малка Ния, на Вивита и слънчицето й Рая и на Just a Girl за нейното момченце Борис!
На завърналите се със своите малчовци у дома,   bouquet  bouquet  bouquet.
На разхождащите се между дома и болницата, бебчовците вече да решат да проявят милост и да се родят безпроблемно и леко за мамите им.  Hug
Съни, Слънчо, дайте си малко време.  Hug Всеки има своите чувства и терзания, но никой не трябва да подлага на съмнение майчината ви любов.   Hug
Олче, и ти като мен си вече в 38-ма седмица. Но защо ли и двете си броим само навършените?  Wink Да яденето на магнезий - аз съм в отбора на тези, които ще го ядат до края. Заради секциото. Тя май и Енигма беше със секцио.  Rolling Eyes Току виж съм се засякла с някоя от вас или и с двете. Ако засечете някъде едно проклето, високо и мургавко създание в бледолика стая (и не първа младост) smile3520, можете да пробвате да ме заговорите.
На всички, които ги тресе нервата -  Hug. И по-нервни ще ставаме.  Wink
На Принцеса рая за мъжа й - да не ти мрънка тоз младеж. Не ти го карала да пропуши.  Crossing Arms
Като си спомня, че изтървах две седмици от отказването от качаците на моето миУо ... Аз всеки ден го питам да му търся ли тутунки (бяха изчезнали от магазините неговите и за няколко дни бях успяла да овършея де що оставала кутия), а той всеки път ми казваше, че не ще. Накрая след цели две седмици ме попита дали съм видяла къде седи пепелника и че всъщност той от толкова време не пуши.  Embarassed Явно съвсем на друго място ми е бил ума, че тогава бяхме решили, че е дошло време да си имаме бебе. Там някъде то беше и заченато. 


ПП. *Деси*, още един ден.  Hug

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:28 от рони

Общи условия

Активация на акаунт