Достатъчно ли е да има обич ?

  • 9 328
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 757
Ако е само гола любов, но много от нуждите не са задоволени изобщо не е достатъчна за да си щастлив. Изобщо. Напротив, ще страдаш още повече, че не ти дава другите неща от които имаш нужда. Докато ако не го обичаш няма да му се връзваш за нищо, няма да очакваш и да настояваш за нищо, а ще намериш други начини или хора, които да ти задоволят нуждите.
С други думи, голя любов без нищо друго не е щастие, а НЕщастие и то от най големите възможни  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 235
Не, не е достатъчно.Има един стар лаф, че любовта е до време.И аз вярвам в това.Като премине свиването на коремчето и любовните трепети трябва да има за какво да се хванеш, че да останеш с този човек.Уважение, доверие, разбиране, приятелство..

Подкрепям горецитираното мнение.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Голата любов с времето се облича във всичко останало. Не зная аз ли съм будала или хората много са се променили, но за мен първо е била любовта, а материалната част не е била кой знае колко важна (да не кажа че изобщо не съм обръщала внимание). Дори през ум не ми е минавало да живея с някого само заради това, че ме обича, грижи се за мен и изкарва пари. За мен любовта е началото, а двамата могат да съградят всичко останало. Трудно ми е да си представя как ще се подкрепяме, а няма да се обичаме. Все пак става въпрос за семейство на основата на любовна връзка, а не за търговско дружество или застрахователна компания.

# 63
  • Мнения: 2 448
И какво е това гола любов, която не включва нищо останало?  newsm78 В какво се изразява? Какво правят двама души,които само се обичат, а не се подкрепят,не се уважават, гледат в различни посоки, изобщо какво нещо заедно могат да правят и да им е хубаво. За мен такова понятие като гола любов, изключваща всичко друго няма.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
това е като си на двадесет години с вятър в главата и блясък в очите. Когато всичко, което притежават е един друг и два лева за кафе, далеч от родния дом и сам в чуждия град. Ти пък сега, какво правят! Ясно е какво!  Laughing Но за другото се започва с дребните неща - заедно да си направят нещо за ядене, да си помогнат един на друг с багажа при преместване в нова квартира, пари за хляб и цигари когато някой остане с един лев в джоба, ей такива неща. Ние, а и много наши познати и приятели започнаха връзките си точно така - с дреболии и подкрепа за изпит или приютяване за няколко вечери като единият е изгонен от някоя луда хазяйка. Ееех, спомени... dancing Разбира се не всяка връзка завършва с брак, много връзки се разпадат някъде по пътя, но по-добре така, отколкото двамата да влачат някакво мизерно (в емоционален план) общо съществуване. С две думи, според мен хората са създадени да се обвързват и женят на млади години, около двадесетте, когато все още мислят повече за секс и емоции, а не за пари и кариера. На по-късна възраст винаги започва да се намесва и материалното състояние, и заприличва повече на сделка, отколкото на любов.

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 19:04 от Andariel

# 65
  • Мнения: 2 448
Е, Andariel за да правиш луд секс с някого не е необходимо да заживяваш с него и да делиш друго освен леглото от време на време. Не виждам причина да живея с някой, който ме дразни в почти всяко друго отношение заради добрите креватни изпълнения. Още повече, че темата не е поставена дори така. Не съм разбрала все още в какво се изразява обичта, която изключва всичко останало. Rolling Eyes И наистина ми е интересно да го разбера от някой, който твърди, че го е изпитал, защото аз не съм и не мога да разбера що за чудо е това.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Сексът може да е страхотен, ама хората все пак общуват между два тура, нали? Ходят по разни места заедно, имат някаква компания, правят някакви неща двамата и с други хора. Има значение дали можеш с някого да си кажеш две думи и да споделиш нещо важно, което те вълнува и емоционално се сближавате или не. И с времето се разбира кой какъв е и кой от какво се дразни и дали това може да се приеме и преодолее.

# 67
  • Мнения: 2 448
Сексът може да е страхотен, ама хората все пак общуват между два тура, нали? Ходят по разни места заедно, имат някаква компания, правят някакви неща двамата и с други хора. Има значение дали можеш с някого да си кажеш две думи и да споделиш нещо важно, което те вълнува и емоционално се сближавате или не. И с времето се разбира кой какъв е.

Описваш една съвсем нормална връзка, в началото, изобщо няма и помен от това за което питам. Казано с други думи, ако няма разни места където да ходите заедно и да ви е приятно (единия харесва бир феста, другия опера да речем  Laughing ), споделяш  какво те вълнува, но се оказва, че другия се вълнува от различни неща и трудно те разбира. Единия е амбициозен и не се задоволява с едната мижава заплатка, за другия обаче това е ОК. Е кажи ми двама души такива, които твърдят, че се обичат, какво точно правят, особено след като и секса влезе в коловоза. Как си изразяват любовта?

# 68
  • Мнения: 2 784
Не е достатъчно. Но помага. Човек има желание да преодолее препятствията, които животът му предлага.
А достатъчно ли е да има пари?

Личната ми статиска е в полза на връзки,в които няма страст и т.н,но има пари,уважение,цели,реализация....,в по-големият си % са успешни вторите за разлика от първите...

Аз лично бих напуснала мъж,който само ме обича/обичам,но не бих напуснала мъж,който ме подкрепя и подкрепям,с който се борим за осъществяване на общите ни цели,борим се за да развиваме отношенията си,гледаме в една посока и желаем еднакви неща от животите си,но примерно ни липсват "пепрудите в стомаха"...компромисите в случая се случват от самосебе си и цената,която струват е напълно поносима...не бих платила с  бъдещето ми,само и само да бъда с някой,с който в крайна сметка имаме само чувства....но при всички положения един единствен компонент не е достатъчен за реализацията на една връзка в бъдеще време,нито само пари,нито само любов,нито само прителство и т.н.
Е, не може ли да се обичате и пак да се подкрепяте. Да правите страхотен секс и пак да се уважавате. Връзките, основани само на любов и никакви общи интереси не оцеляват във времето. Но същото е и с връзките основани само на материалната изгода.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Сексът може да е страхотен, ама хората все пак общуват между два тура, нали? Ходят по разни места заедно, имат някаква компания, правят някакви неща двамата и с други хора. Има значение дали можеш с някого да си кажеш две думи и да споделиш нещо важно, което те вълнува и емоционално се сближавате или не. И с времето се разбира кой какъв е.

Описваш една съвсем нормална връзка, в началото, изобщо няма и помен от това за което питам. Казано с други думи, ако няма разни места където да ходите заедно и да ви е приятно (единия харесва бир феста, другия опера да речем  Laughing ), споделяш  какво те вълнува, но се оказва, че другия се вълнува от различни неща и трудно те разбира. Единия е амбициозен и не се задоволява с едната мижава заплатка, за другия обаче това е ОК. Е кажи ми двама души такива, които твърдят, че се обичат, какво точно правят, особено след като и секса влезе в коловоза. Как си изразяват любовта?

Ами, какво да правят, разделят се! Или единият се примирява с неамбициозността на другия.

Мога да дам пример от моя живот. Със съпруга ми сме коренно противоположни като интереси, но това не ни пречи да прекарваме време заедно и да сме съпричастни поне до известна степен с интересите на другия. Не се влачим постоянно заедно, но не се и сърдим един на друг. За амбицията не мога да кажа, защото всеки си има някакви свои амбиции, които се менят по сила и вид.

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 19:32 от Andariel

# 70
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за някои :
Достатъчно ли е да обичаш за да си щастлив ? -да
Достатъчно ли е да обичаш и да бъдеш обичан за да се чувстваш удовлетворен от съвместния си живот с някой ? - да
Стига ли обичта за да коменсира всичко останало? Навиците,лошите ни черти,нещата,които ни дразнят в прантьора? - понякога
Достатъчна ли е обичта за да разберем,че това е човека, с който искаме да остареем ? Макар,че понякога всичко друго е с краката на горе...? -не
Можем ли да знаем,че даден мъж/жена не е мъжът на живота ни и в същото време да го обичаме? - да
И ако е така, на кое чувство трябва да се доверим ? - на същото
за други: не на всички въпроси

# 71
според мен е напълно достатъчно, но ако е наистина обич. Обичта не трябва да се смесва със жал, навик, свикване, отговорност, какво ще стане ако. Когато започнеме да забелязваме недостатъците на любимия, тогава или не сме срещнали точния човек.
Голямата любов се изразява точно в това, че чувствата и на двамата са взаимни, обичта е еднаква в двете посоки, няма единния повече, а другия по-малко. Бях в Китай преди около година на комадировка и посетихме един будистки манастир, имаше точна една такава беседа и единия от монасите каза, че голямата любов може да се познае единствено по това, да си представиме, че оставяме всичко материално и се сбогуваме от него, и кажеме да на готовността да тръгнеме с този човек даже и до края на света,
и да се довериме на съдбата. Ако сме готови на такава стъпка значи сме го срещнали, ако ли не значи трябва да почакаме докато го срещнеме.
Аз съм омъжена вече 19 години. Преди мъжа ми имах една 4 годишна връзка, тогава усетих какво е спокойствие, доверие, връзка със един страхотен човек, интелигентен, симпатичен, секса беше отличен, обичах го, но ми липсваше нещо и аз се чудех какво е то, мислех си че имам всичко, но не беше така. Тогава срещнах съпруга си, мил, нежен, но не амбициозен в работата. Чувствах , че той е мъжа на живота ми, обичах го, и то без на него да му се налага да прави нещо за да спечели любовта ми, по същия начин се чувствах и аз. Заминахме в чужбина, аз успях да завърша университета, той не, аз имам хубава работа, той не, той гледа децата, обожава ги, той им е най-добрия приятел. Никога не ми е минавало през ум, да му откривам някакви недостатъци, напротив обичам го такъв какъвто е и не искам да се променя, харесвам си го такъв, все нещо не разбрал, все леко объркан, но със момчешкото му излъчване, както когато се запознахме. Готова съм заради него във всеки момент да зарежа кариера, работа и всичко и да се преместиме в колибка в Индия например.  Crazy
Със него се чувствам млада както в годината в която се запознахме, досега нищо не се е променило между нас.
Обичта е напълно достатъчна, ако наистина е обич, а не смесица от различни други чувства, които се явяват като усилвател, и ни карат да ги възприемаме като обич.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, в общи линии е така -  любовта е усещането, че можеш да тръгнеш с този човек накрай света и да започнеш от нулата.

# 73
  • Мнения: 275
Само с недостатъците не мога да се съглася. Все едно да не си знам моите. Забелязала съм дребни недостатъци, но това не ми пречи да умирам за мъжа си. Едно е забелязване и приемане, съвсем друго е търсене или избождане на очите.

# 74
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Хм,аз и в предишната си връзка се чувствах безсмъртна и бях сигурна,че можем да накараме земята да се върти наобратно,но не би, останах си само с усещането,но сега целите ни се реализрат в действителност,не е само усещане,а реалност...кое е повече любов?

п.с.
В голямата си част,хората често бъркат любовта със страхотния секс,зависи от начина, по който  тълкуват понятията,а в случая на AGAPH ,няма дори страхотен секс

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 20:18 от ahasver

Общи условия

Активация на акаунт