Великденски яйца боядисват МАРТенските ни деца!

  • 14 962
  • 294
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 428
Мамчета, да ви се похваля: вчера бяхме при д-р Драганов. Каза, че си имаме едно прекрасно момиченце. Още по-хубавото беше, че разби всички представи на таткото за добро отглеждане на бебката, та в момента се учиме как се гледа плачещо бебе (защото доки каза, че е нормално и редно бебетата да плачат поне 3 часа на ден), как да не я гушка за щяло и нещяло и най-вече се отучва да не я  държи по корем върху себе си, защото това не било хубаво за бебети, намалявало достъпа на кислород до мозъка и затова заспивали толкова бързо. Пък и им вреди на гръдния кош. С една дума, излезнах от кабинета една много щастлива мамаSimple Smile

Този човек не спира да ме смайва с "мъдрите" си съвети  ooooh! Единственото нещо, с което съм съгласна е, че е нормално бебе да плаче. Ама това със спирането на кислорода и гръдния кош просто ме разби  Laughing При нас варианта беше, че щели стъпалата да й останат извити навън и щяла да й се деформира походката, като на пингвин  ooooh!
Освен това вече в не малко книги пише, че не се отразява особено добре на бебето варианта - Остави го да плаче, за да не се разглези. Някои бебете искат повече гушкане, други са по-самостоятелни. Пък и вече съм на принципа - Да се радвам на моментите с гушкането. Толкова бързо лети времето, че след някоя и друга година, като решим, че детето вече няма опастност да го разглезим и искаме да го гушкаме, то да ни вика - Мамо, стига си се лигавила. Аз вече съм голям/голяма  Rolling Eyes
А ти от какво по-точно си щастлива - че си получила качествен преглед от ортопед /нали за това сте отишли/, или че е казал, че ти си права, а мъжа ти не  Rolling Eyes

Тони, защо искаш да изключваш всички въглехидрати от менюто си  newsm78 Това не е никак полезно за кърмата ти и съответно за бебето. Аз пуснах една тема в Кърмаческия и всички момичета казаха, че "диетата" за кърмачки може да се сведе до просто здравословно хранене. Единственото, което може да ес изключи са сладкиши, захар, сол, пикантерии и други подобни. Трябва си и хляб в нормални количества, и ядки, и всички видове храни  Peace

А за еспумизана, и ни сме на него. Някои дни е по-спокойна, други и ужас. Докито ни каза, че коликитге си имали пикове и явно по това време каквото и да даваш, все тая  Tired
Аз лично, като стане страшно положението, копбинирам Еспумизана с хомеопатчинет таблетки за колики и се кротва  Peace
Какви са тези хомеопатични таблетки?

Имаше ги някъде в нета, но сега ен мога да ги намеря  Rolling Eyes Еля ги беше снимала и ги има в албума с покупките.
Но ги няма в аптеките. Има ги само в детските магазини, в които продават Плейтекс  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 673
veselina_s_p, щастлива съм, че всичко е наред, а също така, че поне някой успя да налее малко акъл на мъжът ми, защото освен, че не вярва на мен, не вярва и на книгите. Голям проблем ми е да му обясна, че не можеш да тичаш на всяко измрънкване на детето, че не можеш на всяко изплакване да го гушкаш, защото детето свиква да бъде успокоявано на ръце. Нали разбираш, че таткото гледа бебката рядко, но след това аз си нося последствията от неговото гушкане и успокояване. Както вече неведнъж съм казвала обичам да си гушкам детето и го правя често, но когато е спокойна. Когато е нервна и има колики си имам други начини на успокояване и те не включват гушкане, подрусване и разнасяне. Същия проблем го имах и със свекървата, но тя, слава богу, след третата молба да не разнася детето, а да сеседне и да я гушка, схвана. Но мъжът ми продължаваше да я подрусва.
За Драганов: това за кислорода просто беше втората част от коментара за лежането по корем. Това за пингвина ни беше спестено, но пък за деформацията на крачетата и ръчичките не беше. Аз не обичам да слагам малката все още по корем, защото много повръща и хълца.
За разглезването: уви, горчивия ми опит с приятелки и техните деца показа, че малко са децата, които не се възползват от родителите си. Затова ще се постарая да не се стига до тотално глезене. Както се оказа, аз съм във вкъщи "лошото" ченге...

# 197
  • Мнения: 645
На Яна и взимаха кръв от дланта и вената, но не за кръвна картина а за вродени инфекции и генетика. На Боян за кръвна картина винаги са му взимали от пръстчето Peace

# 198
  • Мнения: 267
Чудя се защо ли се раждат деца, ако не да бъдат обгрижвани и глезени. Най се радвам на майки, които си пестят прегръдките, но си зариват децата с множество играчки и предмети, все едно така не ги глезят. За логиката да гушкаш детето, докато е спокойно, но не и когато се мъчи също нямам думи, аз ли не разбирам каква е разликата межу това да го галиш по главата и да го гушнеш, не го ли свикваш така или иначе на някакъв ритуал по успокояване, само в  България ли се гледа толкова зле на това да държиш бебето си, не разбирам. А и слингът, дето е толкова модерен, нали и той е държане на ръце, но без ръце? И той ли е разглезване? Всеки си гледа детето, както сметне за добре, разбира се, мен просто не спират да ме изумяват съветите тип "бабешки".

А да, и малко съм крива днес, пуснах тема в Кърмаческия, да не се обяснявам тук, някой с опит, ако иска да и хвърли око за малко помощ, мерси.

# 199
  • София
  • Мнения: 673
Не казвам, че изобщо не трябва да се глезят, просто в нашия случай таткото се престарава след което си сяда на компютъра. А когато му се налага да гледа детето и то е нервно, таткото започва да се нерви. Аз самата не съм протим гушкането, но пък установих, че малката вече ме манипулира и затова вече не я взимам при нас в леглото, защото иска да е постоянно при нас. Свикнах я така и нямам време за нищо. А като я оставя да си мрънкоти в леголото вече имам шанс поне да отида до тоалетната без да чуя от таткото: детето реве, гушни я. А така тя си помрънква и заспива след 10 минути. Хич изобщо не си пестя гушканията, просто съм открила за нас по-успешен начин на успокояване когато бебата е нервна. Так хем не ме болят ръцете и кръста, хем детето си е в леглото или шезлонга. На слинга вяра нямам, не ми изглежда сигурен. Затова използвам кенгуруто. Това, което ортопеда каза е: да проявим търпение и природата ще си свърши работата. Затова оз от самото начало не си мъча детето с график. Когато иска да яде си казва. Да, наистина, има един голям минус заради нощния сън. Но се надявам, че това ще се оправи с времето. Просто аз самата не одобрявам идеята, че трябва да будя детето на три часа, за да яде. Голяма работа ако не яде точно след три часа. И както се оказа това мое решение си има резултат: храни се добре, наддава стархотно и имаме много моменти, когато си играем просто защото на детето му се играе и глези, а не защото то реве.

# 200
  • Мнения: 267
Мисля, че просто имаш късмет, че детето ти може да заспива само в леглото, моето го правеше това само в родилното, което не го броя, защото на няколко дни са си вечно уморени. И аз оставям сина си самичък като е спокоен (при мен пък е обратното, като е спокоен гледам да го оставям, за да мръдна аз), но никога не се случва да се унася сам, напротив, доскучава му и след 20-30 минути е разреван.
При себе си отчитам като грешка, че не му говоря много и само като е весел засега виждам да ми откликва на гласа, не и като е разстроен. Т.е. говоря му като правим нещо заедно, но не и като просто така си стои, просто забравям и по-скоро мога да го съзерцавам с часове.

Оф айде няма да се обяснявам повече, че поне заспа в леглото сега, че да мръдна до аптеката, че таткото е болен Tired

# 201
  • София
  • Мнения: 1
СПЕШНО! Звъни ми сестра ми да ме пита къде продават слингове, че е тръгнала да ми търси и ще звънне след пет минути, та нямам време да си припомня. Моля някоя мама, която знае бързо да каже! Simple Smile

# 202
  • Мнения: 660
Мънки, на Сан Стефано..май № 8 беше...детски магазин беше някакъв и аз още не съм ходила. Оставихме за следпразниците.

Edit:
Тони, защо искаш да изключваш всички въглехидрати от менюто си  newsm78 Това не е никак полезно за кърмата ти и съответно за бебето. Аз пуснах една тема в Кърмаческия и всички момичета казаха, че "диетата" за кърмачки може да се сведе до просто здравословно хранене. Единственото, което може да ес изключи са сладкиши, захар, сол, пикантерии и други подобни. Трябва си и хляб в нормални количества, и ядки, и всички видове храни  Peace

Абе не искам да спирам въглехидратите, но поне мъничко да ги намаля. Иначе гледам да ям екологично чиста храна и в не големи количества. Peace

Ей, това гушкане... и ние сме от глезаните на ръце, но как ме радва това. Не мога да я оставя да реве, къса ми сърцето... и аз плача с нея, ако я боли и не мога да я успокоя... и ми е тъжно.
А номера да я гушкам като е спокойна и да я оставя да реве като я боли ми прилича да и дам лекарства като е здрава и да я оставя сама и болна без лек, като я боли - някак глупаво ми се вижда...

Още повече, че в 17 в. хората са си правили експерименти с бебета и 96 % от бебетата, които само са хранени и са оставяни сами са умирали...ето защо бебоците се нуждаят от любов, нежност и гушкане... Аз не искам детето ми в последствие да е нервно и отчаяно, само защото в неосъзнатата му възраст съм го "възпитавала"...

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 12:09 от Tony_st

# 203
  • Мнения: 10 036
Тони_ст, аз съм на режима Southbeach, който е за здравословно хранене, а се отслабва от него.
На снимката от 1.04. съм 70кг Embarassed, а днес съм 66.
Ето линк на БГ
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p7885.html
Кърмачки започват от втората фаза. Peace Така че са позволени добрите въглехидрати и добрите мазнини.
За съжаление в статията има доста неточности и пропуски, но общо взето е това.
Ето страхотния сайт на англ.
http://www.southbeach-diet-plan.com/
Мога да ти пиша подробности на лични, но ако и други се интересуват няма да пазя тайни. Hug

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 11:53 от Deziderata

# 204
  • Мнения: 267
Добро утро от нас, поне днес е добро  Peace
Аз имам въпрос - кажете мин начин за спряване с газовете,милия не спира да пръцка и много го боли,плаче,а ако спи ссе буди и наддава вой  ThinkingИ още един - кога започват да плачат със сълзи бебоците
За гушкането ние сме от глезените бебета,не знам за добро или не,но щом поне е спокоен когато го гушкаме ,не виждам причина да не го правим  newsm78
Глафира все се каня да те питам как сте издебнали тази страхотна усмивка на малката принцеска  Laughing
За храненето аз съм само на салати и активия,много течности,за сега имам много кърма,но поне свалям кг.Най - ме дразни само коремът,който не иска по никакъв начин да се пребира.Ходя вечно стегната,но за сега ефект няма  Cry

# 205
  • София
  • Мнения: 1
Благодаря, Тони! Пратих я кака ми там. Simple Smile
Като съм тръгнала да пиша, барем да споделя, че бяхме на консултация и вече сме 4,100 кг., т.е. сме щастливи, щото маймунекът все пак е наддал, въпреки всичкия рев и борба за насъщния и срещу не знам кого. Иначе човекът си реве по цял ден, но вече никого не изненадва. Реве и на ръце, и без ръце... Като ми писне да го разнасям, го оставям да се нареве в леглото 15-тина минути и после като го гушна така изтощен, заспива за малко. Навън спи по много. Дано да е хубаво времето, че да сме повече навън. Аз нали все още се мъча да го кърмя, та с една доза адаптирано мляко и с цицата под мишница можем да издържим 3-4 часа навън. От честото кърмене млякото ми не се увеличи, но поне не е спряло, а и забелязвам, че като наблегна на течностите има временен положителен ефект. И те така...
 Нощем продължава да се буди на 2-3 часа и давам цица, за да не буди баткото и каката. Иначе може би щях да опитам поне едното нощно хранене да отменя, но... И естествено съм недоспала за трима.
 Таткото ни утре има рожден ден и го питам какъв подарък иска, а той: "Искам да спя три дни." Laughing Laughing Е, и аз искам, ама няма.
 Дезидерата, давай подробности за диетата, че като съм се закотвила на 70 кг. от един месец, не мога да мръдна от тях.

# 206
  • Мнения: 64
Относно диетите:

Мога да похваля Дюканската: суперефективна е! От опит ви го казвам  Peace

# 207
  • Мнения: 660
Тони_ст, аз съм на режима Southbeach, който е за здравословно хранене, а се отслабва от него.
На снимката от 1.04. съм 70кг Embarassed, а днес съм 66.
Ето линк на БГ
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p7885.html
Кърмачки започват от втората фаза. Peace Така че са позволени добрите въглехидрати и добрите мазнини.
За съжаление в статията има доста неточности и пропуски, но общо взето е това.
Ето страхотния сайт на англ.
http://www.southbeach-diet-plan.com/
Мога да ти пиша подробности на лични, но ако и други се интересуват няма да пазя тайни. Hug


Дез, брагодарско и за двата сайта. Дано да успея и аз, макар че за седмица имам 2 кг. надолу.

# 208
  • София
  • Мнения: 673
Ама никой не говори да се оставя детето да се къса от рев. Просто казвам, че прекалено носене на ръце не води до нищо хубаво. Аз мойта убавица я гушкам доста често, но вече започва да ми тежи и основно се гушкаме седнали. Не я разнасям наляво и надясно. А като я понося малко на ръце, било то нервна или спокойна, на следващото гушкане вече не иска да съм седнала, а да я нося. Е, не смятам, че точно това е правилно.
Маймунке, и аз искам такъв подарък, тъкмо ми мина рождения ден Laughing

# 209
  • Мнения: 361
здравейте мамчета,
Ние боядисахме яйцата, аз и ноктите си боядисах в зелено и синьо Joy
Бебка беше много спокойна тази нощ- заспа в 23ч и така до 5ч- пи водичка  и пак се отнесе. В 6ч се напапка. Много и харесва и масажчето сутрин.
Утре сме нагости на свеки и нали ще прави бебешко парти, та ще и поръчам и контейнерче.
Хайде от нас лек и усмихнат ден, отиваме да обикаляме парковете.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт