За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 4

  • 11 677
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 44 421
аз съм ползвала за себе си....
за детето ехинацея на д-р тайс и изопринозин....
а тази таблетка как ще я дадеш на 11 месечно дете?


упс - ти да не питаш за капките есберитокс.....те са като тези на д-р тайс - ехинацея, но малкият директно ги повръщаше, а на тайс приема......но чесно казано аз ефект голям не виждам....
давам му ги с малко портокалов сок, да притуши спиртният вкус, че иначе са отврат.

# 241
  • София
  • Мнения: 1 809
Те са капки  Peace 10 капки 3 пъти на ден.
При теб имаше ли ефект от ЕСберитокса? Аз пък изопринозин съм ползвала за себе си.

# 242
  • София
  • Мнения: 44 421
ами аз ги пих тогава с бронхит, та с тях пиех и АБ и още някакви неща...та ефект имаше....

но да, капките са еквивалент на ехинацея-форте на д-р тайс, при някои деца има много добър ефект, но на моят човечко изопринозина доста по-добр му действа....до колкото изобщо нещо му действа....той все е болен общо взето Sad
И как няма - днес като си го взимах и едно дете от групата беше с течащи сополи и кашляше зверски...госпожата каза, че ходило по лекари и нищо му нямало.....и това ако е нищо му няма....ма карай....отплеснах се......

Та капките - пробвай, наистина на много деца действат  страхотно...мисля, че тайс е по-добрият вариант, но общо взето все едно....но не се чуди ако са й гадни на малката....наистина портокаловият сок добре убива вкуса им....

# 243
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За мястото на кошчето - по средата не е най-безопасно. Най-важното е защото средният колан на много малко коли е триточков, а столчетата за вс възръсти трябва да са закрепени с триточков такъв..... Да не говорим, че може да излети през предният прозорец....има такива случай, на другите места седлките спират коша при челен сблъсък например.....Освен това не случайно резервуара на колата е зад пасажера отзад, просто там е най-безопасно....
Дори сега в опътването на Конкорда ни пишеше, точно мястото зад пасажера за най-безопасно такова.....
Но се чудя ако имаш 2-3- деца...тогава как решаваш кое къде да е.......
Общо взето....да не ни се случват инциденти се молим и това е Wink И внимателно шофиране....

Аз не живея в България, а в Канада и тука така ни съветват :

the middle spot in the back seat is the safest place to put any car seat as that is the furthest position from the car doors which could be impacted in a crash

Ама не знам, в БГ може друго виждане да имат за нещата, както винаги  Grinning

Иначе и аз кошчето на моето бебе го слагам зад пасажерското място по простата причина, че не се килва настрани и като карам мога чат-пат да се обърна на някой червен светофар да я наместя нещо.

Ако имаш 2 деца - то е ясно как ще ги разположиш. За три и повече ще ти трябва мини ван.

За инцидентите и аз казвам - повече гледайте пътя и по-малко децата си, за да не стане някоя беля.

# 244
  • София
  • Мнения: 44 421
Не, в бг си нямат друго мнение... конкорд са немски столчета....Wink и хич не мисля, че това че в канада така съветват е меродавно и всичко което казват е на 100% вярно...нищо , че са назапад.....то на запад има много неща които за мен са неприемливи в разните страни.....Wink
а да ми се килва настрани столчето...даже не мога да си го представя, но хич не звучи е безопасно....ако евентуално на средното място на колата има триточков колан - вероятно може да се сложи(например даже на чико кей едно рекламата е че е толкова компактно, че могат да се монтират 3 стола на задната седалка.....няма лошо....нека ако е с подходящият колан), но с двуточков е абсурд някакъв....а повечето коли по средата са с такъв.....поне масовите у нас Wink

# 245
  • София
  • Мнения: 1 809
Забелязах, че Есберитокса е много гаден на вкус, такава физиономия направи  Sick АМа го глътна. На упътването пишеше в малко захар да ги дам и пак й беше гадно. А в сок, в колко сок или само в лъжичката слагам сок и в него капките? Сигурно ми е тъп въпроса, ама да не объркам нещо  Embarassed

# 246
  • София
  • Мнения: 44 421
ами аз сипвам една глъдка-две....че повече няма да изпие просто....та толкова колкото ще изпие наведнъж....малко.....за захарта и при нас не подейства....Wink пък е нещо така да гризка захар...по няколко пъти на ден 20-тина дни....нещо не ми харесва идеята Wink

# 247
  • Мнения: 2 447
Имам един въпрос за направленията, че хич не съм в час с тези неща. Значи, може ли да взема направление през април, а да го ползвам през май, естествено преди да минат 30 дни от издаването му?
Може. Peace

# 248
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не, в бг си нямат друго мнение... конкорд са немски столчета....Wink и хич не мисля, че това че в канада така съветват е меродавно и всичко което казват е на 100% вярно...нищо , че са назапад.....то на запад има много неща които за мен са неприемливи в разните страни.....Wink

Да бе да, ама и аз колко съм глупава, за миг да допусна, че изобщо България има позиция по някакъв въпрос...

Без да изпадам в безсмислени спорове, стана ми интересно, ти по какви критерии избираш позицията на коя западна държава да наречеш мИродавна?

Аз просто смятам, че има логика в това столчето да стои по средата на задната седалка (разбира се правилно закрепено), макар че като една "рогата" българка не го спазвам, защото не е задължително.

Иначе по отношение на това дали всичко, което излиза от запада е 100 % вярно - не мисля, знам само, че преди една нормална бяла (разбирай богата) държава да има официална позиция за нещо или преди това нещо да се превърне в закон се хвърлят доста време и пари в проучвания и изработване на статистики, така че щом така твърдят, значи има защо.

Извинявам се за офф-а.

# 249
  • Мнения: 9 776
Ей като отидете в "някоя" чужбина..., че като вземете всичко да знаете..., че даже и на други езици да ми пишете тука, все едно съм длъжна да знам английски в случая, та да разбера какво си искала да напишеш по-горе...Айде да се разберем така - изяснявайте си "бесмислените" спорове на друго място, а тука да си пишем ние, "простичките" женици, за нещата, които касаят децата ни в България.
Няма да се извинявам за спама.

# 250
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ей като отидете в "някоя" чужбина..., че като вземете всичко да знаете..., че даже и на други езици да ми пишете тука, все едно съм длъжна да знам английски в случая, та да разбера какво си искала да напишеш по-горе...Айде да се разберем така - изяснявайте си "бесмислените" спорове на друго място, а тука да си пишем ние, "простичките" женици, за нещата, които касаят децата ни в България.
Няма да се извинявам за спама.

Миличка, всичко, което дъвчем и предъвкваме в този подфорум е дошло по един или друг начин от чужбина. В никакъв случай не се наричай "простичка", защото съм чела някои от мненията ти и те намирам за доста приятна и информирана жена. Даже лично на мен си давала съвет, за което благодаря. Съжалявам за английския текст, но той беше пояснение към по-предишно мое мнение, заради което не намерих за необходимо да го превеждам. Спора не е безсмислен, защото много хора търсят съвети тук и е добре да се обосновем, когато даваме такива.
Още нещо. Никъде в правилата на форума не е написано, че става въпрос за "нещата, които касаят децата ни в България". И за последно, всеки, който живее в чужбина си има някаква причина това да е така. Това обаче не го прави по-малко българин, нито пък това, че владее чужди езици.

Аз пак ще се извиня за спама и това е последното нещо, което ще напиша по този въпрос. И също така се надявам, че и за в бъдеще ще намирам (а и ще давам, доколкото мога) в този форум адекватни съвети.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 389
На нашата Шкода също в книжката на автомобила пише, че зад пасажера е най-безопасното място в колата!

# 252
  • София
  • Мнения: 44 421
*&*aBuTiKon*&* -  нищо не приемам за 100% истина....чета различни изто
чници, различни теории и т.н... и си преценявам..... и си стигам до собствените изводи.....
както ти смяташ, че има логика да е средното най-безопасно, така аз смятам, че зад пасажера е най....пак казвам, не случайно бензина на колата е там...не по средата.....Wink
но както и да е.....
имай си мнението -твое си е....ама не ми казвай, че моето е просто защото живея в БГ......ние не сме неземни тъпаци тук....каквото и да си мислиш.....

# 253
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, погледнете моля ви дали можете да кажете нещо в тази тема, на Йоан му се възпали пишлето малко:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391908

# 254
  • Мнения: 175
Angel Dust,благодаря за отговора.Ще потърся пак,дъщеря ми има екзема по крачетата,която става по-добре уж,но не изчезва и се надявам това да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт