Бъдещи ЮНСКИ майки 2009! Тема № 60

  • 12 910
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА КАТЕРИНКА![/color]
Аз се включвам само да честитя, че рядко стигам до компа! Моя младеж си е намерил нова игричка и за мене време не остава, а пък през деня не съм си в къщи.
Момичета, момичета, наближава! На мене ми е странно всичко хем че вече съм минала веднъж по тоя път, ама все едно сега ще ми е за пръв път! Някак си не знам какво да очаквам този път, но единственото за което се моля е аз и Шушана /бебето/ да сме о.к. на финала!
Е, аз все още не знам къде ще раждам ама вече си мисля, че това не е най-важното!
Надявам се следващия път като успея да ви прочета да не съм изпуснала някоя добра новина!

# 46
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Мацки, ласкаете ме много с това, че ви липсвам и мислите за мен Embarassed Hug
Сега кратко и сериозно да кажа защо не се включвам толкова често - повечето теми, които вълнуват мамите, чакащи първо детенце съм ги бистрила в друга отчетна тема преди 2 години и сега ми е малко като да гледам за втори път един и същи филм. Кой каква количка купил, каква козметика, памперси, повивалници и т.н. Прекрасно е, разбира се, че се споделя такава информация, а и много полезно, но просто това не са моите "стихии" Mr. Green.
Отделно забелязах, че в темата виреят и някои по- чуфствителни мами, които тежко и емоционално преживяват чуждите тревоги и проблеми, а аз имах доста от тях през последните седмици, та не ми се искаше нечии кошмари да тежат на съвестта ми Flutter

# 47
  • Мнения: 1 419
Aya, на Ники градината външна ли е или закрита? Аз пропуснах тази среща и не съм наясно.

Външна, под навес  Wink


Муцка, както ги чувстваш нещата - ние само призоваваме да се включваш, пък ти както решиш  Hug

# 48
  • Мнения: 2 609
Включвам се набързо само да кажа:

Честити принцеси на Катеринка!
Да са им живи и здрави и много да ги радват!
Бързо възстановяване на мама и наддаване на бебките!


Юнаците на Ди са големи сладури! Simple Smile

Досега изчитах предната тема, много пишете, ей, нали сте си повечето в къщи вече, ние още работните едва ви насмогваме. Wink

# 49
  • Мнения: 43
За училището за родители в Тина Киркова- провежда се всеки петък от 11ч.Аз се записах по телефона предната седмица. НАдявам се утре да се видим с мамите,които ще ходят до там.Дано да се разпознаем,че не сме се виждали досега.

Много се радвам за новините от Катеринка и за нейното ведро настроение-личи си,че й е олекнало.

# 50
  • Мнения: 199
greenlife за училището в ТК трябва ли предварително да се запишеш? И ако знаеш кога ще има пак?
Записах се в 121 кабинет.

gmarinova ще ходя на лекците и на 11ти и на тази на 9ти в Майчин дом. Ето ти цели две срещи, знам че и други ще ходят. Хайде да се организираме.


добро утро  Crazy
днес аз съм лудата която снощи стоя будна до 03,20 и ето сега е на крака - трябва да ходя до болницата, но и сама се събудих.  Crazy

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 07:15 от greenlife

# 51
  • Мнения: 13
Добро утро мамми Hug
много сте изписа ли снощи Grinning, браво на вас smile3501
Гамби,  ходих аз на училището в Окръжна, бяхме към 8 мами, но ат форемките освен мен беше само Ins. Темата беше за раждането. Честно казано до вчера много се притеснявах` след вчерашната лекция ми е доста по-спокойно Simple Smile една старша акушерка от Окръжна я води, час и половина. Описа всичко толкова обстойно , просто нямам думи. Вече се успокоих. Надявам се и на раждането да е така. Следващата лекция е последният четвъртък на тема "Кърмене". Ако искате заповядайте. Аз мисля да отида ако сме все още 2 в 1 Joy
Гъди, успокой се и мисли само позитивно. Вчера на лекцията акушерката каза и това, че заради бебчо тези последни месеци трябва да се щадим много и физически и психически, тъй като бебчо попива всичко и усеща кога мама е разстроена и кога е спакойна Hug

# 52
  • Мнения: 13
Мамета, ще ви задам един леко странен въпрос. Възможно ли е от оргазъм в тези месеци да се предизвикат контракции за раждане. Дори и ако оргазмът не е свързан конкретно със секс, а просто със стимулация? Извинете за въпроса, ако ви се струва глупав. Blush

# 53
  • Мнения: 199
maria_tsvet абсолютно! Оргазмът предизвиква контракции, без значение как се стига до него. Точно по тази причина при мен и другите майки, които имат някакви проблеми или съмнения, че са възможни ни е забранен секс под всякаква форма още преди месеци.  Crazy

# 54
  • Мнения: 13
точно гледам "Здравей, България" и се сетих че някоя от мамите сподели за покупките  огромен мол къдети са имали проблем с гаратцията на кантара . Просто не помня коя беше. Та можете да се пробвате да си потърсите правата с помощта на тези сайтове: www.izlagan.com www.izmamen.bg  и имаше за дупките www.dupka.net Peace

# 55
  • Мнения: 9 814
Добро утро!
Като преносвате пък секс му е майката. Laughing
Аз на този етап броя дните до раждането и възможната дата за правене секс. Mr. Green
Муцуна, радвам се, че си о.к.

Отивам да си взема болничния по майчинство.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2
Добрутру братство! Май се очертва хубав ден.

maria_tsvet - благородно ви завиждам за лекцията, аз неможах да дойда, защото ходих с една приятелка по спешност да я приемат в Окръжна, оказа се, че не е толкова сериозно, слава богу, после бях на ЖК, а и след мача не ми се срещаше с никой. И там в болницата видях едно бебче,  туко що родено и реших, че съм готова на всичко и не ми пука само и само и аз да имам такова слънце, всички страхове отидоха подяволите. А относно контракцийте, предизвикани от оргазъм е напълно възможно, даже ако бебо се забави и мине термина, препоръчват секса, за да го предизвикат да излиза.
  
 Дано не вали днес, щото аз пак няма да седя на едно място, мисля да по изляза млако, въпреки че ни ми дават ама с рак инат е трудно да се разбере човек. Прегрътки на всички и усмихнат ден.  Hug

# 57
  • Мнения: 6
Добро утро!
Отивам на изследвания и кардиолог.
И аз вече броя дните до раждането и все имам чувството, че няма да дочакам 4 ти юни.
Като се прибера започвам с прането на бебешките дрешки.

И да ви питам: след като стерилизирате помпите в какво ще ги сложите, за да са готови за болницата?

Спокоен ден!

# 58
  • Мнения: 1 475
Добро утро

dari_sari, в детските магазини, пък и в Била съм виждала се продават  специални пликове, които херматизират стерлизираните шишета, или запазват за по-дълго време свежа определена храна или помпи в случая, също съм решила да си взема такива!

Но вече в болницата, знам, че можеш да се цедиш, но не и да   даваш тази кърма на бебето от шише, защото там няма възможност за всекидневна стерлизация и изцедената кърма се изхвърля!!

# 59
  • Мнения: 216
Добро утро мами,

само исках бързи4ко да уто4ня за секса и родилният процес: не е самият секс или оргазъм ами съставка в спермата наре4ена простагландин(лат.), Ина4е при нормална/нерискова бременост даже е препоръ4ително да се прави секс, защото самият оргазъм подготвя матката за големият ден, а ендорфините, които се отделят влияят положително на плода( когато мама е щастлива и бебе е щастливо Wink)

Общи условия

Активация на акаунт