подсъзнанието може всичко 10

  • 45 663
  • 447
  •   1
Отговори
# 75
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тони  Flowers Bouquet



Да се попохваля малко  Blushновото ми  работното място прилича на 90% на снимката която съм сложила в зоната на кариера/работа в картата на съкривищата  Grinning


Обикновено ние смятаме, че търпението е въпрос на нерви, но то всъщност е въпрос на знание. Търпението лежи в основата на всички достижения, затова то е и най-голямото качество.
Е. Рьорих




Хубава вечер  Kissing Heart

# 76
  • София
  • Мнения: 606
Започнах да чета Живот без граници на Робърт Стоун по препоръка и ми допада... Започнах с упражненията... Някой чел ли я е ? И някой практикува ли упражненията от нея? Много ще се радвам на отзиви и коментари  Hug

# 77
  • България
  • Мнения: 3 622
Много ми допадна едно от утвържденията на Луиз Хей "приемам се такава, каквато съм "
Но само съм попрехвърила някои нейни книжки , не съм чела подробно

# 78
  • Мнения: 10 764
"Излекувай живота си" на Луиз Хей. Мисля, че в предишните теми беше писано за нея. Допада ли ви?

О, да! Страхотна книга е  Hug
Аз пък чета едно романче, което мисля, че на много от вас ще ви допадне, дами  Wink
Книгата се казва "Яж, моли се и обичай". Авторката има много сходно с моето, а предполагам и с вашето светоусещане  Grinning Препоръчвам ви я, макар че не е точно от литературата, която тук обсъждаме, но не е и много в страни от нея  Wink

Деси, това, което казваш за работното си място, че е точно копие на това от Картата ти на Съкровищата изобщо не е изненадващо  Peace
Аз вече бях споделила, че почти всичко ми се сбъдна. Ще правя скоро нова - може би при следващото Новолуние  Hug

Поздрави на всички! И моля ви да не се карате - не виждам какво има да се дели тук    bouquet

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 5 512
Момичета, много ми се иска да запазим духа на хубавата тема. На повечето от нас мисля, че действително темата им допада. Лично аз за себе си извлякох доста полезна информация. Не е случайно, че вече сме на 10 -тема /имали сме юбилей, а не сме се сетили Simple Smile/. Както съм писала много пъти - истината всеки я разбира различно. Нека бъдем толерантни един към друг и проявим взаимна търпимост и разбиране. Ще се радвам ако всичко продължи както беше в началото, когато всички бяха по - искрени и нямаше конфликти и интриги.

# 80
  • Мнения: 189
Първата книжка,която прочетох след "Подсъзнанието" беше тази на Луиз Хей.Пише много интересни неща,има  хубави утвърждения,които са ми полезни.Сега съм си написала благодарствената й молитва и когато мога я чета.

# 81
  • Мнения: 51
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug                                                                                                                                                                Първо здравейте и от мен!искрено се радвам,че толкова много хора пишат по такава хубава тема и че имам възможноста да ви чета.Аз лично вярвам че сами твориме живота си чрез проекцията на мисълта.голяма част от книгите посочени из темите съм ги чела и са много хубави,а сега се захващам с останалите Grinning аз бих искала да ви препоръчам някои други заглавия които ще ви накарат да се замислите малко повече за нещата "не пипай тази книга" и "властта на тайните общества през 20 век"от ян ван хелзинг.авторът прави нещо като анализиране и обобщаване на огромна част литература,факти пр.част от които имах възможността да прочета и сама Laughingи общо взето отново се потвърждава това че ние сме творци на нашият собствен свят.Но в двете книги ще се запознаете с доста странично инфо относно това какво е причинило на човечеството укриванети на този факт! и докъде всъщност за стигнали нещата.колко дълбока е интригата и какво продължават да правят с нас!!!!авторът е забранен и два пъти осъждан в собствената си държава Wink"вестители на зората"на барбара марчиняк(книгата е контактьорска)но съдържа изключително интересно инфо  по темата за силата на мисълта и днк еволюцията.ето и интересен сайт xnet.bg.има доста инфо за днк и разбиването на кода ни от арменски учен,за строежа на вселените и нашето място в големия замисъл,за енергиите и каквото друго се сетите.сайта е за уфология и езотерика.изобщо на пазара  вече се предлага всякаква литература и човек винаги може сам да проведе свое проучване по въпросите които го вълнуват.Най важното е да не се вярва сляпо на всичко а да съумеем да изградим собствени представи и да разб ерем че всичко е един безкраен цикъл на еволюция и че човек е бог в развитие.бог творец!!!!

# 82
  • Мнения: 51
п.с 1 и 3 книги ги има в нета

# 83
  • Добрич
  • Мнения: 5 512
Много ми допадна едно от утвържденията на Луиз Хей "приемам се такава, каквато съм "
Но само съм попрехвърила някои нейни книжки , не съм чела подробно

 В сайта, който посочи konstantin2007 открих нещо подобно:
Цитат
Бедите започват още с раждането

Най-важното в живота -- смята Лиз Бурбо, -- е да се научим да разбираме себе си и да се приемаме изцяло, доколкото това изобщо е възможно. Само така можем да преживеем всякакви ситуации, без да си причиняваме ненужни травми. Изборът не е голям. Или се взимаме в ръце и ставаме стопани на живота си, или продължаваме да страдаме.
Едва родени, ние започваме да осъзнаваме, че нашият стремеж да бъдем самите себе си се сблъсква с явното съпротивление на околните. Това откритие предизвиква гневни изблици в малкото човече. Понякога те са толкова силни и се случват толкова често, че всички ги възприемат като прояви на лош характер
В действителност, ако на детето му бъде позволено да бъде такова, каквото е, то ще се държи естествено и уравновесено. Практически обаче няма такива щастливи деца. По-голямата част от населението на планетата задължително преминава през четири етапа:

1. Радост от съществуването си.
2. Страдание от това, че не може да бъде самия себе си.
3. Опит за бунт.
4. Изграждане на личност, която отговаря на пожеланията на възрастните.

Между другото, някои така и си остават на третата позиция - през целия си живот се намират в състояние на противодействие -- на всички и на всичко.

А онези, които са стигнали до четвъртата позиция, си слагат маска. За да се предпазят от болката. Тези маски са пет и те съответстват на петте душевни травми, които се налага да изживява човешкото същество.
Ето ги тези най-важни страдания, които преживява човекът, когато са го:

•ОТХВЪРЛИЛИ

•ИЗОСТАВИЛИ

•УНИЗИЛИ

•ПРЕДАЛИ

•ОНЕПРАВДАЛИ

От тук: Пет травми, които ни пречат да бъдем самите себе си

# 84
  • out of space
  • Мнения: 8 576
МИЛИ ХОРА, ВАЖНО Е! НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ ИНТРИГИ, ЗАПЛАХИ, ЗЛЕПОСТАВЯНИ И ЛЪЖИ!

ОФИЦИАЛНО И КАТЕГОРИЧНО ВИ УВЕДОМЯВАМ, ЧЕ ПОТРЕБИТЕЛКАТА ЧЕРВЕНО ВИНЦЕ НЯМА НИЩО ОБЩО С ФЕКАЛИИТЕ ПО СВОЙ АДРЕС ОТ ЗЛОЖЕЛАТЕЛИ.

Всичко се вижда и вече няма да има предупреждение!

# 85
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Благодаря, че всичко се оправи!!Не знам обаче кому беше необходима тази помия!! А така хубаво ни беше на всички тука..... ooooh!

# 86
  • Мнения: 753
Предлагам да спрем вече с личните отношения. Винцето и Тонимар имат достатъчно постове в темите и всеки може да си направи преценка за себе си.Наистина беше излишно всичко това.

# 87
  • Мнения: 957
Веднъж пътувах в тролейбуса. Много хора. Напрегната атмосфера. Наближи моята спирка, а аз не можех да стигна до изхода. Вратите се отвориха, но не успях да изляза, тъй като пред мен стоеше мъж с голяма чанта. Нервно го побутнах, за да се отмести. А той ме удари силно в гърба и изкрещя след мен: "Къде си се помъкнала, глупачко!"
Едва не заплаках от обида.
"Стар козел! - помислих си аз. - Какъв мъж си ти, след като се отнасяш така с жените."
Докато гледах след заминаващия си автобус, изведнъж си спомних вашите думи: "Ние самите създаваме всички ситуации в живота си."
"С какво създадох тази ситуация?" - запитах се аз.
И тогава си спомних. Със съпруга ми отдавна бяхме в конфликт и вече седмица не бяхме разговаряли. Дори започнах да мисля за развод. А тази ситуация в тролейбуса бе сигнал, знак за мен.  Значи трябва да решавам ситуацията с добро. Иначе ще получа удар в гърба.

# 88
  • Мнения: 3 069
МИЛИ ХОРА, ВАЖНО Е! НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ ИНТРИГИ, ЗАПЛАХИ, ЗЛЕПОСТАВЯНИ И ЛЪЖИ!

ОФИЦИАЛНО И КАТЕГОРИЧНО ВИ УВЕДОМЯВАМ, ЧЕ ПОТРЕБИТЕЛКАТА ЧЕРВЕНО ВИНЦЕ НЯМА НИЩО ОБЩО С ФЕКАЛИИТЕ ПО СВОЙ АДРЕС ОТ ЗЛОЖЕЛАТЕЛИ.

Всичко се вижда и вече няма да има предупреждение!

Прочетено!
Същото трябваше да се каже и за потребителката tonimar.
Ще бъде чудесно да се провери и това - а не само единия - действа се избирателно в случая!
В случая се занимаваха само със зложелателя, да не бъде опетнено името му, а не с набедения открито в темата - няма логика!

# 89
  • Мнения: 957
emoli   Hug
Знаеш от личен опит, че не всеки реагира по същия начин на моята серопозитивност! Благодаря ти за всичко! Благодаря и на всички останали съфорумки, които ми дадоха сили! И приятелство.... Въпреки! Както преди време ми писа Dennis: "Нямма любов "защото", а "въпреки"!

Сега нещо за резвеселяване:

Дай ми търпение -
да изтърпя всичко това,
което не зависи от мен!

Дай ми сила и разум -
да променя всичко това,,
което зависи от мен!

Дай ми мъдрост -
да разгранича едното от другото!

Марк Аврелий

 Heart Eyes

Какво ни пречи да се обичаме?!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт