Ден не минава без ЮНЧЕ да се появява! Тема№65

  • 11 206
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 98
Честити бебоци на Минди и Миси да са им живи и здрави и много да ги радват!!!!!А на гордите мами бързо възстановяване!

# 241
  • Мнения: 187
Гъди, страшничко ми се струва, все пак тая глава трябва да излезе! Наскоро запознах нашия татко с размера на главата и той  #Crazy ! Сега категорично отказва да присъства на самото раждане. Иначе се успокоявам, че за сега върви добре, пък и като тръгне да излиза няма да мога да го видя, така, че не мисля, че ще се стресирам!

# 242
  • Мнения: 136
А нашият отказа да е с мен дори в предродилната, иначе не го искам в родилната зала. Ама ме е яд за този му отказ - значи аз мога да се превръщам в слон, да търпя гадения, изследвания, прегледи, родилни болки и т.н., а той да ми се прави на голям мъж и да казва, че нямал работа там. Вместо да бъде с мен и да ме подкрепя, точно когато ще имам най-голяма нужда от някой близък...

Уф, че се ядосах, като се замислих за това  Crossing Arms  Ама онзи ден, като бях на преглед, го накарах да стои през цялото време в кабинета, дори като бях на магарето, за да види на какво се подлагам всеки път  Twisted Evil  ИСКАМ И МЪЖЕТЕ ВЕЧЕ ДА МОГАТ ДА ЗАБРЕМЕНЯВАТ И РАЖДАТ  Praynig Praynig Praynig

# 243
  • Плевен
  • Мнения: 862
Уф, че се ядосах, като се замислих за това  Crossing Arms  Ама онзи ден, като бях на преглед, го накарах да стои през цялото време в кабинета, дори като бях на магарето, за да види на какво се подлагам всеки път  Twisted Evil  ИСКАМ И МЪЖЕТЕ ВЕЧЕ ДА МОГАТ ДА ЗАБРЕМЕНЯВАТ И РАЖДАТ  Praynig Praynig Praynig
Гъди, не така, че ако се наложи те да го правят това със сигурност предстои края на света!!!
Не си представям нито един мъж да издържи тези неща, които ние понасяме през бременността, раждането и отглеждането на детето!  Naughty Като знам, че на една инжекция припадат или при най-малкото неразположение "оревават света" както се казва.... Е, поне моят е така де....

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Честито на Минди. Да им е жив и здрав!
Lili_to и аз съм доволна от прегледите ми по ЗК. И на мен ми пускат всеки месец изследвания, гледат ме на видеозон-всеки месец/а сега започвам да ходя всяка седмица/, мерят ми кръвното, кг. Знам че по ЗК се полагат 2 видеозона за цялата бременност, но явно си е до д-р и всеки сам си решава дали ще гледа бремената всеки месец.

# 245
  • Мнения: 989
Честито бебе Юлиян на мама Минди!

Леле колко е голям юнакът  #Crazy

# 246
  • Мнения: 187
То и нашия е още в чуденка дали иска да е с мен в предродилна! В момента сме в период на уговаряне! Аз му обяснявам, че ще съм с упойка и няма да има болка и няма да се гърча и т.н. А той не, не можел! Аз му викам, че искам да седи да ми прави компания, знам ли ако отидат 10 часа примерно... След като му обясних 3-4 пъти за упойката и май започва да се навива! Иначе първоначално каза, че щял да обикаля с колата да купува разни работи!  newsm78 Така и не каза какво смята да купува! А тази сутрин най-отговорно ми заяви, че скоро пак ще съм с голям корем! И аз го пратих бебе номер две да си го търси някъде другаде!  hahaha А той мили  #Crazy! Не знаеше какво да ми каже! Иначе и аз много пъти съм му казвала, че много искам да започнат и мъжета да раждат! Ех, какъв камък ще ми падне от сърцето... И аз мога да обикалям пред родилния дом и да се притеснявам!  hahaha А за изледванията, гада седеше отвън и гледаше докато ми вземаха кръв - ами харесвало му да ме изтезават Close! После не му харесаха последствията де! Аз го трових докато беше на зъболекарския стол и специално помолих да му сложат по-малко упойка! hahaha И го боля  Joy !

# 247
  • Мнения: 136
the1, нали знаеш, че упойката се слага при 6 см. разкритие и започва да действа 40 мин. след поставянето й? Питам, защото аз до онзи ден не знаех, мислех си, че веднага действа, но лекарят ми ме върна на земята набързо  Crazy  За съжаление, все пак ще се наложи да търпим някакви болки, ама то пък иначе раждане без грам болка не си е раждане  Party

Леле, как си отмъщавате само  ooooh!


Ето и нещо, с което да се посмеете. Предупреждавам обаче, че е голяма простотия  Joy
http://www.vbox7.com/play:fdac1b62

# 248
  • Мнения: 187
Знам, ама се надявам като стигна във Варна да сме горе долу толкова! Знам ли, само ще стискам да не родя по пътя, другото е ясно! На мен ми казаха на 3-4 см... Ще видим, абе ще стой до мен и толкова! Какво значи не може да гледа като ме боли... Не мисля, че започва да действа 40 мин по-късно! Чела съм по въпроса и мамите казват, че веднага изтръпва всичко от кръста надолу!  newsm78 Ще питам като отида в петък на ЖК!
За отмъщението ли, е то беше само един път пък и процедурата не беше дълга, ама той моя Георги е едно бебе...Изобщо не трябва да го боли! Добре, че зъболекаря ни е добър приятел! иначе много пъти е седял и се е забавлява на моето страдание, един път нищо му няма! Много се смяхме с него тогава де!

# 249
  • Мнения: 2 609
Честит син на Беатрикс!!! bouquet

Честита дъщеричка на Миси!!!   bouquet

Честит син на Минди!!!  bouquet

Да растат здрави и щастливи за радост на всички около тях !
Бързо възстановяване на майчетата им !  


Не по едно, по две на ден, вече се раждат бебоците ни... Party

# 250
  • Плевен
  • Мнения: 862
Гъди, на мен лекарката ми каза на 4-5 см. и действала след 20-30 мин., ама повярвай ми - заслужава си, няма да е като без нея. Лекарката се опита да ме разубеди, че до тези см. се стигало най-бавно, а после за един час си готов, ама не на мен тези  Naughty Първия път ми отказаха, ама сега ще си искам упойкаааа. Не бих преживяла онази болка отново Crossing Arms

# 251
  • Мнения: 9 814
Епидуралната упойка се слага при 4 см. разкритие и започва да действа около 15 минути след поставянето.

http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_734_0.html
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=366

# 252
  • Мнения: 357
Честити бебчета на Минди и Миси .  

Ей, наистина бебчетата започнаха да валят. Аз утре съм на консултация и ще определяме дата за секциото.

На Ема педиатърката е по ЗК и съм доволна. Платила съм до сега за първо посещение 10 лв и две допълнителни ваксини за менингит и Хепатит А, които не са по здравна каса , а аз съм държала на тях. Питала съм я за платените петвалентни и не знам си какви ваксини и ми каза да не си давам парите излишно, защото и тези по ЗК не са лоши, пак са френски и ако детето не е много чувствително няма никакъв проблем. Така че моя съвет е просто да си проучите наистина добър педиатър и да му имате доверие. А двама лекари само биха ме обърквали, така си мисля.

Аяс, после ще чакаме снимки на стаята  Hug.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 17:15 от Mayflower

# 253
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте отново от мен Simple Smile
ЧЕСТИТ СИН НА МИНДИ!
Бях до ТК днес за последно преди секциото. Взех изследваниятам платих и видях бебка, която е около 3кг и е около 48см според ехографа. Лекарката си ми каза, че хич не са сигурни тези размери. Азда си кажа имам чувството , че е по-голяма бебка, но да е здрава пък..
В ТК се запознах и с dari-sari и ayas, за което много се радвам  Hug
dari-sari, ми показа и КатеринкаМ, след която носеха и двете и малки бебчета, бяхме далече от тях, но бебчетата наистина едни малки сладки... Heart Eyes
Не се разминах и с една неприятна случка. В ТК има доста жени от да кажа ромски произход, та както се разминавах с една в коридора тя се развика на детето си , което тичаше след нея и естествено се размаха както само те могат като викат и ме удари в корема, по-точно там дето трябва да ми е левият яичник ( не че знам кое къде ми е сега). Доста ме заболя и още имам едно неприятно усещане там. Поне се случи преди прегледа ми и бебка си беше добре. Лекарката ме успокои , че си е защитена в мен. А аз се бях притеснила и защото ми стана едно мокро и какви ли не глупости ми минаха през главата, но явно съм се поизпотила от притеснение.
 Взех си една кутия сладолед за успокоение и се прибрах  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 143
Честит да и е големия юнак на мама Минди!Да расте здраво и щастливо дете за радост на мама и тати!  bouquet  bouquet

Днес ходих да се видя с новата ни педиатърка тя е неонтолог и се оказа че точно тя е изписала сина ми от родилния дом Peace Много готина изглежда и работи по ЗК.
Предупреди ме че щом още от сега ми се е смъкнал корема трябва да си полежавам повече и да внимавам с разходките понеже има още време и поне до 38сед.да избутам че нали всеки път ми казват че дребно вървяло   Rolling Eyes Praynig

Отивам да си почина малко и чакам моите мъже да се приберат вече Crazy

Общи условия

Активация на акаунт