Първи юни се задава,а ОКТОМВРИйката коремче гордо разлюлява!

  • 9 979
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 98
Здравейте мамчета ,
минавам набързо само да ви се оплача че днес имам болки ниско в корема и след като пия но-шпа ми минава за определено време и незнам  Embarassedтова дали може да са контракции?Лека вечер и само хубави мигове!

# 211
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
днес бях на преглед и ми взеха кръв и урина за изследвания. Хемоглобина е почнал да пада, все още се държи обаче - 114 е. Обаче калция и магнезия  са на долната граница и понеже й казах, че съм получила крампи и ми изписа Магнезий на прахчета по 2 пъти на ден, а на листовката пише един път. Та сега се чудя как да го пия. Също ми изписа и зимафлуор да го пия до края на бремеността, някоя от вас пие ли вече? Аз знам, че се отрича вече даването му на децата, ама за бременни  newsm78
Герчо, дано ви се размине   Praynig

# 212
  • Мнения: 141
Здравейте мамчета ,
минавам набързо само да ви се оплача че днес имам болки ниско в корема и след като пия но-шпа ми минава за определено време и незнам  Embarassedтова дали може да са контракции?Лека вечер и само хубави мигове!

Биберона,може и да са контракции, може и от растежа на матката да е...Най-добре ако продължава да те боли да се обадиш на док или да отидеш да те види...
Деси, стискам палци всичко да е наред и да не стоите затворени до 16-ти
Гер4о, дано малкия не се разболее от шарка Hug
Аз днес след прегледа съм малко по-спокойна. Лекарката каза, че явно наистина матката ми е по-чувствителна,но поне шийката ми не е скъсена, нямам разкритие и си отдъхнах. Днес преброих само 5 контракции, което си е супер в сравнение с вчера. Явно ще е така до края, ще се търпи...
Хубава и спокойна вечер на всички

# 213
  • Мнения: 2 270
...После бяхме с лапето в Мола,на кино и малко по магазините,взех си една поличка.Мисля да си взема един ленен панталон и ми стигат дрехите за лятото.
...
Значи не съм се припознала Wink видях ви с хлапето по обяд в Мола, разминахме се на ескалаторлите - бях почти сигурна, че си ти от снимките, които съм виждала Simple Smile

# 214
  • Мнения: 23 481
O,ПРИТИ,не съм те видяла,а и да те бях,съм станала толкова разсеяна,че щях да те подмина сигурно.Аз вече познатите си подминавам,добре,че ми се обаждат.  Crazy

# 215
  • Мнения: 1 668
Зимафлора масово се отрича вече... почти няма лекар, които да го изписва...

# 216
  • Мнения: 23 481
Зимафлора масово се отрича вече... почти няма лекар, които да го изписва...
И аз така знам. Peace

# 217
  • София
  • Мнения: 969
Зимафлора масово се отрича вече... почти няма лекар, които да го изписва...
И аз така знам. Peace
Благодаря ви  Hug.
А сега чета за Магнезия, че се пие поне 6 седмици или така пишат, за да се купува повече. Защото на мен ми е изписан за 5 дни. Така ли е наистина, че трябва да се приема поне 6 седмици.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Пловдивчанки си прекарахме страхотно. Тук - http://www.oktomvriiki09.snimka.bg/album.php?album_id=378629&pid=12586266 са малкото снимки, които направихме - бяхме доста улисани в приказки  newsm03

# 219
  • Мнения: 8
Даааа, срещата беше страхотна! Вече чакам следващата   bigdance2

# 220
  • Мнения: 5
И аз искам да попитам, някой ако е наясно за магнерот, дали  може да се приема, ако ни притеснят контракциите, някой ден, но да не се приема постоянно, по някаква схема

# 221
  • Мнения: 40
за магнезия няма никакьв проблем ако не се пие постоянно-вьпроса е че за да се повлияят серумните нива по трайно  е необходим по дьльг прием(друг вьпрос е че навсякьде е отречен особено за толкова ранна бременност,а в БГ всеки го изписва) хубавото е че поне не вреди; а за флуор е категорично отречен-той има и негативни ефекти;

# 222
  • Мнения: 3 988
Момичета, повтарям се, но нищо:

Магнезият на таблетки, който ви изписват, няма да спре контракциите.
Освен това не забравяйте, че магнезия преминава през плацентта и се натрупва и в бебето.
На кратко, магнезия работи понякога за предотвратяване на контракциите и то става дума за интравенозни вливания (а не за таблетки); дозите са: първа голяма от 4 до 6 грама, последващи дози от 1 до 3 грама на час, дава се за 24 до 48 часа.

Пийте вода.

тунчо ме е допълнила и изпреварила. Wink

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Добър вечер.

Срещата беше повече от страхотна и аз нямам търпение да дойде следващата Blush.Толкова хубаво си говорихме,че не ми се тръгваше(то май аз повече говорих,дано не съм досадила).Интересно беше ,че цялата тайфа само момци чака,а на масата само аз с девойка.Как ще я разделят после като се роди ,незнам Mr. Green Whistling.Сега чакаме софиянки да си прекарат страхотно.И май моя корем беше най-голям Thinking,сигурно,защото ми е втора бременност.Трябва и аз да го снимам и да ви го покажа.Иначе с първото бебе бях с малък корем и малко бебе съответно,пък и не изкарах до края.Което ме навежда на мисълта,че и аз нямах търпение и преди и сега по-бързо да свърши бременността.Незнам много ми тежеше Embarassed.Добре,че сега по-бързичко ми минава времето,но като порасне още шкембето сигурно все по-трудно ще ми се вижда.Искам си вече бебето Grinning

Хайде ,лека вечер на всички и погалете коремчетата Heart Eyes

# 224
  • Мнения: 1 199
Момичета, понеже виждам че доста от вас се притесняват за контракциите, а много лекари изписват магнезий като бонбончета, тук съм ви превела със съкращения (на места като не намирах подходящата дума съм я оставила на английски) един текст, който според ще ви помогне да се ориентирате и успокоите. Не ми придирайте много за превода, че съм много уморена Laughing

Какво са контракциите на Бракстън-Хикс?

По някое време към средата на вашата бременност (или дори по-рано) можете да забележите че мускулите на вашата матка се стягат, за от 30 до 60 секунди. Това може да ви се случи няколко пъти за един час, няколко пъти на ден.

Не всички изпитват тези спорадични, обикновено безболезнени контракции, които са получили тяхното име от Джон Бракстън Хикс, английски доктор който за първи път ги е описал през 1872 г.

Специалистите имат различни мнения за контракциите на Бракстън-Хикс и истинското им предназначение. Някои вярват че те играят роля за подготвянето на шийката на матката ви за раждането (още наречено “узряване”).

Други смятат че контракциите на Бракстън-Хикс не водят до промени в шийката на матката и че узряването й става едва във фазата преди раждане (prelabour) когато първите координирани контракции на раждането започнат или по времето на самото раждане.


Как мога да различа контракциите на Бракстън-Хикс от контракциите при раждане?

Конотракциите при раждане са значително по-дълги, а също така по-редовни, чести и болезнени от контракциите на Бракстън-Хикс. Също така контракциите при раждане са persistent, честотата им се увеличава, продължителността и интензивността им също, докато коонтракциите на Бракстън-Хикс остават непредвидими и неритмични.


Кога да се обадя на доктора си?

Ако бременността ви е на по-малко от 37 седмици, обадете се ако контракциите ви са придружени от:

-   воднисто или кърваво вагинално течение
-   болка ниско в гърба (lower back pain) или спазми

Това са симптоми на преждевременно раждане.

http://www.babycenter.ca/pregnancy/antenatalhealth/physicalhealth/braxtonhicks/

Общи условия

Активация на акаунт